więcej

Mariusz Trynkiewicz napisał list do programu "Państwo w Państwie" w Polsat News.

Polsat News, Dziennik.pl |  dodane 2014-01-13 (09:59) 11 miesięcy 9 dni 6 godzin i 38 minut temu
drukuj


Pomnik w lesie, w miejscu gdzie w sierpniu 1988 r. Mariusz Trynkiewicz spalił zwłoki trzech chłopców
Pomnik w lesie, w miejscu gdzie w sierpniu 1988 r. Mariusz Trynkiewicz spalił zwłoki trzech chłopców opinie video
- Pracowałem nad sobą, zmieniłem się, jestem innym człowiekiem - napisał w liście do programu "Państwo w państwie" w Polsat News Mariusz Trynkiewicz, skazany na 25 lat więzienia zabójca czterech nastolatków, którego kara kończy się na początku lutego.

Mariusz Trynkiewicz został skazany w 1989 r. na karę śmierci za gwałty i brutalne zabójstwa czterech nastolatków w Piotrkowie Trybunalskim. Był to jednak moment, w którym zarządzono amnestię i jego karę zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma wyjść na wolność 11 lutego. Zdaniem mediów, winnym wypuszczenia zabójcy na wolność jest opóźnienie publikacji ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw dopiero 7 stycznia, podczas gdy prezydent Bronisław Komorowski podpisał ją jeszcze w grudniu 2013 r.

Tymczasem Mariusz Trynkiewicz niecały miesiąc przed tym, jak ma opuścić zakład karny, napisał list do reporterki Polsat News Agnieszki Zalewskiej. Dziennikarka szukając kontaktu z mężczyzną napisała do więzienia, w którym przebywa zabójca. Mariusz Trynkiewicz nieoczekiwanie odpisał. Fragmenty listu zaprezentowane podczas programu "Państwo w Państwie" cytuje dziennik.pl.

Jak wynika z korespondencji, zabójca ma żal do mediów o to, jak przedstawiają jego osobę. "Czy 25 lat to mało? Ja przez 21 lat mojego wyroku przebywałem na oddziale terapeutycznym w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, gdzie pracowałem z psychologami, uczęszczałem na terapię i tu do Rzeszowa zostałem przewieziony w celu odbycia terapii, którą odbyłem podczas 12-miesięcznych zintensyfikowanych zajęć. W celi nie siedziałem po prostu odbywając wyrok, ale pracowałem nad sobą. To się dzisiaj w ogóle nie liczy, że siedziałem przez 25 lat i nie zbijałem bąków, ale jednak robiłem wszystko, by okres mojego siedzenia spędzić aktywnie pracując nad sobą? Jakoś nikt tego nie przedstawia od tej strony. Dlaczego?" - pyta w liście Trynkiewicz.

Mężczyzna odniósł się także do tego, że po odbyciu wyroku mógłby trafić jeszcze do zamkniętego ośrodka. "Ja zostałem skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Tak mówi prawomocny wyrok i kierowanie mnie do zamkniętego ośrodka przedłuża ten okres pozbawienia wolności. Już w tym jest sprzeczność. Jest to drugi wyrok za to samo przestępstwo. Tym samym działanie prawa wstecz" - pisze Trynkiewicz.



Dziennikarce udało się także spotkać i porozmawiać z mamą mężczyzny. Kobieta prosi, aby nie wypuszczać go z więzienia. - Proszę Boga, żeby umieścili go w szpitalu, żeby nigdy nie skrzywdził żadnego dziecka. On to nawet nie wie, bo on to myśli, że ja się oburzam, że go w szpitalu (umieszczą - przyp. red.) - mówi mama Mariusza Trynkiewicza.

