Strona g丑wna serwisu
Zap艂acimy zaleg艂y abonament RTV?

Zap艂acimy zaleg艂y abonament RTV?

Ponad dwa miliony Polak贸w, kt贸rzy przestali p艂aci膰 abonament RTV, czeka niemi艂a niespodzianka. "Rzeczpospolita" pisze, ze cho膰 ustawa medialna znosi podatek, to jednocze艣nie pozwoli urz臋dom skarbowym na odebranie wszystkich zaleg艂o艣ci. W gr臋 wchodzi p贸艂 miliarda z艂otych.
Gdy nowa ustawa medialna wejdzie w 偶ycie, Poczta Polska, kt贸ra obecnie odpowiada za 艣ci膮ganie abonamentu, przeka偶e Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji baz臋 danych os贸b, posiadaj膮cych zarejestrowane odbiorniki, wraz z informacjami o zaleg艂o艣ciach. Z kolei KRRiT przeka偶e te informacje do urz臋d贸w skarbowych, kt贸re 艣ci膮gn膮 nale偶no艣ci wraz z odsetkami. Urz膮d skarbowy mo偶e zaj膮膰 cho膰by przys艂uguj膮cy nam zwrot podatku, wej艣膰 na nasze konto bankowe czy te偶 wys艂a膰 do zak艂adu pracy polecenie zaj臋cia cz臋艣ci naszego wynagrodzenia.

Opozycja nazywa tak膮 postaw臋 autor贸w ustawy, czyli PO, PSL i SLD gigantyczn膮 hipokryzj膮 polityczn膮. Pose艂 PiS Jan Dziedziczak argumentuje, i偶 premier Donald Tusk m贸wi艂, 偶e abonament jest nieuprawnionym podatkiem i trzeba go zlikwidowa膰, a teraz okazuje si臋, 偶e ci co przestali p艂aci膰, b臋d膮 musieli zap艂aci膰 i to z odsetkami. Wt贸ruje mu pose艂 niezale偶ny Jaros艂aw Sellin, kt贸ry m贸wi, 偶e ponad po艂owa Polak贸w nigdy nie p艂aci艂a abonamentu, bo nie rejestrowa艂a odbiornik贸w. Dodaje, 偶e teraz pa艅stwo chce rozlicza膰 tych, kt贸rzy abonament p艂acili, ale w ostatnim czasie przestali.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (707)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~raw 2009-07-17 (17:30) 8 godzin i 18 minut temu

Nie p砤c abonamentu juz 5 lat ! Nie mam zamiaru sk砤da si na pensj tych pseudo gwiazd .Pytam si za co Lisowie brali po kilkadziesi眛 tys.z miesi阠znie ?! Za co kase bior zawieszeni prezesi TVP ?! W Polsce obowi眤uje kodeks pracy dla wszystkich , tam pisze jakie mo縩a podpisywa umowy o prac !!! Wida , 縠 w TVP obowi眤uje inny kodeks , dla kolesi Tuska !!! Dosy z okradaniem narodu !!! Niech 禼i眊n zaleg硑 abonament tak koniec z g硂sowaniem na PO !!! Precz z TVP !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~oburzona 2009-03-14 (09:11) 16 godzin i 37 minut temu

ten kraj jest chory, 縠 nie wspomn o ludziach nim rz眃z眂ych. no jasne 砤twiej jest zabra pieni眃ze ludziom, kt髍zy cz阺to nie maj za co kupic chleba ni zajrze do w砤snej kieszeni. w dobie kryzysu, gdzie ludzie masowo trac prac tylko w polsce pos硂wie dostaj podwy縦i. skoro nar骴 traci prac to dlaczego go nie dobi jeszcze bardziej i zabra im ostatni grosz wprowadzaj眂 jakie g硊pie prawo. w sumie o czym ja m體i, jakie prawo, my od dawna mieszkamy w pa駍twie bezprawia!!! tutaj g硂s maj tylo ci kt髍zy maj pieni眃ze i uk砤dy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~zby 2009-12-19 (11:23) 14 godzin i 25 minut temu

w tvp zarabiaj wi阠ej od premiera i prezydenta i jeszcze 縠braj o abonament wstyd i 縠nada jak ich sta na takie zarobki niech si sami utrzymuj

