więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1069425solidarnych Solidarni z Ukrainą

warmińsko-mazurskie

Zgwałcił, zabił 15-latkę, a potem znieważył jej zwłoki?.

PAP |  dodane 2012-02-29 (11:45) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 21 godzin i 54 minuty temu
drukuj

Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 15-letniej gimnazjalistki spod Pasłęka (Warmińsko-Mazurskie). Oskarżonemu Bogdanowi H. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Elbląska prokuratura oskarżyła 58-letniego Bogdana H. o gwałt i zabójstwo uczennicy gimnazjum Eweliny M. Zarzucono mu także znieważenie zwłok ofiary.

Jak poinformowała prokurator z Elbląga Jolanta Rudzińska, akt oskarżenia w tej sprawie skierowano we wtorek do miejscowego sądu okręgowego. Bogdanowi H. grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Według prokuratury oskarżony początkowo przyznał się do winy, jednak w końcowej fazie śledztwa temu zaprzeczył i odmówił składania wyjaśnień. Ekspertyza sądowa-psychiatryczna wykazała, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny.

Do zbrodni doszło 20 maja ub. roku w lesie między Buczyńcem a Lepnem. Jak ustalono, 15-letnia Ewelina M. wracała pieszo ze szkoły, po drodze minęła Bogdana H., mieszkańca pobliskiej wsi. Według śledczych mężczyzna pojechał za dziewczynką rowerem i zaatakował ją na leśnej drodze.

Powodem śmierci gimnazjalistki było uduszenie. Ciało po kilku godzinach odnalazł ojciec dziewczynki, który zaniepokojony nieobecnością córki zaczął poszukiwania.

Bogdana H. zatrzymano po czterech miesiącach od zabójstwa. Obciążyły go wyniki badań próbek DNA, które pobrano od kilkunastu mieszkańców wsi, wytypowanych na początku śledztwa jako potencjalnych sprawców.

Wcześniej o zabójstwo podejrzewano 64-letniego Bogusława G., którego aresztowano zaraz po śmierci dziewczynki. Według policji obciążały go zeznania świadków, bo był widziany w pobliżu miejsca zbrodni.

Ostatecznie w styczniu tego roku Bogusław G. został oczyszczony z zarzutów. Prokuratura w Ostródzie wszczęła śledztwo, czy przy jego zatrzymaniu nie doszło do nieprawidłowości ze strony policji.

NaSygnale.pl: To dzięki policjantowi "Pruszków" stał się potęgą?

(ap)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 122 95.31%
nie 6 4.69%

Przeczytaj też

Zgwałcił, a potem zabił 14-latkę. Wkrótce wyrok

dodane 2012-03-14 (16:15) 2 lata 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Są podejrzani ws. okrutnego zabójstwa matki i dziecka na Bielanach

aktualizacja 2012-03-14 (16:24) 2 lata 1 miesiąc 6 dni 17 godzin i 15 minut temu

Szok w Chełmie: strażnicy więzienni zgwałcili koleżankę?

aktualizacja 2012-02-25 (16:03) 2 lata 1 miesiąc 26 dni 17 godzin i 36 minut temu

Nastolatek zgwałcił 5-latkę na placu zabaw

dodane 2012-02-22 (19:40) 2 lata 1 miesiąc 29 dni 13 godzin i 59 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (206)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
21
~angelika 2012-02-29 (15:36) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 18 godzin i 3 minuty temu

to musiało byc cudowne.......jestem juz mokra

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
0
~oburzony 2012-02-29 (14:18) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 19 godzin i 21 minut temu

Proponuję utworzyć w Polsce Fundusz Zbójecki. Będzie on fundował zestawy dla zwyrodnialców. W skład zestawu będzie wchodził: apartament 150 m.kw. , limuzyna z szoferem , prywatny helikopter, prywatny odrzutowiec, jacht oraz podróż dookoła świata. Także comiesięczne wczasy np. na Karaibach oraz praca za 100 tys. miesięcznie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
2
~olo 2012-02-29 (16:12) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 27 minut temu

czy tego pan co zatrzymano zaraz po zbrodni oczyszczonoz zarzutow bo sasiedzi go zaszczuli czy policjant ktory to zrobil jest na wolnosci czy prokurator siedzi za to w wiezieniu czy stracil czesxc imajatek tio ja odpowiem nie nie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~fefe 2012-03-03 (07:46) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 1 godzinę i 53 minuty temu

wycięte

odpowiedz

0
0
damiansszab 2012-03-03 (07:38) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 2 godziny i 1 minutę temu

małą karę dostanie, tak jak to zwykle bywa

odpowiedz

0
0
~hehe 2012-03-01 (00:29) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 9 godzin i 10 minut temu

gdzie sa posty?

