więcej

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji.

Fakt |  dodane 2010-12-30 (07:13) 3 lata 11 miesięcy 18 dni 13 godzin i 18 minut temu
drukuj


Najniższa emerytura to 650 złotych na rękę, średnia - 1300 zł. - Osoby, które otrzymują świadczenia z ZUS, nie mają złej sytuacji - stwierdziła wczoraj Jolanta Fedak (50 l.), szefowa resortu pracy. Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!

Bronisław Komorowski (58 l.) chce zmienić ustawę, która zabrania łączenia pracy z emeryturą. Od stycznia osoby, które w tej chwili pracują i dostają pieniądze z ZUS, będą musiały wybrać: etat albo emerytura.

Minister Fedak uważa, że wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pracy dla emerytów jest konieczna. - Jeśli miałabym wybierać młodego człowieka, który ma dobre kwalifikacje i dobrze pracuje, ma kredyt we frankach szwajcarskich, dwoje dzieci i niepracującą żonę, a osobę, która również dobrze pracuje i jest na emeryturze, to wybór byłby jasny - powiedziała w TVN24.

- Możemy się spodziewać, że w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie rosło. Dlatego osoby, które mają emeryturę, nie mają złej sytuacji - dodała.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Kluzik spędziła noc z... prostytutką!





(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 9.26%
nie 49 90.74%

Przeczytaj też

Emeryci i renciści dostaną więcej pieniędzy

dodane 2011-01-18 (04:30) 3 lata 11 miesięcy 16 godzin i 1 minutę temu

Prezydent nie pomoże pracującym emerytom

dodane 2011-01-12 (02:55) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 17 godzin i 36 minut temu

Gowin: Komorowski popełnił błąd

dodane 2011-01-10 (01:15) 3 lata 11 miesięcy 8 dni 19 godzin i 16 minut temu

To może być niezgodne z konstytucją!

dodane 2010-12-30 (03:20) 3 lata 11 miesięcy 18 dni 17 godzin i 11 minut temu

PJN proponuje szereg zmian w systemie emerytalnym

dodane 2010-12-28 (15:30) 3 lata 11 miesięcy 20 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Prezydent: łyżka dziegciu w ważnej ustawie, zmienię to

aktualizacja 2010-12-28 (16:19) 3 lata 11 miesięcy 20 dni 4 godziny i 12 minut temu

materiał foto

100 dni prezydentury

dodane 2010-11-12 (09:47) 4 lata 1 miesiąc 6 dni 10 godzin i 44 minuty temu
materiał foto

Tak zamieszka prezydent

dodane 2010-11-09 (06:44) 4 lata 1 miesiąc 9 dni 13 godzin i 47 minut temu

materiał foto

Wyrwane z kontekstu

dodane 2010-10-21 (20:34) 4 lata 1 miesiąc 26 dni 23 godziny i 57 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (546)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~to ja 2011-01-18 (14:13) 3 lata 11 miesięcy 6 godzin i 18 minut temu

kwota bazowa winna być jednakowa
dla wszystkich emerytów i waloryzowana właśnie co roku.Bo to właśnie ona jest powodem niskich emerytur.BARDZO PROSIMY O TĘ JEDNAKOWĄ KWOTĘ

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~al 2011-01-18 (07:59) 3 lata 11 miesięcy 12 godzin i 32 minuty temu

od dawna jestem za tym aby kazdy
przechodzacy na emeryture,powtarzam kazdy!!otrzymywal jednakowa emeryture,ktora wystarczylaby mu na spokojne utrzymanie,Jesli pracowal cale zycie,powinien sobie odkladac na lepsze dni,jesli nie,to powinno mu to wystarczyc na spokojne zycie.Wowczas np,pani Fedak bedzie mogla powiedziec,ze sytuacja emerytow i rencistow nie jest zla!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~max 2011-01-03 (11:28) 3 lata 11 miesięcy 15 dni 9 godzin i 3 minuty temu

emeryt+pracownik
popieram panią minister. Dopusccie młodych do pracy i a nie zmuszajcie do wyjazdu za granice za chlebem. Niech tu pracują i widzą swoją przyszłośc w tym kraju.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
~gutek 2011-01-03 (11:19) 3 lata 11 miesięcy 15 dni 9 godzin i 12 minut temu

