więcej

Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-01 (15:15) 9 miesięcy 19 dni 8 godzin i 5 minut temu
drukuj


opinie
Okręty morskiej służby granicznej Ukrainy zostały postawione w stan gotowości bojowej i wychodzą w morze - oświadczył przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Serhij Astachow. Dodał, że uzbrojeni ludzie zaatakowali oddział straży granicznej.

Wydarzenia na Ukrainie - zobacz relację na żywo

- Państwowa Straż Graniczna Ukrainy informuje, że podejmie wszelkie przewidziane prawem środki, by nie dopuścić do przechwycenia jednostek wojskowych oraz okrętów ochrony, które po ogłoszeniu alarmu bojowego już wypływają w morze - powiedział Astachow.

Dodał, że doszło do próby zajęcia siłą sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej Ukrainy przez grupę uzbrojonych osobników.

- Około godziny 13 uzbrojeni ludzie w liczbie około 300, w mundurach wyglądających na siły specjalne, w 10 samochodach, podjęli próbę siłowego przechwycenia sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej - powiedział Astachow.

Dodał, że podczas rozmów dowódca grupy oświadczył, że wykonuje rozkazy ministerstwa obrony Rosji o przejęciu granicznej jednostki wojskowej.

Astachow powiedział też, że do okrętów ukraińskiej straży przybrzeżnej, dyżurujących na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym, zbliżają się trzy rosyjskie kutry rakietowe oraz krążownik rakietowy Floty Czarnomorskiej "Moskwa".

- Zgodnie z operacyjnymi informacjami do grupy jednostek należących do sewastopolskiego oddziału straży przybrzeżnej (Ukrainy), które wypłynęły niedawno z Zatoki Bałakławskiej, zbliżają się trzy kutry rakietowe i krążownik rakietowy "Moskwa" należący do Federacji Rosyjskiej - oświadczył.




(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 85 69.67%
nie 37 30.33%

Przeczytaj też

Jarosław Kaczyński wzywa władze do podjęcia natychmiastowych kroków ws. Ukrainy

dodane 2014-03-01 (17:35) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 45 minut temu

Radosław Sikorski skrócił wizytę w Iranie

aktualizacja 2014-03-01 (23:41) 9 miesięcy 18 dni 23 godziny i 39 minut temu

Dekret: Siergiej Aksjonow mianowany z naruszeniem konstytucji

aktualizacja 2014-03-01 (15:15) 9 miesięcy 19 dni 8 godzin i 5 minut temu

Rosja: Ruchy wojsk na Krymie w zgodzie z umowami z Ukrainą

dodane 2014-03-01 (02:45) 9 miesięcy 19 dni 20 godzin i 35 minut temu

USA zaobserwowały ruchy rosyjskich wojsk na Krymie

aktualizacja 2014-03-01 (06:56) 9 miesięcy 19 dni 16 godzin i 24 minuty temu

Barack Obama: będą konsekwencje interwencji na Ukrainie

dodane 2014-02-28 (23:20) 9 miesięcy 22 dni i 1 minutę temu

materiał foto

Janukowycz pokazał się światu

dodane 2014-02-28 (14:57) 9 miesięcy 22 dni 8 godzin i 23 minuty temu
materiał foto

Główni gracze na Ukrainie

dodane 2014-02-26 (13:13) 9 miesięcy 24 dni 10 godzin i 7 minut temu

W innych serwisach


Opinie (135)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
1
~wiwaldi 2014-03-01 (17:40) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 40 minut temu

i jak zawsze najbardziej poszkodowani zwykli ludzie na moje powinno być tak po 50 polityków z każdego kraju co jest konflikt i na ustawkę nas normalnych ludzi nie mieszajcie do swoich gier biznesowo politycznych...

odpowiedz

26
9
~Młody 2014-03-01 (16:29) 9 miesięcy 19 dni 6 godzin i 51 minut temu

M.in. odpowiedzialne są za to "polskie" media i "polski" rząd. Pokazywaliście jak to Polska nie jest solidarna z ukrainą. CHA CHA CHA!!! DO PIASKOWNICY! Politycy, którzy mieszali się w sprawy Rosji powinni zostać oddani w ręce władz Rosji. A media, które nawoływały do solidarności z ukrainą powinny zostać zdelegalizowany i wypłacić odszkodowania Rosji i ludności ukrainy, za sianie propagandy i podjudzania do przestępstwa.

odpowiedz

24
7
~Wojtek 2014-03-01 (15:56) 9 miesięcy 19 dni 7 godzin i 24 minuty temu

Odwagi kozacy!

odpowiedz

18
2
~krzysztof63 2014-03-01 (18:07) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 13 minut temu

...Wołacie o pomoc USA I W.Brytanii dla Ukrainy.... Podajcie choć jeden przykład ,z całej ich historii, kiedy to te państwa komukolwiek bezinteresownie pomogły... Po rzezi studentów w Chinach stuliły uszy po sobie i udawały ,że nic się nie stało...Warto też pamiętać ,że prawie całe zaopatrzenie dla kontyngentów w Afganistanie,w tym i polskiego, przesyłane jest na mocy porozumienia przez terytorium Rosji ...Jaki los czeka żołnierzy jeśli zaopatrzenie nie dotrze ??? Przecież Rosja z pewnością zamknie swą przestrzeń powietrzną jeśli Zachód podejmie wobec niej jakiekolwiek kroki...

