więcej

Mozambik: zaginął samolot pasażerski.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-11-30 (00:20) 9 miesięcy 7 godzin i 51 minut temu
drukuj


Embraer 190
Embraer 190 opinie
Samolot towarzystwa lotniczego LAM z Mozambiku z 34 osobami na pokładzie zaginął w trakcie lotu ze stolicy Mozambiku Maputo do stolicy Angoli Luandy - poinformował LAM. Do mediów docierają informacje, że samolot prawdopodobnie wylądował awaryjnie na północy Namibii, w pobliżu granicy z Botswaną i Angolą. Nie wiadomo jednak, jaki jest los pasażerów i załogi.

Samolot leciał ze stolicy Mozambiku Maputo do stolicy Angoli Luandy. Na pokładzie znajdowało się 28 pasażerów i 6 członków załogi. Unia Europejska wydała w 2011 r. zakaz lotów samolotów LAM na swoim terytorium ze względu na "istotne braki w dziedzinie bezpieczeństwa".

"Według pierwszych informacji, samolot wylądował w Rundo, na północy Namibii, w pobliżu granicy z Botswaną i Angolą. Towarzystwo LAM oraz władze próbują nawiązać łączność z samolotem, aby potwierdzić te informacje" - stwierdza komunikat opublikowany przez przewoźnika.

Rzecznik LAM Norberto Mucopa nie był w stanie podać narodowości pasażerów. Samolot oczekiwany był w Luandzie o godz. 13.10 czasu GMT (14.10 czasu polskiego). Ostatni kontakt z samolotem nawiązano o godz. 11.30 czasu GMT (12.30 czasu polskiego).

Lokalne media informują, że w rejonie zaginięcia maszyny padają ulewne deszcze.

Rzecznik policji namibijskiej w rejonie zaginięcia maszyny Olavi Auanga potwierdził incydent. - Prowadzimy intensywne poszukiwania. Jednak teraz panują ciemności, co bardzo je utrudnia - powiedział.

Samolot wylądował w parku narodowym?

Według niepotwierdzonych informacji, samolot wylądował w parku narodowym Bwabwata, w odległości ok. 200 km od Rundo. Park zajmuje powierzchnię ok. 6.100 km kwadratowych. Jest to teren słabo zamieszkały, porośnięty gęstą dżunglą i częściowo podmokły.

Nie podano, o jaki typ samolotu chodzi, ale LAM obsługuje zwykle to połączenie dwusilnikowymi odrzutowcami Embraer 190.

(bart, ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 33 11.83%
nie 246 88.17%

Przeczytaj też

Nikt nie przeżył katastrofy mozambickiego samolotu - 34 zabitych

aktualizacja 2013-11-30 (12:30) 8 miesięcy 30 dni 19 godzin i 41 minut temu

W innych serwisach


Opinie (215)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~fanair 2013-11-30 (07:21) 9 miesięcy i 50 minut temu

wg prof. Rońcy samolot nigdy nie zszedł poniżej 100 m, więc jak mógł wylądować?

odpowiedz

2
0
~klomb 2013-11-30 (05:28) 9 miesięcy 2 godziny i 43 minuty temu

Banacek to wyjasni.

odpowiedz

18
17
~antek 2013-11-30 (01:46) 9 miesięcy 6 godzin i 25 minut temu

Znajomy piekarz, wybitny ekspert lotniczy, twierdzi, że słyszał dwa wybuchy. To kluczowy dowód!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
6
~Edward 2013-11-30 (02:41) 9 miesięcy 5 godzin i 30 minut temu

wiecie ze po katastrofie smolenskiej, wyplacono kazdemu czlonkowi rodziny po 250 tys zlo odszkodowania ? VIPY to umieja dbac o vipow co ? a teraz do co chwile jeszcze maja pretensje, a to nowe pomniki, kasy im malo, a to ruscy ich zabili i tak dalej, a przecietny kowalski musi pracowac cale zycie na tych politykow i ich rodziny, tako to je tera polska, podzial na tych ktorzy maja i na tych ktorzy musza pracowac na vipow, ide tera drzewo porombac

odpowiedz

1
6
~el padre 2013-11-30 (02:38) 9 miesięcy 5 godzin i 33 minuty temu

Ten samolot na zdjeciu to Air France. Ktos tu klamie lub robi powazna scieme.

odpowiedz

18
3
~t6 2013-11-30 (01:49) 9 miesięcy 6 godzin i 22 minuty temu

Włoski bank pekao zabrał mi bez mojej wiedzy moje pieniądze, i nie poniósł żadnych konsekwencji.Ciekawe co mnie by czekało gdybym wszedł do banku i bez wiedzy kasjerki zabrał pieniądze z kasy? Na koniec miesiąca zamykam konto, nie pozwolę by włoska mafia mnie okradała.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
7
~fafik 2013-11-30 (01:48) 9 miesięcy 6 godzin i 23 minuty temu

