Strona główna serwisu
Zapłacimy zaległy abonament RTV?

Zapłacimy zaległy abonament RTV?

Ponad dwa miliony Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka. "Rzeczpospolita" pisze, ze choć ustawa medialna znosi podatek, to jednocześnie pozwoli urzędom skarbowym na odebranie wszystkich zaległości. W grę wchodzi pół miliarda złotych.
Gdy nowa ustawa medialna wejdzie w życie, Poczta Polska, która obecnie odpowiada za ściąganie abonamentu, przekaże Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji bazę danych osób, posiadających zarejestrowane odbiorniki, wraz z informacjami o zaległościach. Z kolei KRRiT przekaże te informacje do urzędów skarbowych, które ściągną należności wraz z odsetkami. Urząd skarbowy może zająć choćby przysługujący nam zwrot podatku, wejść na nasze konto bankowe czy też wysłać do zakładu pracy polecenie zajęcia części naszego wynagrodzenia.

Opozycja nazywa taką postawę autorów ustawy, czyli PO, PSL i SLD gigantyczną hipokryzją polityczną. Poseł PiS Jan Dziedziczak argumentuje, iż premier Donald Tusk mówił, że abonament jest nieuprawnionym podatkiem i trzeba go zlikwidować, a teraz okazuje się, że ci co przestali płacić, będą musieli zapłacić i to z odsetkami. Wtóruje mu poseł niezależny Jarosław Sellin, który mówi, że ponad połowa Polaków nigdy nie płaciła abonamentu, bo nie rejestrowała odbiorników. Dodaje, że teraz państwo chce rozliczać tych, którzy abonament płacili, ale w ostatnim czasie przestali.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (707)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~raw 2009-07-17 (17:30) 17 godzin i 24 minut temu

Nie płacę abonamentu juz 5 lat ! Nie mam zamiaru składać się na pensję tych pseudo gwiazd .Pytam się za co Lisowie brali po kilkadziesiąt tys.zł miesięcznie ?! Za co kase biorą zawieszeni prezesi TVP ?! W Polsce obowiązuje kodeks pracy dla wszystkich , tam pisze jakie można podpisywać umowy o pracę !!! Widać , że w TVP obowiązuje inny kodeks , dla kolesi Tuska !!! Dosyć z okradaniem narodu !!! Niech ściągną zaległy abonament tak koniec z głosowaniem na PO !!! Precz z TVP !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~oburzona 2009-03-14 (09:11) 1 godzinę i 43 minut temu

ten kraj jest chory, że nie wspomnę o ludziach nim rządzących. no jasne łatwiej jest zabrać pieniądze ludziom, którzy często nie mają za co kupic chleba niż zajrzeć do własnej kieszeni. w dobie kryzysu, gdzie ludzie masowo tracą pracę tylko w polsce posłowie dostają podwyżki. skoro naród traci pracę to dlaczego go nie dobić jeszcze bardziej i zabrać im ostatni grosz wprowadzając jakieś głupie prawo. w sumie o czym ja mówię, jakie prawo, my od dawna mieszkamy w państwie bezprawia!!! tutaj głos mają tylo ci którzy mają pieniądze i układy!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~zbyś 2009-12-19 (11:23) 23 godzin i 31 minut temu

w tvp zarabiają więcej od premiera i prezydenta i jeszcze żebrają o abonament wstyd i żenada jak ich stać na takie zarobki niech się sami utrzymują

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~tadzio571 2009-08-11 (20:36) 14 godzin i 18 minut temu

nigdy nie zapłacę abonamentu, po informacji wybranego premiera naszego rządu,że m.inn. emeryci nie będąm płacić tego haraczu to wiele milionów polaków przestało płacić. Dzisiaj nie straszcie nasz Urzędem skarbowym, bo pieniądze wydawane na telewizję publiczną są w sposób skandaliczny roztwaniane.Mnie osobiście i moją całą liczną rodzinę telewizja publiczna nie interesuje i nie mam zamiaru jej finansować. Moi prawnicy są gotowi tą sytuacje rozwiązać dla mnie nawet na drodze prawa uniii europejskiej. Nie wiem gdzie jest prezydent, który szczyci się walką o dobro narodu, ale sam niszczy to o co podobno walczył.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Łaniok 2009-07-17 (17:08) 17 godzin i 46 minut temu

