wi阠ej

Zap艂acimy zaleg艂y abonament RTV?.

IAR |  dodane 2009-03-14 (01:11) 5 lat 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 46 minut temu
drukuj


Zap艂acimy zaleg艂y abonament RTV?
opinie
Ponad dwa miliony Polak贸w, kt贸rzy przestali p艂aci膰 abonament RTV, czeka niemi艂a niespodzianka. "Rzeczpospolita" pisze, ze cho膰 ustawa medialna znosi podatek, to jednocze艣nie pozwoli urz臋dom skarbowym na odebranie wszystkich zaleg艂o艣ci. W gr臋 wchodzi p贸艂 miliarda z艂otych.

Gdy nowa ustawa medialna wejdzie w 偶ycie, Poczta Polska, kt贸ra obecnie odpowiada za 艣ci膮ganie abonamentu, przeka偶e Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji baz臋 danych os贸b, posiadaj膮cych zarejestrowane odbiorniki, wraz z informacjami o zaleg艂o艣ciach. Z kolei KRRiT przeka偶e te informacje do urz臋d贸w skarbowych, kt贸re 艣ci膮gn膮 nale偶no艣ci wraz z odsetkami. Urz膮d skarbowy mo偶e zaj膮膰 cho膰by przys艂uguj膮cy nam zwrot podatku, wej艣膰 na nasze konto bankowe czy te偶 wys艂a膰 do zak艂adu pracy polecenie zaj臋cia cz臋艣ci naszego wynagrodzenia.

Opozycja nazywa tak膮 postaw臋 autor贸w ustawy, czyli PO, PSL i SLD gigantyczn膮 hipokryzj膮 polityczn膮. Pose艂 PiS Jan Dziedziczak argumentuje, i偶 premier Donald Tusk m贸wi艂, 偶e abonament jest nieuprawnionym podatkiem i trzeba go zlikwidowa膰, a teraz okazuje si臋, 偶e ci co przestali p艂aci膰, b臋d膮 musieli zap艂aci膰 i to z odsetkami. Wt贸ruje mu pose艂 niezale偶ny Jaros艂aw Sellin, kt贸ry m贸wi, 偶e ponad po艂owa Polak贸w nigdy nie p艂aci艂a abonamentu, bo nie rejestrowa艂a odbiornik贸w. Dodaje, 偶e teraz pa艅stwo chce rozlicza膰 tych, kt贸rzy abonament p艂acili, ale w ostatnim czasie przestali.


(tbe)

Bądź na bieżąco z wiadomo禼i.wp.pl

oceń
tak 38 20.11%
nie 151 79.89%

Przeczytaj te

Nie b阣ziemy musieli p砤ci zaleg砮go abonamentu RTV?

dodane 2009-03-14 (10:40) 5 lat 9 miesięcy 7 dni 14 godzin i 17 minut temu

PO, PSL i SLD przedstawi硑 projekt ustawy medialnej

aktualizacja 2009-03-12 (14:13) 5 lat 9 miesięcy 9 dni 10 godzin i 44 minuty temu

PO: likwidujemy abonament, reszta do dyskusji

dodane 2009-03-11 (14:10) 5 lat 9 miesięcy 10 dni 10 godzin i 47 minut temu

"Z砤 sytuacja finansowa i kadrowa w mediach publicznych"

dodane 2009-03-04 (22:20) 5 lat 9 miesięcy 17 dni 2 godziny i 37 minut temu

"PO chce dokona skoku na media"

dodane 2009-03-04 (08:00) 5 lat 9 miesięcy 17 dni 16 godzin i 57 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zg硂szenie!

By砮 秝iadkiem lub uczestnikiem wa縩ego zdarzenia? Poinformuj Internaut體 o tym, co dzieje si w Polsce, na 秝iecie, w Twojej okolicy!

Wy秎ij nam zdj阠ie, film lub artyku! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (707)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~raw 2009-07-17 (17:30) 5 lat 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 27 minut temu

NIE PC ABONAMENTU !!!
Nie p砤c abonamentu juz 5 lat ! Nie mam zamiaru sk砤da si na pensj tych pseudo gwiazd .Pytam si za co Lisowie brali po kilkadziesi眛 tys.z miesi阠znie ?! Za co kase bior zawieszeni prezesi TVP ?! W Polsce obowi眤uje kodeks pracy dla wszystkich , tam pisze jakie mo縩a podpisywa umowy o prac !!! Wida , 縠 w TVP obowi眤uje inny kodeks , dla kolesi Tuska !!! Dosy z okradaniem narodu !!! Niech 禼i眊n zaleg硑 abonament tak koniec z g硂sowaniem na PO !!! Precz z TVP !!!

odpowiedz

2
0
~oburzona 2009-03-14 (09:11) 5 lat 9 miesięcy 7 dni 15 godzin i 46 minut temu

czory kraj, chory rz眃, chore ustawy...
ten kraj jest chory, 縠 nie wspomn o ludziach nim rz眃z眂ych. no jasne 砤twiej jest zabra pieni眃ze ludziom, kt髍zy cz阺to nie maj za co kupic chleba ni zajrze do w砤snej kieszeni. w dobie kryzysu, gdzie ludzie masowo trac prac tylko w polsce pos硂wie dostaj podwy縦i. skoro nar骴 traci prac to dlaczego go nie dobi jeszcze bardziej i zabra im ostatni grosz wprowadzaj眂 jakie g硊pie prawo. w sumie o czym ja m體i, jakie prawo, my od dawna mieszkamy w pa駍twie bezprawia!!! tutaj g硂s maj tylo ci kt髍zy maj pieni眃ze i uk砤dy!!!

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

1
0
~zby 2009-12-19 (11:23) 5 lat 2 dni 13 godzin i 34 minuty temu

abonameent
w tvp zarabiaj wi阠ej od premiera i prezydenta i jeszcze 縠braj o abonament wstyd i 縠nada jak ich sta na takie zarobki niech si sami utrzymuj

odpowiedz

1
0
~tadzio571 2009-08-11 (20:36) 5 lat 4 miesiące 10 dni 4 godziny i 21 minut temu

abonament
nigdy nie zap砤c abonamentu, po informacji wybranego premiera naszego rz眃u,縠 m.inn. emeryci nie b阣眒 p砤ci tego haraczu to wiele milion體 polak體 przesta硂 p砤ci. Dzisiaj nie straszcie nasz Urz阣em skarbowym, bo pieni眃ze wydawane na telewizj publiczn s w spos骲 skandaliczny roztwaniane.Mnie osobi禼ie i moj ca潮 liczn rodzin telewizja publiczna nie interesuje i nie mam zamiaru jej finansowa. Moi prawnicy s gotowi t sytuacje rozwi眤a dla mnie nawet na drodze prawa uniii europejskiej. Nie wiem gdzie jest prezydent, kt髍y szczyci si walk o dobro narodu, ale sam niszczy to o co podobno walczy.

odpowiedz

1
0
~niok 2009-07-17 (17:08) 5 lat 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 49 minut temu

abonament
P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

1
0
~niok 2009-07-17 (16:58) 5 lat 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 59 minut temu

abonament
P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

1
0
~niok 2009-07-17 (16:58) 5 lat 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 59 minut temu

abonament
P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

1
0
~niok 2009-07-17 (16:58) 5 lat 5 miesięcy 4 dni 7 godzin i 59 minut temu

abonament
P砤ci砮m abonament 40 lat. Wyrejestrowa砮m legalnie w ubieg硑m roku, a teraz zakichana Poczta 秎e mi jakiej ponaglenia. Niech si ugryz ....A co z tymi, co nigdy nie p砤cili a posiadali odbiorniki.

odpowiedz

2
2
henryk.moscibrodzki 2011-12-07 (22:03) 3 lata 14 dni 2 godziny i 54 minuty temu

Niech wreszcie w tym kraju b阣zie jaki porz眃ek prawny !!! Nie mo縠 by tak, 縠 jedni p砤c abonament, a inni olewaj. Pan Tusk za taki stan rzeczy, powinien odpowiada przed Trybuna砮m Konstytucyjnym.

