Strona główna serwisu
Zapłacimy zaległy abonament RTV?

Zapłacimy zaległy abonament RTV?

Ponad dwa miliony Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka. "Rzeczpospolita" pisze, ze choć ustawa medialna znosi podatek, to jednocześnie pozwoli urzędom skarbowym na odebranie wszystkich zaległości. W grę wchodzi pół miliarda złotych.
Gdy nowa ustawa medialna wejdzie w życie, Poczta Polska, która obecnie odpowiada za ściąganie abonamentu, przekaże Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji bazę danych osób, posiadających zarejestrowane odbiorniki, wraz z informacjami o zaległościach. Z kolei KRRiT przekaże te informacje do urzędów skarbowych, które ściągną należności wraz z odsetkami. Urząd skarbowy może zająć choćby przysługujący nam zwrot podatku, wejść na nasze konto bankowe czy też wysłać do zakładu pracy polecenie zajęcia części naszego wynagrodzenia.

Opozycja nazywa taką postawę autorów ustawy, czyli PO, PSL i SLD gigantyczną hipokryzją polityczną. Poseł PiS Jan Dziedziczak argumentuje, iż premier Donald Tusk mówił, że abonament jest nieuprawnionym podatkiem i trzeba go zlikwidować, a teraz okazuje się, że ci co przestali płacić, będą musieli zapłacić i to z odsetkami. Wtóruje mu poseł niezależny Jarosław Sellin, który mówi, że ponad połowa Polaków nigdy nie płaciła abonamentu, bo nie rejestrowała odbiorników. Dodaje, że teraz państwo chce rozliczać tych, którzy abonament płacili, ale w ostatnim czasie przestali.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (707)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~raw 2009-07-17 (17:30) 3 godziny i 26 minut temu

Nie płacę abonamentu juz 5 lat ! Nie mam zamiaru składać się na pensję tych pseudo gwiazd .Pytam się za co Lisowie brali po kilkadziesiąt tys.zł miesięcznie ?! Za co kase biorą zawieszeni prezesi TVP ?! W Polsce obowiązuje kodeks pracy dla wszystkich , tam pisze jakie można podpisywać umowy o pracę !!! Widać , że w TVP obowiązuje inny kodeks , dla kolesi Tuska !!! Dosyć z okradaniem narodu !!! Niech ściągną zaległy abonament tak koniec z głosowaniem na PO !!! Precz z TVP !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~oburzona 2009-03-14 (09:11) 11 godzin i 45 minut temu

ten kraj jest chory, że nie wspomnę o ludziach nim rządzących. no jasne łatwiej jest zabrać pieniądze ludziom, którzy często nie mają za co kupic chleba niż zajrzeć do własnej kieszeni. w dobie kryzysu, gdzie ludzie masowo tracą pracę tylko w polsce posłowie dostają podwyżki. skoro naród traci pracę to dlaczego go nie dobić jeszcze bardziej i zabrać im ostatni grosz wprowadzając jakieś głupie prawo. w sumie o czym ja mówię, jakie prawo, my od dawna mieszkamy w państwie bezprawia!!! tutaj głos mają tylo ci którzy mają pieniądze i układy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~zbyś 2009-12-19 (11:23) 9 godzin i 33 minut temu

w tvp zarabiają więcej od premiera i prezydenta i jeszcze żebrają o abonament wstyd i żenada jak ich stać na takie zarobki niech się sami utrzymują

odpowiedz

zgłoś do moderacji