więcej

Mariusz Trynkiewicz napisał list do programu "Państwo w Państwie" w Polsat News.

Polsat News, Dziennik.pl |  dodane 2014-01-13 (09:59) 7 miesięcy 20 dni 20 godzin i 36 minut temu
drukuj


Pomnik w lesie, w miejscu gdzie w sierpniu 1988 r. Mariusz Trynkiewicz spalił zwłoki trzech chłopców
Pomnik w lesie, w miejscu gdzie w sierpniu 1988 r. Mariusz Trynkiewicz spalił zwłoki trzech chłopców opinie video
- Pracowałem nad sobą, zmieniłem się, jestem innym człowiekiem - napisał w liście do programu "Państwo w państwie" w Polsat News Mariusz Trynkiewicz, skazany na 25 lat więzienia zabójca czterech nastolatków, którego kara kończy się na początku lutego.

Mariusz Trynkiewicz został skazany w 1989 r. na karę śmierci za gwałty i brutalne zabójstwa czterech nastolatków w Piotrkowie Trybunalskim. Był to jednak moment, w którym zarządzono amnestię i jego karę zamieniono na 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma wyjść na wolność 11 lutego. Zdaniem mediów, winnym wypuszczenia zabójcy na wolność jest opóźnienie publikacji ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw dopiero 7 stycznia, podczas gdy prezydent Bronisław Komorowski podpisał ją jeszcze w grudniu 2013 r.

Tymczasem Mariusz Trynkiewicz niecały miesiąc przed tym, jak ma opuścić zakład karny, napisał list do reporterki Polsat News Agnieszki Zalewskiej. Dziennikarka szukając kontaktu z mężczyzną napisała do więzienia, w którym przebywa zabójca. Mariusz Trynkiewicz nieoczekiwanie odpisał. Fragmenty listu zaprezentowane podczas programu "Państwo w Państwie" cytuje dziennik.pl.

Jak wynika z korespondencji, zabójca ma żal do mediów o to, jak przedstawiają jego osobę. "Czy 25 lat to mało? Ja przez 21 lat mojego wyroku przebywałem na oddziale terapeutycznym w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, gdzie pracowałem z psychologami, uczęszczałem na terapię i tu do Rzeszowa zostałem przewieziony w celu odbycia terapii, którą odbyłem podczas 12-miesięcznych zintensyfikowanych zajęć. W celi nie siedziałem po prostu odbywając wyrok, ale pracowałem nad sobą. To się dzisiaj w ogóle nie liczy, że siedziałem przez 25 lat i nie zbijałem bąków, ale jednak robiłem wszystko, by okres mojego siedzenia spędzić aktywnie pracując nad sobą? Jakoś nikt tego nie przedstawia od tej strony. Dlaczego?" - pyta w liście Trynkiewicz.

Mężczyzna odniósł się także do tego, że po odbyciu wyroku mógłby trafić jeszcze do zamkniętego ośrodka. "Ja zostałem skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Tak mówi prawomocny wyrok i kierowanie mnie do zamkniętego ośrodka przedłuża ten okres pozbawienia wolności. Już w tym jest sprzeczność. Jest to drugi wyrok za to samo przestępstwo. Tym samym działanie prawa wstecz" - pisze Trynkiewicz.



Dziennikarce udało się także spotkać i porozmawiać z mamą mężczyzny. Kobieta prosi, aby nie wypuszczać go z więzienia. - Proszę Boga, żeby umieścili go w szpitalu, żeby nigdy nie skrzywdził żadnego dziecka. On to nawet nie wie, bo on to myśli, że ja się oburzam, że go w szpitalu (umieszczą - przyp. red.) - mówi mama Mariusza Trynkiewicza.

Źródło: Polsat News, dziennik.pl


(meg, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 18 8.53%
nie 193 91.47%

Przeczytaj też

Opinia biegłych psychiatrów ws. Mariusza Trynkiewicza: może być niebezpieczny

dodane 2014-01-22 (08:45) 7 miesięcy 11 dni 21 godzin i 50 minut temu

Stefan Niesiołowski: to był błąd. Ja też za to odpowiadam i przepraszam

dodane 2014-01-16 (17:46) 7 miesięcy 17 dni 12 godzin i 49 minut temu

Łukasz Warzecha: kara śmierci ma sens!

aktualizacja 2014-01-17 (09:38) 7 miesięcy 16 dni 20 godzin i 57 minut temu

To my schwytaliśmy pedofila!

dodane 2014-01-13 (08:02) 7 miesięcy 20 dni 22 godziny i 33 minuty temu

Anders Breivik skarży się na warunki w więzieniu. "Nie przeżyję"

dodane 2014-01-10 (16:29) 7 miesięcy 23 dni 14 godzin i 6 minut temu
materiał wideo

