więcej

Tragiczny wypadek w Leicester: dwoje dzieci w wózkach zginęło na przejściu dla pieszych.

The Telegraph, wp.pl |  dodane 2012-08-07 (18:15) 2 lata 4 miesiące 14 dni 18 godzin i 50 minut temu
drukuj


Tragiczny wypadek w Leicester: dwoje dzieci  w wózkach zginęło na przejściu dla pieszych
opinie
Dwoje dzieci, roczny chłopiec oraz dwuletnia dziewczynka, zginęły, po tym, jak rozpędzony samochód marki bmw, wjechał na krawężnik i uderzył w grupę osób. Maluchy w chwili tragedii znajdowały się w wózkach spacerowych, a tuż obok stali ich opiekunowie - donosi The Telegraph.

Do wypadku doszło w mieście Leicester w Wielkiej Brytanii. Opiekunowie wybrali się wspólnie z małymi dziećmi na zakupy. W momencie, kiedy oczekiwali na zielone światło, by przejść na drugą stronę ulicy, uderzyło w nich rozpędzone bmw.

Świadkowie opowiadali, że "siła uderzenia była tak ogromna, że dzieci wypadły z wózków i zostały wyrzucone na sporą wysokość". Maluchy błyskawicznie przetransportowano do szpitala, jednak nie udało się ich uratować. Dwaj mężczyźni, którzy opiekowali się dziećmi z lekkimi obrażeniami również zostali zabrani do pobliskiego szpitala.

Jak ustalili śledczy, bmw kierował 61-letni mężczyzna, których chwilę wcześniej, przejechał na czerwonym świetle i zderzył się z inną osobówką marki mini. Siła uderzenia, obróciła bmw, a następnie pojazd wpadł na krawężnik, a kierowca zamiast zachować, dodał gazu i uderzył w pieszych.

Moment wypadku zapamiętał jeden ze świadków, 38-letni budowlaniec Dave Marsh. - Słyszałem, jak jeden z mężczyzn krzyczał, błagał o pomoc. Po chwili zobaczyłem chłopca leżącego na jezdni, nie ruszał się, wyglądał, jak szmaciana lalka, wtedy jeszcze oddychał, jacyś ludzie udzielili mu pierwszej pomocy - relacjonował mężczyzna.

61-letni kierowca bmw oraz kierująca mini trafili do policyjnego aresztu. Zostali jednak zwolnieni po wpłaceniu kaucji. Okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci.

(tw)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 8 10.39%
nie 69 89.61%

Przeczytaj też

Dramat w USA. 6-latka przeżyła, bo trzymała się zwłok

dodane 2012-08-07 (17:13) 2 lata 4 miesiące 14 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Samochód uderzył w drzewo. Zginęły 4 osoby, w tym dziecko

dodane 2012-08-06 (08:40) 2 lata 4 miesiące 16 dni 4 godziny i 25 minut temu

Tragiczny wypadek: zginęła kobieta w ciąży i dziecko

dodane 2012-07-28 (19:20) 2 lata 4 miesiące 23 dni 17 godzin i 45 minut temu

W.Brytania: Polak sprawcą tragedii na drodze

dodane 2012-07-09 (14:58) 2 lata 5 miesięcy 12 dni 22 godziny i 7 minut temu

Nienarodzone dziecko sprawcą wypadku drogowego

dodane 2012-07-06 (11:40) 2 lata 5 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 25 minut temu

Polak zginął na zlocie miłośników BMW

dodane 2012-03-26 (15:25) 2 lata 8 miesięcy 25 dni 21 godzin i 40 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Czy miałeś kiedyś wypadek samochodowy?

Opinie (121)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

84
11
~rodzina 2012-08-07 (19:39) 2 lata 4 miesiące 14 dni 17 godzin i 26 minut temu

wypraszam sobie tych wszystkich obelg w stronę opiekumów ojcem zmarłej dziewczynki był mój kuzny nie rozumiecie jaka jest to dla nas tragedia... kilka dni wcześniej wrócili z polski. Z. akurat uczyła sie mówic ganiała po całym domu za dziadkiem... śmiała sie a teraz nie żyje..

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

67
4
~takaJedna 2012-08-07 (18:32) 2 lata 4 miesiące 14 dni 18 godzin i 33 minuty temu

zostali zwolnieni po wplaceniu kaucji... :/ a dwa kochane maluszki nie żyją niewyobrazalna tragedia dla ich matek i ojców sama mam 2 letnia córeczke która jest moim największym skarbem i nie potrafie sobie wyobrazić co czuja rodzice tych maluchów :( [*][*]

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

39
0
~fatamorgana-f1 2012-08-07 (23:29) 2 lata 4 miesiące 14 dni 13 godzin i 36 minut temu

Zapoznałam się właśnie z artykułem na temat na stronie Daily Mail i jak to mam w zwyczaju robić również z komentarzami. Szlag jasny mnie trafia, jak czytam komentarze Polaków, bo albo wypływa z nas żółć, albo kompletny brak empatii, albo jak niestety w większości przypadków niepełnosprawność umysłowa (takie odnoszę wrażenie). K*rwa ludzie ocknijcie się!!! Wyrazy współczucia dla bliskich dzieci, bo to ogromna tragedia. A Tobie pi*rdolnięty Romku życzę bliskiego spotkania z autem, choć domniemam, że Tobie mózg nie wypłynie....a teraz możecie mnie zbesztać, opluć....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
0
~Wojtek 2012-08-07 (22:43) 2 lata 4 miesiące 14 dni 14 godzin i 22 minuty temu

