Strona główna serwisu
Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Zbigniewa Ziobry ws. laptopa

Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Zbigniewa Ziobry ws. laptopa

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić dawnego asystenta swego poprzednika w tym resorcie Zbigniewa Ziobry - za "nieuprawnione insynuacje", że umyślnie zniszczył służbowy laptop - orzekł nieprawomocnie warszawski sąd.
Zbigniew Ćwiąkalski Zbigniew Ćwiąkalski ()
Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił pozew Marcina Romanowskiego wobec Ćwiąkalskiego za taki zarzut sformułowany w lutym 2008 r. Ówczesny minister mówił wtedy, że uszkodzenia służbowych laptopów Ziobry i jego asystenta nie powstały przypadkowo, a charakter uszkodzeń wskazuje na celowe działanie.

Ćwiąkalski zapowiedział apelację. Podkreślił, że nigdy nie wymieniał nazwiska Romanowskiego, a mówił wtedy tylko o "jednym z asystentów Ziobry", których było kilkunastu.

Mocą wyroku SO Ćwiąkalski miałby przeprosić Romanowskiego w oświadczeniach dla PAP oraz na portalach Wprost.pl, Dziennik.pl, Gazeta.pl., Wyborcza.pl, Interia.pl. Miałby też zapłacić powodowi 6 tys. zł zadośćuczynienia oraz pokryć koszty procesu.

Sam Ziobro - który także wytoczył Ćwiąkalskiemu proces cywilny za zarzut zniszczenia swego służbowego laptopa - powiedział, że słowa o Romanowskim były "jednym z elementów ataku Ćwiąkalskiego" ws. rzekomego niszczenia dokumentów w resorcie oraz zniszczenia dwóch laptopów. Podkreślił, że prokuratura umorzyła śledztwa w obu tych sprawach.

W procesie Ziobro żąda od Ćwiąkalskiego przeprosin i 40 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro wiele razy mówił, że laptop został przypadkowo uszkodzony podczas przeprowadzki. - Okazuje się, że doszło do morderstwa laptopa i w związku z tą wielką zbrodnią, która miała miejsce, jest uruchamiany cały aparat państwa, aby ścigać sprawców tego mordu - ironizował w 2008 r. Ziobro. Ćwiąkalski chce oddalenia pozwu.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (75)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
87
~Trudzia 2013-03-20 (22:48) 13 godzin i 30 minut temu

Polacy Obudżcie się- wszystkie zbrodnie PiS-u zostały umorzone, pomyślcie ile lat trwają procesy, trzeba zauważyć ,że nie cały aparat Sądownictwa jest skorumpowany, jeszcze na tym świeci są uczciwi Sędziowie. Ta podła PrOpagada PO i SLD uśpiła Was, trzeba obserwować, słuchać i myśleć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
21
~Orzel 2013-03-21 (07:44) 4 godziny i 34 minut temu

Jak to zwykle w PO. Najpierw niesłusznie oskarżają, a potem udają, że nic się nie stało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
17
~klm 2013-03-20 (22:52) 13 godzin i 26 minut temu

ze szczątków dysku twardego dało się jednak coś odczytać....???????zainteresowani pewnie mają te dane!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
26
~Stanisław 2013-03-21 (06:41) 5 godzin i 37 minut temu

Kolejna wrzutka PO służąca oczernieniu PIS-u i zdobyciu władzy okazała się oszczerstwem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~kolos 2013-03-21 (08:53) 3 godziny i 25 minut temu

Oszczerstwa PO mają krótkie nogi , ciekawe co stanie się po wznowieniu śledztwa smoleńskiego. Ewidentną winę za niezabezpieczenie przelotu Prezydenta śp.Kaczyńskiego ponosi Kancelaria Premiera , Tusk zawalił i tyle w temacie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~Jacek iPlacek 2013-03-21 (08:51) 3 godziny i 27 minut temu