Zgwałcił i zabił. Szatan z Piotrkowa wyjdzie na wolność?

dodane 2014-01-09 (09:41) 7 miesięcy 24 dni 20 godzin i 54 minuty temu

Partie chcą wyjaśnień ws. ustawy o izolacji groźnych przestępców

aktualizacja 2014-01-08 (14:02) 7 miesięcy 25 dni 16 godzin i 33 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: czy można wybaczyć więzienie?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (504)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
15
~Matsuri 2014-01-23 (16:18) 7 miesięcy 10 dni 14 godzin i 17 minut temu

Jestem ciekaw ilu z tych co piszą,ze zabili byTrynkiewicza jest Chrześcijanami?Katolikami?Wyznawcami innych religii?I jak się odnoszą do słów Jezusa mówiących o miłosierdziu i przebaczeniu?Tu na ziemi został osądzony i karę odbył.Przyjdzie czas kiedy Bóg osądzi nie jego,ale czyn który popełnił.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~kobieta 2014-06-11 (17:07) 2 miesiące 22 dni 13 godzin i 28 minut temu

To społeczeństwo już zupełnie zidiociało. DZIECI trzeba chronić, a nie chorych morderców. Jesteśmy winni DZIECIOM bezpieczne życie, żeby nigdy na takiego Trynkiewicza przypadkiem się nie natknęły, więc trzeba go odizolować od społęczeństwa do końca życia albo nawet przywrócić karę śmierci, żeby na takie mendy nie płacić podatków. Jak można uznać, że się zmienił???? Zabiłem 4 chłopców, zgwałciłem, ale teraz rozumiem swój błąd i więcej tego nie zrobię, obiecuję? Tylko idiota może uwierzyć w takie zapewnienia... A co ma powiedzieć? Wypuście mnie, bo marzę po nocach, żeby zgwałcić jakieś dziecko?

odpowiedz

7
0
~gość 2014-01-28 (01:07) 7 miesięcy 6 dni 5 godzin i 28 minut temu

Osoby winne za wprowadzenie stanu wojennego w kraju 13 grudnia 1981 zostały po tylu latach rozliczane; zbrodnia której dopuścił się Trynkiewicz 4 lipca 1988 roku; 29 września 1989 roku, wyrokiem sądu, został czterokrotnie skazany na karę śmierci; w wyniku amnestii z 1989 r. wyrok został zmieniony na karę 25 lat pozbawienia wolności. Pytanie ? dlaczego można było rozliczać za stan wojenny osoby a nie rozlicza się tych co zmienili ustawę i zamianę kary śmierci na 25 lat ? kto popełnił błąd w zapisie ? dlaczego przez tyle lat nowych rządów nic nie zrobiono ? dlaczego nie zdążono na czas by uniemożliwić Trynkiewicza wyjście na wolność ? czyż przez te 25 lat nie było odpowiedniej koncepcji ? teraz gdy ma wyjść na wolność podniosła się wielka wrzawa i obwinianie się na wzajem kto zawalił po drodze ? co mają powiedzieć rodzice małych dzieci ? Trynkiewicz prawdopodobnie może być chroniony a kto da lub zapewni ochronę dzieciom kiedy będą wracać ze szkoły do domu wówczas kiedy rodzice będą jeszcze w pracy ? kto poniesie i udźwignie odpowiedzialność kiedy wydarzy się nieszczęście ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
1
~matka 2014-01-18 (11:09) 7 miesięcy 15 dni 19 godzin i 26 minut temu

On nie dostał wyroku 25 lat więzienia, ale karę śmierci, zamienioną na dożywocie, a potem na 25 lat więzienia w wyniku zmian w prawie, a nie w wyniku ponownego procesu. Gdyby był ponowny proces i dostał 25 lat, to by był wyrok prawomocny skazujący. Trynkiewicz, dostałeś czapę, jedyne co można zrobić to zamienić to na dożywocie i to jest jego prawdziwy wyrok. Sąd skazał go na karę śmierci, a nie 25 lat i o tym trzeba pamiętać. Co dostałby dzisiaj? Dożywocie i tak powinno być. Do końca życia odizolowany, bo jestem przekonana, że on zabije znów.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
1
~-.- 2014-02-10 (13:49) 6 miesięcy 23 dni 16 godzin i 46 minut temu

