więcej

Żona Radosława Sikorskiego dostała ochronę BOR.

IAR, PAP |  aktualizacja 2009-12-06 (14:01) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 10 godzin i 58 minut temu
drukuj


Żona Radosława Sikorskiego dostała ochronę BOR
opinie
Rzecznik prasowy BOR, Dariusz Aleksandrowicz potwierdził informację podaną przez internetowe wydanie "Gazety Wyborczej", że żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego - Anne dostała ochronę BOR po sobotniej eksplozji samochodu, którym jechała.

Informację tę potwierdził Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Biuro Ochrony Rządu major Dariusz Aleksandrowicz. Rzecznik dodał, że dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja i na ten czas została przyznana ochrona żonie ministra.

Według portalu gazeta. pl, do eksplozji samochodu doszło w sobotę, około godziny 20.00 w Józefowie pod Warszawą. Anne Applebaum jechała sama terenowym jeepem. Zatrzymała się, bo zaniepokoiły ją dźwięki dochodzące spod maski samochodu. Gdy wysiadła, nastąpił wybuch, który poważnie zniszczył samochód. Żonie ministra nic się nie stało. W niedzielę rano składała zeznania na policji.

Rzecznik BOR powiedział, że minister spraw wewnętrznych na czas wyjaśnienia tego całego zdarzenia przyznał żonie min. Sikorskiego ochronę BOR. Podkreślił jednocześnie, że ochrona ta została przydzielona tylko do wyjaśnienia całej tej sytuacji.

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, Maciej Karczyński powiedział, że policja została poinformowana o awarii samochodu, którym jechała kobieta.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, stwierdziliśmy, że prawdopodobnie została uszkodzona instalacja gazowa, na skutek czego mogła powstać malutka eksplozja - uważa Karczyński. Dodał, że w tej chwili policja sprawdza i wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Anne Applebaum jest znaną amerykańską pisarką i publicystką. Jej książka "Gułag" w 2003 roku dostała nagrodę Pulitzera. Nie angażuje się w bieżącą politykę.

(mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 20%
nie 68 80%

Przeczytaj też

Prokuratura zbada wybuch auta żony Sikorskiego

aktualizacja 2009-12-07 (14:51) 4 lata 8 miesięcy 20 dni 10 godzin i 8 minut temu

Co było przyczyną wybuchu w aucie żony Sikorskiego?

dodane 2009-12-07 (10:16) 4 lata 8 miesięcy 20 dni 14 godzin i 43 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Czy żona.... ???

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (709)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~wasyl 2009-12-23 (11:19) 4 lata 8 miesięcy 4 dni 13 godzin i 40 minut temu

Sikorski to porządny goj. On robi dobry interes.
Te 3 tysiace goi dobrze broni interesów państwa Izrael w Irak i Afganistan. ale to za mało za upokorzenia II WŚ i 68r.

odpowiedz

0
0
~polska zachodnia 2009-12-06 (21:14) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 3 godziny i 45 minut temu

Jest Żydówką i co z tego? Twój Jezus też był Żydem.
Ot mentalność polskiego katolika hehehhe

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Otom jest! 2009-12-07 (15:11) 4 lata 8 miesięcy 20 dni 9 godzin i 48 minut temu

Nie ma mocnych na gaz, gdy odpali chociaż raz!!
Jak się - nawet Żydówce - gaz pod maską zbierze - to i Jahwe-Adonai przed buuum! nie ustrzeże!! Panu Ministrowi Wojny, Sikorskiemu (z.d. Jojny), Polakowi z krwi i kości z okazji wyboru taaakiej "okazji", jaka mu się - zapewne z poręki Mossadu! - na raucie trafiła, i na status małżonki załapała - moje najserdeczniejsze wyrazy: współczucia, podziwu dla wyrafinowanego gustu - i inne kondonlencje też... Mam niepłonną nadzieję, że kiedyś - może już jutro? - nie wystąpi Pan Minister Wojny ani do Mossadu, ani tym bardziej do budżetu IIIRygorystycznie Parafialnej o "stosowne odszkodowania i nawiązki" za z tym kobietonem związki?!

odpowiedz

0
0
~stacha 2009-12-07 (01:48) 4 lata 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 11 minut temu

