więcej

Żenujący dyplom dla kobiet.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-18 (05:05) 4 miesiące 5 dni 10 godzin i 51 minut temu
drukuj


_
opinie
Jestem zszokowana, że takie zachowania mają miejsce w XXI w., to nieprzyzwoity, nieakceptowalny żart - mówi "Gazecie Wyborczej" pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania o seksistowskich życzeniach, które na 8 marca dostały urzędniczki ratusza w Pyrzycach.

Na dyplomie od kolegów z pracy mogły przeczytać m.in., jakie są rodzaje kobiet np. "Rusałki - ten mnie rusał, tamten rusał", "Damy - temu damy, tamtemu damy".

Nikt nie powinien sobie na to pozwolić, a co dopiero urzędnicy; ten żart ośmiesza nasze państwo - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. W urzędzie doszło do naruszenia konstytucji i kodeksu pracy - wskazuje pełnomocniczka, która zamierza zasugerować ratuszowi szkolenie nt. równych praw.


(jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 29.63%
nie 57 70.37%

Przeczytaj też

Donald Tusk: prawa kobiet to nie wymysł feministek

dodane 2014-03-08 (11:15) 4 miesiące 15 dni 4 godziny i 41 minut temu

W weekend w całym kraju imprezy z okazji Dnia Kobiet

dodane 2014-03-08 (06:45) 4 miesiące 15 dni 9 godzin i 11 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: DZIEŃ KOBIET:))))
  • Bloog.pl: Dzień Kobiet

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (93)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~bastek00 2014-03-20 (18:51) 4 miesiące 2 dni 21 godzin i 5 minut temu

święta racja - nie dosyć, że w dzisiejszych czasach kobiety mają więcej praw, szczególnie w sądach to jeszcze dostają dyplomy... Nic nie powinny te Panie w urzędzie dostać... równouprawnienie = brak przywilejów

odpowiedz

0
1
~kromekTM 2014-03-18 (22:56) 4 miesiące 4 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Ciekawe czy 10 marca panowie cokolwiek dostali. Panie w urzędach albo nie mają poczucia humoru albo szukają taniej sensacji.

odpowiedz

0
1
~Czarek 2014-03-18 (17:36) 4 miesiące 4 dni 22 godziny i 20 minut temu

Przyznam rację Paniom, że się oburzyły. Spójrzcie na to z ich strony. Trzy koleżanki zaznają regularnie przyjemności, reszta zaś stara się zwrócić na siebie uwagę - a tu nic. Chętnych brak, aby chociaż łyżeczką od kawy połechtać. No to moi drodzy jak się nie obrazić, tyle starań na nic i jeszcze niesłuszne posądzenie o.............

odpowiedz

3
0
~mac 2014-03-18 (11:39) 4 miesiące 5 dni 4 godziny i 17 minut temu

Takie żarty to zwykłe chamstwo, a tu robią z tego jakąś wielką politykę.

odpowiedz

3
1
~trochę luzu 2014-03-18 (11:19) 4 miesiące 5 dni 4 godziny i 37 minut temu

Dziewczyny nie obrażajcie się. Wasi koledzy się tak postarali. Inaczej nie potrafią. Kobiety powinny zrozumieć prostotę myślenia facetów. W końcu do ich obsługi wystarcza tylko jedna wajcha...

odpowiedz

7
15
~iza 2014-03-18 (07:17) 4 miesiące 5 dni 8 godzin i 39 minut temu

Kiedyś baby w takiej sytuacji mniej gadały dyrdymały, za to przechodziły do rewanżu: np. jakie są rodzaje mężczyzn? burack, pacan (ta mnie packą paca), itd. Na cięte języki chłopy na ogół nie dorównywały kobietom i sprawiedliwość była wymierzana natychmiast. A teraz się obnoszą po internecie, a miasto buraków ma darmową reklamę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~kabaret 2014-03-18 (10:21) 4 miesiące 5 dni 5 godzin i 35 minut temu

Jak włączysz kanał z kabaretami to tam jest niski poziom. Chamskie żarty o mężczyznach są przyjmowane z salwą śmiechu i nikt się nie obraża, a urzędniczki się obraziły, Pani Minister urządza polowanie na tych ,,szowinistów,,. Może tak pomyśleć o zmniejszeniu liczby urzędników w Polsce i zlikwidowaniu tego ministerstwa do spraw równego traktowania.

odpowiedz

2
2
~kabaret 2014-03-18 (10:20) 4 miesiące 5 dni 5 godzin i 36 minut temu

Jak włączysz kanał z kabaretami to tam jest niski poziom. Chamskie żarty o mężczyznach są przyjmowane z salwą śmiechu i nikt się nie obraża, a urzędniczki się obraziły, Pani Minister urządza polowanie na tych ,,szowinistów,,. Może tak pomyśleć o zmniejszeniu liczby urzędników w Polsce i zlikwidowaniu tego ministerstwa do spraw równego traktowania.

odpowiedz

11
24
~max 2014-03-18 (07:48) 4 miesiące 5 dni 8 godzin i 8 minut temu

powinny panom wręczyć dyplomy w tym samym stylu, w POlsce większość facetów to zakompleksione FERDKI KIEPSKIE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
10
~aha 2014-03-18 (10:07) 4 miesiące 5 dni 5 godzin i 49 minut temu

