więcej

Grecka policja sprawdza, kim jest odnaleziona wśród społeczności Romów 4-letnia blondynka.

abcnews.go.com |  dodane 2013-10-18 (19:47) 9 miesięcy 12 dni 1 godzinę i 27 minut temu
drukuj


Odnaleziona dziewczynka w romskiej osadzie
Odnaleziona dziewczynka w romskiej osadzie opinie
Policja sprawdza, kim jest 4-letnia dziewczynka odnaleziona w osadzie greckich Romów. Niebieskooka blondynka o nietypowej dla Romów urodzie została odnaleziona u pary, która z pewnością nie jest z dzieckiem spokrewniona - podaje portal abcnews.go.com.

Zatrzymani Romowie - 39- letni mężczyzna i o rok starsza kobieta plączą się w zeznaniach na temat pochodzenia dziecka. Jedno z nich twierdzi, że dziewczynka została znaleziona w kocu, a drugie - że wręczył im je nieznajomy. Badania DNA wskazują, że Romowie nie są krewnymi dziecka.

4-letnią blondynkę znaleziono w środę w osadzie Romów w mieście Farsala w centrum Grecji. Policja prowadziła na tym terenie ogólnonarodową akcję patrolowania społeczności romskich. Dziecko zdecydowanie odróżniało się pod kątem wyglądu od reszty mieszkańców.

Na terenie osady policja odszukała też narkotyki i nielegalną broń.

Parze, z którą mieszkało dziecko zarzuca się też, że posługuje się fałszywymi dokumentami tożsamości i składa fałszywe zeznania twierdząc, że w ciągu 10 miesięcy urodziło im się sześcioro dzieci. Oboje trafili do aresztu. Postawiono im zarzut uprowadzenia nieletniej.

Źródło: abcnews.go.com

(fbi, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 158 98.14%
nie 3 1.86%

Przeczytaj też

Policja do prokuratury ws. antyromskiej manifestacji w Zabrzu: to publiczne znieważenie

dodane 2013-12-23 (11:00) 7 miesięcy 7 dni 10 godzin i 14 minut temu

Nowe fakty ws. małej Marii. "Porwali nam córkę"

aktualizacja 2013-10-23 (14:17) 9 miesięcy 7 dni 6 godzin i 57 minut temu

W Łodzi zatrzymano sprawców napaści na rodzinę Romów

aktualizacja 2013-10-08 (13:30) 9 miesięcy 22 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Polscy Romowie apelują o wstrzymanie likwidacji romskiego koczowiska

dodane 2013-04-18 (16:58) 1 rok 3 miesiące 12 dni 4 godziny i 16 minut temu

W innych serwisach


Opinie (201)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
2
~indra holling 2013-10-19 (13:54) 9 miesięcy 11 dni 7 godzin i 20 minut temu

maria, a co o niej wiadomo...indra...

odpowiedz

5
2
~Sonja 2013-10-19 (11:39) 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 35 minut temu

To straszne po prostu. Codziennie słyszy się o dzieciach które znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. A odpowiedzi wystarczy szukać może właśnie u cyganów? Nie na wszyskie zaginięcia ale jeżeli system faktycznie działa dla nich tak jak ktoś napisał, że mogą rejestrować dzieci jako swoje i nikt ich nie sprawdza, a dostają za nie zasiłek? Mam nadzieję że okaże się że ta dziewczynka nie została porzucona i nie trafi do domu dziecka tylko jakaś rodzina, która cierpiała przez lata odzyska swoją porwaną córkę. Straszne co ludzie robią dla kasy.

odpowiedz

8
0
~Angel 2013-10-19 (11:08) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 6 minut temu

Po palcach widać, że musiała zbierać jagody i to w dużych ilościach, bardzo smutne :/

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
Abandy 2013-10-19 (11:35) 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 39 minut temu

"od kątem wyglądu" - redaktorzyna po szkole specjalnej.

odpowiedz

8
0
~hyth 2013-10-19 (11:31) 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 43 minuty temu

widzicie ze ona ma blond odrost? tzn ze jakies 1 - 1,5 roku temu przefarbowali jej wlosy na ciemny kolor. wszystkie warkoczyki ma w polowie ciemne, no chyba ze to brud..

odpowiedz

3
25
~Anielka 2013-10-19 (11:07) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 7 minut temu

A pomyślał ktos ze moze urodziła ją cyganka a miała ją z europejczykiem i dziewczynka przejęła geny po ojcu???? Przecież to możliwe!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
7
~bandit 2013-10-19 (11:24) 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 50 minut temu

a czy to nie jest ta dziewczynka od mamy madzi??? Ta co rutkowski był zamieszany??? I T.Lis o niej mówił??? I, co proces teraz jakiś jest??? A może to ta z "okienka życia" ci siostry ją miały???

odpowiedz

2
5
~pupu 2013-10-19 (11:18) 9 miesięcy 11 dni 9 godzin i 56 minut temu

szczesliwe dziecko biega bawi sie nie siedzi przed kompem i nie żre hamburgerów

odpowiedz

10
0
~Paranoyka 2013-10-19 (10:53) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 21 minut temu