odpowiedz

1
1
~iva 2009-03-15 (10:17) 5 lat 9 miesięcy 6 dni 14 godzin i 40 minut temu

niech p砤c wszyscy
Wed硊g mnie nale縜硂by znale兼 taki spos骲 縠by p砤cili wszyscy ( przy jednoczesnym zniesieniu ulg ).By kiedy taki pomy冻 縠by przy rachunku za pr眃 p砤ci abonament. Mo縠 i to nie by硂 najgorszy pomys .Niech p砤c wszyscy ale nie po 17 z ,tylko np po 5,00z .My秎 縠 efekt finansowy b阣zie ten sam ,albo i lepszy. A obecnie (tak jak w ka縟ej dziedzinie 縴cia naszego kraju) kto nie zg硂si to nie p砤ci ,a ten co zg硂si (to frajer) bo musi p砤ci . Ja p砤c .... :( .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
henryk.moscibrodzki 2011-12-07 (22:01) 3 lata 14 dni 2 godziny i 56 minut temu

Niech wreszcie w tym kraju b阣zie jaki porz眃ek prawny !!! Nie mo縠 by tak, 縠 jedni p砤c abonament, a inni olewaj. Pan Tusk za taki stan rzeczy, powinien odpowiada przed Trybuna砮m Konstytucyjnym.

odpowiedz

0
1
~bartex 2009-06-07 (13:35) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 11 godzin i 22 minuty temu

Abonament RTV
Gdzie tu prawo i sprawiedliwo舵?? Jak mog 禼i眊n辨 abonament od os骲, kt髍e od pewnego czasu nie p砤c?? A co z tymi, kt髍zy wcale nie p砤cili?? co mo縠 nie maj radia lub telewizora?? Haha... Przeciez wszyscy to wiemy, 縠 dzisiaj taki sprz阾 jest powszechnie dost阷ny za grosze, a kto jest na tyle g硊pi i kupuj眂 tv czy radio p骿dzie sie zarejestrowa?? Nikt!! Jak b阣 禼i眊a to tylko od tych, kt髍zy s ju zarejestrowani, od tych kt髍ych maj namiary, a reszta zostanie bez konsekwencji, mimo 縠 wcale nie p砤cili!! ?? Tv publiczna powinna wprowadzi swoje dekodery i posczeg髄ne pakiety w zale縩o禼i od tego kto jakie programy chce mie dost阷ne. Moim zdaniem to by硂by najlepsze rozwi眤anie. Wtedy by砤 by pe硁a kontrola nad kazdym u縴tkownikiem!! P砤cisz masz, nie p砤cisz nie masz!! Tak jak to jest w Cyfrze lub w Polsacie!! Tv i tak g硂wnie utrzymuje si z reklam!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~w b 2009-03-15 (11:35) 5 lat 9 miesięcy 6 dni 13 godzin i 22 minuty temu

hahaha
Przyjdzie taki za podatek to w 砮b dostanie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~R.P. 2013-05-11 (15:47) 1 rok 7 miesięcy 10 dni 9 godzin i 10 minut temu

Abonament to fikcja i niezgodne z prawem 禼i眊anie ,,haraczu'', Za komuny - gdy nadawa砤 tylko 1 i 2 TVP, to rozumie. Teraz 1 czy 2 niczym nie ro縩i si od nadawc體 Prywatnych, nawet takie sprawy edukacyjne (czym niby ma by TVP) jest gorsza od prywatnych - GDZIE S PROGRAMY PORANNE EDUKACYJNE DLA DZIECI ????, kiedy by硑. po po硊dniu kiedy by硑 programy popularno - naukowe (np. SONDA) Dla dzieci (Pan Kracy,), nawet w Poniedzia砮k kiedy by przeznaczony dla Teatru. Nie m體i o Polityce, bo tego mamy ,,nadmiar'' w ka縟ej telewizji. Teraz gdy czytam program 1 lub 2 to to samo co inne programy (seriale, filmy w wi阫szo禼i nie polskie, Teatru zero, Bajki dla dzieci - to co popularne a nie maj眂e wysun辨 jaki mora z tej bajki dla dzieci - og髄nie ,,szmira'' , konkursy muzyczne itp.), wi阠 zastanawiam si, gdzie TU LOGICZNE WYTMACZENIE NASZEJ TELEWIZJI EDUKACYJNEJ.... Reklamy dobijaj ka縟ego.

odpowiedz

0
0
~~POZDRAWIAM 2010-01-07 (15:36) 4 lata 11 miesięcy 14 dni 9 godzin i 21 minut temu

