Strona główna serwisu

oprac.Adam Hrynkiewicz

Żołnierze USA będą ćwiczyć nie tylko w Polsce

Żołnierze USA będą ćwiczyć nie tylko w Polsce

- Najlepszy sposób na odstraszanie polega na posiadaniu dobrze wyćwiczonych sił, które służą ramię w ramię ze swoimi sojusznikami na terenie całego Paktu Północnoatlantyckiego - zaznacza w wywiadzie opublikowanym we wtorek w "Naszym Dzienniku" gen. Timothy McGuire, z-ca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie.
- Jesteśmy dumni z tego, że możemy być partnerami polskich Sił Zbrojnych. Walczyliśmy przecież razem w Afganistanie i Iraku, o czym miałem okazję się przekonać. Wiem, że to profesjonalni wojskowi. Dzięki wspólnej pracy obie nasze strony staną się silniejsze - mówi gen. McGuire.

Pytany o plan ćwiczeń amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej w Polsce i innych krajach NATO odpowiada, że "wszystko jest rozpisane, choć nie może zdradzić szczegółów".

- Chodzi o budowę gotowości razem ze wszystkimi naszymi sojusznikami, czyli na dużym obszarze całej flanki wschodniej NATO i nawet szerzej. Jest dokładny plan wspólnych ćwiczeń w ciągu tych miesięcy, w których będziemy uczestniczyć, i został on ogłoszony. Niektóre odbędą się w Polsce. Latem więcej będzie ich w rejonie Morza Czarnego i wtedy więcej sił przerzucimy właśnie tam (...) - mówi z-ca dowódcy wojsk lądowych USA w Europie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~takkk 2017-01-17 (13:25) 2 godziny i 7 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
1
~sil 2017-01-17 (09:53) 5 godzin i 39 minut temu

Nie zdziwiłbym się gdyby trampek jako przyjaciel putina wycofał swoich żołnierzy. Już teraz chce zlikwidować sankcje dla Rosji. A przecież prawica tak bardzo cieszyła się z tego wyboru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1