Strona główna serwisu
Żona Radosława Sikorskiego dostała ochronę BOR

Żona Radosława Sikorskiego dostała ochronę BOR

Rzecznik prasowy BOR, Dariusz Aleksandrowicz potwierdził informację podaną przez internetowe wydanie "Gazety Wyborczej", że żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego - Anne dostała ochronę BOR po sobotniej eksplozji samochodu, którym jechała.
Informację tę potwierdził Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Biuro Ochrony Rządu major Dariusz Aleksandrowicz. Rzecznik dodał, że dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja i na ten czas została przyznana ochrona żonie ministra.

Według portalu gazeta. pl, do eksplozji samochodu doszło w sobotę, około godziny 20.00 w Józefowie pod Warszawą. Anne Applebaum jechała sama terenowym jeepem. Zatrzymała się, bo zaniepokoiły ją dźwięki dochodzące spod maski samochodu. Gdy wysiadła, nastąpił wybuch, który poważnie zniszczył samochód. Żonie ministra nic się nie stało. W niedzielę rano składała zeznania na policji.

Rzecznik BOR powiedział, że minister spraw wewnętrznych na czas wyjaśnienia tego całego zdarzenia przyznał żonie min. Sikorskiego ochronę BOR. Podkreślił jednocześnie, że ochrona ta została przydzielona tylko do wyjaśnienia całej tej sytuacji.


Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, Maciej Karczyński powiedział, że policja została poinformowana o awarii samochodu, którym jechała kobieta.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, stwierdziliśmy, że prawdopodobnie została uszkodzona instalacja gazowa, na skutek czego mogła powstać malutka eksplozja - uważa Karczyński. Dodał, że w tej chwili policja sprawdza i wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Anne Applebaum jest znaną amerykańską pisarką i publicystką. Jej książka "Gułag" w 2003 roku dostała nagrodę Pulitzera. Nie angażuje się w bieżącą politykę.
IAR, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (709)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wasyl 2009-12-23 (11:19) 1 godzinę temu

Te 3 tysiace goi dobrze broni interesów państwa Izrael w Irak i Afganistan. ale to za mało za upokorzenia II WŚ i 68r.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Otom jest! 2009-12-07 (15:11) 21 godzin i 8 minut temu

Jak się - nawet Żydówce - gaz pod maską zbierze - to i Jahwe-Adonai przed buuum! nie ustrzeże!! Panu Ministrowi Wojny, Sikorskiemu (z.d. Jojny), Polakowi z krwi i kości z okazji wyboru taaakiej "okazji", jaka mu się - zapewne z poręki Mossadu! - na raucie trafiła, i na status małżonki załapała - moje najserdeczniejsze wyrazy: współczucia, podziwu dla wyrafinowanego gustu - i inne kondonlencje też... Mam niepłonną nadzieję, że kiedyś - może już jutro? - nie wystąpi Pan Minister Wojny ani do Mossadu, ani tym bardziej do budżetu IIIRygorystycznie Parafialnej o "stosowne odszkodowania i nawiązki" za z tym kobietonem związki?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~stacha 2009-12-07 (01:48) 10 godzin i 31 minut temu

Jak to się leczy własne kompleksy opluwając innych:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji