Strona główna serwisu
Koniec azylu dla przestępców

Koniec azylu dla przestępców

W tym roku do kraju ściągnięto już blisko 1000 przestępców. Emigracja przestaje być sposobem na uniknięcie sprawiedliwości - zauważa "Rzeczpospolita".
Zabił kolegę z celi, z litości Zabił kolegę z celi, z litości ()
Gdyby nie zabezpieczane przez kilkanaście tysięcy policjantów Euro 2012 konwojów byłoby jeszcze więcej - podkreśla "Rz" i zaznacza, że w tym roku padnie rekord sprowadzonych do Polski przestępców. Do kraju ściągani są nie tylko przestępcy dużego kalibru podejrzani o udział w gangach czy narkobiznes. Wielu jest drobnych oszustów, osób mających na koncie wyłudzenia, jazdę po spożyciu alkoholu czy nawet niepłacenie alimentów.

Jak mówi "Rz" Robert Horosz z KG Policji, najwięcej przestępców przewożonych jest z Anglii - ok. 60 proc. Na drugim miejscu jest Hiszpania. - Ludzie popełniają przestępstwa i uciekają za granicę, myśląc, że tam będą anonimowi. Tak nie jest, w dzisiejszym świecie coraz trudniej przestępcom się ukryć - mówi "Rz" prof. Brunon Hołyst, kryminolog.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (43)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
20
~LK 2012-08-02 (08:53) 9 godzin i 35 minut temu

Prosze podac jeden przyklad sciagniecia z Izraela.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~emeryt 2012-08-02 (08:46) 9 godzin i 42 minut temu

Mamy dodatkowe 1000 mord do wykarmienia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Malina 2012-08-02 (08:42) 9 godzin i 46 minut temu

Bardzo często deportacja takiego "przestępcy"więcej kosztuje niż szkoda,której ten się dopuścił.Mówią o tym władze UK.Ścigają za śmieszne sprawy,aresztują,a utrzymanie osadzonego delikwenta to średnio 2tys na miesiąc,areszty i więzienia pękają w szwach.W tych działaniach nie ma sensu,logiki i gospodarności ze strony władz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji