więcej

Koniec azylu dla przestępców .

Rzeczpospolita, WP |  dodane 2012-08-02 (08:10) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 3 godziny i 6 minut temu
drukuj


Zabił kolegę z celi, z litości
Zabił kolegę z celi, z litości opinie
W tym roku do kraju ściągnięto już blisko 1000 przestępców. Emigracja przestaje być sposobem na uniknięcie sprawiedliwości - zauważa "Rzeczpospolita".

Gdyby nie zabezpieczane przez kilkanaście tysięcy policjantów Euro 2012 konwojów byłoby jeszcze więcej - podkreśla "Rz" i zaznacza, że w tym roku padnie rekord sprowadzonych do Polski przestępców. Do kraju ściągani są nie tylko przestępcy dużego kalibru podejrzani o udział w gangach czy narkobiznes. Wielu jest drobnych oszustów, osób mających na koncie wyłudzenia, jazdę po spożyciu alkoholu czy nawet niepłacenie alimentów.

Jak mówi "Rz" Robert Horosz z KG Policji, najwięcej przestępców przewożonych jest z Anglii - ok. 60 proc. Na drugim miejscu jest Hiszpania. - Ludzie popełniają przestępstwa i uciekają za granicę, myśląc, że tam będą anonimowi. Tak nie jest, w dzisiejszym świecie coraz trudniej przestępcom się ukryć - mówi "Rz" prof. Brunon Hołyst, kryminolog.

rp.pl

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 62.96%
nie 10 37.04%

Przeczytaj też

W.Brytania: bezkarny złodziej. Nie wiedział co robi?

dodane 2012-07-27 (15:53) 2 lata 6 miesięcy 1 dzień 19 godzin i 23 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
2
~LK 2012-08-02 (08:53) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Prosze podac jeden przyklad sciagniecia z Izraela.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
0
~emeryt 2012-08-02 (08:46) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 30 minut temu

Mamy dodatkowe 1000 mord do wykarmienia.

odpowiedz

13
1
~Malina 2012-08-02 (08:42) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 34 minuty temu

Bardzo często deportacja takiego "przestępcy"więcej kosztuje niż szkoda,której ten się dopuścił.Mówią o tym władze UK.Ścigają za śmieszne sprawy,aresztują,a utrzymanie osadzonego delikwenta to średnio 2tys na miesiąc,areszty i więzienia pękają w szwach.W tych działaniach nie ma sensu,logiki i gospodarności ze strony władz.

odpowiedz

12
0
~Taa 2012-08-02 (08:34) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 42 minuty temu

A co z USA? Zanm trzech gości którzy brykneli tam i przebywają na nielegalu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~Stary Baca 2012-08-02 (08:40) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 36 minut temu

Co Wy fanzolicie. Emigracja? a wczoraj sąd wypuścił przestępczynie z aresztu.

odpowiedz

10
0
~cieć 2012-08-02 (08:45) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 31 minut temu

A po co nam ci przestępcy w kraju ??Politycy nam chyba wystarczą...

odpowiedz

8
0
~jolo 2012-08-02 (08:49) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 27 minut temu

To są idioci, jak się ucieka to do Brazylii czy Argentyny a nie w europie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~~ 2012-08-02 (08:51) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 25 minut temu

Super, trzeba teraz podnieść POdatki !

odpowiedz

5
0
~nico 2012-08-02 (09:39) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 37 minut temu

znajac zycie beda sciagac pijanych kierowcow i alimenciarzy bo przestepcy to kolesie ciekawe czy tych z izraela dotkna znow bicie piany a efekt gowniany wiekszosc wyjechala za chlebem wiec sa latwym celem a jesli sa cos winni to przynajmniej podatnik nie musi placic bo aferzysci spia spokojnie ich ukradzionych fortun nikt nie dotknie

odpowiedz

5
0
~robert z lodzi 2012-08-02 (09:36) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 40 minut temu

trzeba byc glupcem aby ukrywac sie w angli,hiszpani kiedy mozna za male pieniadze uciec do argentyny brazyli i zyc szczesliwie i w dobrobycie i wcale nie potrzeba do tego duzych pieniedzy

odpowiedz

4
0
~rudy 2012-08-02 (09:37) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 39 minut temu

Dlaczego nikt nie ucieka do Rosji?

odpowiedz

4
0
jandom1 2012-08-02 (09:28) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 48 minut temu

Super a nasze dzieciobójczynie chodzą wolno Waśniewska wyjdzie, ta co ugotowała dziecko z Radomia już wyszła. Piękna nasza ziemia cała jak kiedyś śpiewano. Ściągajcie ich i wypuszczajcie na wolność za nasze pieniądze.

odpowiedz

4
0
~dany 2012-08-02 (09:26) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 50 minut temu

w irlandi jest polowe choloty poszukiwanych i nic z tym nie robia tu jest wolna amerykanka!!!

odpowiedz

4
0
~zorro 2012-08-02 (09:25) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 51 minut temu

Cała prawda jest taka, że ci ludzie popełnili przestępstwo na terenie innego kraju i dlatego nasi się o nich dowiedzieli(zostali poinformowani przez policję z innego kraju). Policja polska nie ściaga za granicą.

odpowiedz

4
0
~gosc 2012-08-02 (09:11) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 5 minut temu

Sciagaja do kraju za jazde po pijanemu , albo za nieplacenie alimentow , a za zabojstwo dziecka wypuszczaja . Pewnie mysla , ze dziecko zabilo sie samo .

odpowiedz

3
0
~XT 2012-08-02 (09:16) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 1 minutę temu

To jak Oni sa tam gdzieś w świecie to po co ich sciągac za male przestępstwa , niech tam sobie siedzą .Polska to głupi kraj sciąga przestępców ?????

odpowiedz

3
0
~FoREvEr 2012-08-02 (09:08) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 8 minut temu

Po co ich ściągać, przecież na Wiejskiej jest już cały komplet. Od Kaczyńskiego i Tuska z ich kolesiami począwszy, po Milera z czerwonymi i Tęczowych Palikotów.

odpowiedz

3
1
~robert z lodzi 2012-08-02 (09:54) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 22 minuty temu

wasniewska zabila dziecko ze swoim mezem i sa na wolnosci a alimenciaze w pierdlu,,,,,,,,,,,brawo panie premieze oby tak dalej bedziemy zyli w bezpiecznej polsce.

odpowiedz

2
0
~MARCO 2012-08-02 (09:19) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 57 minut temu

a co.... z Baksikiem i Gąsioroskim...? Jakoś są " nie do ruszenia " !

odpowiedz

3
1
~dolan 2012-08-02 (09:16) 2 lata 5 miesięcy 27 dni 2 godziny i 1 minutę temu

TUSK i jego banda stworzyla polakom zielona wyspe musieli emigrowac chcac jakos zyc ale nie kazdemu sie udalo wiec zostala inna droga -podziekowac rzadowi ze zniszcyla mlode pokolenia wypedzajac ja z kraju sami zas niczym sie nie roznia od tych przestepcow bo sami takimi sa moze nawet gorszymi bo okradaja polske dla swoich interesow ale kto ich bedzie scigal jak oni tworza wladze i koryto zlodziejskie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 23 godziny i 16 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 23 godziny i 54 minuty temu

Szef administracji Putina skrytykował Komorowskiego
dodane 2015-01-27 (22:35) 1 dzień 12 godzin i 41 minut temu

Pisarz, który ustalił skład Cyklonu B
dodane 2015-01-28 (02:22) 1 dzień 8 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 1