odpowiedz

31
15
~kajtek 2014-03-01 (16:22) 9 miesięcy 19 dni 6 godzin i 58 minut temu

Rosja zachowała się jak terroryści

odpowiedz

18
3
~mazur 2014-03-01 (16:03) 9 miesięcy 19 dni 7 godzin i 17 minut temu

Najwyższy czas uspokoić prze fantastyczne wyobraźnie o zachodniej demokracji.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
3
~ja russkij 2014-03-01 (18:04) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 16 minut temu

...i rosyjska fregata rakietowa, i napisane - chwała rosyjskiej marynarki wojennej! Polska dumna ze swojej niepodległości, ale zawsze zachowuje się jak rozkazuje USA. Stany Zjednoczone - Nagasaki!!!, Hiroszima!!!, Wietnam, Korea, Panama, Ekwador, Kolumbia, Irak, Libia, w Sarajewie!!!, Egipt, Syria, i ... - to wszystko jest dobre, brawo Jak daleko jest Sarajewo od USA? i jak daleko Krym od Rosji? Polska, masz teraz nowych przyjaciół - to banderowcy (OUN-UPA) - brawo!!!

odpowiedz

20
7
Jean Jack Palesky 2014-03-01 (15:57) 9 miesięcy 19 dni 7 godzin i 23 minuty temu

...hmmm... najpierw poobcierają sobie burty z rosyjskimi jednostkami - a potem razem wespół i wzespół wypiją kilka piwek oraz nieco lokalnej gorzałki - by w efekcie w kułak śmiać się z nawiedzonych "reportaży" niby-polskich mediów Ot, i wszystko...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~mordimers 2014-03-01 (17:11) 9 miesięcy 19 dni 6 godzin i 9 minut temu

Ukraina doznaje właśnie bratniej od pomocy przyjaciół Rosjan. Jak nie demokracją to sierpem i młotem od cara Putina I.

odpowiedz

15
3
berna^ 2014-03-01 (17:03) 9 miesięcy 19 dni 6 godzin i 17 minut temu

POLSKA TEŻ NIE BŁYSZCZY DZIĘKI TUSKOWI ARMIĄ GADAJĄC 1 ZAWODOWY WART TYLE CO 4 ŻOŁNIERZY TO CIĘCIE KOSZTÓW A SKUTKI TEGO ŻE POLSKA NIE MA ARMII BO 4 PARY RĄK TO NIE 1. ŻE TY TUSK NIE MASZ HONORU I ZAMIAST BRONIĆ NARODU SPRZEDAJESZ GO

odpowiedz

12
1
~ulga 2014-03-01 (18:40) 9 miesięcy 19 dni 4 godziny i 40 minut temu

Podobno Rosjanie obiecali USA ,że Florydy im teraz nie zabiorą.

odpowiedz

12
1
~głos z Polski 2014-03-01 (17:07) 9 miesięcy 19 dni 6 godzin i 13 minut temu

Zakaukazie na co czekacie działajcie lepszej okazji nie będzie!!

odpowiedz

44
33
~piotr 2014-03-01 (16:00) 9 miesięcy 19 dni 7 godzin i 20 minut temu

Nato musi interweniować.Czas rosprawić się z putinem

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~mike 2014-03-01 (15:57) 9 miesięcy 19 dni 7 godzin i 23 minuty temu

Po prostu uciekają z portu, i raczej tam już nei wrócą.

odpowiedz

10
0
~ERAZM 2014-03-01 (18:42) 9 miesięcy 19 dni 4 godziny i 38 minut temu

CZY MY [CZYT.POLSKIE ŁŻE ELITY] WYCIĄGNIEMY WNIOSKI Z ZAISTNIAŁEJ NA UKRAINIE SYTUACJI.PRZECIEŻ ROSJĘ W RAZIE CZEGO POPRZE BIAŁORUŚ OK.80 TYŚ ŻOŁNIERZY. POLSKA MUSI MIEĆ ARMIĘ ,TAK NA WSZELKI WYPADEK.NA NATO NIE MA CO LICZYĆ.NATO TO MIT.

odpowiedz

15
5
~Polak 2014-03-01 (18:18) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 2 minuty temu

Jesteśmy w NATO czy w SRATO ???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
6
~Novo 2014-03-01 (17:46) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Tam nie ma ropy. USA nie interweniuje w sprawy Rosyjskie. Mają rację, tylko polak chcąc stracić pomacha szabelką.

odpowiedz

22
12
~as 2014-03-01 (16:43) 9 miesięcy 19 dni 6 godzin i 37 minut temu

nie chce was starszyc ale moze wybuchnac wojna swiatowa. Lech Kaczynski rpzeciwstawil sie Rosji i go zniszczono pod Smolenskiem. Teraz Ukraina sprzeciwila sie rezimowi rosyjskiemu a ta w odwecie wysyla wojska i i flote wojenna. Jak sutuacja wykmnie sie z pod kontroli to czekaja nas fajerwerki na niebie.

odpowiedz

11
2
~MW 2014-03-01 (18:18) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 2 minuty temu

a co z naszą Marynarką Wojenną?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
1
~lapon 2014-03-01 (18:03) 9 miesięcy 19 dni 5 godzin i 17 minut temu

Przez chciwość na władzę i głupotę banderowców oraz judaszy z UE będą ginąć niewinni ludzie a knury jak będzie źle uciekną do innych państ i będą się mądrzyć.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 17 godzin i 25 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 22 godziny i 25 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 15 godzin i 35 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 18 godzin i 2 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 12 godzin i 20 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30422