Strona główna serwisu
Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza prosi o nieujawnianie nazwiska
Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza prosi o nieujawnianie nazwiska

Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza prosi o nieujawnianie nazwiska

Adwokat Marcin Lewandowski został wskazany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie na pełnomocnika z urzędu Mariusza Trynkiewicza. Obrońca otrzymał akta sprawy i zapoznaje się z nimi. Początkowo pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza nie zgadzał się na ujawnienie swojego nazwiska - podaje RMF FM. Rzeszowski sąd okręgowy orzekającym zdecydował wczoraj o wyznaczeniu Trynkiewiczowi pełnomocnika z urzędu.
Akta sprawy karnej przeciwko Mariuszowi Trynkiewiczowi w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim Akta sprawy karnej przeciwko Mariuszowi Trynkiewiczowi w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim () Zobacz galerię
Według informacji RMF FM, dziekan Izby Adwokackiej zaproponował kilku prawnikom reprezentowanie przez sądem Mariusza Trynkiewicza. Zgodził się tylko jeden. To adwokat z kilkuletnim stażem. Początkowo nie zgadzał się na ujawnienie nazwiska.

Przyznanie Trynkiewiczowi pełnomocnika z urzędu odbyło się po przesłaniu do sądu wniosku o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Wniosek skierował dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie, w którym Trynkiewicz odbywa karę.

Sąd zdecydował też "o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych dotyczących Mariusza T.". W tym celu powołał trzech biegłych: dwóch psychiatrów i seksuologa, którzy mają do 31 stycznia przygotować opinie. Otrzymają oni pełną dokumentację Trynkiewicza.

Rzeczniczka sądu w Rzeszowie Marzena Ossolińska-Plęs powiedziała, że jeżeli opinie będą zawierały "konkretne wnioski", wówczas sprawa trafi na wokandę; sąd wyznaczył wstępnie termin rozprawy na 10 lutego. Termin ten może jednak ulec zmianie, gdy biegli uznają, że konieczna jest obserwacja Trynkiewicza w ośrodku zamkniętym. Wtedy złożą odpowiedni wniosek do sądu, na którego rozpatrzenie sąd ma kolejnych siedem dni. Maksymalny czas przebywania na takiej obserwacji wynosi 4 tygodnie. Sąd może orzec jednak krótszy termin.

Po otrzymaniu opinii od biegłych po takiej obserwacji zostanie wyznaczona rozprawa dotycząca Trynkiewicza.

Trynkiewicz - pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci zamienioną potem na 25 lat więzienia - może 11 lutego opuścić Zakład Karny w Rzeszowie. Nie stanie się tak, jeśli sąd, na mocy ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami, orzeknie o umieszczeniu go w specjalnym ośrodku terapeutycznym.

Źródło: RMF FM, PAP
RMF FM, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (427)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
michal.kulak 2014-01-23 (19:55) 13 godzin i 5 minut temu

Powinni go przez te 25 lat eksploatować w kopalni lub przy budowie autostrad.. zarobiłby na siebie, a tak, znowu nasze podatki będą szły na jego utrzymanie w zakładzie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
21
~baba 2014-01-23 (20:10) 12 godzin i 50 minut temu

Nie jestem fachowcem w dziedzinie psychologi ale slyszalam ze jedna z metod leczniczych,ponoc skuteczna jest lobotomia czy w takich przypadkach nie powinno sie ja zastosowac?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
20
~wb34 2014-01-23 (20:03) 12 godzin i 57 minut temu

Skoro ustawa jak sama nazwa wskazuje ma dotyczyc przestepcow groznych to rozumiem, ze ten specjalny osrodek terapeutyczny bedzie zabezpieczony w stopniu nie mniejszym niz wiezienie w ktorym dotychczas owi grozni przestepcy przebywali. W przeciwnym razie grozny przestepca moze nawiac z takiego osrodka. Czyli innymi slowy bedzie umieszczony w specjalnym wiezieniu terapeutycznym. Ktos mi moze wytlumaczyc jaki jest sens tej ustawy w takim razie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
25
~bogdan 2014-01-23 (19:37) 13 godzin i 23 minut temu

po co go bronić on nie przeżyje tygodnia , nie zasługuje na życie wśród ludzi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
27
~Logik 2014-01-23 (20:29) 12 godzin i 31 minut temu

Poszły aktualne zdjęcia w necie ! Facet nie umrze śmiercią naturalną. Moher Power nie dopuści do tego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~lol 2014-01-23 (19:56) 13 godzin i 4 minuty temu

