Strona główna serwisu
Zmarł 12-​letni chłopiec, ranny w wypadku quada

Zmarł 12-​letni chłopiec, ranny w wypadku quada

12-letni chłopiec, który w środę został ciężko ranny w wypadku quada, kierowanego przez jego ojca, zmarł w szpitalu w Katowicach - podała śląska policja. Ojciec dziecka w stanie ciężkim jest w szpitalu w Sosnowcu.
W środę po południu w miejscowości Dzwonowice w gminie Pilica 38-letni mężczyzna jechał quadem w kierunku Gulzowa drogą wojewódzką nr 794. Wiózł 12-letniego syna i drugiego, 33-letniego pasażera.

Według policji, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierujący zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca quada i dziecko w stanie ciężkim trafili do szpitali.

Wiadomo, że 33-letni pasażer quada był pod wpływem alkoholu - badanie wykazało ponad 2 promile. Od kierowcy pobrano krew do badań. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia.


- Quady są przeznaczone do przewozu najwyżej dwóch osób. Ogólnie to pojazdy niebezpieczne, wymagające prowadzenia przez osoby doświadczone, a ten był dodatkowo pojazdem o dość dużej mocy - powiedział nadkomisarz Andrzej Świeboda z zawierciańskiej policji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (220)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
196
~Adaś 2013-05-02 (14:56) 3 godziny i 58 minut temu

Na moim osiedlu 9-latek regularnie zaiwania na kładzie, przewożąc 7-letnią koleżankę. Mamusie (blond, tipsy, oczy szukające rozumu) siedzą dumne na ławce paląc fajki. Reszta stara się uciec spod kół.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
118
blitz 2013-05-02 (15:03) 3 godziny i 51 minut temu

Tylko prymitywy i buraki jeżdzą tymi wiochowymi wehikułami. Dewastują lasy, generuja niesamowity hałas i smród Powinno się do nich strzelać jak do wściekłych psów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
91
~bax.krolik 2013-05-02 (15:01) 3 godziny i 53 minut temu

Te quady to zaraza nowobogackich co im się z nudów w doopach przewraca. To powinny być pojazdy dla nadleśnictwa a nie rozkapryszonych głupich nowobogackich tatusiów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2