To były POLSKIE malutkie dzieci, o czym się tu kompletnie bezmyślnie milczy. W Anglii, np. na Daily Mail, podano imiona i nazwiska tych dzieci. A zabił - Brytyjczyk; gdyby to Polak tak zabił dzieci brytyjskie, tytuły krzyczałyby "Polish driver kills British children". W komentarzach, oczywiście skwapliwie opublikowanych dla podsycania antypolskich nastrojów, byłyby teksty: "powiesić go", "skazać i deportować, niech odsiaduje w Polsce, czemu brytyjski podatnik ma wydawać pieniądze na polskiego śmiecia?". To typowe teksty w UK.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
3
~MARCO 2012-08-07 (20:47) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 18 minut temu

tego " MORDERCĘ " rozwalić OD RĘKI.... ! ROZJEŻDŻAĆ go tirem.... POWOLUTKU..... !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
0
~Mieszkanka-Leicester 2012-08-08 (18:01) 2 lata 4 miesiące 13 dni 19 godzin i 4 minuty temu

p.s... Tata Zosi i Wojek Oliwiera stali na czerwonym swietle na CHODNIKU nie na ulicy jak ktos malo inteligentny napisal ...czekali na ziolone swiatlo aby moc przejsc na droga strone....i wtedy po zderzeniu bmw z mini cooperem ..bmw wpadlo wlasnie na nich . wiec prosze przestancie pisac juz te bzdury ...uszanujcie biedne rodziny ktore przezywaja koszmar i zajmijcie sie wlasnym zyciem...i dziekujcie Bogu ze to nie Was spotkala ta straszna tragedia

odpowiedz

20
0
~UUUUU 2012-08-07 (18:43) 2 lata 4 miesiące 14 dni 18 godzin i 22 minuty temu

TO SA DZIECI POLAKOW.... WSPOLCZUJE WAM .... OGROMNY BOL WYRAZY WSPOLCZUCIA NIE ZDZIWILA BYM SIE JAK BY KIEROWCA BYL KTOS Z AZJI... ONI JEZDZA JAK WARIACI!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
0
~kat 2012-08-07 (21:42) 2 lata 4 miesiące 14 dni 15 godzin i 23 minuty temu

dzisiaj w terenie zabudowanym na przejściu z dużą predkością wyprzedzał mnie samochód. jechał ok 100. za nim następny. zastanawiam się jakie tłumaczenia mają kierowcy na wytłumaczenie pośpiechu po spowodowaniu takiego koszmarnego wypadku?

odpowiedz

18
0
g.dworniczak 2012-08-07 (21:35) 2 lata 4 miesiące 14 dni 15 godzin i 30 minut temu

Ludzie nie rozumiem jak mozecie pisac takie okropnosci na ojców tych dzieci . Stali w miejsu bezpieczym otoczonym barierkami . Stali!!! Widocznie wiekszosc z was nie ma dzieci .Nie ma serca .

odpowiedz

18
0
~Stiopa 2012-08-07 (20:56) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 9 minut temu

.hmm.Za pieniadze można wyjść z wiezienia(wpłacenie kaucji),nawet jak sie zabija małe dzieci,świat staje sie nienormalny za kawałek papierka moża wszystko...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
3
~fifi 2012-08-07 (20:23) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 42 minuty temu

Problem BMW jest jak widać ogólnoświatowy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
0
~zołza 2012-08-08 (00:09) 2 lata 4 miesiące 14 dni 12 godzin i 56 minut temu

jestem zrozpaczona, nie czytam już nigdy więcej na forum !!!! żal ! to nie ludzie a gówna piszą, bezlitośni, bezserca zwyrodnialcy, jak można cieszyć się z takiej tragedii !!!! Człowiek to istota święta , a niektórzy tu to poprostu gówna gówna gówna. Nie czytam już i nie dam się zdołować że potrafi ktoś tak pisać !!! Pogrążam się z tymi ludźmi w rozpaczy i żałobie .

odpowiedz

16
0
~gosc 2012-08-07 (20:56) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 9 minut temu

w ameryce nie do pomyslenia zeby kto zabil wyszedl za kaucja

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
0
~Becia 2012-08-07 (18:37) 2 lata 4 miesiące 14 dni 18 godzin i 28 minut temu

Biedne aniołki [*][*] Wyrazy współczucia dla rodziców :( Niech mają siłę na walkę i dalsze życie

odpowiedz

15
0
~Polacy 2012-08-07 (21:05) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Co za bydło za kierownicą!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~zszokowana 2012-08-07 (19:26) 2 lata 4 miesiące 14 dni 17 godzin i 39 minut temu

dożywocie powinien dostać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

odpowiedz

16
2
~piotr.r 2012-08-07 (21:41) 2 lata 4 miesiące 14 dni 15 godzin i 24 minuty temu

tragedia wolałbym sam zginąć niż pochowac własne dziecko .kondolecje dla rodziców .

odpowiedz

14
0
~em 2012-08-07 (20:11) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Niektóre komentarze są obrzydliwe. Jeśli Ci ludzie widzieli ten wypadek, to nich zeznają w sądzie albo zgłoszą się na policję, a nie obrażają rodziców dzieci. Zginęło dwoje dzieci, a część internautów woli bluzgać niż przynajmniej życzyć spokoju tym dzieciom.

odpowiedz

17
3
~mlody 2012-08-07 (19:08) 2 lata 4 miesiące 14 dni 17 godzin i 57 minut temu

To byli polacy i polskie dzieci.byli to ojcowie tych dzieci.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
0
~telewidz 2012-08-07 (18:47) 2 lata 4 miesiące 14 dni 18 godzin i 18 minut temu

To w anglii też popi........ni sędziowie.!!!

odpowiedz