więcej

Okręty służby granicznej Ukrainy w gotowości bojowej. Wychodzą w morze.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-01 (15:15) 7 miesięcy 23 dni 2 godziny i 6 minut temu
drukuj


opinie
Okręty morskiej służby granicznej Ukrainy zostały postawione w stan gotowości bojowej i wychodzą w morze - oświadczył przedstawiciel Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Serhij Astachow. Dodał, że uzbrojeni ludzie zaatakowali oddział straży granicznej.

Wydarzenia na Ukrainie - zobacz relację na żywo

- Państwowa Straż Graniczna Ukrainy informuje, że podejmie wszelkie przewidziane prawem środki, by nie dopuścić do przechwycenia jednostek wojskowych oraz okrętów ochrony, które po ogłoszeniu alarmu bojowego już wypływają w morze - powiedział Astachow.

Dodał, że doszło do próby zajęcia siłą sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej Ukrainy przez grupę uzbrojonych osobników.

- Około godziny 13 uzbrojeni ludzie w liczbie około 300, w mundurach wyglądających na siły specjalne, w 10 samochodach, podjęli próbę siłowego przechwycenia sewastopolskiego oddziału morskiej straży granicznej - powiedział Astachow.

Dodał, że podczas rozmów dowódca grupy oświadczył, że wykonuje rozkazy ministerstwa obrony Rosji o przejęciu granicznej jednostki wojskowej.

Astachow powiedział też, że do okrętów ukraińskiej straży przybrzeżnej, dyżurujących na wodach terytorialnych Ukrainy na Morzu Czarnym, zbliżają się trzy rosyjskie kutry rakietowe oraz krążownik rakietowy Floty Czarnomorskiej "Moskwa".

- Zgodnie z operacyjnymi informacjami do grupy jednostek należących do sewastopolskiego oddziału straży przybrzeżnej (Ukrainy), które wypłynęły niedawno z Zatoki Bałakławskiej, zbliżają się trzy kutry rakietowe i krążownik rakietowy "Moskwa" należący do Federacji Rosyjskiej - oświadczył.




(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 85 69.67%
nie 37 30.33%

Przeczytaj też

Jarosław Kaczyński wzywa władze do podjęcia natychmiastowych kroków ws. Ukrainy

dodane 2014-03-01 (17:35) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 46 minut temu

Radosław Sikorski skrócił wizytę w Iranie

aktualizacja 2014-03-01 (23:41) 7 miesięcy 22 dni 17 godzin i 40 minut temu

Dekret: Siergiej Aksjonow mianowany z naruszeniem konstytucji

aktualizacja 2014-03-01 (15:15) 7 miesięcy 23 dni 2 godziny i 6 minut temu

Rosja: Ruchy wojsk na Krymie w zgodzie z umowami z Ukrainą

dodane 2014-03-01 (02:45) 7 miesięcy 23 dni 14 godzin i 36 minut temu

USA zaobserwowały ruchy rosyjskich wojsk na Krymie

aktualizacja 2014-03-01 (06:56) 7 miesięcy 23 dni 10 godzin i 25 minut temu

Barack Obama: będą konsekwencje interwencji na Ukrainie

dodane 2014-02-28 (23:20) 7 miesięcy 25 dni 18 godzin i 1 minutę temu

materiał foto

Janukowycz pokazał się światu

dodane 2014-02-28 (14:57) 7 miesięcy 26 dni 2 godziny i 24 minuty temu
materiał foto

Główni gracze na Ukrainie

dodane 2014-02-26 (13:13) 7 miesięcy 28 dni 4 godziny i 8 minut temu


Opinie (135)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

17
10
~kjbjkb 2014-03-01 (18:18) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 3 minuty temu

Ukraińcy nie dajcie się najeźdźcom !

odpowiedz

10
12
~JAPAN 2014-03-01 (18:09) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 12 minut temu

USA POWINNO ZRZUCIĆ BOMBY ATOMOWE NA GŁOWĘ PUTINA I JEGO DORADCÓW ZA TAKIE POMYSŁY. WŁADZOM ROSJI TRZEBA WYBIĆ RAZ NA ZAWSZE ZAKUSY IMPERIALISTYCZNE. ZWYKLI ROSJANIE TO BARDZO SYMPATYCZNI I PRZYZWOICI LUDZIE ALE ICH WŁADZE TO HITLEROWCY!

odpowiedz

18
2
~krzysztof63 2014-03-01 (18:07) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 14 minut temu

...Wołacie o pomoc USA I W.Brytanii dla Ukrainy.... Podajcie choć jeden przykład ,z całej ich historii, kiedy to te państwa komukolwiek bezinteresownie pomogły... Po rzezi studentów w Chinach stuliły uszy po sobie i udawały ,że nic się nie stało...Warto też pamiętać ,że prawie całe zaopatrzenie dla kontyngentów w Afganistanie,w tym i polskiego, przesyłane jest na mocy porozumienia przez terytorium Rosji ...Jaki los czeka żołnierzy jeśli zaopatrzenie nie dotrze ??? Przecież Rosja z pewnością zamknie swą przestrzeń powietrzną jeśli Zachód podejmie wobec niej jakiekolwiek kroki...

odpowiedz

16
3
~ja russkij 2014-03-01 (18:04) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 17 minut temu