TVN powinien go wystawić do Tańca z gwiazdami !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
20
~busiekptok 2014-01-23 (19:49) 13 godzin i 11 minut temu

Powinien sam sobie wymierzyć karę i uwolnić społeczeństwo od od swojej kreaturu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~ccca 2014-01-23 (19:29) 13 godzin i 31 minut temu

czyli te 25 lat w więzieniu za kasę podatnika nie wystarczą i trzeba koniecznie kolejnych nakładów , fajnie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
Lobos1 2014-01-23 (21:28) 11 godzin i 32 minut temu

Jedyny osrodek terapeutyczny dla niego to dwa metry piachu nad głową ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
19
~JSW 2014-01-23 (21:06) 11 godzin i 54 minut temu

ten gość nie ma prywatności... za to co zrobił ma sie meldować jak pies. a trasy przemarszu zgłaszać z tygodniowym wyprzedzeniem. INACZEJ KAŻDY MA PRAWO ZASTRZELIĆ DZIADA PREWENCYJNIE.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~kuba 2014-01-23 (19:30) 13 godzin i 30 minut temu

Masakra , jeszcze Celebrytą zostanie , w sumie to już nim jest

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
24
~TOM 2014-01-23 (21:29) 11 godzin i 31 minut temu

Czy w Polsce prawo będzie tworzone na zamówienie.?? Pod konkretne nazwisko ... On wyrok odsiedział !! I zgodnie z prawem jest wolnym człowiekiem . Tworzenie teraz jakiś dziwolągów jest niekonstytucyjne i niebezpieczne.. Na mocy prawa , które teraz na kolanie się tworzy można będzie jednego za "kradzież kury" trzymać dożywotnio a jakiegoś wampira , którego stać na dobrego adwokata po roku czy dwóch wypuścić na wolność jako "wyleczonego" !!!!!! Prawo może i wymaga nowelizacji bo to co się natworzyło w KPK i KK właśnie poprzez nowelizacje na potrzebę chwili bywa czasami wręcz karykaturą prawa. Dlaczego nie skorzystamy z amerykańskiego modelu , gdzie za każde przestępstwo jest się sądzonym oddzielne..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
18
~?? 2014-01-23 (20:11) 12 godzin i 49 minut temu

moze napiszecie co robią z naszymi lasami te podłe sk...le z rządu?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Zabiegowiec 2014-01-23 (21:06) 11 godzin i 54 minut temu

Gdyby tak prawnicy kręcili nosami gdy idzie o obronę "bandytów w białych kołnierzykach" - np. ambergoldowców, słynnych kolekcjonerów zegarków .... ech - to mielibyśmy potężne państwo - a tak mamy gie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~jacek 2014-01-23 (20:13) 12 godzin i 47 minut temu

A ma już konto na facebooku? pewnie jak ma to ma dużo znajomych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~sic! 2014-01-24 (14:08) 18 godzin i 52 minut temu

Czy w więzieniach siedzą sami alimenciarze? Jak to jest, że koledzy ze spacerniaka nie pomogli mu przez 25 lat w przejściu na drugą stronę... Ach ci dzisiejsi więźniowie za grosz honoru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
20
~res iudicata 2014-01-23 (21:23) 11 godzin i 37 minut temu

Facet o d s i e d z i a ł swoje i ma prawo wyjśc , A teraz chcą go zamknąc w psychiatryku , czy my żyjemy w Sowieckiej Rosjii ? Niech portal poda nazwiska tych posłow co głosowali za zniesieniem kary śmierci - niech biora za to teraz odpowiedzialnośc i go pilnują za własne pieniadze

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
15
~ss 2014-01-23 (20:21) 12 godzin i 39 minut temu

Mariusz Trynkiewicz będzie przebywał w osrodku zamkniętym dla umysłowo walniętych ze Stefanem Niesiołowskim razem sie dogadają

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
19
~ropo 2014-01-23 (20:10) 12 godzin i 50 minut temu

ile ta farsa bedzie kosztować, a ile kosztuje 1-na szt. naboju do TT-ki ????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~romi 2014-01-23 (21:27) 11 godzin i 33 minut temu

Jaki słaby jest ten rząd i organy władzy. Jeden bandyta wychodzi na wolność a oni niedługo ogłoszą stan wyjątkowy.Płakać się chce, gdzie my żyjemy.Trzeba sprowadzić posiłki z NATO i Uni i ściągnąć naszych żołnierzy z misji zagranicznych do wsparcia.

odpowiedz