więcej

Reuters: przedstawiciele Rosji szydzą z zachodnich sankcji.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2014-03-18 (15:03) 4 miesiące 4 dni 20 godzin i 31 minut temu
drukuj


opinie
Sankcje ze strony UE i USA wobec Rosji "wywołują ironię i sarkazm" - powiedział doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Z sankcji szydzą też ci przedstawiciele Rosji, którzy znaleźli się na czarnej liście - pisze Reuters.

- Przejadły się nam te sankcje; wywołują uczucie ironii i nawet sarkazmu - oznajmił Uszakow.

Inny doradca prezydenta Władimira Putina, Władisław Surkow, powiedział, że zupełnie go nie martwią sankcje amerykańskie, którymi został objęty. - Wręcz przeciwnie, jestem z tego dumny i uważam, że jest to swego rodzaju polityczny Oscar od Amerykanów w nominacji "najlepsza rola męska" - oznajmił.

Surkow, a także inny doradca Putina Siergiej Głazjew znalazł się na amerykańskiej, ale nie na unijnej czarnej liście przedstawicieli Rosji objętych sankcjami finansowymi.

UE wprowadziła swoje restrykcje w postaci zamrożenia aktywów i zakazu wizowego wobec łącznie 21 osób: rosyjskich deputowanych i wojskowych, a także przedstawicieli prorosyjskich władz Krymu. MSZ Rosji oznajmiło we wtorek, że unijne sankcje "nie pozostaną bez adekwatnej odpowiedzi" ze strony Moskwy.


(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 354 86.76%
nie 54 13.24%

Przeczytaj też

MSZ Rosji: odpowiemy adekwatnie na sankcje UE

dodane 2014-03-18 (14:10) 4 miesiące 4 dni 21 godzin i 24 minuty temu

Prasa USA: "Nawet Putin nie sądził, że sankcje Zachodu będą tak słabe"

dodane 2014-03-18 (09:55) 4 miesiące 5 dni 1 godzinę i 39 minut temu

Japonia zastosuje sankcje wobec Rosji

dodane 2014-03-18 (04:25) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 9 minut temu

Ukraiński minister sprawiedliwości Jurij Petrenko ostrzega Rosję: szykujemy sankcje

dodane 2014-03-17 (21:20) 4 miesiące 5 dni 14 godzin i 14 minut temu

USA: sankcje wobec 11 rosyjskich i ukraińskich urzędników za Krym

aktualizacja 2014-03-17 (17:09) 4 miesiące 5 dni 18 godzin i 25 minut temu

USA też wprowadzają sankcje wobec Rosji

dodane 2014-03-17 (14:46) 4 miesiące 5 dni 20 godzin i 48 minut temu

Jest zgoda UE na sankcje wobec Rosji

aktualizacja 2014-03-17 (18:43) 4 miesiące 5 dni 16 godzin i 51 minut temu

Kogo obejmą unijne sankcje?

dodane 2014-03-17 (09:16) 4 miesiące 6 dni 2 godziny i 18 minut temu

materiał foto

Ukraina vs. Rosja

dodane 2014-03-14 (14:35) 4 miesiące 8 dni 20 godzin i 59 minut temu

W innych serwisach

  • Finanse: USA i Unia rozszerzają sankcje wobec Rosji

Opinie (571)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
0
~Radek 2014-03-18 (19:47) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 47 minut temu

Ciekawe, jak będzie się Putin śmiał, jak Obama usunie go z listy swoich znajomych na facebooku. A w końcu nie wytrzyma i to zrobi.

odpowiedz

4
2
~gościówa 2014-03-18 (19:47) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 47 minut temu

te co Polska miała na wsochodzie. nawet śląsk nie jest polski.

odpowiedz

8
2
~kkul 2014-03-18 (19:47) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 47 minut temu

Proszę was... Unia Świniopejska, Straszna Brytania i Hameryka nie mają wpływu na Putina. On robi co chce. Zaraz będzie I rozbiór Ukrainy. Przecież Ruski chcą zaprosić Polaków do tego rozbioru. Jak pan Premier McDonald się zgodzi to będziemy mieli Lwów. A nas nie zaatakuje bo my jesteśmy w NATO.

odpowiedz

10
0
amzodiak 2014-03-18 (19:46) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 48 minut temu

OOoo święta prawda, Polacy mają już sankcję wizową od USA ze 30 lat...;/

odpowiedz

4
1
~socjotechnika 2014-03-18 (19:46) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 48 minut temu

wylaczyli lapke do dawania plusow.

