Strona główna serwisu

Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Zbigniewa Ziobry ws. laptopa

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić dawnego asystenta swego poprzednika w tym resorcie Zbigniewa Ziobry - za "nieuprawnione insynuacje", że umyślnie zniszczył służbowy laptop - orzekł nieprawomocnie warszawski sąd.
Zbigniew Ćwiąkalski Zbigniew Ćwiąkalski ()
Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił pozew Marcina Romanowskiego wobec Ćwiąkalskiego za taki zarzut sformułowany w lutym 2008 r. Ówczesny minister mówił wtedy, że uszkodzenia służbowych laptopów Ziobry i jego asystenta nie powstały przypadkowo, a charakter uszkodzeń wskazuje na celowe działanie.

Ćwiąkalski zapowiedział apelację. Podkreślił, że nigdy nie wymieniał nazwiska Romanowskiego, a mówił wtedy tylko o "jednym z asystentów Ziobry", których było kilkunastu.

Mocą wyroku SO Ćwiąkalski miałby przeprosić Romanowskiego w oświadczeniach dla PAP oraz na portalach Wprost.pl, Dziennik.pl, Gazeta.pl., Wyborcza.pl, Interia.pl. Miałby też zapłacić powodowi 6 tys. zł zadośćuczynienia oraz pokryć koszty procesu.

Sam Ziobro - który także wytoczył Ćwiąkalskiemu proces cywilny za zarzut zniszczenia swego służbowego laptopa - powiedział, że słowa o Romanowskim były "jednym z elementów ataku Ćwiąkalskiego" ws. rzekomego niszczenia dokumentów w resorcie oraz zniszczenia dwóch laptopów. Podkreślił, że prokuratura umorzyła śledztwa w obu tych sprawach.

W procesie Ziobro żąda od Ćwiąkalskiego przeprosin i 40 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro wiele razy mówił, że laptop został przypadkowo uszkodzony podczas przeprowadzki. - Okazuje się, że doszło do morderstwa laptopa i w związku z tą wielką zbrodnią, która miała miejsce, jest uruchamiany cały aparat państwa, aby ścigać sprawców tego mordu - ironizował w 2008 r. Ziobro. Ćwiąkalski chce oddalenia pozwu.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (75)
Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
87
~Trudzia 2013-03-20 (22:48) 2 godziny i 39 minut temu

Polacy Obudżcie się- wszystkie zbrodnie PiS-u zostały umorzone, pomyślcie ile lat trwają procesy, trzeba zauważyć ,że nie cały aparat Sądownictwa jest skorumpowany, jeszcze na tym świeci są uczciwi Sędziowie. Ta podła PrOpagada PO i SLD uśpiła Was, trzeba obserwować, słuchać i myśleć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
21
~Orzel 2013-03-21 (07:44) 17 godzin i 43 minut temu

Jak to zwykle w PO. Najpierw niesłusznie oskarżają, a potem udają, że nic się nie stało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
17
~klm 2013-03-20 (22:52) 2 godziny i 35 minut temu

ze szczątków dysku twardego dało się jednak coś odczytać....???????zainteresowani pewnie mają te dane!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
26
~Stanisław 2013-03-21 (06:41) 18 godzin i 46 minut temu

Kolejna wrzutka PO służąca oczernieniu PIS-u i zdobyciu władzy okazała się oszczerstwem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~kolos 2013-03-21 (08:53) 16 godzin i 34 minut temu

Oszczerstwa PO mają krótkie nogi , ciekawe co stanie się po wznowieniu śledztwa smoleńskiego. Ewidentną winę za niezabezpieczenie przelotu Prezydenta śp.Kaczyńskiego ponosi Kancelaria Premiera , Tusk zawalił i tyle w temacie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~Jacek iPlacek 2013-03-21 (08:51) 16 godzin i 36 minut temu

