więcej

W celach tłok, więc przestępcy pozostaną na wolności.

Rzeczpospolita   IAR/Rzeczpospolita  | dodane 2009-11-16 (01:30)

fot. Jupiterimages

opinie video
drukuj

Z powodu tłoku w celach więcej skazanych na więzienie nie trafi za kraty. Może przez to wzrosnąć przestępczość - alarmuje "Rzeczpospolita".

Gazeta wylicza, że w polskich więzieniach, które mają 83 tysiące miejsc, przebywa 85 tysięcy osób. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", obecnie poza kratami przebywa natomiast łącznie ponad 80 tysięcy skazanych. Aż połowa z nich oczekuje na odbycie kary, głównie z powodu braku miejsc w więzieniach.

Dziennik podkreśla, że od grudnia sytuacja ma się jeszcze pogorszyć. Wejdą wtedy w życie przepisy gwarantujące każdemu więźniowi trzy metry kwadratowe. Polska wprowadza te standardy po serii porażek przed Trybunałem w Strasburgu, po których państwo musiało wypłacać więźniom odszkodowania. Dlatego resort sprawiedliwości znowelizował kodeks karny.

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że nowe przepisy przewidują, iż prokuratorzy będą składać wnioski o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, jeśli będzie to groziło złamaniem strasburskich standardów.

Według ekspertów może to prowadzić do wzrostu przestępczości, gdyż groźni dla społeczeństwa będą pozostawiali na wolności. A brak miejsca w zakładach karnych może w efekcie prowadzić do tego, że odroczenie może trwać kilka lat i zakończyć warunkowym zwolnieniem.


(tbe)

oceń
7
1
Podziel się

Andrzej Pągowski

Andrzej Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Zobacz prace naszego rysownika!

zobacz więcej

Opinie (105)

Ocena: 0 [0]
~jerry [2010-03-12 10:17]

Sam mam do odsiadki 2.5 roku więc się cieszę z tego
Bardzo dobrze że w końcu Strasburg się wziął za to że jest ciasno w więzieniach, część ludzi nie powinna tam wcale trafić. Ja już 2 lata po prawomocnym wyroku czekam na miejsce w więzieniu i mam nadzieję że jeszcze przynajmniej przez jakiś czas nie pójdę siedzieć bo nie ma miejsc i jest przeludnienie. Dlaczego teraz nie ma amnestii dwa razy za komuny skorzystałem z amnestii a mówią że do trzech razy sztuka więc mam nadzieję że może ten trzeci raz jest tuż tuż ,,,,,,,?!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~weglica [2009-11-16 10:57]

MĄDRY
PRZYMUS PRACY LIKWIDACJA URLOPÓW PRZEPUSTEK GORSZE ŻARCIE. BĘDĄ SIĘ BAĆ I PO TŁOKU W WIĘZIENIACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
-MIRO- [2010-02-05 20:12]

CO ZA OPINIE
TO TAK JAK BYM SLYSZAL ZIOBROZLEGO..

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Jacol [2009-11-22 15:33]

Tusek jesteś git. Garownicy i dresiarze zawsze za tobą

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~recydywa [2009-11-16 11:42]

Tusku, kochamy cie
i zawsze bedziemy na ciebie głosować

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Samotna matka [2009-11-16 08:30]

Wsadzać alimenciarzy w pierwszj kolejności,
bo to gorsi zbrodniarze od złodzei.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Franka [2009-11-17 00:10]

przestępczość
Poprawić warunki więzienne skazanym bandziorom ,a w bardzo dużo polskich domach rodziny żyją w strasznych ciasnotach .Pokój dziecinny ma 4 m2 i mieszka tam trójka dzieci , tam się uczą śpią i bawią.Do kogo mają pisać skargę???

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~XXXXXXXXXXXX [2009-11-16 23:23]

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cholera jasna...malzenstwo z dzieckiem moze gdniesc sie w najlepszym wypadku w kawalerce 30kw o ile nie na pokoju mieszkajac w raz z rodzicami bo nie stac ich na zakup wlasnego mieszkania a my litujemy sie nad skazancami???pakowac ich do cel jak wlezie!!sami sie o to prosili!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bosman [2009-11-16 20:15]

do jakiej pracy
chcesz wysłac c 85 tys ludzi

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~liber188913 [2009-11-16 18:49]

dobrze
lubię to

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~JA [2009-11-16 11:23]

SA Gdańsk "WP". Macie pięknie
napisany regulamin. I tylko tyle. A szkoda.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~JA [2009-11-16 11:21]

SA Gdańsk "WP". Macie pięknie
napisany regulamin. I tylko tyle. A szkoda.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kazik [2009-11-16 08:15]

Ale mój sąsiad, bezrobotny alimenciaż
Na rozprawie chciał obrobić zaległości w pracach społecznych. Sędzia powiedział że go to nie interesuje i skazał go na odsiadkę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~loki [2009-11-16 10:08]

Obciąć im racje które mają i tak za wysokie to się ich zmieści więcej .
Na wolności ludzie mają większą biedę więc się pchają drzwiami i oknami po darmowy wikt i opierunek ,siłownię,świetlicę , czytelnię .......... Jeszcze im k1 Szeszele zafundujcie .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Ice9564 [2009-11-16 09:46]

Skandal
Jeszcze nie slyszalem aby kobieta otrzymujaca alimenty na swoje pociechy martwila sie o wlasne zatrudnienie.Jezeli zalezy Wam Panie aby dzieci zyly godnie w tym chorym swiecie to zajmijcie sie praca i wychowaniem a nie pokazywaniem jak skutecznie wyslac ojca do zakladu lub jak ,,dajac raz"-dostac wiele razy!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~spol [2009-11-16 09:36]

Sukces PO i Tuska
wzrost przestępczości.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~arek [2009-11-16 09:33]

mordercom czape. Zlodziejom lapy obcinac
gwalcicieli i pedofili kastrowac i wieszac a momentalnie sie zrobi luzik

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Generałosierżandt [2009-11-16 09:28]

Tylko nieuchronność kary stanowi resocjalizację
Cała resocjalizacje można o kant "D" potłuc. gdy 5 % społeczeństwa to skazani przestępcy wtedy kraj musi żyć w terrorze. Terror jest tak wielki. Należy zwrócić uwagę że nie wszyscy przestępcy w chwili obecnej są skazani. Przy wykrywalności przestępstw na poziomie 25% oraz z uwzględnieniem że niektórzy przestępcy wykonali już swe wyroki to liczba przestępców szacuje się na poziomie 75 %. To nie chory kraj tylko chory i skorumpowany aparat ucisku państwowego oraz państwowego terroru. Szanowny Pan Adaolf Hitler tez miał takie statystyki. Dlatego tez budował właściwe obozy. W Polsce tez w okresie międzywojennym równie szanowny Piłsudski budował obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej gdzie doskonalił się w sztuce demokratyzacji

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~piter [2009-11-16 06:50]

i Bardzo dobrze . Niech zamykaja tych z wyrokiem powyzej 5 lat !!
A nie siedzi sobie taki co nie placil alimentow z seryjnym morderca . Bzdury polskie .

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~realista [2009-11-16 09:26]

Wypuścić tych, co siedzą za wypalonego blanta
to miejsc od razu przybędzie!!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Polecane: Pogoda | Wyznaczanie trasy | BMI | Tarot | Program tv | Plotki | Moje IP | Wiadomości | Sport | Top News
Copyright © 1995-2012 Wirtualna Polska