Hahaha..... Zastanawiam się co by zrobili... gdyby jakiegoś wyższego ( jeśli mogę się tak wyrazić ) zgwałcił i zabił dzieci... NO KURDE HALO Ludzie... 70 % Ma takie samo zachowanie... Jest agresywny .... i Będzie to robił dalej. Jak miała się czuć ta matka.. i ojciec ? To jest horror.. Polacy nie żyją w Polsce tylko w horrorze.. Przypomniał mi się film ,, Zielona Mila '' Tylko że Tam była kara śmierci.. i następny dowód.. że ludzie byli tam mądrzejsi..

odpowiedz

0
0
~bozena 2014-02-10 (11:43) 6 miesięcy 23 dni 18 godzin i 52 minuty temu

bezwzględnie powinna wrócic do łask w naszym kraju kara śmierci,którą aż prosi sie by stosować wobec ludzi ,którzy miana człowiek nośic nie powinni. Brak słów by określić nasze prawo ( istene bezprawie) Chciałabym aby pan Tusk lub ktoś jemu podobny pracownik prządu, wziął do własnego domu pod opiekę między własne wnuki,prawnuki kogoś takiego jak Trynkiewicz, zaopiekował się nim i zył pod jednym dachem ,dalczego nie można zmusić tych panów by wzieli do domu pana Trynkiewicza? ,zobaczylibyśmy jak sobie rodzinnie i spokojnie żyją. Jestem jak najbardziej za!!!!!!! Ale prawda jest taka że to te beidne matki bi ojcowie małoletnich dzieci od jutra żyć będą w diabolicznym strachu. Nie zdziwiłoby mnie gdyby doszło do samosoądu. Państwo w którym panuje takie prawo ,zmusza ludzi do wzięcia sprawiedliwości we własne ręce. Ludzi strach jest najwiękrzym wrgiem człowieka

odpowiedz

17
21
~hmm 2014-01-20 (23:41) 7 miesięcy 13 dni 6 godzin i 54 minuty temu

przesiedzial kare jest wolnym czlowiekiem no sorry to na co ta kara ? jest to nie sprawiedliwe jezeli taki czlowiek nie moze wyjsc z wiezienia dostal 25 lat uplynelo 25 lat jest wolny jak ma pokazac ze sie zmienil do czego jest to prawo dostane 10 lat i i po 10 lat nie wypuszcza mnie z wiezienia ???? jak to jest panie ministrze sprawiedliwosci jaka tu sprawiedliwosc

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

2
2
~poznanczyk 2014-01-27 (15:56) 7 miesięcy 6 dni 14 godzin i 39 minut temu

Trynkiewicz ja ci powiem tak, do ksiedza do spowiedzi, a potem do piachu. Bóg cie osądzi.

odpowiedz

3
0
~marta 2014-01-27 (15:41) 7 miesięcy 6 dni 14 godzin i 54 minuty temu

Spedzil tam wiekszosc swojego zycia, wiec niech nie wciska calej Polsce jak on sie to niby zmienil, bo jestem pewna ze na widok jakiegos dziecka by sie oblesnie slinil... Czlowiek ktory takie cos zrobi nie jest zdrowy, i zawsze to w nim bedzie gdzies siedziec.. Do zakladu zamknietego!.

odpowiedz

15
2
~nick 2014-01-27 (13:58) 7 miesięcy 6 dni 16 godzin i 37 minut temu

Trynkiewicz!!!! Trzeba było pracować nad sobą 25 lat temu.Masz teraz czelność upominać się o swoje prawa?! Widać nie ma w tobie nic pokory. Te 25 lat to były dla ciebie wczasy opłacane z naszych pieniędzy, moich tez, nic ci nie brakowalo,miałeś lekarzy za darmo, wikt i opierunek za darmo,media za darmo itd. Zyczę ci abyś szybko napotkał na swojej drodze anioła śmierci i zniknął raz na zawsze.

odpowiedz

10
1
~mic 2014-01-27 (13:16) 7 miesięcy 6 dni 17 godzin i 19 minut temu

Zapisać jego do PO !

odpowiedz

5
1
~vwg 2014-01-27 (13:11) 7 miesięcy 6 dni 17 godzin i 24 minuty temu

taki głupi system, taka głupia polska, takie głupie prawo, wiec gosciu jest wolny, niech wyjdzie i zamorduje , bo pewnie tak zrobi, jego ,,pracowanie,, nad soba moze sobie wsadzic w dziurkę .....kretyn , zabil troje dzieciakow, zero litosci dla nich mial i czego to cos oczekuje teraz od ludzi?

