więcej

Wyciekły zdjęcia z katastrofy smoleńskiej; ciała, strzępy ubrań.

Logo dostawcy  wp.pl |  aktualizacja 2012-03-09 (22:02) 2 lata 4 miesiące 20 dni i 50 minut temu
drukuj


Miejsce katastrofy. Zdjęcie agencyjne opinie
Dziesiątki zdjęć rzeczy osobistych ofiar katastrofy w Smoleńsku, dokumentów, a nawet porozrzucanych ciał wyciekły do internetu. Linki do nich opublikowano w komentarzach w serwisie Niezalezna.pl. Redakcja usunęła te komentarze, a w opublikowanym oświadczeniu odcina się od sprawy. "Nie wykluczamy, że zamieszczenie linków miało charakter prowokacji wymierzonej w nasz portal" - napisano w oświadczeniu.

Jak czytamy w serwisie "w kilku komentarzach na stronie Niezalezna.pl pojawiły się linki do zdjęć przedmiotów i dokumentów należących do ofiar katastrofy smoleńskiej. Na jednej z fotografii widać teren katastrofy z porozrzucanymi ciałami. Z opisów niektórych zdjęć, których część została zrobiona tuż po tragedii, jednoznacznie wynika, że są to dowody rzeczowe prokuratury".

Redakcja zaznacza: "nie wiemy, czym kierowała się osoba, która zamieściła na naszym portalu komentarze zawierające linki do takich fotografii, ale bez względu na intencje z oczywistych przyczyn zostały one usunięte"

Na kilkudziesięciu zdjęciach widnieją strzępy ubrań, w tym mundurów, bielizny osobistej, a także zakrwawiony krawat, damska torebka, kosmetyczki i porwany różaniec. Na innych fotografiach znajdują się legitymacje służbowe ze zdjęciami i dokumenty, takie jak np. paszport dyplomatyczny. Zdjęcia znalazły się na zewnętrznym serwerze służącym do przechowywania zdjęć, w serwisie Niezalezna.pl znalazły się tylko odnośniki.


(bart, jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 153 22.5%
nie 527 77.5%

Przeczytaj też

Katastrofa smoleńska - będzie wysłuchanie publiczne w PE

dodane 2012-03-16 (16:05) 2 lata 4 miesiące 13 dni 6 godzin i 47 minut temu

Prezydent: odsłonięcie pomnika w Smoleńsku możliwe w przyszłym roku

dodane 2012-03-15 (09:10) 2 lata 4 miesiące 14 dni 13 godzin i 42 minuty temu

Rosyjski dziennik: Kaczyński zrobił to na własne ryzyko

aktualizacja 2012-03-11 (10:44) 2 lata 4 miesiące 18 dni 12 godzin i 8 minut temu

Kaczyński: to może być punkt zwrotny w historii Polski

aktualizacja 2012-03-10 (17:33) 2 lata 4 miesiące 19 dni 5 godzin i 19 minut temu

Ta tragedia niczego nas nie nauczyła?

dodane 2012-03-10 (02:54) 2 lata 4 miesiące 19 dni 19 godzin i 58 minut temu

Gdzie są akta z przesłuchań obsługi Siewiernyj?

dodane 2012-03-02 (16:30) 2 lata 4 miesiące 27 dni 6 godzin i 22 minuty temu

Putin chce kupić "dowód w śledztwie smoleńskim"?

dodane 2012-02-28 (12:30) 2 lata 5 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 22 minuty temu

"Oto miejsce tragedii, nim zniszczyli je Rosjanie"

dodane 2012-02-10 (14:45) 2 lata 5 miesięcy 19 dni 8 godzin i 7 minut temu

Działania BOR w Smoleńsku: NIK innego zdania niż biegli

dodane 2012-01-31 (18:49) 2 lata 5 miesięcy 28 dni 4 godziny i 3 minuty temu

Tajemnica czarnej skrzynki Jaka-40

aktualizacja 2012-01-31 (13:46) 2 lata 5 miesięcy 28 dni 9 godzin i 6 minut temu

materiał foto

Kolejna miesięcznica w Warszawie

dodane 2012-01-10 (10:58) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 11 godzin i 54 minuty temu
materiał foto

Miesięcznica katastrofy smoleńskiej

dodane 2011-10-10 (10:50) 2 lata 9 miesięcy 19 dni 12 godzin i 2 minuty temu

materiał foto

Prezentacja raportu Komisji Millera

dodane 2011-07-29 (10:24) 3 lata 12 godzin i 28 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (749)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

71
175
~ala 2012-03-09 (23:33) 2 lata 4 miesiące 19 dni 23 godziny i 19 minut temu

Jak czytam te wpisy to wiem, że nigdy nie zagłosuję na PiS!!!!