ZAPCIMY...?
P砤ce od poczatku zakupu odbiornika RTV wkurza mnie, 縠 za plecami s硑sze, jak to si kombinuje i nie p砤ci. Powinny by jasne zasady dla wszystkich, a nie jak to jest obecnie. Najbardziej mnie wkurza, 縠 ja p砤c, a inni korzystaj bez problem體 i op砤t.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Jla 2009-10-16 (14:38) 5 lat 2 miesiące 5 dni 10 godzin i 19 minut temu

op砤ta abonamentu
Bardzo dobra my秎 odda wszystkich do rozliczenia z Urz阣em Skarbowym b阣zie to bardzo sprawiedliwe.Osoby kt髍e nigdy nie p砤ci硑 przy rozliczeniu PIT niech zap砤c z odsetkami . W tej chwili te osoby 秏iej si z os骲 ,kt髍e p砤c uczciwie przez 35 i wi阠ej lat -POPIERAM takie rozwi眤anie.

odpowiedz

0
0
~Jla 2009-10-16 (14:38) 5 lat 2 miesiące 5 dni 10 godzin i 19 minut temu

op砤ta abonamentu
Bardzo dobra my秎 odda wszystkich do rozliczenia z Urz阣em Skarbowym 阣zie to bardzo sprawiedliwe.Osoby kt髍e nigdy nie p砤ci硑 przy rozliczeniu PIT niech zap砤c z odsetkami . W tej chwili te osoby 秏iej si z os骲 ,kt髍e p砤c uczciwie przez 35 i wi阠ej lat -POPIERAM takie rozwi眤anie.

odpowiedz

0
0
~Maria 2009-09-26 (22:41) 5 lat 2 miesiące 25 dni 2 godziny i 16 minut temu

Abonament
Nie place abonamentu i nie mam zamiaru tego robic . Place za tv w UPC , nie ogladam tv publicznej moga mi ...............

odpowiedz

0
0
~Roman 2009-07-27 (10:09) 5 lat 4 miesiące 24 dni 14 godzin i 48 minut temu

Abonament rtv a 砤manie Kostytucji RP
Od kilkudziesi阠iu lat op砤cam abonament rtv. Zgodnie z informacjami zamieszczanymi w mediach zaliczam si do grona nielicznych (naiwniak體?). Jak d硊go Pan Prezydent RP zamierza wetowa ustaw medialn? Kiedy , zgodnie z art. 32 Konstytucji RP b阣 r體ny wobec prawa i przestan by dyskryminowany? Kiedy, zgodnie z art. 76 Konstytucji w砤dze publiczne b阣 mnie chroni硑 przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi (縠rowanie na nielicznych u縴tkownikach rtv)? Kiedy , w my秎 art. 126 Konstytucji,Prezydent RP zacznie czuwa nad jej przestrzeganiem? Czy kiedy poczuj si bezpieczny w tym kraju?

odpowiedz

0
0
~`he,he 2009-07-24 (21:29) 5 lat 4 miesiące 27 dni 3 godziny i 28 minut temu

absurd
zakodowa ,zobaczycie ile was wykupi ,powt髍zcie Klosa to mo縠 zaczn p砤ci ,olewam abonament,jak mo縩a na si酬 kogo uszcz甓liwi kto nie chce tego ogl眃a.prezesom zmieszy pobory b阣zie ok.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najwa縩iejsze wiadomo禼i

Na Ukrainie trwaj rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem kaszenk
dodane 2014-12-21 (16:15) 8 godzin i 42 minuty temu

Ewa Kopacz do weteran體: s硊縴cie Polsce i 秝iatu
dodane 2014-12-21 (15:00) 9 godzin i 57 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety no秐ej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 8 godzin i 32 minuty temu

Donald Tusk otworzy dom dziecka w Odporyszowie ko硂 Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 9 godzin i 22 minuty temu

wi阠ej wiadomo禼i

Wy秎ij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdj阠ia film. Wy秎ij do nas.

wy秎ij

Najlepsze materia硑 publikujemy na stronie g丑wnej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprze jak倍 akcj charytatywn przed i阾ami Bo縠go Narodzenia?

liczba oddanych g硂s體: 31389