Źródło: Polsat News, dziennik.pl


(meg, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 18 8.49%
nie 194 91.51%

Przeczytaj też

Opinia biegłych psychiatrów ws. Mariusza Trynkiewicza: może być niebezpieczny

dodane 2014-01-22 (08:45) 11 miesięcy 7 godzin i 52 minuty temu

Stefan Niesiołowski: to był błąd. Ja też za to odpowiadam i przepraszam

dodane 2014-01-16 (17:46) 11 miesięcy 5 dni 22 godziny i 51 minut temu

Łukasz Warzecha: kara śmierci ma sens!

aktualizacja 2014-01-17 (09:38) 11 miesięcy 5 dni 6 godzin i 59 minut temu

To my schwytaliśmy pedofila!

dodane 2014-01-13 (08:02) 11 miesięcy 9 dni 8 godzin i 35 minut temu

Anders Breivik skarży się na warunki w więzieniu. "Nie przeżyję"

dodane 2014-01-10 (16:29) 11 miesięcy 12 dni i 8 minut temu
materiał wideo

Zgwałcił i zabił. Szatan z Piotrkowa wyjdzie na wolność?

dodane 2014-01-09 (09:41) 11 miesięcy 13 dni 6 godzin i 56 minut temu

Partie chcą wyjaśnień ws. ustawy o izolacji groźnych przestępców

aktualizacja 2014-01-08 (14:02) 11 miesięcy 14 dni 2 godziny i 35 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (504)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

97
8
~CB 2014-01-13 (11:15) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 22 minuty temu

Trynkiewicz to jest facet o nieprzeciętnej inteligencji o IQ 121. Więc napisanie tego listu jest raczej zagrywką, niż celem jaki mu przyświeca. Myślę że bardziej on boi się zemsty, niż my o swoje dzieci. On wie, że będzie ustawicznie obserwowany przez policję i rodziny ofiar (niekoniecznie osobiście).

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

62
1
~mama 2014-01-13 (11:03) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Tak chory człowieku ! 25 LAT to bardzo mało za to jaką krzywdę wyrządziłeś tym niewinnym dzieciom i ich rodzinom !!!!! Twoja mama to bardzo mądra i obiektywna kobieta ! Mimo,że jesteś jej synem patrzy na całą sprawę obiektywnie i chciałaby żebyś spędził życie w zakładzie psychiatrycznym zamkniętym ! I nie dlatego że ma takie widzi mi się ale po to byś już nigdy nikomu nie wyrządził krzywdy.Fajnie że nie marnowałeś czasu w więzieniu,ale dla rodziców dzieci które ZGWAŁCIŁEŚ I ZAMORDOWAŁEŚ to żadne pocieszenie ! mało tego - jako matka myślę że szczerze mają gdzieś Twoją poprawę! Człowieku Ty jesteś zboczony i tyle ! Podobno to "choroba" ok. załóżmy że tak jest....myślę, jest to choroba zaleczalna ale nie wyleczalna ! tak jak alkoholizm czy narkomania, i wiesz co ? Ja mam cudowne dzieci ! i nie chcę żeby ktoś taki jak Ty był na wolności !!!! Nikt nie ma prawa ryzykować zdrowiem, szczęściem i życiem naszych pociech wypuszczając Cię na wolność !!! Także skończ te swoje piękne wywody !!! a skoro już tak pracowałeś nad sobą to chyba efekty są marne skoro nie zadajesz sobie pytania co jeśli znów odezwie się choroba ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

61
3
~Kola 2014-01-16 (21:20) 11 miesięcy 5 dni 19 godzin i 17 minut temu

Jak byscie czytali o trynkiewiczu to byscie wiedzieli ze on swoje zbrodnie popelnil w przerwie odbywania kary pozbawienia wolnosci za molestowanie dwoch 12 letnich chlopcow.Temu mordercy nie mozna ufac i trzeba go wyeliminowac ze spoleczenstwa.On byl nauczycielem kiedys wiec nie jest prostakiem,jest wyrachowanym zbirem,i dla niego nie powinno byc zadnego poblazania bo on te zbrodnie popelnil w recydywie.!!!!!!!! Ludzie nie litujcie sie nad nim,nie jest warty aby go nazywac czlowiekiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