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

19
2
~Jack 2012-03-14 (13:05) 2 lata 4 miesiące 15 dni 9 godzin i 47 minut temu

Była to tragedia Narodowa, czy się to komuś podoba czy nie - "nie " to raczej do matołów, tragedia to do ludzi

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~jaro 2012-10-18 (20:31) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 2 godziny i 21 minut temu

powinni oddac nam wrak tupolewa bo za malo mamy miejsc zeby chodzic i palic znicze

odpowiedz

52
12
~Sybirak 2012-03-13 (18:46) 2 lata 4 miesiące 16 dni 4 godziny i 6 minut temu

Do rosyjskiej agentury i judaszy: wasze obelgi nas nie złamią - byliśmy, jesteśmy i będziemy.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

7
21
~Matyjas 2012-03-16 (08:31) 2 lata 4 miesiące 13 dni 14 godzin i 21 minut temu

Na jednym ze zdjęć chyba widać nogę Macierewicza. Czy ktoś dochodził tego, co tam on robił? Proponuję wydać kilka milionów zł. po to, aby to zdjęcie przekazać do analizy. Wszyscy zajmujący się nadal tym przypadkiem (katastrofa), dawno powinni być pozamykani, co zmniejszyłoby koszty związane z tym całym fantastycznym filmem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~ktos tam 2012-03-16 (13:48) 2 lata 4 miesiące 13 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Myszy karmione modyfikowaną żywnością po dwóch pokoleniach nie wydają na świat młody bo są bezpłodne, tyją i chorują na raka. Piękna perspektywa dla człowieka, wyginiemy i nie potrzeba będzie wojny. Modyfikowaną kukurydzą i soją są karmione wszystkie zwierzęta hodowlane, długo będziemy czekać na skutki takie jak u myszy? One już są - wymieranie owadów, wyjaławianie ziemi, nowotwory u ludzi i coraz większa bezpłodność, zwierzęta hodowlane krótko żyją więc u nich tych efektów nie ujrzymy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
4
~pin 2012-03-16 (16:23) 2 lata 4 miesiące 13 dni 6 godzin i 29 minut temu

Ładnie skaczą Polacy na nartach ,pewnie w dziesiatce bedzie pięciu 16-03-20012 ghodz 16,22

odpowiedz

106
5
~ZOSIA 2012-03-09 (20:12) 2 lata 4 miesiące 20 dni 2 godziny i 40 minut temu

DLACZEGO DO TEJ PORY NIE OODANO NAM WRAKU ???

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

100
47
~klik 2012-03-10 (03:38) 2 lata 4 miesiące 19 dni 19 godzin i 14 minut temu

Do wyborców Platformy, Ruchawki Palikota, SLD i tylko w nieco mniejszym stopniu PSL: Obejrzałam wczoraj kolejne wznowienie filmu "Simon" z Al Pacino w roli głównej, w którym główny bohater wykreował komputerowo fikcyjną postać jako realną. Uwierzył w nią cały świat. Siła sugestii była tak wielka, że nawet wtedy, kiedy bohater próbował ją "uśmiercić", nikt mu nie uwierzył i wzięto go za wariata. Dlatego "wskrzesiła" ją córka bohatera ratując ojca przed więzieniem. Simon żyła sobie dalej w realu, jako ucieleśnienie ludzkich marzeń o sobie samych. Patrząc na to nie wiedziałam płakać, czy śmiać się. Rozumiem, że stale byliście oszukiwani, a media broniące rzeczywiście polskiego interesu narodowego, takie jak np. TV Trwam czy Radio Maryja, były ośmieszane, ale czy Bóg nie dał wam instynktu samozachowawczego, żeby to wszystko w końcu obiektywnie ocenić? Czy nie dostrzegacie, co za waszą aprobatą dzieje się w Polsce? A dzieje się to, co wasi rządzący zawarli w kolejnych utajonych "listach intencyjnych" i "memoriałach" do Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, a mianowicie: lekkomyślna likwidacja sektora państwowego w gospodarce, wycofanie się państwa z wszelkich rozsądnych form regulacji gospodarki, liberalizacja obrotów handlowych z zagranicą, liberalizacja w sferze bankowej i ubezpieczeniowej, prowadzenie określonej polityki monetarnej, likwidacja gospodarczych i jednocześnie społeczno-opiekuńczych funkcji państwa. Dzięki takiej polityce społeczny majątek produkcyjny, wypracowany nie przez socjalizm, ale przez naród polski przeszedł, albo w majestacie prawa, albo na drodze przejęcia, w prywatne ręce małej grupy ludzi.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
7
~watażka 2012-03-16 (12:47) 2 lata 4 miesiące 13 dni 10 godzin i 5 minut temu

To coś nie samowiteko że pasażerowie tuż przed katastrofą nie poprawili nnkrawatów.

