Strona główna serwisu
Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji

Najniższa emerytura to 650 złotych na rękę, średnia - 1300 zł. - Osoby, które otrzymują świadczenia z ZUS, nie mają złej sytuacji - stwierdziła wczoraj Jolanta Fedak (50 l.), szefowa resortu pracy. Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!
Bronisław Komorowski (58 l.) chce zmienić ustawę, która zabrania łączenia pracy z emeryturą. Od stycznia osoby, które w tej chwili pracują i dostają pieniądze z ZUS, będą musiały wybrać: etat albo emerytura.

Minister Fedak uważa, że wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pracy dla emerytów jest konieczna. - Jeśli miałabym wybierać młodego człowieka, który ma dobre kwalifikacje i dobrze pracuje, ma kredyt we frankach szwajcarskich, dwoje dzieci i niepracującą żonę, a osobę, która również dobrze pracuje i jest na emeryturze, to wybór byłby jasny - powiedziała w TVN24.

- Możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie rosło. Dlatego osoby, które mają emeryturę, nie mają złej sytuacji - dodała.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Kluzik spędziła noc z... prostytutką!


Fakt

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (545)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~to ja 2011-01-18 (14:13) 15 godzin i 8 minut temu

dla wszystkich emerytów i waloryzowana właśnie co roku.Bo to właśnie ona jest powodem niskich emerytur.BARDZO PROSIMY O TĘ JEDNAKOWĄ KWOTĘ

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~al 2011-01-18 (07:59) 21 godzin i 22 minut temu

przechodzacy na emeryture,powtarzam kazdy!!otrzymywal jednakowa emeryture,ktora wystarczylaby mu na spokojne utrzymanie,Jesli pracowal cale zycie,powinien sobie odkladac na lepsze dni,jesli nie,to powinno mu to wystarczyc na spokojne zycie.Wowczas np,pani Fedak bedzie mogla powiedziec,ze sytuacja emerytow i rencistow nie jest zla!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~max 2011-01-03 (11:28) 17 godzin i 53 minut temu

popieram panią minister. Dopusccie młodych do pracy i a nie zmuszajcie do wyjazdu za granice za chlebem. Niech tu pracują i widzą swoją przyszłośc w tym kraju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~gutek 2011-01-03 (11:19) 18 godzin i 2 minuty temu

Biedny Kraj utrzymuje watykańskich katabasów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~emeryt 2011-04-04 (21:34) 7 godzin i 47 minut temu

Kobieto jesteś do zastąpienia i nie wymądrzaj sie .nie masz w rodzinie takich co maja dochód 1100 zł. ????? posłuchaj co mówia ,spróbuj wyżyc to zobaczysz!!! wstyd ,że mamy takich buraków w rządzie. Byłem za PO teraz jestem za KOMUNO WRÓĆ!!!!!Szkoda słów. Niech rozpieprzy sie ten kraj lepiej wojna niech nastanie dla mnie wszystko jedno lepiej zginąc od kuli niz z głodu.Fedak na rentę albo na sybir z nia .Co za wredna!!!jak jej nie wstyd .Za te wypowiedzi wywalic ją z rządu na bruk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~jagoda 2011-01-23 (16:01) 13 godzin i 20 minut temu

bende pisała zmałej litery bo ta szpetna pańi minster jest dla mnie chora na umysle powina się leczyć psychicznie po takiej wypowiedzi ,a rząd na emerture za 600zł to im sie należy ońi nie zdają sobie sprawy że tez bęndą starzy i kazdemu zycze żeby wpadli dołek kredytowy i trafili na czarną listę morze PAN BÓG wysłucha i sprawi im taka starosc .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~babcia 2011-01-22 (11:56) 17 godzin i 25 minut temu

Proponuje p Fedak zyc za 800 zl - 370 czynsz 80 swietlo 40 gaz , tel. pozatym mam psa ktory ma 10 lat i jest chory potrzebuje dla nie go lekarstwa za 40 zl , zapomnialam o swoich lekach 120-150 zl niech mi p Fedak powie jak mam zyc?Wstyd i hanba dla Polski - jak slysze ze emeryci nie maja zle. ten rzad doprowadzi do dziadostwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~barbaranowa1 2011-01-18 (20:00) 9 godzin i 21 minut temu

Jak kobieto nie jest ci wstyd opowiadać takie bzdury ??!!! Życzę tej bezwstydnej damie doczekania starości i" wiązania końca z końcem" za 1300 złotych. !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~antoni 2011-01-18 (19:23) 9 godzin i 58 minut temu

A może tak Pani Fedak dostanie 1300 zł emeryturki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wybe 2011-01-18 (17:12) 12 godzin i 9 minut temu