Sprawa laptopa Ziobry,afera dorszowa za 8,60 wymyslona przez lenia POtentowego Piterę,jej słynny raPOrt który Tusk schował do szuflady i nikomu nie POkazał,klapa komisji naciskowej to tylko wycinek POlszewickiej propagandy który sączył TVN i POlsat by uprzedzić polaków do PiS.Teraz muszą wszystko odszczekac mimo tego ,że sądy i prokuratury obsadzili wiernymi aPOratczykami!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
13
~Młody Wykrzt.(PO) 2013-03-21 (08:41) 3 godziny i 37 minut temu

Ćwiąkalski ??? ... to on jeszcze nie siedzi ???? POzdr!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~po 2013-03-21 (08:54) 3 godziny i 24 minut temu

Tow. Cwiakalski wychodza wasze klamstwa, falszywe oskarzenia i pomowienia. Teraz widac jaki jestes wiarygodny!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
13
~qpa 2013-03-21 (08:28) 3 godziny i 50 minut temu

Taki prymityw jak Ćwiąkalski mógł zostać ministrem sprawiedliwości tylko za rządów PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~adrian2767 2013-03-21 (07:43) 4 godziny i 35 minut temu

imię/nazwisko: Demko Grażyna funkcja: sędzia SA miasto: Rzeszów opinia: typowy bełkot link: BIECZ - czyli numer "na hotel". Oszustwa spółki ALFA S.C. z Gorlic przy użyciu skorumpowanych sędziów krośnieńskich i rzeszowskich - z cyklu patologie sądowe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~adrian2767 2013-03-21 (07:45) 4 godziny i 33 minut temu

imię/nazwisko: Dziebor Barbara funkcja: prokurator miasto: Częstochowa opinia: w układach korupcyjnych link: PRZECIW BEZPRAWIU - Czarna lista śląskich i polskich prokuratorów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~adrian2767 2013-03-21 (07:45) 4 godziny i 33 minut temu

imię/nazwisko: Dyrda Teresa funkcja: sędzia SO miasto: Kraków opinia: link: Kraków - zawiadomienie Zbigniewa Kękusia o popełnieniu przestępstw obejmujące 15 sędziów krakowskich, byłego rzecznika A. Zoll i jego żonę Wisławę Zoll - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~adrian2767 2013-03-21 (07:44) 4 godziny i 34 minut temu

imię/nazwisko: Drzastwa Barbara funkcja: prokurator miasto: Bielsko Biała opinia: bredzi i majaczy link: Bank Secesyjny w Katowicach - Zestawienie dokumentów przestępczej działalności Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej popełnionych przez następujących funkcjonariuszy publicznych : z-ca Prokuratora Okręgowego Jacek Gworka, prokurator Jan Wykręta , pr

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 4 godziny i 36 minut temu

imię/nazwisko: Antonowicz Jacek funkcja: prokurator miasto: Koszalin opinia: link: ZABÓJSTWO W CHŁOPACH - tylko pomyłka prokuratorów???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 4 godziny i 36 minut temu

imię/nazwisko: Aleksadner - Brzyska Beata funkcja: sędzia miasto: Przemyśl opinia: jak to blondynka... link: Sędziowie - matactwa 2008r - czas osądzić sędziów i spuścić ich z nieba na ziemię....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~iu 2013-03-21 (07:35) 4 godziny i 43 minut temu

Ćwiąkalski,to ten od Stokłosy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~olaf 2013-03-21 (06:28) 5 godzin i 50 minut temu

ten ćwiąkalsski niby prawnik a idiota, nie pamięta o kim mówił, ja wiem że papugi udają idiotów jak ich osądzają, a jak sami to chamy są bezwzględni, ot cecha małych i słabych ludzi-sądy są w Polsce cienkie jak rozrzedzony barszcz ukraiński

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~POrąbany 2013-03-20 (23:13) 13 godzin i 5 minut temu

Ale za dorsza muszą beknąć!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~klozetowa 2013-03-21 (09:36) 2 godziny i 42 minut temu

POlszewicy i bolszewicy to jedno szambo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
10
~xc 2013-03-21 (08:28) 3 godziny i 50 minut temu

BRAKUJE MI W TYTULE ŻE TO "MINISTER Z PO"....Gdyby chodziło o ministra z PiS to nagłówek byłby inny oczywiście. PO to dno!

odpowiedz