odpowiedz

5
0
~Katon 2012-02-29 (17:16) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 16 godzin i 23 minuty temu

Powiesić sqsyna a nie utrzymywać za pieniądze porządnych ludzi.

odpowiedz

5
0
~Carlos26 2012-02-29 (17:05) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 16 godzin i 34 minuty temu

Co tu dużo pisać czapa i po sprawie dość utrzymywania pasożytów z moich podatków

odpowiedz

2
0
~sedzia 2012-02-29 (17:01) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 16 godzin i 38 minut temu

za ye bac

odpowiedz

0
0
~ED 2012-02-29 (16:56) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 16 godzin i 43 minuty temu

Panie Bogdanie H.nie ma co sie smucic,teraz to dopiero bedzie mial pan zycie...moze jakies autko lub willa na Hawajach sie pojawi w ofercie na nowe zycie:):)

odpowiedz

9
1
~sztylet 2012-02-29 (16:49) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 16 godzin i 50 minut temu

Ojciec powinien mu wyrżnąć gały, urżnąć nabiał, odrąbać łapy, wyrwać język. Rany przypalić, żeby się nie wykrwawił i po miesiącu różnych podobnych zabiegów- lobotomia na żywca, rozwiercanie zębów, itp. wypuścić na wolność...Niech sobie żyje.

odpowiedz

3
2
~Kos 2012-02-29 (14:15) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 19 godzin i 24 minuty temu

Chyba przyczyną a nie powodem śmierci było ....... Kto tam u Was pisze te teksty. Macie matury?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~darek 2012-02-29 (16:38) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Dajcie mu apartament 150 m2 i ochronę!

odpowiedz

1
0
~bea 2012-02-29 (16:38) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 1 minutę temu

niech Rutkowski sie nim zaopiekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

6
0
~!!! 2012-02-29 (14:32) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 19 godzin i 7 minut temu

Myślałem ze to w USA a to znowu u nas. Pewnie juz jakiś pismak wertuje internet w poszukiwaniu innej zbrodni aby pokazać nam ze takie rzeczy gdzie indziej tez są i za chwile pewnie jakiś skopiowany artykulik się ukaże bo sensacja musi być żeby internetowe pieski mogły sobie poszczekać.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~Hania 2012-02-29 (16:32) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 7 minut temu

Obciąć jaja apotem łeb!

odpowiedz

2
0
lukas25 2012-02-29 (16:31) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 8 minut temu

wg mnie za takie czyny powinni zadziewac na pal i zostawiac w miejscu publicznym zeby odstraszało innych potencjalnych gwałcicieli czy zabójców. Szkoda mi tego p. Bogusława, wiem co czuł. Najpierw zeszmacą bo maja podstawy do aresztowania, całe zycie pojdzie sie pierd...., nie masz juz znajomych, czasem pracy, atu wielce mozna prokuratura czy sad powie : PRZEPRASZAMY, POMYLILISMY SIĘ....

odpowiedz

0
0
~aga 2012-02-29 (16:23) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 16 minut temu

no to on nie dostanie apartamentu , tylko może jakieś mieszkanie 2-pokojowe . Oczywiście o żadnej karze być nie może bo miał trudne dzieciństwo. Jesteśmy społeczeństwem wyrozumiałym i nie osądzamy innych i pierwsi nie rzucamy kamieniami. Myślę że Rutkowski również jego weźmie pod swoje opiekuńcze skrzydła .......

odpowiedz

13
0
~kamila 2012-02-29 (15:57) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 42 minuty temu

niech przeniosa sprawe do Katowic.....tutaj za zbeszczeszczenie zwłok dostaje sie nagrody ..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
1
~? 2012-02-29 (16:12) 2 lata 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 27 minut temu

a to nie dostanie 150 m mieszkania????? myslalam ze polsce za zabojstwo dostaje sie nagrody..

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prezydent porównała działania załogi promu do morderstwa
dodane 2014-04-21 (06:25) 3 godziny i 14 minut temu

Biden leci na Ukrainę, spotka się z Turczynowem i Jaceniukiem
dodane 2014-04-21 (03:35) 6 godzin i 4 minuty temu

Śmiertelny upadek w Tatrach. Zginęła turystka
dodane 2014-04-20 (23:01) 10 godzin i 38 minut temu

Rozbił się samolot ze spadochroniarzami, 8 zabitych
dodane 2014-04-20 (22:25) 11 godzin i 14 minut temu

Prognoza pogody na 21 kwietnia
dodane 2014-04-21 (04:50) 4 godziny i 49 minut temu

Władze Malezji zapowiadają przełom w sprawie zaginionego boeinga
dodane 2014-04-20 (16:50) 16 godzin i 49 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 8478