Płaciłem abonament 40 lat. Wyrejestrowałem legalnie w ubiegłym roku, a teraz zakichana Poczta śle mi jakiej ponaglenia. Niech się ugryzą ....A co z tymi, co nigdy nie płacili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Łaniok 2009-07-17 (16:58) 17 godzin i 56 minut temu

Płaciłem abonament 40 lat. Wyrejestrowałem legalnie w ubiegłym roku, a teraz zakichana Poczta śle mi jakiej ponaglenia. Niech się ugryzą ....A co z tymi, co nigdy nie płacili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Łaniok 2009-07-17 (16:58) 17 godzin i 56 minut temu

Płaciłem abonament 40 lat. Wyrejestrowałem legalnie w ubiegłym roku, a teraz zakichana Poczta śle mi jakiej ponaglenia. Niech się ugryzą ....A co z tymi, co nigdy nie płacili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Łaniok 2009-07-17 (16:58) 17 godzin i 56 minut temu

Płaciłem abonament 40 lat. Wyrejestrowałem legalnie w ubiegłym roku, a teraz zakichana Poczta śle mi jakiej ponaglenia. Niech się ugryzą ....A co z tymi, co nigdy nie płacili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
henryk.moscibrodzki 2011-12-07 (22:03) 12 godzin i 51 minut temu

Niech wreszcie w tym kraju będzie jakiś porządek prawny !!! Nie może być tak, że jedni płacą abonament, a inni olewają. Pan Tusk za taki stan rzeczy, powinien odpowiadać przed Trybunałem Konstytucyjnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~iva 2009-03-15 (10:17) 37 minut temu

Według mnie należałoby znaleźć taki sposób żeby płacili wszyscy ( przy jednoczesnym zniesieniu ulg ).Był kiedyś taki pomyśł żeby przy rachunku za prąd płacić abonament. Może i to nie było najgorszy pomysł .Niech płacą wszyscy ale nie po 17 zł ,tylko np po 5,00zł .Myślę że efekt finansowy będzie ten sam ,albo i lepszy. A obecnie (tak jak w każdej dziedzinie życia naszego kraju) kto nie zgłosi to nie płaci ,a ten co zgłosi (to frajer) bo musi płacić . Ja płacę .... :( .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
henryk.moscibrodzki 2011-12-07 (22:01) 12 godzin i 53 minut temu

Niech wreszcie w tym kraju będzie jakiś porządek prawny !!! Nie może być tak, że jedni płacą abonament, a inni olewają. Pan Tusk za taki stan rzeczy, powinien odpowiadać przed Trybunałem Konstytucyjnym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~bartex 2009-06-07 (13:35) 21 godzin i 19 minut temu

Gdzie tu prawo i sprawiedliwość?? Jak mogą ściągnąć abonament od osób, które od pewnego czasu nie płacą?? A co z tymi, którzy wcale nie płacili?? co może nie mają radia lub telewizora?? Haha... Przeciez wszyscy to wiemy, że dzisiaj taki sprzęt jest powszechnie dostępny za grosze, a kto jest na tyle głupi i kupując tv czy radio pójdzie sie zarejestrować?? Nikt!! Jak będą ściągać to tylko od tych, którzy są już zarejestrowani, od tych których mają namiary, a reszta zostanie bez konsekwencji, mimo że wcale nie płacili!! ?? Tv publiczna powinna wprowadzić swoje dekodery i posczególne pakiety w zależności od tego kto jakie programy chce mieć dostępne. Moim zdaniem to byłoby najlepsze rozwiązanie. Wtedy była by pełna kontrola nad kazdym użytkownikiem!! Płacisz masz, nie płacisz nie masz!! Tak jak to jest w Cyfrze lub w Polsacie!! Tv i tak głownie utrzymuje się z reklam!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~w Łeb 2009-03-15 (11:35) 23 godzin i 19 minut temu

