więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1034150solidarnych Solidarni z Ukrainą

Koniec azylu dla przestępców .

Rzeczpospolita, WP.PL |  dodane 2012-08-02 (08:10) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 2 godziny i 10 minut temu
drukuj


Zabił kolegę z celi, z litości
Zabił kolegę z celi, z litości opinie
W tym roku do kraju ściągnięto już blisko 1000 przestępców. Emigracja przestaje być sposobem na uniknięcie sprawiedliwości - zauważa "Rzeczpospolita".

Gdyby nie zabezpieczane przez kilkanaście tysięcy policjantów Euro 2012 konwojów byłoby jeszcze więcej - podkreśla "Rz" i zaznacza, że w tym roku padnie rekord sprowadzonych do Polski przestępców. Do kraju ściągani są nie tylko przestępcy dużego kalibru podejrzani o udział w gangach czy narkobiznes. Wielu jest drobnych oszustów, osób mających na koncie wyłudzenia, jazdę po spożyciu alkoholu czy nawet niepłacenie alimentów.

Jak mówi "Rz" Robert Horosz z KG Policji, najwięcej przestępców przewożonych jest z Anglii - ok. 60 proc. Na drugim miejscu jest Hiszpania. - Ludzie popełniają przestępstwa i uciekają za granicę, myśląc, że tam będą anonimowi. Tak nie jest, w dzisiejszym świecie coraz trudniej przestępcom się ukryć - mówi "Rz" prof. Brunon Hołyst, kryminolog.


(pp)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 17 62.96%
nie 10 37.04%

Przeczytaj też

W.Brytania: bezkarny złodziej. Nie wiedział co robi?

dodane 2012-07-27 (15:53) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 18 godzin i 27 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
0
~jolo 2012-08-02 (08:49) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 31 minut temu

To są idioci, jak się ucieka to do Brazylii czy Argentyny a nie w europie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~misiu 2012-09-18 (07:18) 1 rok 6 miesięcy 29 dni 3 godziny i 2 minuty temu

Ci drobni zostaną surowo ukarani a grube ryby okażą się niewinne.

odpowiedz

3
5
~asia1971 2012-08-02 (09:14) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 6 minut temu

I bardzo dobrze,oni wszyscy myślą,ze uciekną choćby przed głupimi alimentami ,w końcu zabrali im się do d... BRAVO!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
1
jandom1 2012-08-02 (09:36) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 44 minuty temu

Jeszcze nie zdążył się mój post otworzyć a już informacja Waśniewska wyszła z wiezienia. Brawo wymiar sprawiedliwości po co zakaz aborcji jak miożna urodzone dziecko bezkarnie zlikwidować.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~Amito Wisi 2012-08-02 (15:32) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 18 godzin i 48 minut temu

Bardzo dobrze. Dlaczego my na calym swiecie mamy utrzymywac polskich bandziorow. Niech ich Polska utrzymuje i KK ktory ich tak wychowal (99% Polakow katolikow wiec nie mowcie mi ze bandyci to nie katolicy)

odpowiedz

1
0
~gregorian 2012-08-02 (14:45) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 19 godzin i 35 minut temu

a ile to znowu wszystko kosztuhe???

odpowiedz

1
3
~bf 2012-08-02 (11:35) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 22 godziny i 45 minut temu

jak ktoś nie płaci alimentów to jest to takie samo przestępstwo jakby kogoś okradł, czy oszukał. to chyba logiczne więc nie wiem co autor miał na myśli pisząc NAWET NIEPŁACENIE ALIMENTÓW. dziwne przyzwolenie społeczne występuje dla niektórych przestępstw...

odpowiedz

0
0
jandom1 2012-08-02 (10:05) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 15 minut temu

a gdzie poznikały wszystkie posty.

odpowiedz

3
1
~robert z lodzi 2012-08-02 (09:54) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 26 minut temu

wasniewska zabila dziecko ze swoim mezem i sa na wolnosci a alimenciaze w pierdlu,,,,,,,,,,,brawo panie premieze oby tak dalej bedziemy zyli w bezpiecznej polsce.

odpowiedz

3
2
~Polak* 2012-08-02 (09:41) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 39 minut temu

Czy to ma być przyszła armia stworzona przez ten zidiociały rząd według NWO ? To jest wymierzone w Nas tj. Obywateli ! Ich szkolono za granicą na rebeliantów . Niedługo będzie u nas druga Syria ! Ludzie obudźcie się !!! Poza tym rządzący zapraszają na manifę w dniu 11.11.2012r . To jest prowokacja . To będzie osobisty Katyń dla kaźdego z uczestników . Przemyślcie to sobie .

odpowiedz

5
0
~nico 2012-08-02 (09:39) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 41 minut temu

znajac zycie beda sciagac pijanych kierowcow i alimenciarzy bo przestepcy to kolesie ciekawe czy tych z izraela dotkna znow bicie piany a efekt gowniany wiekszosc wyjechala za chlebem wiec sa latwym celem a jesli sa cos winni to przynajmniej podatnik nie musi placic bo aferzysci spia spokojnie ich ukradzionych fortun nikt nie dotknie

odpowiedz

4
0
~rudy 2012-08-02 (09:37) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 43 minuty temu

Dlaczego nikt nie ucieka do Rosji?

odpowiedz

5
0
~robert z lodzi 2012-08-02 (09:36) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 44 minuty temu

trzeba byc glupcem aby ukrywac sie w angli,hiszpani kiedy mozna za male pieniadze uciec do argentyny brazyli i zyc szczesliwie i w dobrobycie i wcale nie potrzeba do tego duzych pieniedzy

odpowiedz

3
2
~Jan 2012-08-02 (09:28) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 52 minuty temu

Oni nie zagłosują na Tuska! To jak wygra wybory?

odpowiedz

4
0
jandom1 2012-08-02 (09:28) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 52 minuty temu

Super a nasze dzieciobójczynie chodzą wolno Waśniewska wyjdzie, ta co ugotowała dziecko z Radomia już wyszła. Piękna nasza ziemia cała jak kiedyś śpiewano. Ściągajcie ich i wypuszczajcie na wolność za nasze pieniądze.

odpowiedz

4
0
~dany 2012-08-02 (09:26) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 54 minuty temu

w irlandi jest polowe choloty poszukiwanych i nic z tym nie robia tu jest wolna amerykanka!!!

odpowiedz

4
0
~zorro 2012-08-02 (09:25) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 55 minut temu

Cała prawda jest taka, że ci ludzie popełnili przestępstwo na terenie innego kraju i dlatego nasi się o nich dowiedzieli(zostali poinformowani przez policję z innego kraju). Policja polska nie ściaga za granicą.

odpowiedz

1
0
~tom 2012-08-02 (09:21) 1 rok 8 miesięcy 14 dni i 59 minut temu

przestepcy malego kalibru to wiekszosc sciaganych ten sukces jest marnowaniem pieniedzy z czego sie tu cieszyc

odpowiedz

2
0
~MARCO 2012-08-02 (09:19) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

a co.... z Baksikiem i Gąsioroskim...? Jakoś są " nie do ruszenia " !

odpowiedz

12
0
~Taa 2012-08-02 (08:34) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 46 minut temu

A co z USA? Zanm trzech gości którzy brykneli tam i przebywają na nielegalu.

odpowiedz