Sprawa laptopa Ziobry,afera dorszowa za 8,60 wymyslona przez lenia POtentowego Piterę,jej słynny raPOrt który Tusk schował do szuflady i nikomu nie POkazał,klapa komisji naciskowej to tylko wycinek POlszewickiej propagandy który sączył TVN i POlsat by uprzedzić polaków do PiS.Teraz muszą wszystko odszczekac mimo tego ,że sądy i prokuratury obsadzili wiernymi aPOratczykami!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
13
~Młody Wykrzt.(PO) 2013-03-21 (08:41) 16 godzin i 46 minut temu

Ćwiąkalski ??? ... to on jeszcze nie siedzi ???? POzdr!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~po 2013-03-21 (08:54) 16 godzin i 33 minut temu

Tow. Cwiakalski wychodza wasze klamstwa, falszywe oskarzenia i pomowienia. Teraz widac jaki jestes wiarygodny!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
13
~qpa 2013-03-21 (08:28) 16 godzin i 59 minut temu

Taki prymityw jak Ćwiąkalski mógł zostać ministrem sprawiedliwości tylko za rządów PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~adrian2767 2013-03-21 (07:43) 17 godzin i 44 minut temu

imię/nazwisko: Demko Grażyna funkcja: sędzia SA miasto: Rzeszów opinia: typowy bełkot link: BIECZ - czyli numer "na hotel". Oszustwa spółki ALFA S.C. z Gorlic przy użyciu skorumpowanych sędziów krośnieńskich i rzeszowskich - z cyklu patologie sądowe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~adrian2767 2013-03-21 (07:45) 17 godzin i 42 minut temu

imię/nazwisko: Dziebor Barbara funkcja: prokurator miasto: Częstochowa opinia: w układach korupcyjnych link: PRZECIW BEZPRAWIU - Czarna lista śląskich i polskich prokuratorów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~adrian2767 2013-03-21 (07:45) 17 godzin i 42 minut temu

imię/nazwisko: Dyrda Teresa funkcja: sędzia SO miasto: Kraków opinia: link: Kraków - zawiadomienie Zbigniewa Kękusia o popełnieniu przestępstw obejmujące 15 sędziów krakowskich, byłego rzecznika A. Zoll i jego żonę Wisławę Zoll - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~adrian2767 2013-03-21 (07:44) 17 godzin i 43 minut temu

imię/nazwisko: Drzastwa Barbara funkcja: prokurator miasto: Bielsko Biała opinia: bredzi i majaczy link: Bank Secesyjny w Katowicach - Zestawienie dokumentów przestępczej działalności Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej popełnionych przez następujących funkcjonariuszy publicznych : z-ca Prokuratora Okręgowego Jacek Gworka, prokurator Jan Wykręta , pr

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 17 godzin i 45 minut temu

imię/nazwisko: Antonowicz Jacek funkcja: prokurator miasto: Koszalin opinia: link: ZABÓJSTWO W CHŁOPACH - tylko pomyłka prokuratorów???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 17 godzin i 45 minut temu

imię/nazwisko: Aleksadner - Brzyska Beata funkcja: sędzia miasto: Przemyśl opinia: jak to blondynka... link: Sędziowie - matactwa 2008r - czas osądzić sędziów i spuścić ich z nieba na ziemię....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~iu 2013-03-21 (07:35) 17 godzin i 52 minut temu

Ćwiąkalski,to ten od Stokłosy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~olaf 2013-03-21 (06:28) 18 godzin i 59 minut temu

ten ćwiąkalsski niby prawnik a idiota, nie pamięta o kim mówił, ja wiem że papugi udają idiotów jak ich osądzają, a jak sami to chamy są bezwzględni, ot cecha małych i słabych ludzi-sądy są w Polsce cienkie jak rozrzedzony barszcz ukraiński

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~POrąbany 2013-03-20 (23:13) 2 godziny i 14 minut temu

Ale za dorsza muszą beknąć!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~klozetowa 2013-03-21 (09:36) 15 godzin i 51 minut temu

POlszewicy i bolszewicy to jedno szambo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
10
~xc 2013-03-21 (08:28) 16 godzin i 59 minut temu

BRAKUJE MI W TYTULE ŻE TO "MINISTER Z PO"....Gdyby chodziło o ministra z PiS to nagłówek byłby inny oczywiście. PO to dno!

odpowiedz