62
5
~Polak 2014-01-13 (12:03) 11 miesięcy 9 dni 4 godziny i 34 minuty temu

A wszystkiemu przyczyną jest to, że zniesiono kare śmierci. Dlaczego to społeczeństwo ma mieć problem i społeczeństwo ma ponosić koszta za takiego zwyrodnialca? Zgwałcił i zabił kilku dzieciaków. Kara śmierci była jedynie słuszną sprawą. Po pierwsze była sprawa sprawiedliwą. Po drugie izolowała na zawsze tego zwyrodnialca od społeczeństwa po prostu go likwidując, bez ponoszenia zbędnych kosztów przez społeczeństwo. Po 3 jak ktoś wierzy w resocjalizację takich zwyrodnialców to jest głupcem. Nie raz i nie dwa taki już wychodził i potem znowu zabijał.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

52
1
~anowiko 2014-01-20 (15:03) 11 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

miał zasądzoną 4 x karę śmierci, więc niech nie będzie taki hop do przodu i niech się tak nie oburza. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie zamieniono tej kary na 4 x dożywocie lub 4 razy 25 lat więzienia. W Polsce jest dziwne prawo, które należy zmienić. Uważam, że nadal powinna być dopuszczona kara śmierci. Jak również uważam, iż powinno być zakazane łączenie kar. Dlaczego ktoś kto bestialsko zamordował 4 chłopców, którzy mieli całe życie przed sobą, ma prawo opuścić zakład karny po 25 latach. Niedorzeczność. Powinien tam siedzieć aż zgnije a dodatkowo powinien wykonywać prace na rzecz Państwa żeby przynajmniej w małej część zarobić na swoje utrzymanie. A jeżeli miał taki ktoś majątek, to ten majątek w całości powinien przepadać na rzecz Państwa, tak by pokryto koszty utrzymana zwyrodnialca. Współczuję matce tego człowieka, b ona nie jest winna jego zbrodni, i widać, że wstydzi się tego bardzo. Wymiar sprawiedliwości powinien posłuchać tej kobiety i powinien uniemożliwić wyjście tego bandyty na wolność.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

51
2
~lok 2014-01-17 (14:20) 11 miesięcy 5 dni 2 godziny i 17 minut temu

Dlaczego pyta? Bo powinien wisieć burak jeden. Najlepiej za jaja.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

56
7
~olek 2014-01-13 (12:02) 11 miesięcy 9 dni 4 godziny i 35 minut temu

Mnie zastanawia jedno, skoro zamienili mu wyrok kary smierci, na 25 lat, bo w kodeksie karnym nie bylo dozywocia, to dlaczego po wprowadzeniu kary dozywocia, nie zamieniono jego 25 letniego wyroku na dozywocie? W jego przypadku i innych jemu podobnych mordercow, taka zmiana byla by uzasadniona, bo ich poczatkowe wyroki byly zmienione, wiec skoro zmienili im raz wyrok, to dlaczeo nie mozna by zmienic drugi raz, nawet w tym tygodniu, zeby nie wyszli.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

51
2
~Freddie 2014-01-13 (10:51) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 46 minut temu

Zabil w bestialski sposob 4 mlodych niewinnych chlopcow i jeszcze ma pretensje zadajac bezczelne pytanie czy 25 lat to malo? Odpowiadam ci - malo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

46
1
~zapiec 2014-01-13 (11:58) 11 miesięcy 9 dni 4 godziny i 39 minut temu

Jeśli ten koles znowu kogos zamorduje, to powinniśmy wsadzić do pudła tych, którzy zamiast dozywocia dali mu 25 lat.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

43
4
~gość55 2014-01-13 (11:19) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 18 minut temu

Resocjalizacja w więzieniach? Ale ktoś puścił bąka!!!! Ubaw po pachy!!! Papier wszystko przyjmie, a rzeczywistość jest zgoła inna.Podejrzewam , że koledzy z pod celi nie pozwolą mu wyjść na wolność, już tak wcześniej bywało.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

42
3
~ewa 2014-01-13 (11:02) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 35 minut temu

Został skazany na karę śmierci, prawda? Więc zamiana jej na dożywocie jest jak najbardziej wskazana. Wyrok 25 lat to pomyłka.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

39
1
~Gib San 2014-01-13 (10:42) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 55 minut temu

