Strona główna serwisu

The Telegraph, wp.pl

Tragiczny wypadek w Leicester: dwoje dzieci w wózkach zginęło na przejściu dla pieszych
Tragiczny wypadek w Leicester: dwoje dzieci w wózkach zginęło na przejściu dla pieszych

The Telegraph, wp.pl

Tragiczny wypadek w Leicester: dwoje dzieci w wózkach zginęło na przejściu dla pieszych

Dwoje dzieci, roczny chłopiec oraz dwuletnia dziewczynka, zginęły, po tym, jak rozpędzony samochód marki bmw, wjechał na krawężnik i uderzył w grupę osób. Maluchy w chwili tragedii znajdowały się w wózkach spacerowych, a tuż obok stali ich opiekunowie - donosi The Telegraph.
Do wypadku doszło w mieście Leicester w Wielkiej Brytanii. Opiekunowie wybrali się wspólnie z małymi dziećmi na zakupy. W momencie, kiedy oczekiwali na zielone światło, by przejść na drugą stronę ulicy, uderzyło w nich rozpędzone bmw.

Świadkowie opowiadali, że "siła uderzenia była tak ogromna, że dzieci wypadły z wózków i zostały wyrzucone na sporą wysokość". Maluchy błyskawicznie przetransportowano do szpitala, jednak nie udało się ich uratować. Dwaj mężczyźni, którzy opiekowali się dziećmi z lekkimi obrażeniami również zostali zabrani do pobliskiego szpitala.

Jak ustalili śledczy, bmw kierował 61-letni mężczyzna, których chwilę wcześniej, przejechał na czerwonym świetle i zderzył się z inną osobówką marki mini. Siła uderzenia, obróciła bmw, a następnie pojazd wpadł na krawężnik, a kierowca zamiast zachować, dodał gazu i uderzył w pieszych.

Moment wypadku zapamiętał jeden ze świadków, 38-letni budowlaniec Dave Marsh. - Słyszałem, jak jeden z mężczyzn krzyczał, błagał o pomoc. Po chwili zobaczyłem chłopca leżącego na jezdni, nie ruszał się, wyglądał, jak szmaciana lalka, wtedy jeszcze oddychał, jacyś ludzie udzielili mu pierwszej pomocy - relacjonował mężczyzna.

61-letni kierowca bmw oraz kierująca mini trafili do policyjnego aresztu. Zostali jednak zwolnieni po wpłaceniu kaucji. Okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (121)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
84
~rodzina 2012-08-07 (19:39) 17 godzin i 44 minut temu

wypraszam sobie tych wszystkich obelg w stronę opiekumów ojcem zmarłej dziewczynki był mój kuzny nie rozumiecie jaka jest to dla nas tragedia... kilka dni wcześniej wrócili z polski. Z. akurat uczyła sie mówic ganiała po całym domu za dziadkiem... śmiała sie a teraz nie żyje..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
67
~takaJedna 2012-08-07 (18:32) 18 godzin i 51 minut temu

zostali zwolnieni po wplaceniu kaucji... :/ a dwa kochane maluszki nie żyją niewyobrazalna tragedia dla ich matek i ojców sama mam 2 letnia córeczke która jest moim największym skarbem i nie potrafie sobie wyobrazić co czuja rodzice tych maluchów :( [*][*]

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
39
~fatamorgana-f1 2012-08-07 (23:29) 13 godzin i 54 minut temu

Zapoznałam się właśnie z artykułem na temat na stronie Daily Mail i jak to mam w zwyczaju robić również z komentarzami. Szlag jasny mnie trafia, jak czytam komentarze Polaków, bo albo wypływa z nas żółć, albo kompletny brak empatii, albo jak niestety w większości przypadków niepełnosprawność umysłowa (takie odnoszę wrażenie). K*rwa ludzie ocknijcie się!!! Wyrazy współczucia dla bliskich dzieci, bo to ogromna tragedia. A Tobie pi*rdolnięty Romku życzę bliskiego spotkania z autem, choć domniemam, że Tobie mózg nie wypłynie....a teraz możecie mnie zbesztać, opluć....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
30
~Wojtek 2012-08-07 (22:43) 14 godzin i 40 minut temu

