Strona gwna serwisu
Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji

Najniższa emerytura to 650 złotych na rękę, średnia - 1300 zł. - Osoby, które otrzymują świadczenia z ZUS, nie mają złej sytuacji - stwierdziła wczoraj Jolanta Fedak (50 l.), szefowa resortu pracy. Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!
Bronisław Komorowski (58 l.) chce zmienić ustawę, która zabrania łączenia pracy z emeryturą. Od stycznia osoby, które w tej chwili pracują i dostają pieniądze z ZUS, będą musiały wybrać: etat albo emerytura.

Minister Fedak uważa, że wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pracy dla emerytów jest konieczna. - Jeśli miałabym wybierać młodego człowieka, który ma dobre kwalifikacje i dobrze pracuje, ma kredyt we frankach szwajcarskich, dwoje dzieci i niepracującą żonę, a osobę, która również dobrze pracuje i jest na emeryturze, to wybór byłby jasny - powiedziała w TVN24.

- Możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie rosło. Dlatego osoby, które mają emeryturę, nie mają złej sytuacji - dodała.


Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Kluzik spędziła noc z... prostytutką!


Fakt

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (545)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~to ja 2011-01-18 (14:13) 10 godzin i 6 minut temu

dla wszystkich emerytw i waloryzowana wanie co roku.Bo to wanie ona jest powodem niskich emerytur.BARDZO PROSIMY O T JEDNAKOW KWOT

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~al 2011-01-18 (07:59) 16 godzin i 20 minut temu

przechodzacy na emeryture,powtarzam kazdy!!otrzymywal jednakowa emeryture,ktora wystarczylaby mu na spokojne utrzymanie,Jesli pracowal cale zycie,powinien sobie odkladac na lepsze dni,jesli nie,to powinno mu to wystarczyc na spokojne zycie.Wowczas np,pani Fedak bedzie mogla powiedziec,ze sytuacja emerytow i rencistow nie jest zla!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~max 2011-01-03 (11:28) 12 godzin i 51 minut temu

popieram pani minister. Dopusccie modych do pracy i a nie zmuszajcie do wyjazdu za granice za chlebem. Niech tu pracuj i widz swoj przyszoc w tym kraju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 3