odpowiedz

10
2
~WUHA 2012-03-15 (21:25) 2 lata 4 miesiące 14 dni 1 godzinę i 27 minut temu

A te Ruskie to frajery, najpierw zrobili zdjęcia a potem usuwali różne rzeczy, tak tylko na filmach amerykańskich robią, bo trzeba jakoś dopasować rzeczywistość do teorii, a ci frajerzy zrobili zdjęcia a potem zaczęli coś tam zbierać, miał rację p. Macierewicz że jak zaczęli dopasowywać rzeczywistość do teorii to się pomylili, i zaczęli teorię dopasowywać do rzeczywistości, a tak to się te filmy kończą w USA. No cóż nauczą się i następny raz będą robić ok'.Pozdrowionka.

odpowiedz

31
2
~tulsi 2012-03-14 (09:23) 2 lata 4 miesiące 15 dni 13 godzin i 29 minut temu

Dlaczego pozwolilismy znowu zrobic sie w balona? Dlaczego pozwalamy na dalsze rozkradanie i demolowanie Polski? Co na to mlodzi ludzie? Do nich nalezy przyszlosc a wiec i dzialanie, a nie robia nic jak na razie........tylko za monitorkami siedza.................

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
2
~POganiacz osłów 2012-03-15 (20:29) 2 lata 4 miesiące 14 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Kochane osły - rządziliśmy Polską dzięki Stalinowi i ZSRR i rządzimy nadal dzięki waszej głupocie.

odpowiedz

34
3
~Mocodafca 2012-03-15 (06:44) 2 lata 4 miesiące 14 dni 16 godzin i 8 minut temu

TO BYL ZAMACH ZA GRUZJE I W IMIE PRZEJECIA WŁADZY W POLSCE PRZEZ BANDE ZŁODZIEI I BANDYTÓW!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
16
~katarina99 2012-03-15 (16:18) 2 lata 4 miesiące 14 dni 6 godzin i 34 minuty temu

Jak był wypadek , to chyba nic dziwnego ze były ciała i strzępy ubrań.

odpowiedz

10
4
~lena 2012-03-15 (13:27) 2 lata 4 miesiące 14 dni 9 godzin i 26 minut temu

gdzie te zdjęcia!!!?????????????????

odpowiedz

9
9
~ANIOŁ 2012-03-15 (01:32) 2 lata 4 miesiące 14 dni 21 godzin i 21 minut temu

POKAŻCIE TE ZDJECIA I UDOWODNIJCIE ŻE SA AUTENTYCZNE HEHE

odpowiedz

3
18
~ANIOŁ 2012-03-15 (01:27) 2 lata 4 miesiące 14 dni 21 godzin i 26 minut temu

TAK ? NIE MA ŻADNYCH ZDJĘĆ CIAŁ Z MIEJSCA KATASTROFY BO TO NIE POLSKI SAMOLOT SIE ROZBIŁ TYLKO INNY ;) NA FILMIE WISNIEWSKIEGO NIE MA CIAŁ !!!!!!!!!!! NIE DAJCIE SIE OGŁUPIAC PRZEZ DURNE ARTYKUŁY.

odpowiedz

1
2
~ 2012-03-15 (00:18) 2 lata 4 miesiące 14 dni 22 godziny i 35 minut temu

JA NIE WIEM CO O T7YM MYSLEC

odpowiedz

11
75
~komuh 2012-03-10 (06:51) 2 lata 4 miesiące 19 dni 16 godzin i 2 minuty temu

Pewna niewinna i nic nie podejrzana posłanka została WYTYPOWANA do prowokacji! Udało się i wzięła łapówkę. Ale już pobódki z jakich urządzono prowokację pozostawiają wiele do życzenia. Nie chcesz PO? Ja też. Ale pomyśl głosując na PiS czy nie zostaniesz WYTYPOWANY! Są opcje dla prawicowców: Korwin czy Jurek lub choćby PJN. Lewicowcy wiadomo mają SLD lub RP. Ale błagam zastanówcie się nad popieraniem PiS! Bo jeśli nie to ze strachu przed Nim za 4 lata Donald Tusk znowu będzie "formował nowy Rząd" a Wy dalej będziecie użalać się na forach!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

materiał foto

Ukraiński pocisk karabinowy trafił w dom w Polsce
dodane 2014-07-29 (18:54) 3 godziny i 59 minut temu

Petro Poroszenko: wstrzymamy ogień w strefie katastrofy samolotu
dodane 2014-07-29 (20:30) 2 godziny i 23 minuty temu

Śledztwo w sprawie żołnierzy, którzy przeszli do Rosji
dodane 2014-07-29 (18:36) 4 godziny i 17 minut temu

Prognoza długoterminowa - kulminacja upalnego lata
dodane 2014-07-28 (01:04) 1 dzień 21 godzin i 49 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 14776