więcej

Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Zbigniewa Ziobry ws. laptopa.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-03-20 (22:05) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 8 godzin i 46 minut temu
drukuj


Zbigniew Ćwiąkalski
Zbigniew Ćwiąkalski opinie
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić dawnego asystenta swego poprzednika w tym resorcie Zbigniewa Ziobry - za "nieuprawnione insynuacje", że umyślnie zniszczył służbowy laptop - orzekł nieprawomocnie warszawski sąd.

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił pozew Marcina Romanowskiego wobec Ćwiąkalskiego za taki zarzut sformułowany w lutym 2008 r. Ówczesny minister mówił wtedy, że uszkodzenia służbowych laptopów Ziobry i jego asystenta nie powstały przypadkowo, a charakter uszkodzeń wskazuje na celowe działanie.

Ćwiąkalski zapowiedział apelację. Podkreślił, że nigdy nie wymieniał nazwiska Romanowskiego, a mówił wtedy tylko o "jednym z asystentów Ziobry", których było kilkunastu.

Mocą wyroku SO Ćwiąkalski miałby przeprosić Romanowskiego w oświadczeniach dla PAP oraz na portalach Wprost.pl, Dziennik.pl, Gazeta.pl., Wyborcza.pl, Interia.pl. Miałby też zapłacić powodowi 6 tys. zł zadośćuczynienia oraz pokryć koszty procesu.

Sam Ziobro - który także wytoczył Ćwiąkalskiemu proces cywilny za zarzut zniszczenia swego służbowego laptopa - powiedział, że słowa o Romanowskim były "jednym z elementów ataku Ćwiąkalskiego" ws. rzekomego niszczenia dokumentów w resorcie oraz zniszczenia dwóch laptopów. Podkreślił, że prokuratura umorzyła śledztwa w obu tych sprawach.

W procesie Ziobro żąda od Ćwiąkalskiego przeprosin i 40 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro wiele razy mówił, że laptop został przypadkowo uszkodzony podczas przeprowadzki. - Okazuje się, że doszło do morderstwa laptopa i w związku z tą wielką zbrodnią, która miała miejsce, jest uruchamiany cały aparat państwa, aby ścigać sprawców tego mordu - ironizował w 2008 r. Ziobro. Ćwiąkalski chce oddalenia pozwu.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 105 89.74%
nie 12 10.26%

Przeczytaj też

Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Ziobry ws. laptopa

dodane 2014-01-24 (18:55) 10 miesięcy 25 dni 11 godzin i 56 minut temu

B.minister nie jest "arcyzbrodniarzem", chce 40 tys.

dodane 2011-07-12 (11:45) 3 lata 5 miesięcy 7 dni 19 godzin i 6 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (75)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

87
23
~Trudzia 2013-03-20 (22:48) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 8 godzin i 3 minuty temu

Polacy Obudżcie się- wszystkie zbrodnie PiS-u zostały umorzone, pomyślcie ile lat trwają procesy, trzeba zauważyć ,że nie cały aparat Sądownictwa jest skorumpowany, jeszcze na tym świeci są uczciwi Sędziowie. Ta podła PrOpagada PO i SLD uśpiła Was, trzeba obserwować, słuchać i myśleć.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

21
8
~Orzel 2013-03-21 (07:44) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 7 minut temu

Jak to zwykle w PO. Najpierw niesłusznie oskarżają, a potem udają, że nic się nie stało.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
4
~klm 2013-03-20 (22:52) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 7 godzin i 59 minut temu

ze szczątków dysku twardego dało się jednak coś odczytać....???????zainteresowani pewnie mają te dane!

odpowiedz

26
14
~Stanisław 2013-03-21 (06:41) 1 rok 8 miesięcy 29 dni i 10 minut temu

Kolejna wrzutka PO służąca oczernieniu PIS-u i zdobyciu władzy okazała się oszczerstwem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
2
~kolos 2013-03-21 (08:53) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 58 minut temu

Oszczerstwa PO mają krótkie nogi , ciekawe co stanie się po wznowieniu śledztwa smoleńskiego. Ewidentną winę za niezabezpieczenie przelotu Prezydenta śp.Kaczyńskiego ponosi Kancelaria Premiera , Tusk zawalił i tyle w temacie.

odpowiedz

12
2
~Jacek iPlacek 2013-03-21 (08:51) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 22 godziny i 1 minutę temu

Sprawa laptopa Ziobry,afera dorszowa za 8,60 wymyslona przez lenia POtentowego Piterę,jej słynny raPOrt który Tusk schował do szuflady i nikomu nie POkazał,klapa komisji naciskowej to tylko wycinek POlszewickiej propagandy który sączył TVN i POlsat by uprzedzić polaków do PiS.Teraz muszą wszystko odszczekac mimo tego ,że sądy i prokuratury obsadzili wiernymi aPOratczykami!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

13
3
~Młody Wykrzt.(PO) 2013-03-21 (08:41) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 22 godziny i 10 minut temu

Ćwiąkalski ??? ... to on jeszcze nie siedzi ???? POzdr!

odpowiedz

12
3
~po 2013-03-21 (08:54) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 57 minut temu

Tow. Cwiakalski wychodza wasze klamstwa, falszywe oskarzenia i pomowienia. Teraz widac jaki jestes wiarygodny!!

odpowiedz

13
4
~qpa 2013-03-21 (08:28) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 22 godziny i 23 minuty temu

Taki prymityw jak Ćwiąkalski mógł zostać ministrem sprawiedliwości tylko za rządów PO.

odpowiedz

9
1
~adrian2767 2013-03-21 (07:43) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 8 minut temu

imię/nazwisko: Demko Grażyna funkcja: sędzia SA miasto: Rzeszów opinia: typowy bełkot link: BIECZ - czyli numer "na hotel". Oszustwa spółki ALFA S.C. z Gorlic przy użyciu skorumpowanych sędziów krośnieńskich i rzeszowskich - z cyklu patologie sądowe.

odpowiedz

9
2
~adrian2767 2013-03-21 (07:45) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 6 minut temu

imię/nazwisko: Dziebor Barbara funkcja: prokurator miasto: Częstochowa opinia: w układach korupcyjnych link: PRZECIW BEZPRAWIU - Czarna lista śląskich i polskich prokuratorów.

odpowiedz

8
1
~adrian2767 2013-03-21 (07:45) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 6 minut temu

imię/nazwisko: Dyrda Teresa funkcja: sędzia SO miasto: Kraków opinia: link: Kraków - zawiadomienie Zbigniewa Kękusia o popełnieniu przestępstw obejmujące 15 sędziów krakowskich, byłego rzecznika A. Zoll i jego żonę Wisławę Zoll - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.

odpowiedz

8
1
~adrian2767 2013-03-21 (07:44) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 7 minut temu

imię/nazwisko: Drzastwa Barbara funkcja: prokurator miasto: Bielsko Biała opinia: bredzi i majaczy link: Bank Secesyjny w Katowicach - Zestawienie dokumentów przestępczej działalności Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej popełnionych przez następujących funkcjonariuszy publicznych : z-ca Prokuratora Okręgowego Jacek Gworka, prokurator Jan Wykręta , pr

odpowiedz

7
0
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 9 minut temu

imię/nazwisko: Antonowicz Jacek funkcja: prokurator miasto: Koszalin opinia: link: ZABÓJSTWO W CHŁOPACH - tylko pomyłka prokuratorów???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 9 minut temu

imię/nazwisko: Aleksadner - Brzyska Beata funkcja: sędzia miasto: Przemyśl opinia: jak to blondynka... link: Sędziowie - matactwa 2008r - czas osądzić sędziów i spuścić ich z nieba na ziemię....

odpowiedz

9
2
~iu 2013-03-21 (07:35) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 23 godziny i 16 minut temu

Ćwiąkalski,to ten od Stokłosy?

odpowiedz

9
2
~olaf 2013-03-21 (06:28) 1 rok 8 miesięcy 29 dni i 23 minuty temu

ten ćwiąkalsski niby prawnik a idiota, nie pamięta o kim mówił, ja wiem że papugi udają idiotów jak ich osądzają, a jak sami to chamy są bezwzględni, ot cecha małych i słabych ludzi-sądy są w Polsce cienkie jak rozrzedzony barszcz ukraiński

odpowiedz

7
0
~POrąbany 2013-03-20 (23:13) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 7 godzin i 38 minut temu

Ale za dorsza muszą beknąć!!!

odpowiedz

6
0
~klozetowa 2013-03-21 (09:36) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 21 godzin i 15 minut temu

POlszewicy i bolszewicy to jedno szambo

odpowiedz

10
4
~xc 2013-03-21 (08:28) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 22 godziny i 23 minuty temu

BRAKUJE MI W TYTULE ŻE TO "MINISTER Z PO"....Gdyby chodziło o ministra z PiS to nagłówek byłby inny oczywiście. PO to dno!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 19 godzin i 51 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 19 godzin i 46 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 20 godzin i 36 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 20 godzin i 27 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 20 godzin i 46 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29636