Przyjdzie taki za podatek to w łeb dostanie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~R.P. 2013-05-11 (15:47) 19 godzin i 7 minut temu

Abonament to fikcja i niezgodne z prawem ściąganie ,,haraczu'', Za komuny - gdy nadawała tylko 1 i 2 TVP, to rozumie. Teraz 1 czy 2 niczym nie rożni się od nadawców Prywatnych, nawet takie sprawy edukacyjne (czym niby ma być TVP) jest gorsza od prywatnych - GDZIE SĄ PROGRAMY PORANNE EDUKACYJNE DLA DZIECI ????, kiedyś były. po południu kiedyś były programy popularno - naukowe (np. SONDA) Dla dzieci (Pan Kracy,), nawet w Poniedziałek kiedyś był przeznaczony dla Teatru. Nie mówię o Polityce, bo tego mamy ,,nadmiar'' w każdej telewizji. Teraz gdy czytam program 1 lub 2 to to samo co inne programy (seriale, filmy w większości nie polskie, Teatru zero, Bajki dla dzieci - to co popularne a nie mające wysunąć jakiś morał z tej bajki dla dzieci - ogólnie ,,szmira'' , konkursy muzyczne itp.), więc zastanawiam się, gdzie TU LOGICZNE WYTŁUMACZENIE NASZEJ TELEWIZJI EDUKACYJNEJ.... Reklamy dobijają każdego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~~POZDRAWIAM 2010-01-07 (15:36) 19 godzin i 18 minut temu

Płace od poczatku zakupu odbiornika RTV wkurza mnie, że za plecami słysze, jak to się kombinuje i nie płaci. Powinny być jasne zasady dla wszystkich, a nie jak to jest obecnie. Najbardziej mnie wkurza, że ja płacę, a inni korzystają bez problemów i opłat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jla 2009-10-16 (14:38) 20 godzin i 16 minut temu

Bardzo dobra myśl oddać wszystkich do rozliczenia z Urzędem Skarbowym będzie to bardzo sprawiedliwe.Osoby które nigdy nie płaciły przy rozliczeniu PIT niech zapłacą z odsetkami . W tej chwili te osoby śmieją się z osób ,które płacą uczciwie przez 35 i więcej lat -POPIERAM takie rozwiązanie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jla 2009-10-16 (14:38) 20 godzin i 16 minut temu

Bardzo dobra myśl oddać wszystkich do rozliczenia z Urzędem Skarbowym ędzie to bardzo sprawiedliwe.Osoby które nigdy nie płaciły przy rozliczeniu PIT niech zapłacą z odsetkami . W tej chwili te osoby śmieją się z osób ,które płacą uczciwie przez 35 i więcej lat -POPIERAM takie rozwiązanie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Maria 2009-09-26 (22:41) 12 godzin i 13 minut temu

Nie place abonamentu i nie mam zamiaru tego robic . Place za tv w UPC , nie ogladam tv publicznej moga mi ...............

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Roman 2009-07-27 (10:09) 45 minut temu

Od kilkudziesięciu lat opłacam abonament rtv. Zgodnie z informacjami zamieszczanymi w mediach zaliczam się do grona nielicznych (naiwniaków?). Jak długo Pan Prezydent RP zamierza wetować ustawę medialną? Kiedy , zgodnie z art. 32 Konstytucji RP będę równy wobec prawa i przestanę być dyskryminowany? Kiedy, zgodnie z art. 76 Konstytucji władze publiczne będą mnie chroniły przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi (żerowanie na nielicznych użytkownikach rtv)? Kiedy , w myśl art. 126 Konstytucji,Prezydent RP zacznie czuwać nad jej przestrzeganiem? Czy kiedyś poczuję się bezpieczny w tym kraju?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~`he,he 2009-07-24 (21:29) 13 godzin i 25 minut temu

zakodować ,zobaczycie ile was wykupią ,powtórzcie Klosa to może zaczną płacić ,olewam abonament,jak można na siłę kogoś uszczęśliwić kto nie chce tego oglądać.prezesom zmieszyć pobory będzie ok.

odpowiedz