Pracował nad sobą psychol ???Kto w to uwierzy?Jak mozna wyleczyc taka osobe rozmowami z psychologiem to jest terapia Jeżeli rodzice tych dzieci to czytaja to pewnie przeklinaja teraz nasz system sadowy.Mogl bym zostac katem wykonujacym wyrok na takim skur....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

36
0
rowerzysta drugi 2014-01-13 (10:42) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 55 minut temu

Trynkiewicz , czy Ty dałeś szansę tym dzieciom .NIE ! Dlaczego więc oczekujesz szansy od innych ?

odpowiedz

37
3
~emeryt 2014-01-13 (11:19) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 18 minut temu

Jak KŚ zmieniono na 25 lat, to nie było działanie prawa wstecz???????????????????

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

52
18
~Nahu Jmito Peo 2014-01-13 (11:06) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 31 minut temu

Sprawa Trynkiewicza to dowód na całkowity upadek państwa polskiego pod rządami tuskobandy zajmującej sie chetniej ochrona życia karpi niż ludzi. Było mnóstwo czasu na to by uregulować sprawę. Trudno, nie dostał Trynkiewicz czapy , karę odbył więc powinien wyjść. Nie chcialbym życ w panstwie w którym ta rządząca banda mogłaby administracyjnie - poza procesem karnym- decydować sobie kogo i na ile przymknać.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

33
2
~lolo 2014-01-17 (13:06) 11 miesięcy 5 dni 3 godziny i 31 minut temu

za to co zrobiles powinienes dawno wachac kwiatki od spodu, a w najlepszym razie dozywocie w ciezkim obozie pracy. ty chcesz praw? twoja beczelnosc i roszczenia sa rownie okropne jak to co zrobiles tym dzieciom

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

32
1
~ooo! 2014-01-13 (10:57) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 40 minut temu

On pracował nad sobą, a my podatnicy na niego!!!!! To jest paranoja!!. Jeszcze ma czelność zabierać głos.... Do kamieniołomu z nim, o wodzie i chlebie i to suchym, towarzystwie największych zboczeńców Świata.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

33
3
~jaroslaw 2014-01-13 (11:36) 11 miesięcy 9 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Jezeli pierwotny wyrok brzmial kara smierci,to dlaczego zamieniono kare na 25 lat odsiadki w ramach amnesti.Czy takich zwyrodnialcow w ogole moze dotyczyc amnestia?Sam wyrok smierci oznacza wyeliminowanie gagatka ze spolecznosci a wiec w przypadku zniesienia kary smierci czy amnesti powinna obowiazywac automatycznie kara dozywotniego wiezienia pozbawiajac skazanego zycia na wolnosci chocby jeden dzien,zapobiegajac w ten sposob ewentualnej dalszej tragedi.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

29
0
~aga 2014-01-18 (11:07) 11 miesięcy 4 dni 5 godzin i 30 minut temu

Powinien być umieszczony w szpitalu psychiatrycznym na oddziale zamkniętym do końca życia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
1
~j=f 2014-01-20 (14:46) 11 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 51 minut temu

Sady powinny karac za kazda ofiare oddzielnie , a nie laczac wyrok. Za jedno dziecko 25 lat razy cztery jest sto. zabicie 6 osob za kazda 12 lat razy 6 jest72 lata. NIe jest wazne ze moze cyfra jest nielogiczna ale wowczas jest to wyrok sprawiedliwy. Siedzi I pracuje , a nie siedzi I mieszka , zyje jak w hotelu. Lepiej jak przecietny POLAK. Pracuje I pomaga finansowo rodzinom ofiar. czesto sa to kaleki albo pozbawione rodziny osoby utrzymujacej dom. Wowczas nie ma mozliwosci wyjscia przed nielogicznym pelnym obaw I strachu ludzi I sluzb odpowiedzialnych za bezpieczenstwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 1 godzinę i 42 minuty temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 3 godziny i 8 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 2 godziny i 23 minuty temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 4 godziny i 42 minuty temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 5 godzin i 46 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 6 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32002