więcej

Pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza prosi o nieujawnianie nazwiska.

RMF FM, PAP |  dodane 2014-01-23 (17:58) 10 miesięcy 24 dni 16 godzin i 38 minut temu
drukuj


Akta sprawy karnej przeciwko Mariuszowi Trynkiewiczowi w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim opinie video
Adwokat Marcin Lewandowski został wskazany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie na pełnomocnika z urzędu Mariusza Trynkiewicza. Obrońca otrzymał akta sprawy i zapoznaje się z nimi. Początkowo pełnomocnik Mariusza Trynkiewicza nie zgadzał się na ujawnienie swojego nazwiska - podaje RMF FM. Rzeszowski sąd okręgowy orzekającym zdecydował wczoraj o wyznaczeniu Trynkiewiczowi pełnomocnika z urzędu.

Według informacji RMF FM, dziekan Izby Adwokackiej zaproponował kilku prawnikom reprezentowanie przez sądem Mariusza Trynkiewicza. Zgodził się tylko jeden. To adwokat z kilkuletnim stażem. Początkowo nie zgadzał się na ujawnienie nazwiska.

Przyznanie Trynkiewiczowi pełnomocnika z urzędu odbyło się po przesłaniu do sądu wniosku o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Wniosek skierował dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie, w którym Trynkiewicz odbywa karę.

Sąd zdecydował też "o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych dotyczących Mariusza T.". W tym celu powołał trzech biegłych: dwóch psychiatrów i seksuologa, którzy mają do 31 stycznia przygotować opinie. Otrzymają oni pełną dokumentację Trynkiewicza.

Rzeczniczka sądu w Rzeszowie Marzena Ossolińska-Plęs powiedziała, że jeżeli opinie będą zawierały "konkretne wnioski", wówczas sprawa trafi na wokandę; sąd wyznaczył wstępnie termin rozprawy na 10 lutego. Termin ten może jednak ulec zmianie, gdy biegli uznają, że konieczna jest obserwacja Trynkiewicza w ośrodku zamkniętym. Wtedy złożą odpowiedni wniosek do sądu, na którego rozpatrzenie sąd ma kolejnych siedem dni. Maksymalny czas przebywania na takiej obserwacji wynosi 4 tygodnie. Sąd może orzec jednak krótszy termin.

Po otrzymaniu opinii od biegłych po takiej obserwacji zostanie wyznaczona rozprawa dotycząca Trynkiewicza.

Trynkiewicz - pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci zamienioną potem na 25 lat więzienia - może 11 lutego opuścić Zakład Karny w Rzeszowie. Nie stanie się tak, jeśli sąd, na mocy ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami, orzeknie o umieszczeniu go w specjalnym ośrodku terapeutycznym.

Źródło: RMF FM, PAP


(meg, bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 25 10.16%
nie 221 89.84%

Przeczytaj też

Adwokat Marcin Lewandowski: Mariusz Trynkiewicz stał się ucieleśnieniem społecznego lęku

aktualizacja 2014-02-03 (08:47) 10 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 49 minut temu

Opinia biegłych ws. Mariusza Trynkiewicza trafiła do sądu

aktualizacja 2014-01-31 (15:29) 10 miesięcy 16 dni 19 godzin i 7 minut temu

Rada Adwokacka wskazała, kto będzie obrońcą Mariusza Trynkiewicza

dodane 2014-01-23 (12:45) 10 miesięcy 24 dni 21 godzin i 51 minut temu

Biegli przygotują opinię w sprawie Mariusza Trynkiewicza

aktualizacja 2014-01-23 (11:53) 10 miesięcy 24 dni 22 godziny i 43 minuty temu

Wniosek o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych

aktualizacja 2014-01-22 (16:22) 10 miesięcy 25 dni 18 godzin i 14 minut temu

Opinia biegłych psychiatrów ws. Mariusza Trynkiewicza: może być niebezpieczny

dodane 2014-01-22 (08:45) 10 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 51 minut temu

Wchodzi w życie ustawa zabezpieczająca społeczeństwo przed przestępcami

dodane 2014-01-22 (06:05) 10 miesięcy 26 dni 4 godziny i 31 minut temu

"Rzeczpospolita": Tak będzie wyglądać "operacja Trynkiewicz"

dodane 2014-01-22 (05:05) 10 miesięcy 26 dni 5 godzin i 31 minut temu

Stefan Niesiołowski: to był błąd. Ja też za to odpowiadam i przepraszam

dodane 2014-01-16 (17:46) 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 50 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (427)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
0
michal.kulak 2014-01-23 (19:55) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 41 minut temu

Powinni go przez te 25 lat eksploatować w kopalni lub przy budowie autostrad.. zarobiłby na siebie, a tak, znowu nasze podatki będą szły na jego utrzymanie w zakładzie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
3
~baba 2014-01-23 (20:10) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 26 minut temu

Nie jestem fachowcem w dziedzinie psychologi ale slyszalam ze jedna z metod leczniczych,ponoc skuteczna jest lobotomia czy w takich przypadkach nie powinno sie ja zastosowac?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

20
2
~wb34 2014-01-23 (20:03) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Skoro ustawa jak sama nazwa wskazuje ma dotyczyc przestepcow groznych to rozumiem, ze ten specjalny osrodek terapeutyczny bedzie zabezpieczony w stopniu nie mniejszym niz wiezienie w ktorym dotychczas owi grozni przestepcy przebywali. W przeciwnym razie grozny przestepca moze nawiac z takiego osrodka. Czyli innymi slowy bedzie umieszczony w specjalnym wiezieniu terapeutycznym. Ktos mi moze wytlumaczyc jaki jest sens tej ustawy w takim razie?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
7
~bogdan 2014-01-23 (19:37) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 59 minut temu

po co go bronić on nie przeżyje tygodnia , nie zasługuje na życie wśród ludzi

odpowiedz

27
10
~Logik 2014-01-23 (20:29) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 7 minut temu