Ciekawe:)
Jak to się leczy własne kompleksy opluwając innych:)

odpowiedz

0
0
~kola 2009-12-07 (00:06) 4 lata 8 miesięcy 21 dni i 53 minuty temu

super inteligentna kobieta az zal sluchac prymitywnych komentarzy
Co sie dzieje w tym naszym pseudokatolickim kraju w ktorym powinnismy kochac blizniego swego jak siebie samego a tymczasem nienawisc zionie dookola, a komentarze niektorych prymitywow swiadcza o ich zerowym poziomie umyslowym i szkoda czytac, takie komentarze , trzeba je pomijac. Swoja droga to wstyd czasami sie przyznac, ze tacy ludzie tez sa polakami, pisze specjalnie przez male p bo sa tacy mali ludzie z kompleksami, bo sami nic nie potrafia i nic sie nie maja zamiaru nauczyc

odpowiedz

0
0
~obi 2009-12-07 (00:02) 4 lata 8 miesięcy 21 dni i 57 minut temu

O poszzz... To już nie ma ładnych dziewczyn w Polsce?
Przecież ta kobicina może robić w filmach grozy bez makijażu.

odpowiedz

0
0
~polecam WAMARO 2009-12-06 (17:43) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 7 godzin i 16 minut temu

Instalacje gazowe powinni zakladac tylko fachowcy
i trzeba robic regularne przeglady. Na tym sie nie oszczedza i wtedy jest najtaniej.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~50-latek 2009-12-06 (23:33) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 26 minut temu

To był samochód Radka Sikorskiego!!!
Nie mogę zrozumieć dlaczego żona Radosława Sikorskiego dostała ochronę BOR? Dlaczego podatnicy mają płacić na jej ochronę tylko za to, że ona jechała samochodem męża? A może jeszcze kupimy jej i Radkowi nowe auta? Oni są tacy biedni, że na benzynę nie mają.

odpowiedz

0
0
~jackallplus 2009-12-06 (23:22) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 37 minut temu

Prezydent USA
Jeżeli do tej pory macie wątpliwości jak to się stało, że Prezydent USA jest Afroamerykaninem to sprawdźcie jakiej narodowości była jego matka.

odpowiedz

0
0
~Ealdon 2009-12-06 (12:58) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 12 godzin i 1 minutę temu

O co chodzi?
A właściwie, to co do niej macie? Jest znakomicie wykształcona, włada francuskim, rosyjskim i polskim, napisała książkę o historii Gułagu, która wielu Polaków powinna zainteresować, otrzymała za nią bardzo prestiżową nagrodę, pracuje jako dziennikarka w czołowych gazetach i tygodnikach świata. Jako jedyna, gdy Helena Wolińska w KAŻDEJ brytyjskiej gazecie wyjaśniła, że polski wniosek o jej ekstradycję za zbrodnie okresu stalinowskiego, to wynik wysysanego przez Polaków z mlekiem matki zwierzęcego antysemityzmu (co na sądzie brytyjskim wywarło oczekiwane wrażenie), miała odwagę pokazać, że w Polsce żyje córka generała Fieldorfa, która czeka na wymierzenie jej sprawiedliwości. Wasze żony są lepiej wykształcone? Mają większe osiągnięcia? Dowodzicie tu, że Wolińska miała rację

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

0
0
~jackallplus 2009-12-06 (22:13) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 2 godziny i 46 minut temu

minister
Sprawa jest o tyle poważna, że Minister Polskiego Rządu marnuje pieniądze podatników na wyimaginowany zamach, siejąc psychozę strachu odnośnie swojej niedowartościowanej persony. Słynny Radek podczas swojej pierwszej przygody z Ministerstwem Obrony Narodowej chciał byc skierowany na kurs dowódców kompanii - jeżeli wszystkie jego kwalifikacje oparte są oparte na podobnych podstawach to współczuje sobie i temu Państwu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Patriota 2009-12-06 (19:41) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 5 godzin i 18 minut temu

Rodowici Polacy Słowianie łączmy się.Czas przeciwstawić się polityce prowadzonej przez niby Polaków pochodzenia żydowskiego.Oni nawet do swego żydowskiego pochodzenia nie chcą się przyznać i ukrywają się pod polskimi nazwiskami. My Polacy chcemy wiedzieć kogo wybieramy podczas wyborów,bo za jakiś czas się okaże ,że wszystko czego dorobił się nasz naród będzie w żydowskich rekach a my będziemy tylko robolami.

