więcej

Koniec azylu dla przestępców .

Rzeczpospolita, WP.PL |  dodane 2012-08-02 (08:10) 2 lata 4 miesiące 19 dni 10 godzin i 9 minut temu
drukuj


Zabił kolegę z celi, z litości
Zabił kolegę z celi, z litości opinie
W tym roku do kraju ściągnięto już blisko 1000 przestępców. Emigracja przestaje być sposobem na uniknięcie sprawiedliwości - zauważa "Rzeczpospolita".

Gdyby nie zabezpieczane przez kilkanaście tysięcy policjantów Euro 2012 konwojów byłoby jeszcze więcej - podkreśla "Rz" i zaznacza, że w tym roku padnie rekord sprowadzonych do Polski przestępców. Do kraju ściągani są nie tylko przestępcy dużego kalibru podejrzani o udział w gangach czy narkobiznes. Wielu jest drobnych oszustów, osób mających na koncie wyłudzenia, jazdę po spożyciu alkoholu czy nawet niepłacenie alimentów.

Jak mówi "Rz" Robert Horosz z KG Policji, najwięcej przestępców przewożonych jest z Anglii - ok. 60 proc. Na drugim miejscu jest Hiszpania. - Ludzie popełniają przestępstwa i uciekają za granicę, myśląc, że tam będą anonimowi. Tak nie jest, w dzisiejszym świecie coraz trudniej przestępcom się ukryć - mówi "Rz" prof. Brunon Hołyst, kryminolog.

rp.pl

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 62.96%
nie 10 37.04%

Przeczytaj też

W.Brytania: bezkarny złodziej. Nie wiedział co robi?

dodane 2012-07-27 (15:53) 2 lata 4 miesiące 24 dni 2 godziny i 26 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Polska tygrysem Europy?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
2
~LK 2012-08-02 (08:53) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 26 minut temu

Prosze podac jeden przyklad sciagniecia z Izraela.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
0
~emeryt 2012-08-02 (08:46) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 33 minuty temu

Mamy dodatkowe 1000 mord do wykarmienia.

odpowiedz

13
1
~Malina 2012-08-02 (08:42) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 37 minut temu

Bardzo często deportacja takiego "przestępcy"więcej kosztuje niż szkoda,której ten się dopuścił.Mówią o tym władze UK.Ścigają za śmieszne sprawy,aresztują,a utrzymanie osadzonego delikwenta to średnio 2tys na miesiąc,areszty i więzienia pękają w szwach.W tych działaniach nie ma sensu,logiki i gospodarności ze strony władz.

odpowiedz

12
0
~Taa 2012-08-02 (08:34) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 45 minut temu

A co z USA? Zanm trzech gości którzy brykneli tam i przebywają na nielegalu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~Stary Baca 2012-08-02 (08:40) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 39 minut temu

Co Wy fanzolicie. Emigracja? a wczoraj sąd wypuścił przestępczynie z aresztu.

odpowiedz

10
0
~cieć 2012-08-02 (08:45) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 34 minuty temu

A po co nam ci przestępcy w kraju ??Politycy nam chyba wystarczą...

odpowiedz

8
0
~jolo 2012-08-02 (08:49) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 30 minut temu

To są idioci, jak się ucieka to do Brazylii czy Argentyny a nie w europie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~~ 2012-08-02 (08:51) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 28 minut temu

Super, trzeba teraz podnieść POdatki !

odpowiedz

5
0
~nico 2012-08-02 (09:39) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 40 minut temu

znajac zycie beda sciagac pijanych kierowcow i alimenciarzy bo przestepcy to kolesie ciekawe czy tych z izraela dotkna znow bicie piany a efekt gowniany wiekszosc wyjechala za chlebem wiec sa latwym celem a jesli sa cos winni to przynajmniej podatnik nie musi placic bo aferzysci spia spokojnie ich ukradzionych fortun nikt nie dotknie

odpowiedz

5
0
~robert z lodzi 2012-08-02 (09:36) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 43 minuty temu

trzeba byc glupcem aby ukrywac sie w angli,hiszpani kiedy mozna za male pieniadze uciec do argentyny brazyli i zyc szczesliwie i w dobrobycie i wcale nie potrzeba do tego duzych pieniedzy

odpowiedz

4
0
~rudy 2012-08-02 (09:37) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 42 minuty temu

Dlaczego nikt nie ucieka do Rosji?

odpowiedz

4
0
jandom1 2012-08-02 (09:28) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 51 minut temu

Super a nasze dzieciobójczynie chodzą wolno Waśniewska wyjdzie, ta co ugotowała dziecko z Radomia już wyszła. Piękna nasza ziemia cała jak kiedyś śpiewano. Ściągajcie ich i wypuszczajcie na wolność za nasze pieniądze.

odpowiedz

4
0
~dany 2012-08-02 (09:26) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 53 minuty temu

w irlandi jest polowe choloty poszukiwanych i nic z tym nie robia tu jest wolna amerykanka!!!

odpowiedz

4
0
~zorro 2012-08-02 (09:25) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 54 minuty temu

Cała prawda jest taka, że ci ludzie popełnili przestępstwo na terenie innego kraju i dlatego nasi się o nich dowiedzieli(zostali poinformowani przez policję z innego kraju). Policja polska nie ściaga za granicą.

odpowiedz

4
0
~gosc 2012-08-02 (09:11) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 8 minut temu

Sciagaja do kraju za jazde po pijanemu , albo za nieplacenie alimentow , a za zabojstwo dziecka wypuszczaja . Pewnie mysla , ze dziecko zabilo sie samo .

odpowiedz

3
0
~XT 2012-08-02 (09:16) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 3 minuty temu

To jak Oni sa tam gdzieś w świecie to po co ich sciągac za male przestępstwa , niech tam sobie siedzą .Polska to głupi kraj sciąga przestępców ?????

odpowiedz

3
0
~FoREvEr 2012-08-02 (09:08) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 11 minut temu

Po co ich ściągać, przecież na Wiejskiej jest już cały komplet. Od Kaczyńskiego i Tuska z ich kolesiami począwszy, po Milera z czerwonymi i Tęczowych Palikotów.

odpowiedz

3
1
~robert z lodzi 2012-08-02 (09:54) 2 lata 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 25 minut temu

wasniewska zabila dziecko ze swoim mezem i sa na wolnosci a alimenciaze w pierdlu,,,,,,,,,,,brawo panie premieze oby tak dalej bedziemy zyli w bezpiecznej polsce.

odpowiedz

2
0
~MARCO 2012-08-02 (09:19) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 1 minutę temu

a co.... z Baksikiem i Gąsioroskim...? Jakoś są " nie do ruszenia " !

odpowiedz

3
1
~dolan 2012-08-02 (09:16) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 3 minuty temu

TUSK i jego banda stworzyla polakom zielona wyspe musieli emigrowac chcac jakos zyc ale nie kazdemu sie udalo wiec zostala inna droga -podziekowac rzadowi ze zniszcyla mlode pokolenia wypedzajac ja z kraju sami zas niczym sie nie roznia od tych przestepcow bo sami takimi sa moze nawet gorszymi bo okradaja polske dla swoich interesow ale kto ich bedzie scigal jak oni tworza wladze i koryto zlodziejskie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 2 godziny i 4 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 3 godziny i 19 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 1 godzinę i 54 minuty temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 2 godziny i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31130