Poszły aktualne zdjęcia w necie ! Facet nie umrze śmiercią naturalną. Moher Power nie dopuści do tego.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

18
1
~lol 2014-01-23 (19:56) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 40 minut temu

TVN powinien go wystawić do Tańca z gwiazdami !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
3
~busiekptok 2014-01-23 (19:49) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 47 minut temu

Powinien sam sobie wymierzyć karę i uwolnić społeczeństwo od od swojej kreaturu.

odpowiedz

17
0
~ccca 2014-01-23 (19:29) 10 miesięcy 24 dni 15 godzin i 7 minut temu

czyli te 25 lat w więzieniu za kasę podatnika nie wystarczą i trzeba koniecznie kolejnych nakładów , fajnie

odpowiedz

18
2
Lobos1 2014-01-23 (21:28) 10 miesięcy 24 dni 13 godzin i 8 minut temu

Jedyny osrodek terapeutyczny dla niego to dwa metry piachu nad głową ...

odpowiedz

19
3
~JSW 2014-01-23 (21:06) 10 miesięcy 24 dni 13 godzin i 30 minut temu

ten gość nie ma prywatności... za to co zrobił ma sie meldować jak pies. a trasy przemarszu zgłaszać z tygodniowym wyprzedzeniem. INACZEJ KAŻDY MA PRAWO ZASTRZELIĆ DZIADA PREWENCYJNIE.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~kuba 2014-01-23 (19:30) 10 miesięcy 24 dni 15 godzin i 6 minut temu

Masakra , jeszcze Celebrytą zostanie , w sumie to już nim jest

odpowiedz

24
10
~TOM 2014-01-23 (21:29) 10 miesięcy 24 dni 13 godzin i 7 minut temu

Czy w Polsce prawo będzie tworzone na zamówienie.?? Pod konkretne nazwisko ... On wyrok odsiedział !! I zgodnie z prawem jest wolnym człowiekiem . Tworzenie teraz jakiś dziwolągów jest niekonstytucyjne i niebezpieczne.. Na mocy prawa , które teraz na kolanie się tworzy można będzie jednego za "kradzież kury" trzymać dożywotnio a jakiegoś wampira , którego stać na dobrego adwokata po roku czy dwóch wypuścić na wolność jako "wyleczonego" !!!!!! Prawo może i wymaga nowelizacji bo to co się natworzyło w KPK i KK właśnie poprzez nowelizacje na potrzebę chwili bywa czasami wręcz karykaturą prawa. Dlaczego nie skorzystamy z amerykańskiego modelu , gdzie za każde przestępstwo jest się sądzonym oddzielne..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
4
~?? 2014-01-23 (20:11) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 25 minut temu

moze napiszecie co robią z naszymi lasami te podłe sk...le z rządu?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~Zabiegowiec 2014-01-23 (21:06) 10 miesięcy 24 dni 13 godzin i 30 minut temu

Gdyby tak prawnicy kręcili nosami gdy idzie o obronę "bandytów w białych kołnierzykach" - np. ambergoldowców, słynnych kolekcjonerów zegarków .... ech - to mielibyśmy potężne państwo - a tak mamy gie.

odpowiedz

16
3
~jacek 2014-01-23 (20:13) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 23 minuty temu

A ma już konto na facebooku? pewnie jak ma to ma dużo znajomych.

odpowiedz

14
2
~sic! 2014-01-24 (14:08) 10 miesięcy 23 dni 20 godzin i 28 minut temu

Czy w więzieniach siedzą sami alimenciarze? Jak to jest, że koledzy ze spacerniaka nie pomogli mu przez 25 lat w przejściu na drugą stronę... Ach ci dzisiejsi więźniowie za grosz honoru.

odpowiedz

20
8
~res iudicata 2014-01-23 (21:23) 10 miesięcy 24 dni 13 godzin i 13 minut temu

Facet o d s i e d z i a ł swoje i ma prawo wyjśc , A teraz chcą go zamknąc w psychiatryku , czy my żyjemy w Sowieckiej Rosjii ? Niech portal poda nazwiska tych posłow co głosowali za zniesieniem kary śmierci - niech biora za to teraz odpowiedzialnośc i go pilnują za własne pieniadze

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
3
~ss 2014-01-23 (20:21) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 15 minut temu

Mariusz Trynkiewicz będzie przebywał w osrodku zamkniętym dla umysłowo walniętych ze Stefanem Niesiołowskim razem sie dogadają

odpowiedz

19
7
~ropo 2014-01-23 (20:10) 10 miesięcy 24 dni 14 godzin i 26 minut temu

ile ta farsa bedzie kosztować, a ile kosztuje 1-na szt. naboju do TT-ki ????????????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
0
~romi 2014-01-23 (21:27) 10 miesięcy 24 dni 13 godzin i 9 minut temu

Jaki słaby jest ten rząd i organy władzy. Jeden bandyta wychodzi na wolność a oni niedługo ogłoszą stan wyjątkowy.Płakać się chce, gdzie my żyjemy.Trzeba sprowadzić posiłki z NATO i Uni i ściągnąć naszych żołnierzy z misji zagranicznych do wsparcia.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 22 godziny i 36 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 22 godziny i 6 minut temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 23 godziny i 36 minut temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 23 godziny i 46 minut temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 22 godziny i 9 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27350