Strona główna serwisu
Zgwałcił, zabił 15-​latkę, a potem znieważył jej zwłoki?
Zgwałcił, zabił 15-​latkę, a potem znieważył jej zwłoki?

Zgwałcił, zabił 15-​latkę, a potem znieważył jej zwłoki?

Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 15-letniej gimnazjalistki spod Pasłęka (Warmińsko-Mazurskie). Oskarżonemu Bogdanowi H. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Elbląska prokuratura oskarżyła 58-letniego Bogdana H. o gwałt i zabójstwo uczennicy gimnazjum Eweliny M. Zarzucono mu także znieważenie zwłok ofiary.

Jak poinformowała prokurator z Elbląga Jolanta Rudzińska, akt oskarżenia w tej sprawie skierowano we wtorek do miejscowego sądu okręgowego. Bogdanowi H. grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Według prokuratury oskarżony początkowo przyznał się do winy, jednak w końcowej fazie śledztwa temu zaprzeczył i odmówił składania wyjaśnień. Ekspertyza sądowa-psychiatryczna wykazała, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny.

Do zbrodni doszło 20 maja ub. roku w lesie między Buczyńcem a Lepnem. Jak ustalono, 15-letnia Ewelina M. wracała pieszo ze szkoły, po drodze minęła Bogdana H., mieszkańca pobliskiej wsi. Według śledczych mężczyzna pojechał za dziewczynką rowerem i zaatakował ją na leśnej drodze.

Powodem śmierci gimnazjalistki było uduszenie. Ciało po kilku godzinach odnalazł ojciec dziewczynki, który zaniepokojony nieobecnością córki zaczął poszukiwania.

Bogdana H. zatrzymano po czterech miesiącach od zabójstwa. Obciążyły go wyniki badań próbek DNA, które pobrano od kilkunastu mieszkańców wsi, wytypowanych na początku śledztwa jako potencjalnych sprawców.

Wcześniej o zabójstwo podejrzewano 64-letniego Bogusława G., którego aresztowano zaraz po śmierci dziewczynki. Według policji obciążały go zeznania świadków, bo był widziany w pobliżu miejsca zbrodni.

Ostatecznie w styczniu tego roku Bogusław G. został oczyszczony z zarzutów. Prokuratura w Ostródzie wszczęła śledztwo, czy przy jego zatrzymaniu nie doszło do nieprawidłowości ze strony policji.

NaSygnale.pl: To dzięki policjantowi "Pruszków" stał się potęgą?
Źródło: PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (206)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
75
~h 2012-02-29 (13:09) 18 godzin i 34 minut temu

dajcie mu apartament...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
61
~lelek 2012-02-29 (12:39) 19 godzin i 4 minuty temu

a dlaczego od 12 lat ? Od razu dożywocie dla mordercy nieletniego dziecka ! Ja wstrzyknął bym truciznę lub skorzystał bym z komory gazowej !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~monika 2012-02-29 (14:52) 16 godzin i 51 minut temu

przeciez w Polsce nie ma kary za zniewazenie zwlok!!! ewentualnie mozesz dostac 100 metrowy apartament, ale zeby od razu jakas kara?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~tola 2012-02-29 (13:13) 18 godzin i 30 minut temu

dlaczego dożywocie ? przecież to POLSKA, za zabójstwo nie idzie się siedzieć tylko dostaje się apartament i darmowe wczasy....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~doradca 2012-02-29 (14:54) 16 godzin i 49 minut temu

Panie Tusk chcesz pan podnieść swoje i PO notowania? Proszę wprowadzić więzienia o zaostrzonym rygorze z przymusową pracą np w kopalniach dla takich. Minimum 10% wzrost poparcia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~aaaaaaaa 2012-02-29 (12:41) 19 godzin i 2 minuty temu

Uje.ać ręce i nogi a potem go wsadzic do klatki ze swiniami hehehe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
19
~bilmn 2012-02-29 (13:20) 18 godzin i 23 minut temu

To teraz będzie jadł nie za swoje a za nasze pieniądze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
~zbig16 2012-02-29 (13:19) 18 godzin i 24 minut temu

czy za takie coś w końcu zacznie się karać pytam ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~ojciec 2012-02-29 (13:47) 17 godzin i 56 minut temu

Gdybym był ojcem tej dziewczynki sprawiedliwość wziąłbym w swoje ręce. facet błagałby mnie o smierć, ale tej bym mu oszczędził. Poznałby jednak co to ból.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~x-ch 2012-02-29 (13:32) 18 godzin i 11 minut temu

...albo po rostu niech mu odetną jaja tak co koledzy z celi mieli co ruchać :D.Sam mam siostrę nastoletnią tw.jakby cos się jej stało to cioł powoli takiego delikwenta na plasterki i patrzał mu się w oczy z usmiechem na twarzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~marta 2012-02-29 (13:31) 18 godzin i 12 minut temu

Z takim smieciem to odrazu na line...a nie bedzie siedzial w cieplej celi a utrzymanie wieznia kosztuje jak to mowia.Albo moze znajda sie tacy co beda wypisywac "Nie oceniajcie go" i inne takie bzdury

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~Maciek VIV 2012-02-29 (14:45) 16 godzin i 58 minut temu

Jedyna słuszna kara to powieszenie. Jednak wielce "sprawiedliwa i ludzka" twarz eurokomuny w postaci EU zabrania tego...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~ponury.pl 2012-02-29 (13:36) 18 godzin i 7 minut temu

gdyby ten prawdziwy zbrodniarz pochodził z innej okolicy nasza policja nigdy by go nie ujęła.A ten niewinny 63 letni mężczyzna zgniłby niewinnie w kryminale , albo by go tam zarżnęli inni skazani.Jak czuje się prokurator? Na pewno doskonale i włos mu z głowy za to nie spadnie- swołocz!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~kamila 2012-02-29 (15:57) 15 godzin i 46 minut temu

niech przeniosa sprawe do Katowic.....tutaj za zbeszczeszczenie zwłok dostaje sie nagrody ..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
oliwka1355 2012-02-29 (14:11) 17 godzin i 32 minut temu

a dlaczego nie od zaraz DOŻYWOCIE !?pozbawił życia tak młodą dziewczynę, przed ktorą było całe życie, była by podporą dla rodziców na stare lata, a najsprawiedliwsza byłaby K.Ś,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~obużony 2012-02-29 (13:50) 17 godzin i 53 minut temu

Jak tak dalej pójdzie to w Polsce zabraknie nam apartamentów (150metrów. kw. ) dla tych wszystkich zwyrodnialców.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~hehe 2012-02-29 (13:44) 17 godzin i 59 minut temu

Znieważył zwłoki????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~Nachtjager 2012-02-29 (14:09) 17 godzin i 34 minut temu

ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~MO 29022012r 2012-02-29 (13:27) 18 godzin i 16 minut temu

gdybym był ojcem tego dziecka sam bym wymierzył mu sprawiedliwość a kara był by tylko jedna , wyrwać chwasta na nasze SĄDY nie ma co liczyć .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~spraw 2012-02-29 (13:27) 18 godzin i 16 minut temu

Aco z Bogusławem G który niewinny siedział pół roku ?

odpowiedz