Strona główna serwisu
Mariusz Trynkiewicz napisał list do programu "Państwo w Państwie" w Polsat News

Mariusz Trynkiewicz napisał list do programu "Państwo w Państwie" w Polsat News

- Pracowałem nad sobą, zmieniłem się, jestem innym człowiekiem - napisał w liście do programu "Państwo w państwie" w Polsat News Mariusz Trynkiewicz, skazany na 25 lat więzienia zabójca czterech nastolatków, którego kara kończy się na początku lutego.
Pomnik w lesie, w miejscu gdzie w sierpniu 1988 r. Mariusz Trynkiewicz spalił zwłoki trzech chłopców Pomnik w lesie, w miejscu gdzie w sierpniu 1988 r. Mariusz Trynkiewicz spalił zwłoki trzech chłopców ()
Mariusz Trynkiewicz został skazany w 1989 r. na karę śmierci za gwałty i brutalne zabójstwa czterech nastolatków w Piotrkowie Trybunalskim. Był to jednak moment, w którym zarządzono amnestię i jego karę zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma wyjść na wolność 11 lutego. Zdaniem mediów, winnym wypuszczenia zabójcy na wolność jest opóźnienie publikacji ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw dopiero 7 stycznia, podczas gdy prezydent Bronisław Komorowski podpisał ją jeszcze w grudniu 2013 r.

Tymczasem Mariusz Trynkiewicz niecały miesiąc przed tym, jak ma opuścić zakład karny, napisał list do reporterki Polsat News Agnieszki Zalewskiej. Dziennikarka szukając kontaktu z mężczyzną napisała do więzienia, w którym przebywa zabójca. Mariusz Trynkiewicz nieoczekiwanie odpisał. Fragmenty listu zaprezentowane podczas programu "Państwo w Państwie" cytuje dziennik.pl.

Jak wynika z korespondencji, zabójca ma żal do mediów o to, jak przedstawiają jego osobę. "Czy 25 lat to mało? Ja przez 21 lat mojego wyroku przebywałem na oddziale terapeutycznym w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, gdzie pracowałem z psychologami, uczęszczałem na terapię i tu do Rzeszowa zostałem przewieziony w celu odbycia terapii, którą odbyłem podczas 12-miesięcznych zintensyfikowanych zajęć. W celi nie siedziałem po prostu odbywając wyrok, ale pracowałem nad sobą. To się dzisiaj w ogóle nie liczy, że siedziałem przez 25 lat i nie zbijałem bąków, ale jednak robiłem wszystko, by okres mojego siedzenia spędzić aktywnie pracując nad sobą? Jakoś nikt tego nie przedstawia od tej strony. Dlaczego?" - pyta w liście Trynkiewicz.


Mężczyzna odniósł się także do tego, że po odbyciu wyroku mógłby trafić jeszcze do zamkniętego ośrodka. "Ja zostałem skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Tak mówi prawomocny wyrok i kierowanie mnie do zamkniętego ośrodka przedłuża ten okres pozbawienia wolności. Już w tym jest sprzeczność. Jest to drugi wyrok za to samo przestępstwo. Tym samym działanie prawa wstecz" - pisze Trynkiewicz.Dziennikarce udało się także spotkać i porozmawiać z mamą mężczyzny. Kobieta prosi, aby nie wypuszczać go z więzienia. - Proszę Boga, żeby umieścili go w szpitalu, żeby nigdy nie skrzywdził żadnego dziecka. On to nawet nie wie, bo on to myśli, że ja się oburzam, że go w szpitalu (umieszczą - przyp. red.) - mówi mama Mariusza Trynkiewicza.


Źródło: Polsat News, dziennik.pl
Polsat News, Dziennik.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (504)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
98
~CB 2014-01-13 (11:15) 7 godzin i 7 minut temu

Trynkiewicz to jest facet o nieprzeciętnej inteligencji o IQ 121. Więc napisanie tego listu jest raczej zagrywką, niż celem jaki mu przyświeca. Myślę że bardziej on boi się zemsty, niż my o swoje dzieci. On wie, że będzie ustawicznie obserwowany przez policję i rodziny ofiar (niekoniecznie osobiście).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
64
~mama 2014-01-13 (11:03) 7 godzin i 19 minut temu

Tak chory człowieku ! 25 LAT to bardzo mało za to jaką krzywdę wyrządziłeś tym niewinnym dzieciom i ich rodzinom !!!!! Twoja mama to bardzo mądra i obiektywna kobieta ! Mimo,że jesteś jej synem patrzy na całą sprawę obiektywnie i chciałaby żebyś spędził życie w zakładzie psychiatrycznym zamkniętym ! I nie dlatego że ma takie widzi mi się ale po to byś już nigdy nikomu nie wyrządził krzywdy.Fajnie że nie marnowałeś czasu w więzieniu,ale dla rodziców dzieci które ZGWAŁCIŁEŚ I ZAMORDOWAŁEŚ to żadne pocieszenie ! mało tego - jako matka myślę że szczerze mają gdzieś Twoją poprawę! Człowieku Ty jesteś zboczony i tyle ! Podobno to "choroba" ok. załóżmy że tak jest....myślę, jest to choroba zaleczalna ale nie wyleczalna ! tak jak alkoholizm czy narkomania, i wiesz co ? Ja mam cudowne dzieci ! i nie chcę żeby ktoś taki jak Ty był na wolności !!!! Nikt nie ma prawa ryzykować zdrowiem, szczęściem i życiem naszych pociech wypuszczając Cię na wolność !!! Także skończ te swoje piękne wywody !!! a skoro już tak pracowałeś nad sobą to chyba efekty są marne skoro nie zadajesz sobie pytania co jeśli znów odezwie się choroba ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
64
~Kola 2014-01-16 (21:20) 21 godzin i 2 minuty temu

Jak byscie czytali o trynkiewiczu to byscie wiedzieli ze on swoje zbrodnie popelnil w przerwie odbywania kary pozbawienia wolnosci za molestowanie dwoch 12 letnich chlopcow.Temu mordercy nie mozna ufac i trzeba go wyeliminowac ze spoleczenstwa.On byl nauczycielem kiedys wiec nie jest prostakiem,jest wyrachowanym zbirem,i dla niego nie powinno byc zadnego poblazania bo on te zbrodnie popelnil w recydywie.!!!!!!!! Ludzie nie litujcie sie nad nim,nie jest warty aby go nazywac czlowiekiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1