Polscy emeryci to niewolnicy ekonomiczni, ponieważ nie mogą osiedlić się w dowolnym kraju UE ani nawet wyjechać na krótki urlop. Za to są pewnymi podatnikami podatku dochodowego, VAT i innych danin.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~michu 2011-01-18 (16:03) 13 godzin i 18 minut temu

Droiga pani minister a ile pani zarabia?Coś mi się wydaje, że pani i jej doradcy jesteście zupełnie oderwani od rzeczywistości.Przecież zarobki i emerytury skazują nas na wegetację.Brakuje na opłaty /które jakoś ciągle wzrastają/ nie wystarcza na najprostsze wyżywienie, że nie wspomnę już o wyjeżdzie na krótki urlop.Czy w świetle tego co piszę dalej pani uważa, że jest dobrze? Ciekawe tylko komu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ierena 2011-01-18 (14:08) 15 godzin i 13 minut temu

Może Pani zamieni się ze swoimi poborami na najniższą emeryturę, wtedy zobaczy Pani jak się dobrze żyje. Nie będzie Pani wtedy taka ambitna. Jeżeli po wykupieniu lekarstw i opłaceniu czynszu zostanie Pani 80 zł na przeżycie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~JA 2011-01-18 (10:46) 18 godzin i 35 minut temu

Z calego serca ,zycze Pani takiej emerytury a przy tym dlugiego oczekiwania na koniec zywota.Zapeniam, ze jest to szczyt szczescia jakie czlowiek w Polsce moze osiagnac.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~d.anel 2011-01-18 (09:13) 20 godzin i 8 minut temu

nigdy nie zrozumie! Jak się ma wypłaty kilka emerytur,to się nie wie, jak można żyć za "niezłą" emeryturę w kwocie do 1000zł. Wypowiedź p.minister powinna otrzymać laur " złotych ust".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~emeryt 2011-01-18 (08:45) 20 godzin i 36 minut temu

ja też ze swoją konkubiną ledwo ciągne już15 lat niemożemy znależć pracy zbieramy puszki i pomaga nam opieka społeczna ledwo wystarcza na nalewki Teraz po takim posunięciu rządu to jusz napewno pujde do pracy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Czeslaw 2011-01-18 (08:12) 21 godzin i 9 minut temu

Zycze emerytury 650 zl i mieszkania samemu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~żanin 2011-01-18 (07:40) 21 godzin i 41 minut temu

" Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!" To nie było by dobre rozwiązanie bo jej emerytura wyniosłaby kilka tysięcy złotych. Wysłać ją an najniższą!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kiki 2011-01-12 (09:10) 20 godzin i 11 minut temu

proponuję aby pani minister przeszła na emerytuję - 1050 zł miesięcznie i wtedy chciałabym usłyszeć z jej ust że sytuacja emerytów jest dobra.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~EMERYTKA 2011-01-12 (08:17) 21 godzin i 4 minuty temu

Brawo pani minister!!Ja również jak pani skończyłam studia i dwie podyplomówki.Po trzydziestu latach pracy nabyłam prawa emerytalne i musiałam ustąpić etat młodszym koleżankom.Moja emerytura rzeczywiście była fantastyczna, bo aż 1050 zł.miałam na tyle szczęścia, że pracowałam jeszce przez 4 lata.Po waloryzacji plus te lata dorobiłam się 1500zł.Pani przechodząc na emeryturę nie będzie się musiała troszczyć o dodatkową pracę.Pani emerytura będzie nieporównywalnie wyższa.Tyle lat wyrzeczeń i ciągłego dokształcania, kosztem rodziny zawdzięczam naszemu państwu i rządzącym.Jednak z pasją wykonywałam swoją pracę i nie dano mi pracować dłużej.Młodzi, jak pani twierdzi za takie pieniądze nie będą pracować.A te kredyty zostały wzięte właśnie przez emerytów, aby pomóc swoim dzieciom i wnukom, bo banki udzielały tylko emerytom,ze względu na stałe dochody.Młodzi posiadali etaty na czas określony.Większość emerytów musi przeżyć za takie pieniądze.Proszę do tego doliczyć koszty zdrowotne, bo w tym wieku ludzie chorują.Perspektywa wspaniała.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Olga 2011-01-10 (23:20) 6 godzin i 1 minutę temu

Niech Pani Fedak nie będzie taka zarozumiała. Sama już się starzeje, nie może zrozumieć że emerytom też nie jest łatwo przeżyć godnie , emerytury w większości nie wystarczają na godne życie. Życie -opłaty są b. drogie a przecież niszczy się sprzęt i ludzie się zadłużają bo spłacają raty . Moja znajoma pierze ręcznie bo z emerytury nie jest w stanie kupić sobie pralki.Dom w stanie opłakanym bo nie stać jej na remont.

odpowiedz