odpowiedz

9
1
~nocka 2014-01-27 (12:34) 7 miesięcy 6 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Trynkiewicz zapomniał, że to byłby juz trzeci a nie drugi wyrok, w pierwszym bowiem skazany był na karę śmierci, przez nieudolność prawodawców zamienioną na 25 lat. Gdyby nie haniebna amnestia, która również była działaniem prawa wstecz, gryzłby kwiatki od spodu w tej chwili. Przestańcie dziennikarze uprawiać pokrętną sofistykę ze zbrodniarzem, który powinien nie żyć, zgodnie z pierwszym wyrokiem. Może trzeba przyjrzeć się tej amnestii, prawdopodobnie była niezgodna z wszelkim wcześniejszym i poźniejszym prawem.

odpowiedz

12
0
~sad 2014-01-27 (12:26) 7 miesięcy 6 dni 18 godzin i 9 minut temu

tylko jedno-Kara Śmierci- musi zostać przywrócona , chociażby ze względu na takie jak ten indywidua ...

odpowiedz

8
0
alicja170574 2014-01-27 (12:15) 7 miesięcy 6 dni 18 godzin i 20 minut temu

powinien umrzeć tak jak te biedne dzieci!!!!

odpowiedz

10
1
~Myśląca 2014-01-20 (19:00) 7 miesięcy 13 dni 11 godzin i 35 minut temu

Powinien powstać ośrodek pół-zamknięty nie mam na myśli izolatek ale coś na kształt szpitala psychiatrycznego z jakimś ogrodzonym wybiegiem gdzie takie jednostki po odbyciu pełnej kary więzienia mogłyby pracować (z czego pokryć koszty funkcjonowania ośrodka, swoje opłaty) bądź uczyć się np szyć, wyrabiać różne produkty, spotykać ze znajomymi, jednocześnie będąc pod kontrolą, ewentualnie w lżejszych przypadkach krótkie przepustki połączone z obrączką elektroniczną, wydłużane co jakiś czas aby stopniowo skazany mógł wrócić do normalności. No ale chyba się nie da. W Polsce na pewno się nie da.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
1
~Czarna 2014-01-22 (13:31) 7 miesięcy 11 dni 17 godzin i 4 minuty temu

Nie rozumię tego !!! 3xdożywocie i zamienili mu to na jedyne 25 lat?!!! Kużwa,powinni chyba dać mu 2x 25 lat!!!! Oczym wy piszecie,jakie "swoje osiedział" ??? musi znowu kogoś skrzywdzić ???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
1
~Panie Trynkowski 2014-01-22 (14:07) 7 miesięcy 11 dni 16 godzin i 28 minut temu

Żali się Pan, że zakład zamknięty to jak niesprawiedliwe przedłużenie kary? Słusznie. Trzeba było Pana 4 razy uśmiercić, tak jak pierwotnie osądziła Temida...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
0
~makymark 2014-01-24 (10:40) 7 miesięcy 9 dni 19 godzin i 55 minut temu

on powinien być całkowicie odizolowany od społeczeństwa. terapia mogła tylko złagodzić jego odizolowanie. w tym co pisze Trynkiewicz nie ma żadnego żalu, ani bólu za wyrządzone zło. ON ciągle chyba nie jest świadomy po 25 latach co zrobił. on pisze list jakby był oszukany! skandal!!!

odpowiedz

28
1
~j=f 2014-01-20 (14:46) 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 49 minut temu

Sady powinny karac za kazda ofiare oddzielnie , a nie laczac wyrok. Za jedno dziecko 25 lat razy cztery jest sto. zabicie 6 osob za kazda 12 lat razy 6 jest72 lata. NIe jest wazne ze moze cyfra jest nielogiczna ale wowczas jest to wyrok sprawiedliwy. Siedzi I pracuje , a nie siedzi I mieszka , zyje jak w hotelu. Lepiej jak przecietny POLAK. Pracuje I pomaga finansowo rodzinom ofiar. czesto sa to kaleki albo pozbawione rodziny osoby utrzymujacej dom. Wowczas nie ma mozliwosci wyjscia przed nielogicznym pelnym obaw I strachu ludzi I sluzb odpowiedzialnych za bezpieczenstwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Nieoficjalnie: w Polsce ma być więcej wojsk NATO
dodane 2014-09-02 (21:25) 9 godzin i 10 minut temu

Lekarze bez Granic: świat przegrywa batalię z Ebolą
dodane 2014-09-02 (19:40) 10 godzin i 55 minut temu

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska polskim kandydatem na komisarza UE
dodane 2014-09-02 (17:34) 13 godzin i 1 minutę temu

Kancelaria Prezydenta: rozmowy ws. nowego premiera po dymisji Tuska
dodane 2014-09-02 (13:54) 16 godzin i 41 minut temu

"Rzeczpospolita": NATO wierzy w dobrego Putina
dodane 2014-09-02 (12:47) 17 godzin i 48 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 15547