Prokuratura nie wykluczyła, że to znów robota kaczyńskiego!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
3
~rupert 2013-11-30 (01:56) 9 miesięcy 6 godzin i 15 minut temu

Na coloTV podaja ze samolot wylądowal w lasku , sciął drzewa i ma trochę zdarty lakier ze skrzydeł . Szczescie ze tam nie rosna pancerne brzozy Anodiny

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
6
~już z rana 2013-11-30 (01:57) 9 miesięcy 6 godzin i 14 minut temu

radek dostał smsa ze wszyscy zgineli

odpowiedz

6
8
~dredd 2013-11-30 (01:50) 9 miesięcy 6 godzin i 21 minut temu

Czy rodzinie wypłacono 3 miliony odszkodowania? Czy jakiejś partii skoczyło poparcie? To już wiemy, kto wysadził!

odpowiedz

10
6
~pjanczewski 2013-11-30 (01:00) 9 miesięcy 7 godzin i 11 minut temu

Natychmiast wezwać Macierewicza on wie wszystko.

odpowiedz

4
2
~war 2013-11-30 (00:59) 9 miesięcy 7 godzin i 12 minut temu

UFO!!!!!!!!!

odpowiedz

8
6
~TAJWAN 2013-11-30 (00:51) 9 miesięcy 7 godzin i 20 minut temu

A co na to komisja p. Macierewicza????

odpowiedz

9
0
~jan 2013-11-30 (00:48) 9 miesięcy 7 godzin i 23 minuty temu

niezly pilot jak wyladowal w parku narodowym gdzie jest generalnei dzungla i podmokle tereny....

odpowiedz

8
0
~hmmmm 2013-11-30 (00:45) 9 miesięcy 7 godzin i 26 minut temu

Do Angoli lecial, ktora kilka dni temu jako pierwszy kraj na swiecie zdelegalizowala islam, przypadek?

odpowiedz

6
0
~logikamoscow 2013-11-30 (00:42) 9 miesięcy 7 godzin i 29 minut temu

na kursie i na ścieżce?

odpowiedz

5
3
~Salieri 2013-11-30 (00:30) 9 miesięcy 7 godzin i 41 minut temu

Jacy Wy jesteście bezduszni... Zaginął samolot z 34 osobami na pokładzie- ich losy nie są znane a Wy żarty sobie stroicie- a to "powołać komisję", "na jakiej wysokości zahaczył o plamę", "Sikorski już wie co i jak"... Żadnego współczucia dla ludzi którzy stanęli "oko w oko" ze śmiercią czy kalectwem. Nawet nie potrafcie (ja też) wyobrazić sobie tego co oni wszyscy na pokładzie tego samolotu czuli... Mam nadzieję, że nic im się nie stało, że wrócą do domów i rodzin cali i zdrowi. Amen.

odpowiedz

1
2
~Antek 2013-11-30 (00:22) 9 miesięcy 7 godzin i 49 minut temu

bżoza ?

odpowiedz

0
0
czempek1 2013-11-30 (00:22) 9 miesięcy 7 godzin i 49 minut temu

coraz dluzsze artykuly pisza..dwa zdania to juz chyba szczyt mozliwosci redaktorow..gratulujemy..oby takich wiecej..bedzie co czytac.. :)

odpowiedz

1
1
~................ 2013-11-30 (00:20) 9 miesięcy 7 godzin i 51 minut temu

kompletny brak inteligencji kompletny brak rozumu ... porównywać to do katastrofy ironizować wysmiewac to jest cos niezrozumiałe ... no jeśli to pisza nastolatkowie to jeszcze jest jakas nadzieja malutka wyrozumienia.. ,ze zmadrzeja za pare lat ale jak tak pisza osoby dorosłe to ja naprawdę z wielkim bólem stwierdzam ze mamy w Polsce zaciemnione mózgi i dziwic się ,ze w Polsce zle ? skoro społeczeństwo niema kultury umysłu .. tylko wyśmiewa i ironizuje zamiast pomyslec zanim cos napisze i powie ..... i "RÓBTA CO CHCETA" - byle nie myślec za dużo -- a myslenie zastąpic rutyną zaprogramowaną widze ,ze się ujawnia.... co u niektórych

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk najpoważniejszym kandydatem na szefa Rady Europejskiej
dodane 2014-08-30 (04:05) 4 godziny i 6 minut temu

MSZ Rosji: incydent z samolotem Szojgu zagrażał bezpieczeństwu lotu
dodane 2014-08-29 (22:05) 10 godzin i 6 minut temu

GIODO potępia kamerki
dodane 2014-08-30 (04:55) 3 godziny i 16 minut temu

"Panorama": Kontrkandydatka Tuska rezygnuje?
dodane 2014-08-29 (21:52) 10 godzin i 19 minut temu

Siemoniak: To Putin odmienił NATO
dodane 2014-08-30 (04:55) 3 godziny i 16 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy turyści powinni płacić za pomoc ratowników górskich?

liczba oddanych głosów: 11964