Strona gwna serwisu
Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji
Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji

Najniższa emerytura to 650 złotych na rękę, średnia - 1300 zł. - Osoby, które otrzymują świadczenia z ZUS, nie mają złej sytuacji - stwierdziła wczoraj Jolanta Fedak (50 l.), szefowa resortu pracy. Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!
Zobacz galeri
Bronisław Komorowski (58 l.) chce zmienić ustawę, która zabrania łączenia pracy z emeryturą. Od stycznia osoby, które w tej chwili pracują i dostają pieniądze z ZUS, będą musiały wybrać: etat albo emerytura.

Minister Fedak uważa, że wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pracy dla emerytów jest konieczna. - Jeśli miałabym wybierać młodego człowieka, który ma dobre kwalifikacje i dobrze pracuje, ma kredyt we frankach szwajcarskich, dwoje dzieci i niepracującą żonę, a osobę, która również dobrze pracuje i jest na emeryturze, to wybór byłby jasny - powiedziała w TVN24.

- Możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie rosło. Dlatego osoby, które mają emeryturę, nie mają złej sytuacji - dodała.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Kluzik spędziła noc z... prostytutką!


Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (545)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~to ja 2011-01-18 (14:13) 15 godzin i 12 minut temu

dla wszystkich emerytw i waloryzowana wanie co roku.Bo to wanie ona jest powodem niskich emerytur.BARDZO PROSIMY O T JEDNAKOW KWOT

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~al 2011-01-18 (07:59) 21 godzin i 26 minut temu

przechodzacy na emeryture,powtarzam kazdy!!otrzymywal jednakowa emeryture,ktora wystarczylaby mu na spokojne utrzymanie,Jesli pracowal cale zycie,powinien sobie odkladac na lepsze dni,jesli nie,to powinno mu to wystarczyc na spokojne zycie.Wowczas np,pani Fedak bedzie mogla powiedziec,ze sytuacja emerytow i rencistow nie jest zla!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~max 2011-01-03 (11:28) 17 godzin i 57 minut temu

popieram pani minister. Dopusccie modych do pracy i a nie zmuszajcie do wyjazdu za granice za chlebem. Niech tu pracuj i widz swoj przyszoc w tym kraju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~gutek 2011-01-03 (11:19) 18 godzin i 6 minut temu

Biedny Kraj utrzymuje watykaskich katabasw.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~emeryt 2011-04-04 (21:34) 7 godzin i 51 minut temu

Kobieto jeste do zastpienia i nie wymdrzaj sie .nie masz w rodzinie takich co maja dochd 1100 z. ????? posuchaj co mwia ,sprbuj wyyc to zobaczysz!!! wstyd ,e mamy takich burakw w rzdzie. Byem za PO teraz jestem za KOMUNO WR!!!!!Szkoda sw. Niech rozpieprzy sie ten kraj lepiej wojna niech nastanie dla mnie wszystko jedno lepiej zginc od kuli niz z godu.Fedak na rent albo na sybir z nia .Co za wredna!!!jak jej nie wstyd .Za te wypowiedzi wywalic j z rzdu na bruk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~jagoda 2011-01-23 (16:01) 13 godzin i 24 minut temu

bende pisaa zmaej litery bo ta szpetna pai minster jest dla mnie chora na umysle powina si leczy psychicznie po takiej wypowiedzi ,a rzd na emerture za 600z to im sie naley oi nie zdaj sobie sprawy e tez bnd starzy i kazdemu zycze eby wpadli doek kredytowy i trafili na czarn list morze PAN BG wysucha i sprawi im taka starosc .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~babcia 2011-01-22 (11:56) 17 godzin i 29 minut temu

Proponuje p Fedak zyc za 800 zl - 370 czynsz 80 swietlo 40 gaz , tel. pozatym mam psa ktory ma 10 lat i jest chory potrzebuje dla nie go lekarstwa za 40 zl , zapomnialam o swoich lekach 120-150 zl niech mi p Fedak powie jak mam zyc?Wstyd i hanba dla Polski - jak slysze ze emeryci nie maja zle. ten rzad doprowadzi do dziadostwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~barbaranowa1 2011-01-18 (20:00) 9 godzin i 25 minut temu

Jak kobieto nie jest ci wstyd opowiada takie bzdury ??!!! ycz tej bezwstydnej damie doczekania staroci i" wizania koca z kocem" za 1300 zotych. !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~antoni 2011-01-18 (19:23) 10 godzin i 2 minuty temu

A moe tak Pani Fedak dostanie 1300 z emeryturki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wybe 2011-01-18 (17:12) 12 godzin i 13 minut temu

