więcej

warmińsko-mazurskie

Zgwałcił, zabił 15-latkę, a potem znieważył jej zwłoki?.

PAP |  dodane 2012-02-29 (11:45) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 15 godzin i 34 minuty temu
drukuj

Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 15-letniej gimnazjalistki spod Pasłęka (Warmińsko-Mazurskie). Oskarżonemu Bogdanowi H. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Elbląska prokuratura oskarżyła 58-letniego Bogdana H. o gwałt i zabójstwo uczennicy gimnazjum Eweliny M. Zarzucono mu także znieważenie zwłok ofiary.

Jak poinformowała prokurator z Elbląga Jolanta Rudzińska, akt oskarżenia w tej sprawie skierowano we wtorek do miejscowego sądu okręgowego. Bogdanowi H. grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Według prokuratury oskarżony początkowo przyznał się do winy, jednak w końcowej fazie śledztwa temu zaprzeczył i odmówił składania wyjaśnień. Ekspertyza sądowa-psychiatryczna wykazała, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny.

Do zbrodni doszło 20 maja ub. roku w lesie między Buczyńcem a Lepnem. Jak ustalono, 15-letnia Ewelina M. wracała pieszo ze szkoły, po drodze minęła Bogdana H., mieszkańca pobliskiej wsi. Według śledczych mężczyzna pojechał za dziewczynką rowerem i zaatakował ją na leśnej drodze.

Powodem śmierci gimnazjalistki było uduszenie. Ciało po kilku godzinach odnalazł ojciec dziewczynki, który zaniepokojony nieobecnością córki zaczął poszukiwania.

Bogdana H. zatrzymano po czterech miesiącach od zabójstwa. Obciążyły go wyniki badań próbek DNA, które pobrano od kilkunastu mieszkańców wsi, wytypowanych na początku śledztwa jako potencjalnych sprawców.

Wcześniej o zabójstwo podejrzewano 64-letniego Bogusława G., którego aresztowano zaraz po śmierci dziewczynki. Według policji obciążały go zeznania świadków, bo był widziany w pobliżu miejsca zbrodni.

Ostatecznie w styczniu tego roku Bogusław G. został oczyszczony z zarzutów. Prokuratura w Ostródzie wszczęła śledztwo, czy przy jego zatrzymaniu nie doszło do nieprawidłowości ze strony policji.

NaSygnale.pl: To dzięki policjantowi "Pruszków" stał się potęgą?

(ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 122 95.31%
nie 6 4.69%

Przeczytaj też

Zgwałcił, a potem zabił 14-latkę. Wkrótce wyrok

dodane 2012-03-14 (16:15) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 11 godzin i 4 minuty temu

Są podejrzani ws. okrutnego zabójstwa matki i dziecka na Bielanach

aktualizacja 2012-03-14 (16:24) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 10 godzin i 55 minut temu

Szok w Chełmie: strażnicy więzienni zgwałcili koleżankę?

aktualizacja 2012-02-25 (16:03) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 11 godzin i 16 minut temu

Nastolatek zgwałcił 5-latkę na placu zabaw

dodane 2012-02-22 (19:40) 2 lata 9 miesięcy 27 dni 7 godzin i 39 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (206)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

75
4
~h 2012-02-29 (13:09) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 14 godzin i 10 minut temu

dajcie mu apartament...

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

61
1
~lelek 2012-02-29 (12:39) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 14 godzin i 40 minut temu

a dlaczego od 12 lat ? Od razu dożywocie dla mordercy nieletniego dziecka ! Ja wstrzyknął bym truciznę lub skorzystał bym z komory gazowej !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

21
0
~monika 2012-02-29 (14:52) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 12 godzin i 27 minut temu

przeciez w Polsce nie ma kary za zniewazenie zwlok!!! ewentualnie mozesz dostac 100 metrowy apartament, ale zeby od razu jakas kara?

odpowiedz

22
2
~tola 2012-02-29 (13:13) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 14 godzin i 6 minut temu

dlaczego dożywocie ? przecież to POLSKA, za zabójstwo nie idzie się siedzieć tylko dostaje się apartament i darmowe wczasy....