To były POLSKIE malutkie dzieci, o czym się tu kompletnie bezmyślnie milczy. W Anglii, np. na Daily Mail, podano imiona i nazwiska tych dzieci. A zabił - Brytyjczyk; gdyby to Polak tak zabił dzieci brytyjskie, tytuły krzyczałyby "Polish driver kills British children". W komentarzach, oczywiście skwapliwie opublikowanych dla podsycania antypolskich nastrojów, byłyby teksty: "powiesić go", "skazać i deportować, niech odsiaduje w Polsce, czemu brytyjski podatnik ma wydawać pieniądze na polskiego śmiecia?". To typowe teksty w UK.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
29
~MARCO 2012-08-07 (20:47) 16 godzin i 36 minut temu

tego " MORDERCĘ " rozwalić OD RĘKI.... ! ROZJEŻDŻAĆ go tirem.... POWOLUTKU..... !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~Mieszkanka-Leicester 2012-08-08 (18:01) 19 godzin i 22 minut temu

p.s... Tata Zosi i Wojek Oliwiera stali na czerwonym swietle na CHODNIKU nie na ulicy jak ktos malo inteligentny napisal ...czekali na ziolone swiatlo aby moc przejsc na droga strone....i wtedy po zderzeniu bmw z mini cooperem ..bmw wpadlo wlasnie na nich . wiec prosze przestancie pisac juz te bzdury ...uszanujcie biedne rodziny ktore przezywaja koszmar i zajmijcie sie wlasnym zyciem...i dziekujcie Bogu ze to nie Was spotkala ta straszna tragedia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~UUUUU 2012-08-07 (18:43) 18 godzin i 40 minut temu

TO SA DZIECI POLAKOW.... WSPOLCZUJE WAM .... OGROMNY BOL WYRAZY WSPOLCZUCIA NIE ZDZIWILA BYM SIE JAK BY KIEROWCA BYL KTOS Z AZJI... ONI JEZDZA JAK WARIACI!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~kat 2012-08-07 (21:42) 15 godzin i 41 minut temu

dzisiaj w terenie zabudowanym na przejściu z dużą predkością wyprzedzał mnie samochód. jechał ok 100. za nim następny. zastanawiam się jakie tłumaczenia mają kierowcy na wytłumaczenie pośpiechu po spowodowaniu takiego koszmarnego wypadku?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
g.dworniczak 2012-08-07 (21:35) 15 godzin i 48 minut temu

Ludzie nie rozumiem jak mozecie pisac takie okropnosci na ojców tych dzieci . Stali w miejsu bezpieczym otoczonym barierkami . Stali!!! Widocznie wiekszosc z was nie ma dzieci .Nie ma serca .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
~Stiopa 2012-08-07 (20:56) 16 godzin i 27 minut temu

.hmm.Za pieniadze można wyjść z wiezienia(wpłacenie kaucji),nawet jak sie zabija małe dzieci,świat staje sie nienormalny za kawałek papierka moża wszystko...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
21
~fifi 2012-08-07 (20:23) 17 godzin temu

Problem BMW jest jak widać ogólnoświatowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~zołza 2012-08-08 (00:09) 13 godzin i 14 minut temu

jestem zrozpaczona, nie czytam już nigdy więcej na forum !!!! żal ! to nie ludzie a gówna piszą, bezlitośni, bezserca zwyrodnialcy, jak można cieszyć się z takiej tragedii !!!! Człowiek to istota święta , a niektórzy tu to poprostu gówna gówna gówna. Nie czytam już i nie dam się zdołować że potrafi ktoś tak pisać !!! Pogrążam się z tymi ludźmi w rozpaczy i żałobie .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~gosc 2012-08-07 (20:56) 16 godzin i 27 minut temu

w ameryce nie do pomyslenia zeby kto zabil wyszedl za kaucja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~Becia 2012-08-07 (18:37) 18 godzin i 46 minut temu

Biedne aniołki [*][*] Wyrazy współczucia dla rodziców :( Niech mają siłę na walkę i dalsze życie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~Polacy 2012-08-07 (21:05) 16 godzin i 18 minut temu

Co za bydło za kierownicą!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~zszokowana 2012-08-07 (19:26) 17 godzin i 57 minut temu

dożywocie powinien dostać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
16
~piotr.r 2012-08-07 (21:41) 15 godzin i 42 minut temu

tragedia wolałbym sam zginąć niż pochowac własne dziecko .kondolecje dla rodziców .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~em 2012-08-07 (20:11) 17 godzin i 12 minut temu

Niektóre komentarze są obrzydliwe. Jeśli Ci ludzie widzieli ten wypadek, to nich zeznają w sądzie albo zgłoszą się na policję, a nie obrażają rodziców dzieci. Zginęło dwoje dzieci, a część internautów woli bluzgać niż przynajmniej życzyć spokoju tym dzieciom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
17
~mlody 2012-08-07 (19:08) 18 godzin i 15 minut temu

To byli polacy i polskie dzieci.byli to ojcowie tych dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~telewidz 2012-08-07 (18:47) 18 godzin i 36 minut temu

To w anglii też popi........ni sędziowie.!!!

odpowiedz