a kONKORDAT - 10 MLD ZŁ ROCZNIE
Biedny Kraj utrzymuje watykańskich katabasów.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~emeryt 2011-04-04 (21:34) 3 lata 8 miesięcy 13 dni 22 godziny i 57 minut temu

zerwała sie z ksieżyca
Kobieto jesteś do zastąpienia i nie wymądrzaj sie .nie masz w rodzinie takich co maja dochód 1100 zł. ????? posłuchaj co mówia ,spróbuj wyżyc to zobaczysz!!! wstyd ,że mamy takich buraków w rządzie. Byłem za PO teraz jestem za KOMUNO WRÓĆ!!!!!Szkoda słów. Niech rozpieprzy sie ten kraj lepiej wojna niech nastanie dla mnie wszystko jedno lepiej zginąc od kuli niz z głodu.Fedak na rentę albo na sybir z nia .Co za wredna!!!jak jej nie wstyd .Za te wypowiedzi wywalic ją z rządu na bruk.

odpowiedz

0
0
~jagoda 2011-01-23 (16:01) 3 lata 10 miesięcy 25 dni 4 godziny i 30 minut temu

fedak
bende pisała zmałej litery bo ta szpetna pańi minster jest dla mnie chora na umysle powina się leczyć psychicznie po takiej wypowiedzi ,a rząd na emerture za 600zł to im sie należy ońi nie zdają sobie sprawy że tez bęndą starzy i kazdemu zycze żeby wpadli dołek kredytowy i trafili na czarną listę morze PAN BÓG wysłucha i sprawi im taka starosc .

odpowiedz

0
0
~babcia 2011-01-22 (11:56) 3 lata 10 miesięcy 26 dni 8 godzin i 35 minut temu

dziadostwo
Proponuje p Fedak zyc za 800 zl - 370 czynsz 80 swietlo 40 gaz , tel. pozatym mam psa ktory ma 10 lat i jest chory potrzebuje dla nie go lekarstwa za 40 zl , zapomnialam o swoich lekach 120-150 zl niech mi p Fedak powie jak mam zyc?Wstyd i hanba dla Polski - jak slysze ze emeryci nie maja zle. ten rzad doprowadzi do dziadostwa .

odpowiedz

0
0
~barbaranowa1 2011-01-18 (20:00) 3 lata 11 miesięcy i 31 minut temu

Pani Fedak ... emeryci nie mają tak źle-
Jak kobieto nie jest ci wstyd opowiadać takie bzdury ??!!! Życzę tej bezwstydnej damie doczekania starości i" wiązania końca z końcem" za 1300 złotych. !!!

odpowiedz

0
0
~antoni 2011-01-18 (19:23) 3 lata 11 miesięcy 1 godzinę i 8 minut temu

opinia
A może tak Pani Fedak dostanie 1300 zł emeryturki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~wybe 2011-01-18 (17:12) 3 lata 11 miesięcy 3 godziny i 19 minut temu

niewolnicy
Polscy emeryci to niewolnicy ekonomiczni, ponieważ nie mogą osiedlić się w dowolnym kraju UE ani nawet wyjechać na krótki urlop. Za to są pewnymi podatnikami podatku dochodowego, VAT i innych danin.

odpowiedz

0
0
~michu 2011-01-18 (16:03) 3 lata 11 miesięcy 4 godziny i 28 minut temu

emeryci
Droiga pani minister a ile pani zarabia?Coś mi się wydaje, że pani i jej doradcy jesteście zupełnie oderwani od rzeczywistości.Przecież zarobki i emerytury skazują nas na wegetację.Brakuje na opłaty /które jakoś ciągle wzrastają/ nie wystarcza na najprostsze wyżywienie, że nie wspomnę już o wyjeżdzie na krótki urlop.Czy w świetle tego co piszę dalej pani uważa, że jest dobrze? Ciekawe tylko komu.

odpowiedz

0
0
~ierena 2011-01-18 (14:08) 3 lata 11 miesięcy 6 godzin i 23 minuty temu

Pani Minister
Może Pani zamieni się ze swoimi poborami na najniższą emeryturę, wtedy zobaczy Pani jak się dobrze żyje. Nie będzie Pani wtedy taka ambitna. Jeżeli po wykupieniu lekarstw i opłaceniu czynszu zostanie Pani 80 zł na przeżycie

odpowiedz

0
0
~JA 2011-01-18 (10:46) 3 lata 11 miesięcy 9 godzin i 45 minut temu

Dobre emerytury.
Z calego serca ,zycze Pani takiej emerytury a przy tym dlugiego oczekiwania na koniec zywota.Zapeniam, ze jest to szczyt szczescia jakie czlowiek w Polsce moze osiagnac.

