Strona główna serwisu
Biegli przygotują opinię w sprawie Mariusza Trynkiewicza

Biegli przygotują opinię w sprawie Mariusza Trynkiewicza

Rzeszowski sąd powołał już biegłych, którzy do 31 stycznia przygotowują opinię o Mariuszu Trynkiewiczu. Na 10 lutego wstępnie sąd zaplanował rozprawę na której - na podstawie opinii biegłych - będzie decydował o umieszczeniu Trynkiewicza w specjalnym ośrodku w Gostyninie. Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki przekonywał jednak w radiowej Jedynce, że nawet jeśli sąd nie zdąży wydać prawomocnego postanowienia, Trynkiewicz ustawą o izolacji zostanie objęty. - Nie ukrywam, że w trakcie procedowania zmieniliśmy zapisy, że obejmie ona osoby, które wyjdą już z zakładu karnego - tłumaczył.
Akta procesowe Mariusza Trynkiewicza Akta procesowe Mariusza Trynkiewicza ()
Biernacki pytany, czy nie szkoda, ze ustawa została opublikowana z opóźnieniem, ripostował, że mogła być również wcześniej uchwalona. - Stało się tak, że przewodniczącym komisji został poseł z opozycji. I ten cały cykl uległ opóźnieniu. Później to już cały czas było gonienie by ustawa jak najszybciej weszła w życie. Dlatego trochę mnie zaskakuje, że osoby, które są przeciwnikami tej ustawy, teraz próbują wszystkich rozliczać z terminowości - mówił w Jedynce Biernacki.

Tymczasem sądowy plan B zakłada, by maksymalnie opóźnić wyjście Trynkiewicza na wolność. Wysłanie go na obserwację psychiatryczną, może być potraktowane jako przerwa w odbywaniu kary. Ale taką decyzję będzie mógł podjąć jedynie sąd penitencjarny. Niewykluczone, że zostanie do tego zaangażowany.

Ustawę o izolacji groźnych przestępców komentował w Poranku Radia TOK FM prokurator generalny, Andrzej Seremet. - Trzeba było coś zrobić. Dylemat dość oczywistej sprzeczności z konstytucją i ochrony życia ludzi był niezwykle trudny - mówił prokurator generalny. - Czy rzeczywiście ta ustawa powinna mieć taki zasięg? Niech rozstrzygnie to trybunał - zaznaczył.


Źródła: IAR, TOK FM
IAR, TOK FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1055)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~rolnik 2014-01-23 (10:23) 8 godzin i 33 minut temu

Ale ta nagonka jest żałosna. W ciągu paru dni chcą nadrobić 25 lat. Za robote sie weśta nieroby z Wiejskiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~daw 2014-01-23 (14:09) 4 godziny i 47 minut temu

W tym przypadku całkowicie zawiódł wymiar sprawiedliwości, czego się czepiamy człowieka który odsiedział tyle ile mu dano. To nasze prawo w swej nieomylności zamieniło mu kare na ćwierć wieku które odsiedział. Teraz jest problem, człowiek wychodzi na wolność i nie wiadomo co z nim zrobić, przecież on ma prawo powiedzieć ja swoje odpokutowałem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
15
~GERO 2014-01-23 (12:48) 6 godzin i 8 minut temu

WIELU Z WAS WOŁA O PRZYWRÓCENIE KARY ŚMERCI... POMYŚLCIE JAK UCZCIWIE BYŁABY ONA STOSOWANA W OBECNYM PAŃSTWIE POLSKIM, POD TAK KOMPETENTNYMI RZĄDAMI I UCZCIWYMI SĄDAMI. MNIE TO CO DZIEJE SIĘ OBECNIE SKUTECZNIE WYLECZYŁO Z AKCEPTACJI KARY ŚMIERCI, W POLSCE ZBYT WIELU NIEWINNYCH BY POWIESZONO. ŻEBY ZASĄDZAĆ KARĘ ŚMIERCI TRZEBA MIEĆ WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI I POLITYKÓW, A NIE SPRZEDAJNE SZUMOWINY.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1