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

0
0
~fan57 2009-12-06 (22:44) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 2 godziny i 15 minut temu

polska zachodnia i Obserwatorka_br
Nie srajcie w gniazdo w którym żyjecie,brońcie tej ziemi i ludzi, na wdzięczność trzeba lojalnością zapracować. Jedynym znanym mi odmieńcem jest Pan Bronisław Wildstein który jest jak promyk światła w tym ciemnym lochu. To jest przykład patriotyzmu.Pozdrawiam

odpowiedz

0
0
bzzzzzv 2009-12-06 (16:03) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 8 godzin i 56 minut temu

PO TO NAJLEPSZY RZĄD
PO to najlepszy rząd jaki kiedykolwiek mieliśmy, już za kilka lat wszyscy bedziemy bogaci, wykształceni i prześcigniemy Niemców i Francuzów w dochodzie narodowym

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Johny Klata 2009-12-06 (21:10) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 3 godziny i 49 minut temu

sprawa jest powazna !!!
Prosze nie robic glupich komentarzy do tego wydarzenia.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~kola 2009-12-06 (20:18) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 4 godziny i 41 minut temu

opinie intarnautów są tu ochydne!!!!
Jak czytam opinie pewnych internautów to czasami mam wrażenie że to nienormalni ludzie, że to banda zwyrodnialców i potencjalnych oprawców siedzi przy komputerach! To są niebezpieczni ludzie! Odmóżdżeni i bez ludzkich uczuć! Jest to przerażający obraz naszego społeczeństwa, chyba!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Hugo 2009-12-06 (22:14) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 2 godziny i 45 minut temu

PEJSY POD OCHRONA
Widze ze w POlsce pejsy sa pod ochrona tak was ZYDO - POlacy przerobili przez 20 lat. PROPAGANDA TOTALNE PRANIE MOZGU A MACHINA ZLODZIEJSKA DZIALA. Przerabaja POLSKA MLODZIEZ NA TANICH WYROBNIKOW TAK ZWANYCH NIEWOLNIKOW PO STUDIACH. ZYDOM W POLSCE WOLNO WSZYSTKO A POLAKOM NIC. KOMUNO WROC I WEZ ZA MORDY TYCH ZLODZIEJI ZYDOWSKICH DO ROZLICZENIA.

odpowiedz

0
0
~Judasz 2009-12-06 (21:00) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 3 godziny i 59 minut temu

Jezus tez był zydem
Jezus tez był Zydem ,Maria byla Zydówka.Katolicyzm wywodzi sie od Zydów.Cała Polska jest przyozdobiona krzyzami to skad ta nienawiść do zydowskiego nazwiska. Wszystkie Józefy,Mateusza,Marki,Łukasze,Anny ,Pawły itp .to zydowskie imiona. Swieta są na cześć Żyda. Niech Polacy wymysla sobie swoja religie nieżydowska.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~julka 2009-12-06 (22:11) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 2 godziny i 48 minut temu

miała nielegalną instalację gazową
I co tyle zachodu pajace przeciecz to wielka wielka . Władza ma wszystko zawsze racje tylko nie nie nasza ???????????????? dajcie polakom władze a sami się wykonczą

odpowiedz

0
0
~fan57 2009-12-06 (20:48) 4 lata 8 miesięcy 21 dni 4 godziny i 11 minut temu

bazyliszek, to tylko nik-- chamstwo
Zapewniam Cię chamie, że powinieneś się ze wstydu spalić, za Twoje podejście do sprawy

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

USA: Rosja prawdopodobnie prowadzi kontrofensywę na Ukrainie
dodane 2014-08-27 (21:40) 3 godziny i 19 minut temu

materiał wideo

Ukraińskie wojska utraciły kontrolę nad Nowoazowskiem
dodane 2014-08-27 (20:11) 4 godziny i 48 minut temu

Rosja zapowiada drugi konwój humanitarny na Ukrainę
dodane 2014-08-27 (22:15) 2 godziny i 44 minuty temu

Kolejna telefoniczna rozmowa Angeli Merkel z Władimirem Putinem
dodane 2014-08-27 (20:27) 4 godziny i 32 minuty temu

Jarosław Kaczyński o ulgach na dzieci: to nic nie zmienia
dodane 2014-08-27 (23:05) 1 godzinę i 54 minuty temu

Niemcy będą wyrzucać imigrantów. Za wyłudzenia socjalne
dodane 2014-08-27 (22:30) 2 godziny i 29 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy turyści powinni płacić za pomoc ratowników górskich?

liczba oddanych głosów: 7048