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~tadzio571 2009-08-11 (20:36) 5 godzin i 12 minut temu

nigdy nie zap砤c abonamentu, po informacji wybranego premiera naszego rz眃u,縠 m.inn. emeryci nie b阣眒 p砤ci tego haraczu to wiele milion體 polak體 przesta硂 p砤ci. Dzisiaj nie straszcie nasz Urz阣em skarbowym, bo pieni眃ze wydawane na telewizj publiczn s w spos骲 skandaliczny roztwaniane.Mnie osobi禼ie i moj ca潮 liczn rodzin telewizja publiczna nie interesuje i nie mam zamiaru jej finansowa. Moi prawnicy s gotowi t sytuacje rozwi眤a dla mnie nawet na drodze prawa uniii europejskiej. Nie wiem gdzie jest prezydent, kt髍y szczyci si walk o dobro narodu, ale sam niszczy to o co podobno walczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~niok 2009-07-17 (17:08) 8 godzin i 40 minut temu

P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~niok 2009-07-17 (16:58) 8 godzin i 50 minut temu

P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~niok 2009-07-17 (16:58) 8 godzin i 50 minut temu

P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~niok 2009-07-17 (16:58) 8 godzin i 50 minut temu

P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
henryk.moscibrodzki 2011-12-07 (22:03) 3 godziny i 45 minut temu

Niech wreszcie w tym kraju b阣zie jaki porz眃ek prawny !!! Nie mo縠 by tak, 縠 jedni p砤c abonament, a inni olewaj. Pan Tusk za taki stan rzeczy, powinien odpowiada przed Trybuna砮m Konstytucyjnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~iva 2009-03-15 (10:17) 15 godzin i 31 minut temu

Wed硊g mnie nale縜硂by znale兼 taki spos骲 縠by p砤cili wszyscy ( przy jednoczesnym zniesieniu ulg ).By kiedy taki pomy冻 縠by przy rachunku za pr眃 p砤ci abonament. Mo縠 i to nie by硂 najgorszy pomys .Niech p砤c wszyscy ale nie po 17 z ,tylko np po 5,00z .My秎 縠 efekt finansowy b阣zie ten sam ,albo i lepszy. A obecnie (tak jak w ka縟ej dziedzinie 縴cia naszego kraju) kto nie zg硂si to nie p砤ci ,a ten co zg硂si (to frajer) bo musi p砤ci . Ja p砤c .... :( .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
henryk.moscibrodzki 2011-12-07 (22:01) 3 godziny i 47 minut temu

Niech wreszcie w tym kraju b阣zie jaki porz眃ek prawny !!! Nie mo縠 by tak, 縠 jedni p砤c abonament, a inni olewaj. Pan Tusk za taki stan rzeczy, powinien odpowiada przed Trybuna砮m Konstytucyjnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~bartex 2009-06-07 (13:35) 12 godzin i 13 minut temu

Gdzie tu prawo i sprawiedliwo舵?? Jak mog 禼i眊n辨 abonament od os骲, kt髍e od pewnego czasu nie p砤c?? A co z tymi, kt髍zy wcale nie p砤cili?? co mo縠 nie maj radia lub telewizora?? Haha... Przeciez wszyscy to wiemy, 縠 dzisiaj taki sprz阾 jest powszechnie dost阷ny za grosze, a kto jest na tyle g硊pi i kupuj眂 tv czy radio p骿dzie sie zarejestrowa?? Nikt!! Jak b阣 禼i眊a to tylko od tych, kt髍zy s ju zarejestrowani, od tych kt髍ych maj namiary, a reszta zostanie bez konsekwencji, mimo 縠 wcale nie p砤cili!! ?? Tv publiczna powinna wprowadzi swoje dekodery i posczeg髄ne pakiety w zale縩o禼i od tego kto jakie programy chce mie dost阷ne. Moim zdaniem to by硂by najlepsze rozwi眤anie. Wtedy by砤 by pe硁a kontrola nad kazdym u縴tkownikiem!! P砤cisz masz, nie p砤cisz nie masz!! Tak jak to jest w Cyfrze lub w Polsacie!! Tv i tak g硂wnie utrzymuje si z reklam!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~w b 2009-03-15 (11:35) 14 godzin i 13 minut temu

Przyjdzie taki za podatek to w 砮b dostanie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~R.P. 2013-05-11 (15:47) 10 godzin i 1 minut temu

Abonament to fikcja i niezgodne z prawem 禼i眊anie ,,haraczu'', Za komuny - gdy nadawa砤 tylko 1 i 2 TVP, to rozumie. Teraz 1 czy 2 niczym nie ro縩i si od nadawc體 Prywatnych, nawet takie sprawy edukacyjne (czym niby ma by TVP) jest gorsza od prywatnych - GDZIE S PROGRAMY PORANNE EDUKACYJNE DLA DZIECI ????, kiedy by硑. po po硊dniu kiedy by硑 programy popularno - naukowe (np. SONDA) Dla dzieci (Pan Kracy,), nawet w Poniedzia砮k kiedy by przeznaczony dla Teatru. Nie m體i o Polityce, bo tego mamy ,,nadmiar'' w ka縟ej telewizji. Teraz gdy czytam program 1 lub 2 to to samo co inne programy (seriale, filmy w wi阫szo禼i nie polskie, Teatru zero, Bajki dla dzieci - to co popularne a nie maj眂e wysun辨 jaki mora z tej bajki dla dzieci - og髄nie ,,szmira'' , konkursy muzyczne itp.), wi阠 zastanawiam si, gdzie TU LOGICZNE WYTMACZENIE NASZEJ TELEWIZJI EDUKACYJNEJ.... Reklamy dobijaj ka縟ego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~~POZDRAWIAM 2010-01-07 (15:36) 10 godzin i 12 minut temu

P砤ce od poczatku zakupu odbiornika RTV wkurza mnie, 縠 za plecami s硑sze, jak to si kombinuje i nie p砤ci. Powinny by jasne zasady dla wszystkich, a nie jak to jest obecnie. Najbardziej mnie wkurza, 縠 ja p砤c, a inni korzystaj bez problem體 i op砤t.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jla 2009-10-16 (14:38) 11 godzin i 10 minut temu

Bardzo dobra my秎 odda wszystkich do rozliczenia z Urz阣em Skarbowym b阣zie to bardzo sprawiedliwe.Osoby kt髍e nigdy nie p砤ci硑 przy rozliczeniu PIT niech zap砤c z odsetkami . W tej chwili te osoby 秏iej si z os骲 ,kt髍e p砤c uczciwie przez 35 i wi阠ej lat -POPIERAM takie rozwi眤anie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jla 2009-10-16 (14:38) 11 godzin i 10 minut temu

Bardzo dobra my秎 odda wszystkich do rozliczenia z Urz阣em Skarbowym 阣zie to bardzo sprawiedliwe.Osoby kt髍e nigdy nie p砤ci硑 przy rozliczeniu PIT niech zap砤c z odsetkami . W tej chwili te osoby 秏iej si z os骲 ,kt髍e p砤c uczciwie przez 35 i wi阠ej lat -POPIERAM takie rozwi眤anie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Maria 2009-09-26 (22:41) 3 godziny i 7 minut temu

Nie place abonamentu i nie mam zamiaru tego robic . Place za tv w UPC , nie ogladam tv publicznej moga mi ...............

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Roman 2009-07-27 (10:09) 15 godzin i 39 minut temu

Od kilkudziesi阠iu lat op砤cam abonament rtv. Zgodnie z informacjami zamieszczanymi w mediach zaliczam si do grona nielicznych (naiwniak體?). Jak d硊go Pan Prezydent RP zamierza wetowa ustaw medialn? Kiedy , zgodnie z art. 32 Konstytucji RP b阣 r體ny wobec prawa i przestan by dyskryminowany? Kiedy, zgodnie z art. 76 Konstytucji w砤dze publiczne b阣 mnie chroni硑 przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi (縠rowanie na nielicznych u縴tkownikach rtv)? Kiedy , w my秎 art. 126 Konstytucji,Prezydent RP zacznie czuwa nad jej przestrzeganiem? Czy kiedy poczuj si bezpieczny w tym kraju?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~`he,he 2009-07-24 (21:29) 4 godziny i 19 minut temu

zakodowa ,zobaczycie ile was wykupi ,powt髍zcie Klosa to mo縠 zaczn p砤ci ,olewam abonament,jak mo縩a na si酬 kogo uszcz甓liwi kto nie chce tego ogl眃a.prezesom zmieszy pobory b阣zie ok.

odpowiedz