Panie urzędniczki ratusza w Pyrzycach, dla waszych kolegów też można znaleźć fajne dowcipne propozycje. Np taka: SZKOLENIE Dla mężczyzn Mamy zaszczyt zaprosić na wieczorne zajęcia podyplomowe dla mężczyzn. Wstęp wolny - tylko dla mężczyzn. Kurs jest dwudniowy i obejmuje następujace zagadnienia: DZIEŃ PIERWSZY JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacja PAPIER TOALETOWY-CZY WYRASTA NA TRZYMADEŁKACH? Dyskusja RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ Ćwiczenia praktyczne (z pomoca zdjęć i wykresów) NACZYNIA I SZTUĆCE: CZY LEWITUJA SAMODZIELNIE DO ZMYWARKI LUB ZLEWU Debata panelowa z udziałem ekspertów PILOT DO TELEWIZORA Utrata pilota - linia pomocy i grupy wsparcia NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY Otwarte forum tematyczne - strategia szukania we własciwych miejscach, tj. przewracanie domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania DZIEŃ DRUGI PUSTE KARTONY I BUTELKI: LODÓWKA CZY KOSZ? Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne PRAWDZIWI MĘŻCZYZNI PYTAJA O KIERUNEK, KIEDY SIĘ ZGUBIA Wspomnienia tych, którzy przeżyli CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO GDY ONA PROWADZI? Gra na symulatorze DOROSŁE ŻYCIE. PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJA MATKA A TWOJA PARTNERKA Ćwiczenia praktyczne z podziałem na role JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM W ZAKUPACH Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja, techniki oddechowe ZAPAMIĘTYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓZNIENIA Prosimy o przyniesienie własnego kalendarza i telefonu komórkowego - ćwiczenia praktyczne TECHNIKI PRZEŻYCIA: JAK ŻYĆ BĘDAC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE Dostępni indywidualni psychoterapeuci

odpowiedz

3
10
~Aga 2014-03-18 (08:12) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Ja bym na mądrą główkę takiemu "entelegentowi" rzuciła to co z takim dyplomem by mi dał albo dwa dni potem jest dzień panów to dała bym mu laurkę, żeby sobie naprawił "narzędzie" bo jak chodzi to słychać jak mu chlapoce po nogach

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~! 2014-03-18 (09:34) 4 miesiące 5 dni 6 godzin i 22 minuty temu

Wiocha !

odpowiedz

29
13
~premiero 2014-03-18 (07:51) 4 miesiące 5 dni 8 godzin i 5 minut temu

Dyplom się nie podobał? To następnym razem mopa i wiadro wody. Nie będzie seksistowskie i nie będzie wbrew równouprawnieniu. Ciekaw jestem czy wszystkie panie tak się oburzyły, czy może to zasługa kilku zakompleksionych dewotek. PS. To możę zakazać występów wszystkim kabaretom, bo ośmieszają wszystko co im do głowy przyjdzie?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

9
4
~d 2014-03-18 (08:21) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 35 minut temu

takie życzenia są nie na miejscu w pracy, co innego w życiu prywatnym - jeśli ktoś ma podobnego kalibru poczucie humoru - bo za takie frazesy to i w domu można "w gębę" dostac. takie dowcipy w miejscu pracy to brak jakiejkolwiek kultury.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~biz 2014-03-18 (08:58) 4 miesiące 5 dni 6 godzin i 58 minut temu

żarty i dowcipy mile widziane ..... ale na pewnym poziomie . Te spod budki z piwem bawią tylko samych zartownisiów

odpowiedz

2
5
~pass 2014-03-18 (08:34) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 22 minuty temu

Oj, miłe panie urzędniczki, trzeba było sie obrażać, tylko poczekać na okazję i wysmarować jeszcze bardziej dowcipne dyplomy o rozmiarach, możliwościach, wyglądzie i tym podobnych wesołych cechach przeciętnego urzędasa na prowincji. Panowie byliby zachwyceni. Ooo, taki dowcip jest na przykład niezły: Adam do Pana Boga: - Panie Boże, dlaczego stworzyłeś Ewę taką śliczną, taką piękną, taką uroczą? Na to Pan: - No, żebyś mógł ja pokochać, Adamie! A dociekliwy Adam: - Dobrze, ale czemu stworzyłeś ją taką głupią??? - Żeby ona mogła, Adamie, pokochać ciebie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

67
7
~jak 2014-03-18 (08:26) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 30 minut temu

"ten żart ośmiesza nasze państwo - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz" - Naszego państwa POd wodzą obecnej ekipy już nic nie jest wstanie ośmieszyć bardziej!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~tox 2014-03-18 (08:51) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 5 minut temu

pozycja na lisa - on całą noc się czai, rano ucieka

odpowiedz

3
1
~Dres z BMW 2014-03-18 (08:50) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 6 minut temu

Powinny dostać kapelusze, bo każde stare pudło potrzebuje wieko. Poza tym nie ma to jak blachary, te nie mają takich problemów :P

odpowiedz

3
4
~tox 2014-03-18 (08:50) 4 miesiące 5 dni 7 godzin i 6 minut temu

pozycja na żabę - on leży, jemu leży, ona rechocze

odpowiedz