Polscy emeryci to niewolnicy ekonomiczni, poniewa nie mog osiedli si w dowolnym kraju UE ani nawet wyjecha na krtki urlop. Za to s pewnymi podatnikami podatku dochodowego, VAT i innych danin.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~michu 2011-01-18 (16:03) 13 godzin i 22 minut temu

Droiga pani minister a ile pani zarabia?Co mi si wydaje, e pani i jej doradcy jestecie zupenie oderwani od rzeczywistoci.Przecie zarobki i emerytury skazuj nas na wegetacj.Brakuje na opaty /ktre jako cigle wzrastaj/ nie wystarcza na najprostsze wyywienie, e nie wspomn ju o wyjedzie na krtki urlop.Czy w wietle tego co pisz dalej pani uwaa, e jest dobrze? Ciekawe tylko komu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ierena 2011-01-18 (14:08) 15 godzin i 17 minut temu

Moe Pani zamieni si ze swoimi poborami na najnisz emerytur, wtedy zobaczy Pani jak si dobrze yje. Nie bdzie Pani wtedy taka ambitna. Jeeli po wykupieniu lekarstw i opaceniu czynszu zostanie Pani 80 z na przeycie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~JA 2011-01-18 (10:46) 18 godzin i 39 minut temu

Z calego serca ,zycze Pani takiej emerytury a przy tym dlugiego oczekiwania na koniec zywota.Zapeniam, ze jest to szczyt szczescia jakie czlowiek w Polsce moze osiagnac.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~d.anel 2011-01-18 (09:13) 20 godzin i 12 minut temu

nigdy nie zrozumie! Jak si ma wypaty kilka emerytur,to si nie wie, jak mona y za "niez" emerytur w kwocie do 1000z. Wypowied p.minister powinna otrzyma laur " zotych ust".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~emeryt 2011-01-18 (08:45) 20 godzin i 40 minut temu

ja te ze swoj konkubin ledwo cigne ju15 lat niemoemy znale pracy zbieramy puszki i pomaga nam opieka spoeczna ledwo wystarcza na nalewki Teraz po takim posuniciu rzdu to jusz napewno pujde do pracy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Czeslaw 2011-01-18 (08:12) 21 godzin i 13 minut temu

Zycze emerytury 650 zl i mieszkania samemu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Poka najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~anin 2011-01-18 (07:40) 21 godzin i 45 minut temu

" Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafi na emerytur!" To nie byo by dobre rozwizanie bo jej emerytura wyniosaby kilka tysicy zotych. Wysa j an najnisz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kiki 2011-01-12 (09:10) 20 godzin i 15 minut temu

proponuj aby pani minister przesza na emerytuj - 1050 z miesicznie i wtedy chciaabym usysze z jej ust e sytuacja emerytw jest dobra.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~EMERYTKA 2011-01-12 (08:17) 21 godzin i 8 minut temu

Brawo pani minister!!Ja rwnie jak pani skoczyam studia i dwie podyplomwki.Po trzydziestu latach pracy nabyam prawa emerytalne i musiaam ustpi etat modszym koleankom.Moja emerytura rzeczywicie bya fantastyczna, bo a 1050 z.miaam na tyle szczcia, e pracowaam jeszce przez 4 lata.Po waloryzacji plus te lata dorobiam si 1500z.Pani przechodzc na emerytur nie bdzie si musiaa troszczy o dodatkow prac.Pani emerytura bdzie nieporwnywalnie wysza.Tyle lat wyrzecze i cigego doksztacania, kosztem rodziny zawdziczam naszemu pastwu i rzdzcym.Jednak z pasj wykonywaam swoj prac i nie dano mi pracowa duej.Modzi, jak pani twierdzi za takie pienidze nie bd pracowa.A te kredyty zostay wzite wanie przez emerytw, aby pomc swoim dzieciom i wnukom, bo banki udzielay tylko emerytom,ze wzgldu na stae dochody.Modzi posiadali etaty na czas okrelony.Wikszo emerytw musi przey za takie pienidze.Prosz do tego doliczy koszty zdrowotne, bo w tym wieku ludzie choruj.Perspektywa wspaniaa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Olga 2011-01-10 (23:20) 6 godzin i 5 minut temu

Niech Pani Fedak nie bdzie taka zarozumiaa. Sama ju si starzeje, nie moe zrozumie e emerytom te nie jest atwo przey godnie , emerytury w wikszoci nie wystarczaj na godne ycie. ycie -opaty s b. drogie a przecie niszczy si sprzt i ludzie si zaduaj bo spacaj raty . Moja znajoma pierze rcznie bo z emerytury nie jest w stanie kupi sobie pralki.Dom w stanie opakanym bo nie sta jej na remont.

odpowiedz