odpowiedz

19
0
~doradca 2012-02-29 (14:54) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 12 godzin i 25 minut temu

Panie Tusk chcesz pan podnieść swoje i PO notowania? Proszę wprowadzić więzienia o zaostrzonym rygorze z przymusową pracą np w kopalniach dla takich. Minimum 10% wzrost poparcia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

19
0
~aaaaaaaa 2012-02-29 (12:41) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 14 godzin i 38 minut temu

Uje.ać ręce i nogi a potem go wsadzic do klatki ze swiniami hehehe

odpowiedz

19
1
~bilmn 2012-02-29 (13:20) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 59 minut temu

To teraz będzie jadł nie za swoje a za nasze pieniądze.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
0
~zbig16 2012-02-29 (13:19) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 14 godzin i 1 minutę temu

czy za takie coś w końcu zacznie się karać pytam ???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
0
~ojciec 2012-02-29 (13:47) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 32 minuty temu

Gdybym był ojcem tej dziewczynki sprawiedliwość wziąłbym w swoje ręce. facet błagałby mnie o smierć, ale tej bym mu oszczędził. Poznałby jednak co to ból.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~x-ch 2012-02-29 (13:32) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 47 minut temu

...albo po rostu niech mu odetną jaja tak co koledzy z celi mieli co ruchać :D.Sam mam siostrę nastoletnią tw.jakby cos się jej stało to cioł powoli takiego delikwenta na plasterki i patrzał mu się w oczy z usmiechem na twarzy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

18
1
~marta 2012-02-29 (13:31) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 48 minut temu

Z takim smieciem to odrazu na line...a nie bedzie siedzial w cieplej celi a utrzymanie wieznia kosztuje jak to mowia.Albo moze znajda sie tacy co beda wypisywac "Nie oceniajcie go" i inne takie bzdury

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~Maciek VIV 2012-02-29 (14:45) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 12 godzin i 34 minuty temu

Jedyna słuszna kara to powieszenie. Jednak wielce "sprawiedliwa i ludzka" twarz eurokomuny w postaci EU zabrania tego...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~ponury.pl 2012-02-29 (13:36) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 43 minuty temu

gdyby ten prawdziwy zbrodniarz pochodził z innej okolicy nasza policja nigdy by go nie ujęła.A ten niewinny 63 letni mężczyzna zgniłby niewinnie w kryminale , albo by go tam zarżnęli inni skazani.Jak czuje się prokurator? Na pewno doskonale i włos mu z głowy za to nie spadnie- swołocz!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
0
~kamila 2012-02-29 (15:57) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 11 godzin i 22 minuty temu

niech przeniosa sprawe do Katowic.....tutaj za zbeszczeszczenie zwłok dostaje sie nagrody ..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
oliwka1355 2012-02-29 (14:11) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 8 minut temu

a dlaczego nie od zaraz DOŻYWOCIE !?pozbawił życia tak młodą dziewczynę, przed ktorą było całe życie, była by podporą dla rodziców na stare lata, a najsprawiedliwsza byłaby K.Ś,

odpowiedz

13
0
~obużony 2012-02-29 (13:50) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 29 minut temu

Jak tak dalej pójdzie to w Polsce zabraknie nam apartamentów (150metrów. kw. ) dla tych wszystkich zwyrodnialców.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~hehe 2012-02-29 (13:44) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 35 minut temu

Znieważył zwłoki????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
1
~Nachtjager 2012-02-29 (14:09) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 10 minut temu

ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~MO 29022012r 2012-02-29 (13:27) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 52 minuty temu

gdybym był ojcem tego dziecka sam bym wymierzył mu sprawiedliwość a kara był by tylko jedna , wyrwać chwasta na nasze SĄDY nie ma co liczyć .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
0
~spraw 2012-02-29 (13:27) 2 lata 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 52 minuty temu

Aco z Bogusławem G który niewinny siedział pół roku ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 16 godzin i 19 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 16 godzin i 14 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 17 godzin i 4 minuty temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 16 godzin i 55 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 17 godzin i 14 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29603