odpowiedz

7
0
~izz 2014-03-18 (19:46) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 48 minut temu

a co z sankcjami Ameryki wobec nas ? - wizy. Ciągle traktują nas jak niepożądany element

odpowiedz

21
1
lenina 2014-03-18 (19:28) 4 miesiące 4 dni 16 godzin i 6 minut temu

Dziwi mnie, ze moje komentarze przeciwko niektorym artykulom na wp.pl sa usuwane…Myslalam, ze mamy swobode slowa, a sie okazuje, ze nie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~gephard 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

No z tych jakichś tam sankcji to może brzuch rozboleć od śmiechu. Majątki to oni mają w Rosji a nie w żydowskich bankach. Śmieszny ten murzynek i ta ue.

odpowiedz

4
2
~kolo 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

Rosji nie trzeba pokonywać.Rosję trzeba związać jak najmocniej godpodarczo z Europa zachodnią.Należy im dostarczyć technologie tak aby wzrósł tam znacznie poziom życia.Sankcje są słabe ale związki gozpodarcze też blokują Putina.Zbliżenie Europy i Rosji nie jest na rękę usa,które traktuja Moskwę jako przeciwnika w geopolityce a unia wojskowa i gospodarcza Europy i Rosji byłaby dla jankesów KATASTROFĄ.

odpowiedz

4
1
~prsote 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

Toprawda UE i USA sie osmieszyly. Moze w koncu zamiast gadac zerwa stosunki gospodracze z Rojsa natychmiast. Raczje watpie, dlatego Plska muis sie zbrojic. Rusu co prawa nigdy z nami nie wygrali samodzielnie, ale lepiej miec 100% pewnosc.

odpowiedz

9
3
~ja 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

PAN Putin to gość żeby on polską rządził byłby spokój i ład w pi......m kraju.

odpowiedz

2
0
~LEON ZAWODOWIEC 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

Jakie sankcje takie reakcje

odpowiedz

1
1
~anka 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

Breivika wypusvcie i dajcie mu zlecenie na putina..ostatnie ;);)/(

odpowiedz

4
1
~ach 2014-03-18 (19:45) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 49 minut temu

Brawo Putin...te dupki nie dorastają mu nawet do piet

odpowiedz

0
1
~ja 2014-03-18 (19:44) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 50 minut temu

putin to nie rosjanin????to nie jego nazwisko..wystarczy skojarzyć z lenim i wszystko jasne.

odpowiedz

3
0
~ŁYSY 2014-03-18 (19:44) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 50 minut temu

A JAK ROSJA DOJDZIE Z CHINAMI DO POROZUMIENIA ZE BEDĄ ROZLICZALI ROPĘ I GAZ W JUANACH? CO WTEDY USA. TO NIE PRYWATNE WIRTUALNE KONTA CZY WIZY.

odpowiedz

0
1
~xxx 2014-03-18 (19:44) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 50 minut temu

polska też wprowadzi sankcje wobec Rosji - wstrzyma eksport jabłek !!!!! i wykończy ruskich !!!!!

odpowiedz

4
0
~hmm 2014-03-18 (19:43) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 51 minut temu

Jeszcze ta slepa i platoniczna milosc Polakow do USA(najwiekszych terrorystow na Swiecie) wyjdzie ''im'' bokiem. Zamiast poprawiac relacje z sasiadami to wiecznie na odwrot. Widocznie historia lubi sie poprawiac. Polska armia to zart a wszelkie pakty zawierane w czasach pokoju to absurd.

odpowiedz

0
1
~ja 2014-03-18 (19:43) 4 miesiące 4 dni 15 godzin i 51 minut temu

na czarnej liscie u swoich putin,,u swoich.

odpowiedz

4
9
~mayk 2014-03-18 (19:25) 4 miesiące 4 dni 16 godzin i 9 minut temu

Proponuje na 3 miesięczne sankcje wyjazdowe dla wszystkich rosjanów do UE i USA to zadziała !!! Pozdro

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Waldemar Skrzypczak: Zachód sprzeda Ukrainę, tak jak Polskę w 1944 r.
dodane 2014-07-23 (09:04) 2 godziny i 30 minut temu

Eugeniusz Kłopotek: na PSL płacę bez zastrzeżeń 400 zł miesięcznie
dodane 2014-07-22 (14:43) 20 godzin i 51 minut temu

Politycy PSL: wniosek o odwołanie Piechocińskiego jest prawdopodobny
dodane 2014-07-23 (08:20) 3 godziny i 14 minut temu

Raport: Wielka Brytania nadal eksportuje broń i sprzęt wojskowy do Rosji
dodane 2014-07-23 (06:25) 5 godzin i 9 minut temu

Dolina Vratna odcięta od świata
dodane 2014-07-22 (16:19) 19 godzin i 15 minut temu

Wiesław Dębski: kto ma więcej do ukrycia ws. zestrzelonego boeinga?
dodane 2014-07-22 (15:10) 20 godzin i 24 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 3224