Strona główna serwisu
Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

Groźni gangsterzy w rękach CBŚP. Przerabiali i sprzedawali broń

Groźni gangsterzy w rękach CBŚP. Przerabiali i sprzedawali broń

Uderzenie kryminalnych z Centralnego Biura Śledczego Policji w handlarzy bronią w sieci. Policja rozbiła międzynarodowy gang, który działał na terenie całej Europy. Przęstępcy przerabiali kupowaną legalnie na Słowacji broń sygnałową i ćwiczebną na palną, sprzedawaną potem w Holandii.
Funkcjonariusze CBŚP jednego dnia weszli do 100 miejsc w różnych regionach Polski. Zatrzymali kilkanaście osób i znaleźli 340 sztuk broni. To m.in. odpowiedniki karabinków AK-47. Szacuje się, że grupa kupiła łącznie 1,5 tys. sztuk broni.

Broń była przewożona do Polski, gdzie w garażach m.in. w Bytomiu i Wodzisławiu Śląskim, przywracano jej funkcjonalność broni palnej. Początkowo jakość przeróbek była niska, ale z czasem przestępcy zaczęli na własną rękę wytwarzać m.in. lufy i tłumiki. Na swojej działalności osiągali cztero-, pięciokrotne przebicie.

Pierwsi - w Niemczech i Danii - wpadli już w 2014 roku kurierzy przewożący broń do Holandii. Wszczęte w następstwie tego śledztwo - przy szerokiej międzynarodowej współpracy - doprowadziło do kolejnych zatrzymań.


Śledczy twierdzą, że grupa zorganizowała sprzedaż broni przez internet na gigantyczną skalę. Gangsterzy działali w kilku krajach - przede wszystkim w Polsce, Czechach i na Słowacji. RMF FM informuje, że w skład grupy wchodzili też profesjonalni rusznikarze, którzy zajmowali się produkcją i przerabianiem broni.

Z ustaleń Radia Zet wynika, że część osób mogła kupić broń w sieci nie mając świadomości, że pochodzi od przestępców i jest nielegalna. Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Polskie służby nie mają informacji, by przemycona do Holandii broń mogła służyć np. do ataków terrorystycznych. Przestrzegają też, że posiadanie w Polsce legalnie kupionej na Słowacji broni tego typu w Polsce jest już przestępstwem.
Radio Zet, RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (359)
Nie zgadzam się z opinią
490
Zgadzam się z opinią
1445
~manix 2017-02-17 (08:28) 3 godziny i 19 minut temu

W tym poje@@m kraju wszystko jest nie legalne, legalne jest tylko łupić ludzi na potęgę z podatków do śmierci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 36

Nie zgadzam się z opinią
290
Zgadzam się z opinią
996
~m 2017-02-17 (08:24) 3 godziny i 23 minut temu

jak by bylo mozna kupic legalnie nie kupowali by w sieci , to tak z marihuana

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
383
~Polak sarmata 2017-02-17 (09:21) 2 godziny i 26 minut temu

Nikogo to nie powinno obchodzic czy mam broń...państwo nie powinno się do tego wtrącac...kiedy mam powodu by sie obawiac o swoje bezpieczenstwo..kupuje giwere i ch... komu do tego. Lewacka władza w europie wciaz rządzi...przez wieki ludzie mieli broń w domach...nagle przez ostatnie 100 lat stalo to sie wyjątkowo niebezpieczne dla państw. Odpowiedzcie sobie dlaczego....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10