więcej

Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza prosi o nieujawnianie nazwiska.

RMF FM, PAP |  dodane 2014-01-23 (17:58) 1 rok 8 dni 15 godzin i 42 minuty temu
drukuj


Akta sprawy karnej przeciwko Mariuszowi Trynkiewiczowi w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim opinie video
Adwokat Marcin Lewandowski został wskazany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie na pełnomocnika z urzędu Mariusza Trynkiewicza. Obrońca otrzymał akta sprawy i zapoznaje się z nimi. Początkowo pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza nie zgadzał się na ujawnienie swojego nazwiska - podaje RMF FM. Rzeszowski sąd okręgowy orzekającym zdecydował wczoraj o wyznaczeniu Trynkiewiczowi pełnomocnika z urzędu.

Według informacji RMF FM, dziekan Izby Adwokackiej zaproponował kilku prawnikom reprezentowanie przez sądem Mariusza Trynkiewicza. Zgodził się tylko jeden. To adwokat z kilkuletnim stażem. Początkowo nie zgadzał się na ujawnienie nazwiska.

Przyznanie Trynkiewiczowi pełnomocnika z urzędu odbyło się po przesłaniu do sądu wniosku o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Wniosek skierował dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie, w którym Trynkiewicz odbywa karę.

Sąd zdecydował też "o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych dotyczących Mariusza T.". W tym celu powołał trzech biegłych: dwóch psychiatrów i seksuologa, którzy mają do 31 stycznia przygotować opinie. Otrzymają oni pełną dokumentację Trynkiewicza.

Rzeczniczka sądu w Rzeszowie Marzena Ossolińska-Plęs powiedziała, że jeżeli opinie będą zawierały "konkretne wnioski", wówczas sprawa trafi na wokandę; sąd wyznaczył wstępnie termin rozprawy na 10 lutego. Termin ten może jednak ulec zmianie, gdy biegli uznają, że konieczna jest obserwacja Trynkiewicza w ośrodku zamkniętym. Wtedy złożą odpowiedni wniosek do sądu, na którego rozpatrzenie sąd ma kolejnych siedem dni. Maksymalny czas przebywania na takiej obserwacji wynosi 4 tygodnie. Sąd może orzec jednak krótszy termin.

Po otrzymaniu opinii od biegłych po takiej obserwacji zostanie wyznaczona rozprawa dotycząca Trynkiewicza.

Trynkiewicz - pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci zamienioną potem na 25 lat więzienia - może 11 lutego opuścić Zakład Karny w Rzeszowie. Nie stanie się tak, jeśli sąd, na mocy ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami, orzeknie o umieszczeniu go w specjalnym ośrodku terapeutycznym.

Źródło: RMF FM, PAP


(meg, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 25 10.16%
nie 221 89.84%

Przeczytaj też

Adwokat Marcin Lewandowski: Mariusz Trynkiewicz stał się ucieleśnieniem społecznego lęku

aktualizacja 2014-02-03 (08:47) 11 miesięcy 29 dni i 53 minuty temu

Opinia biegłych ws. Mariusza Trynkiewicza trafiła do sądu

aktualizacja 2014-01-31 (15:29) 1 rok 18 godzin i 11 minut temu

Rada Adwokacka wskazała, kto będzie obrońcą Mariusza Trynkiewicza

dodane 2014-01-23 (12:45) 1 rok 8 dni 20 godzin i 55 minut temu

Biegli przygotują opinię w sprawie Mariusza Trynkiewicza

aktualizacja 2014-01-23 (11:53) 1 rok 8 dni 21 godzin i 47 minut temu

Wniosek o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych

aktualizacja 2014-01-22 (16:22) 1 rok 9 dni 17 godzin i 18 minut temu

Opinia biegłych psychiatrów ws. Mariusza Trynkiewicza: może być niebezpieczny

dodane 2014-01-22 (08:45) 1 rok 10 dni i 55 minut temu

Wchodzi w życie ustawa zabezpieczająca społeczeństwo przed przestępcami

dodane 2014-01-22 (06:05) 1 rok 10 dni 3 godziny i 35 minut temu

"Rzeczpospolita": Tak będzie wyglądać "operacja Trynkiewicz"

dodane 2014-01-22 (05:05) 1 rok 10 dni 4 godziny i 35 minut temu

Stefan Niesiołowski: to był błąd. Ja też za to odpowiadam i przepraszam

dodane 2014-01-16 (17:46) 1 rok 15 dni 15 godzin i 54 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (427)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
0
michal.kulak 2014-01-23 (19:55) 1 rok 8 dni 13 godzin i 45 minut temu

Powinni go przez te 25 lat eksploatować w kopalni lub przy budowie autostrad.. zarobiłby na siebie, a tak, znowu nasze podatki będą szły na jego utrzymanie w zakładzie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
3
~baba 2014-01-23 (20:10) 1 rok 8 dni 13 godzin i 30 minut temu

Nie jestem fachowcem w dziedzinie psychologi ale slyszalam ze jedna z metod leczniczych,ponoc skuteczna jest lobotomia czy w takich przypadkach nie powinno sie ja zastosowac?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

20
2
~wb34 2014-01-23 (20:03) 1 rok 8 dni 13 godzin i 37 minut temu

Skoro ustawa jak sama nazwa wskazuje ma dotyczyc przestepcow groznych to rozumiem, ze ten specjalny osrodek terapeutyczny bedzie zabezpieczony w stopniu nie mniejszym niz wiezienie w ktorym dotychczas owi grozni przestepcy przebywali. W przeciwnym razie grozny przestepca moze nawiac z takiego osrodka. Czyli innymi slowy bedzie umieszczony w specjalnym wiezieniu terapeutycznym. Ktos mi moze wytlumaczyc jaki jest sens tej ustawy w takim razie?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
7
~bogdan 2014-01-23 (19:37) 1 rok 8 dni 14 godzin i 3 minuty temu

po co go bronić on nie przeżyje tygodnia , nie zasługuje na życie wśród ludzi

odpowiedz

27
10
~Logik 2014-01-23 (20:29) 1 rok 8 dni 13 godzin i 11 minut temu

Poszły aktualne zdjęcia w necie ! Facet nie umrze śmiercią naturalną. Moher Power nie dopuści do tego.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

18
1
~lol 2014-01-23 (19:56) 1 rok 8 dni 13 godzin i 44 minuty temu

TVN powinien go wystawić do Tańca z gwiazdami !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
3
~busiekptok 2014-01-23 (19:49) 1 rok 8 dni 13 godzin i 51 minut temu

Powinien sam sobie wymierzyć karę i uwolnić społeczeństwo od od swojej kreaturu.

odpowiedz

17
0
~ccca 2014-01-23 (19:29) 1 rok 8 dni 14 godzin i 11 minut temu

czyli te 25 lat w więzieniu za kasę podatnika nie wystarczą i trzeba koniecznie kolejnych nakładów , fajnie

odpowiedz

18
2
Lobos1 2014-01-23 (21:28) 1 rok 8 dni 12 godzin i 12 minut temu

Jedyny osrodek terapeutyczny dla niego to dwa metry piachu nad głową ...

odpowiedz

19
3
~JSW 2014-01-23 (21:06) 1 rok 8 dni 12 godzin i 34 minuty temu

ten gość nie ma prywatności... za to co zrobił ma sie meldować jak pies. a trasy przemarszu zgłaszać z tygodniowym wyprzedzeniem. INACZEJ KAŻDY MA PRAWO ZASTRZELIĆ DZIADA PREWENCYJNIE.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~kuba 2014-01-23 (19:30) 1 rok 8 dni 14 godzin i 10 minut temu

Masakra , jeszcze Celebrytą zostanie , w sumie to już nim jest

odpowiedz

24
10
~TOM 2014-01-23 (21:29) 1 rok 8 dni 12 godzin i 11 minut temu

Czy w Polsce prawo będzie tworzone na zamówienie.?? Pod konkretne nazwisko ... On wyrok odsiedział !! I zgodnie z prawem jest wolnym człowiekiem . Tworzenie teraz jakiś dziwolągów jest niekonstytucyjne i niebezpieczne.. Na mocy prawa , które teraz na kolanie się tworzy można będzie jednego za "kradzież kury" trzymać dożywotnio a jakiegoś wampira , którego stać na dobrego adwokata po roku czy dwóch wypuścić na wolność jako "wyleczonego" !!!!!! Prawo może i wymaga nowelizacji bo to co się natworzyło w KPK i KK właśnie poprzez nowelizacje na potrzebę chwili bywa czasami wręcz karykaturą prawa. Dlaczego nie skorzystamy z amerykańskiego modelu , gdzie za każde przestępstwo jest się sądzonym oddzielne..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
4
~?? 2014-01-23 (20:11) 1 rok 8 dni 13 godzin i 29 minut temu

moze napiszecie co robią z naszymi lasami te podłe sk...le z rządu?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~Zabiegowiec 2014-01-23 (21:06) 1 rok 8 dni 12 godzin i 34 minuty temu

Gdyby tak prawnicy kręcili nosami gdy idzie o obronę "bandytów w białych kołnierzykach" - np. ambergoldowców, słynnych kolekcjonerów zegarków .... ech - to mielibyśmy potężne państwo - a tak mamy gie.

odpowiedz

16
3
~jacek 2014-01-23 (20:13) 1 rok 8 dni 13 godzin i 27 minut temu

A ma już konto na facebooku? pewnie jak ma to ma dużo znajomych.

odpowiedz

14
2
~sic! 2014-01-24 (14:08) 1 rok 7 dni 19 godzin i 32 minuty temu

Czy w więzieniach siedzą sami alimenciarze? Jak to jest, że koledzy ze spacerniaka nie pomogli mu przez 25 lat w przejściu na drugą stronę... Ach ci dzisiejsi więźniowie za grosz honoru.

odpowiedz

20
8
~res iudicata 2014-01-23 (21:23) 1 rok 8 dni 12 godzin i 17 minut temu

Facet o d s i e d z i a ł swoje i ma prawo wyjśc , A teraz chcą go zamknąc w psychiatryku , czy my żyjemy w Sowieckiej Rosjii ? Niech portal poda nazwiska tych posłow co głosowali za zniesieniem kary śmierci - niech biora za to teraz odpowiedzialnośc i go pilnują za własne pieniadze

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
3
~ss 2014-01-23 (20:21) 1 rok 8 dni 13 godzin i 19 minut temu

Mariusz Trynkiewicz będzie przebywał w osrodku zamkniętym dla umysłowo walniętych ze Stefanem Niesiołowskim razem sie dogadają

odpowiedz

19
7
~ropo 2014-01-23 (20:10) 1 rok 8 dni 13 godzin i 30 minut temu

ile ta farsa bedzie kosztować, a ile kosztuje 1-na szt. naboju do TT-ki ????????????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
0
~romi 2014-01-23 (21:27) 1 rok 8 dni 12 godzin i 13 minut temu

Jaki słaby jest ten rząd i organy władzy. Jeden bandyta wychodzi na wolność a oni niedługo ogłoszą stan wyjątkowy.Płakać się chce, gdzie my żyjemy.Trzeba sprowadzić posiłki z NATO i Uni i ściągnąć naszych żołnierzy z misji zagranicznych do wsparcia.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 19 godzin i 45 minut temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 18 godzin i 50 minut temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 19 godzin i 8 minut temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 18 godzin i 41 minut temu

Były senator Aleksander G. podejrzany ws. zabójstwa Ziętary wyszedł na wolność
dodane 2015-01-31 (07:35) 1 dzień 2 godziny i 5 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5302