...i rosyjska fregata rakietowa, i napisane - chwała rosyjskiej marynarki wojennej! Polska dumna ze swojej niepodległości, ale zawsze zachowuje się jak rozkazuje USA. Stany Zjednoczone - Nagasaki!!!, Hiroszima!!!, Wietnam, Korea, Panama, Ekwador, Kolumbia, Irak, Libia, w Sarajewie!!!, Egipt, Syria, i ... - to wszystko jest dobre, brawo Jak daleko jest Sarajewo od USA? i jak daleko Krym od Rosji? Polska, masz teraz nowych przyjaciół - to banderowcy (OUN-UPA) - brawo!!!

odpowiedz

10
1
~lapon 2014-03-01 (18:03) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 18 minut temu

Przez chciwość na władzę i głupotę banderowców oraz judaszy z UE będą ginąć niewinni ludzie a knury jak będzie źle uciekną do innych państ i będą się mądrzyć.

odpowiedz

10
5
~tomala 2014-03-01 (18:02) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 19 minut temu

a ja już czekam na bilet do rezerwy .

odpowiedz

11
4
~ja russkij 2014-03-01 (17:58) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 23 minuty temu

ha - rosyjska fregata rakietowa i napisane - chwała rosyjskiej marynarki wojennej! Polska dumna ze swojej niepodległości, ale zawsze zachowuje się jak rozkazuje USA. Stany Zjednoczone - Nagasaki!!!, Hiroszima!!!, Wietnam, Korea, Panama, Ekwador, Kolumbia, Irak, Libia, w Sarajewie!!!, Egipt, Syria, i ... - to wszystko jest dobre, brawo Jak daleko jest Sarajewo od USA? i jak daleko Krym od Rosji? Polska, masz teraz nowych przyjaciół - to banderowcy (OUN-UPA) - brawo!!!

odpowiedz

10
5
LRN 2014-03-01 (17:57) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 24 minuty temu

nie odpowiedzialne słowa premiera zwłaszcza te ostatnie .Obywatele nie dajcie się zwieś fałszywym złoto ustnym politykom to przez tą politykę przeciw ROSJI doprowadzono świat na krawędź wojny światowej zobaczcie ja ci od kropideł się pochowali , Bądźmy powściągliwi nie podpuszczajmy jak to zrobił RADEK za przyzwoleniem rządzących nie wydajmy pochopnych oświadczeń .

odpowiedz

48
9
~Pani X 2014-03-01 (17:11) 7 miesięcy 23 dni i 10 minut temu

TO SĄ pierwsze godziny III WOJNY ŚWIATOWEJ a gdzie USA ,NIEMCY ,FRANCJA, ANGOLE,GDZIE TE POTĘGI-i sam PUTIN gra jak chce -TCHÓRZE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
17
~aress 2014-03-01 (17:54) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 27 minut temu

bandyci z rosji zostawcie ukraine !!!!!!

odpowiedz

5
2
~adi c 2014-03-01 (17:53) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 28 minut temu

tam jest życie tu są statystyki. mam nadzieje ze plan obrony wybrzeża istnieje i że jest genialny.

odpowiedz

2
1
~ja 2014-03-01 (17:51) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 30 minut temu

gdzie ty widzisz flagę ruska ?

odpowiedz

62
8
~as 2014-03-01 (16:23) 7 miesięcy 23 dni i 58 minut temu

USA ma w tamtym rejonie dwa okręty, które ochraniały Igrzyska Olimpijskie.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

15
8
~marco 2014-03-01 (17:47) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 34 minuty temu

Niech przy granicy Ukraińcy rozstawią pojemniki z wódką a żołnierze ruscy nie wejdą dalej niż na kilkaset metrów a po kilku godzinach będzie ich można pozbierać bez żadnego wystrzału.

odpowiedz

16
6
~Novo 2014-03-01 (17:46) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 35 minut temu

Tam nie ma ropy. USA nie interweniuje w sprawy Rosyjskie. Mają rację, tylko polak chcąc stracić pomacha szabelką.

odpowiedz

19
1
~wiwaldi 2014-03-01 (17:40) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 41 minut temu

i jak zawsze najbardziej poszkodowani zwykli ludzie na moje powinno być tak po 50 polityków z każdego kraju co jest konflikt i na ustawkę nas normalnych ludzi nie mieszajcie do swoich gier biznesowo politycznych...

odpowiedz

62
23
~hen 2014-03-01 (16:57) 7 miesięcy 23 dni i 24 minuty temu

jednak rosja to bandyckie państwo i to bez względu jaki panuje tam ustrój.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~wow 2014-03-01 (17:32) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 49 minut temu

Ten okręt rakietowy na zdjęciu, to rosyjska fregata rakietowa- zobaczcie banderę, a nie okręt pograniczników ukraińskich..

odpowiedz

96
37
~olo 2014-03-01 (15:57) 7 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 24 minuty temu

w trybie pilnym ustanowic ze 3 bazy amerykanskie na terenie Polski w tym jedna kolo Trojmiasta aby moc obronic Trojmiasto przed atakiem z Kaliningradu

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
10
~Polak 2014-03-01 (17:27) 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 54 minuty temu

z tego co czytałem wystarczy ze nowy rząd Ukrainy uzna Rosyjski Język za drugi obowiązkowy w Ukrainie i wtedy uspokoi się sytuacja i Rosja nie zaatakuje Ukrainy przy tym Rosja nie wezmie Krymu od Ukrainy .

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 9 godzin i 46 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 10 godzin i 57 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 8 godzin i 47 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 8 godzin i 26 minut temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 10 godzin i 55 minut temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 11 godzin i 35 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 11588