odpowiedz

0
0
~d.anel 2011-01-18 (09:13) 3 lata 11 miesięcy 11 godzin i 18 minut temu

Najedzony głodnego..
nigdy nie zrozumie! Jak się ma wypłaty kilka emerytur,to się nie wie, jak można żyć za "niezłą" emeryturę w kwocie do 1000zł. Wypowiedź p.minister powinna otrzymać laur " złotych ust".

odpowiedz

0
0
~emeryt 2011-01-18 (08:45) 3 lata 11 miesięcy 11 godzin i 46 minut temu

''pseudodemokracja''
ja też ze swoją konkubiną ledwo ciągne już15 lat niemożemy znależć pracy zbieramy puszki i pomaga nam opieka społeczna ledwo wystarcza na nalewki Teraz po takim posunięciu rządu to jusz napewno pujde do pracy.

odpowiedz

0
0
~Czeslaw 2011-01-18 (08:12) 3 lata 11 miesięcy 12 godzin i 19 minut temu

Fedak na emeryture - najnizsza !!!
Zycze emerytury 650 zl i mieszkania samemu.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~żanin 2011-01-18 (07:40) 3 lata 11 miesięcy 12 godzin i 51 minut temu

Fedak: emeryci nie mają złej sytuacji
" Po takiej wypowiedzi pani minister sama powinna trafić na emeryturę!" To nie było by dobre rozwiązanie bo jej emerytura wyniosłaby kilka tysięcy złotych. Wysłać ją an najniższą!

odpowiedz

0
0
~kiki 2011-01-12 (09:10) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 11 godzin i 21 minut temu

brawo pani minister
proponuję aby pani minister przeszła na emerytuję - 1050 zł miesięcznie i wtedy chciałabym usłyszeć z jej ust że sytuacja emerytów jest dobra.

odpowiedz

0
0
~EMERYTKA 2011-01-12 (08:17) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 12 godzin i 14 minut temu

BRAWA ZA SPOSTRZEŻENIA
Brawo pani minister!!Ja również jak pani skończyłam studia i dwie podyplomówki.Po trzydziestu latach pracy nabyłam prawa emerytalne i musiałam ustąpić etat młodszym koleżankom.Moja emerytura rzeczywiście była fantastyczna, bo aż 1050 zł.miałam na tyle szczęścia, że pracowałam jeszce przez 4 lata.Po waloryzacji plus te lata dorobiłam się 1500zł.Pani przechodząc na emeryturę nie będzie się musiała troszczyć o dodatkową pracę.Pani emerytura będzie nieporównywalnie wyższa.Tyle lat wyrzeczeń i ciągłego dokształcania, kosztem rodziny zawdzięczam naszemu państwu i rządzącym.Jednak z pasją wykonywałam swoją pracę i nie dano mi pracować dłużej.Młodzi, jak pani twierdzi za takie pieniądze nie będą pracować.A te kredyty zostały wzięte właśnie przez emerytów, aby pomóc swoim dzieciom i wnukom, bo banki udzielały tylko emerytom,ze względu na stałe dochody.Młodzi posiadali etaty na czas określony.Większość emerytów musi przeżyć za takie pieniądze.Proszę do tego doliczyć koszty zdrowotne, bo w tym wieku ludzie chorują.Perspektywa wspaniała.

odpowiedz

0
0
~Olga 2011-01-10 (23:20) 3 lata 11 miesięcy 7 dni 21 godzin i 11 minut temu

Punkt widzenia w/g miejsca siedzenia.
Niech Pani Fedak nie będzie taka zarozumiała. Sama już się starzeje, nie może zrozumieć że emerytom też nie jest łatwo przeżyć godnie , emerytury w większości nie wystarczają na godne życie. Życie -opłaty są b. drogie a przecież niszczy się sprzęt i ludzie się zadłużają bo spłacają raty . Moja znajoma pierze ręcznie bo z emerytury nie jest w stanie kupić sobie pralki.Dom w stanie opłakanym bo nie stać jej na remont.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 10 godzin i 7 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 10 godzin i 26 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 10 godzin i 36 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 8 godzin i 31 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 8 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28218