"Parze, z którą mieszkało dziecko zarzuca się też, że posługuje się fałszywymi dokumentami tożsamości i składa fałszywe zeznania twierdząc, że w ciągu 10 miesięcy urodziło im się sześcioro dzieci "hahhahahahahhahahah, ale mózgi!

odpowiedz

6
3
~deko 2013-10-19 (10:51) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 23 minuty temu

co by tu nakrecic zeby zwalic wine na Tuska i PO. Moze tak: Pinokio wraz z bandą POwców sprzedaje Polskie dzieci cyganom na pożarcie.

odpowiedz

18
1
~ak 2013-10-19 (10:47) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 27 minut temu

porwania dzieci i zmuszanie do zebrania nie jest niestety na swiecie niczym nowym. w azji i na bliskim wschodzie zdarza sie tez, ze rodzice z najnizszych warstw spolecznych sprzedaja swoje dzieci w tym celu. takie dzieci moga byc potem okaleczone, by wywolac litosc u przechodniow. z tego powodu nie daje datkow zebrakom. wiem, to moze wydac sie okrutne, bo dziecko ktore nie przyniesie pieniedzy jest bite, ale tylko tak mozna ukrocic w jakims stopniu ten proceder. handel ludzmi i zebractwo jest prawdopdoobnie jednym z najbardziej dochodowych interesow, podobnie jak handel narkotykami czy bronia. trzeba zdac sobie z tego sprawe.

odpowiedz

5
7
~KGB 2013-10-19 (10:42) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 32 minuty temu

Corka Putina ! No nareszcie ja znalezli.

odpowiedz

13
11
~Polak 2013-10-19 (10:05) 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 9 minut temu

Należy spytać dziecko jakie zna języki i sprawa się wyjaśni. 4-letnie dziecko powinno mówić i to nieźle.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
0
~ja 2013-10-19 (10:30) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 44 minuty temu

Ja mieszkałam kilka lat w Grecji to wiem że Romowie, w tym kraju słyną ze złodziejstwa, napadów. Mieszkają pod mostami w brudzie.Tego też uczą swoje pociechy.Aż strach przechodzić obok ich ,,legowisk,,. Ale z drugiej strony wcale bym się nie zdziwiła jakby ktoś im to dziecko podrzucił. Bo wiadomo, że Romowie nie pójdą na policję bo się boją, ani nie wyrzucą tylko wezmą jak swoje, bo skoro tyle ich dzieci biega boso, bezpańsko, to jedno więcej nie zaszkodzi. Szkoda dziecka, ale ciężko będzie udowodnić jaka jest prawda. Nie wierzę w wersje porwania, bardziej w podrzucenie.

odpowiedz

8
0
~f 2013-10-19 (10:21) 9 miesięcy 11 dni 10 godzin i 53 minuty temu

narkotyki, handel żywym towarem.... co za patalogia

odpowiedz

12
0
~ABZ 2013-10-19 (10:13) 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Biedne dziecko .Oby znaleźli jej rodziców! Nawet jeśli ma na imię Nikola, Sandra czy Natasza.

odpowiedz

5
6
~re 2013-10-19 (10:04) 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 10 minut temu

ładna pewnie polka

odpowiedz

11
0
~gorgojlus 2013-10-19 (09:53) 9 miesięcy 11 dni 11 godzin i 21 minut temu

Romowie t kwntesencja patologi i braku moralności ogołeni pryjętej. Niestety żadna polityczna poprawność tego nie zakryje. Nie chcą dołączyć do społeczeństw na ich zasadach tylko po swojemu w butach kradnąc co popadnie. Czemu gdy sp[otyka sie cygana to albo chce cie okrasc albo cos wyzebrać ale szuka sposobu na jakiś cwany szwindel. Świat o podwójnej moralności narzuca wszechobecna tolerancje na wszystko a ciekaw jstem ile tolerancji jest w romach

odpowiedz

40
1
~ulala 2013-10-19 (02:13) 9 miesięcy 11 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Moją siostrę jak miała jakieś 3 lata. też chcieli porwać cyganie. Siostra czarnula o alabastrowej cerze wpadła im w oko. Narobiłam hałasu, niemal pobiłam tę cygankę i wydarłam jej siostrę. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
11
~kosa 2013-10-18 (22:35) 9 miesięcy 11 dni 22 godziny i 39 minut temu

Któryś z Platformy obywatelskiej ją podrzucil,nie ma innej obcji.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

NATO: ponad 12 tys. rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą
dodane 2014-07-30 (17:42) 3 godziny i 32 minuty temu

Chile, Brazylia i trzy inne kraje wycofały ambasadorów z Izraela
dodane 2014-07-30 (19:20) 1 godzinę i 54 minuty temu

NATO upomina Rosję w sprawie traktatu INF
dodane 2014-07-30 (17:34) 3 godziny i 40 minut temu

Nigeria: kolejna zamachowczyni zabiła sześć osób w Kano
dodane 2014-07-30 (17:35) 3 godziny i 39 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy uważasz, że obecne sankcje Zachodu powstrzymają Władimira Putina?

liczba oddanych głosów: 7851