więcej

Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Zbigniewa Ziobry ws. laptopa.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-03-20 (22:05) 1 rok 7 miesięcy 5 dni 2 godziny i 42 minuty temu
drukuj


Zbigniew Ćwiąkalski
Zbigniew Ćwiąkalski opinie
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić dawnego asystenta swego poprzednika w tym resorcie Zbigniewa Ziobry - za "nieuprawnione insynuacje", że umyślnie zniszczył służbowy laptop - orzekł nieprawomocnie warszawski sąd.

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił pozew Marcina Romanowskiego wobec Ćwiąkalskiego za taki zarzut sformułowany w lutym 2008 r. Ówczesny minister mówił wtedy, że uszkodzenia służbowych laptopów Ziobry i jego asystenta nie powstały przypadkowo, a charakter uszkodzeń wskazuje na celowe działanie.

Ćwiąkalski zapowiedział apelację. Podkreślił, że nigdy nie wymieniał nazwiska Romanowskiego, a mówił wtedy tylko o "jednym z asystentów Ziobry", których było kilkunastu.

Mocą wyroku SO Ćwiąkalski miałby przeprosić Romanowskiego w oświadczeniach dla PAP oraz na portalach Wprost.pl, Dziennik.pl, Gazeta.pl., Wyborcza.pl, Interia.pl. Miałby też zapłacić powodowi 6 tys. zł zadośćuczynienia oraz pokryć koszty procesu.

Sam Ziobro - który także wytoczył Ćwiąkalskiemu proces cywilny za zarzut zniszczenia swego służbowego laptopa - powiedział, że słowa o Romanowskim były "jednym z elementów ataku Ćwiąkalskiego" ws. rzekomego niszczenia dokumentów w resorcie oraz zniszczenia dwóch laptopów. Podkreślił, że prokuratura umorzyła śledztwa w obu tych sprawach.

W procesie Ziobro żąda od Ćwiąkalskiego przeprosin i 40 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro wiele razy mówił, że laptop został przypadkowo uszkodzony podczas przeprowadzki. - Okazuje się, że doszło do morderstwa laptopa i w związku z tą wielką zbrodnią, która miała miejsce, jest uruchamiany cały aparat państwa, aby ścigać sprawców tego mordu - ironizował w 2008 r. Ziobro. Ćwiąkalski chce oddalenia pozwu.

(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 105 89.74%
nie 12 10.26%

Przeczytaj też

Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić byłego asystenta Ziobry ws. laptopa

dodane 2014-01-24 (18:55) 9 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 52 minuty temu

B.minister nie jest "arcyzbrodniarzem", chce 40 tys.

dodane 2011-07-12 (11:45) 3 lata 3 miesiące 13 dni 13 godzin i 2 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (75)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Gość 2013-04-03 (17:10) 1 rok 6 miesięcy 22 dni 7 godzin i 37 minut temu

Teraz chyba pracuje nad ustawą o opiniotwórcy koronnym. Komu wolno, za czyje pieniądze i jaką anonimową tożsamość i emeryturę ochronną dostanie w zależności od ....

odpowiedz

6
0
~Temida 2013-03-21 (06:47) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Głupstwa gadasz, nie znasz tego kawału? Przychodzi syn prawnik do ojca i mówi widzisz Ty tą sprawę prowadziłeś 25 lat, a ja ją skończyłem w rok, na to ojciec, aleś ty głupi synku, ja za tą sprawę wybudowałem dom wykształciłem Ciebie, a Ty ile na niej zarobiłeś? Więc nie gadaj, że jaśnie pan sędzia ma się przekwalifikować!!! Jeszcze ogródek trzeba dokończyć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
4
~WW 2013-03-21 (08:13) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 16 godzin i 34 minuty temu

Cała ta heca świadczy o prymitywie jej uczestników. Współczesny przedszkolak . wie, że wystarczy usunąć dysk. Nie trzeba niszczyć całego laptopa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
4
~@tommek@ 2013-03-21 (07:42) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 17 godzin i 5 minut temu

Ogólnie trzeba szanować wyroki ale ten jest komiczny i takiego sędziego co po prostu ośmiesza temidę powinni wywalić na zbity pysk oraz prześledzić poprzednie jego orzeczenia.Złodzieja złapiesz za rękę i mówi że nie jego ręka a ten sędzia to potwierdza.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Gwózdz 2013-03-21 (12:24) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 12 godzin i 23 minuty temu

W pierwszej wersji zabójstwa laptopa dokonała sprzątaczka zrzucając ten sprzęt ze stołu.Pamiętacie ?

odpowiedz

1
0
~stary 2013-03-21 (10:08) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 14 godzin i 39 minut temu

jednak sady sa chore

odpowiedz

2
0
~fan 2013-03-21 (09:57) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 14 godzin i 50 minut temu

fantomas jednak nie jesteś bazkarny bekniesz cwaniaczku

odpowiedz

0
0
~oli 2013-03-21 (09:54) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 14 godzin i 53 minuty temu

cwiakalski ma przeprosic zenada odszkodowanie moralneeeeeeeeeeeeeee

odpowiedz

0
2
~Normalny 2013-03-21 (09:49) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 14 godzin i 58 minut temu

Jak można zaufać komuś kto nie potrafił zadbać o powierzone mu przez Ojczyznę mienie? A swoją droga argumenty Ziobry wpisują się w dewizę Kurskiego - "Ciemny lud to kupi". Może wyborcy PiS kupili wersję o "przypadkowym" zniszczeniu ale ja nie jestem sympatykiem tej partii. Ironia z jaką wypowiadał się Ziobro o tej sprawie tylko potwierdziła, że doszło do "morderstwa laptopa".

odpowiedz

10
5
~inż. Mamoń 2013-03-21 (08:22) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 16 godzin i 25 minut temu

Ćwiąkalski to ten za czasów seryjnego samobójcy? Sprawiedliwy bez skazy tylko amerykanie sie o niego pytaja. Wiecie dlaczego?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~klozetowa 2013-03-21 (09:36) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 11 minut temu

POlszewicy i bolszewicy to jedno szambo

odpowiedz

1
10
~ZZ 2013-03-21 (09:27) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 20 minut temu

Może nie laptop, ale ludzi niszczyli Blida, Kmiecik i dziesiątki innych to ich SUKCESY.

odpowiedz

1
2
~Wit 2013-03-21 (09:15) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 32 minuty temu

Nich zapłaci za nie jak dopuścił do zniszczenia!!!!

odpowiedz

7
0
~adrian2767 2013-03-21 (07:42) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 17 godzin i 5 minut temu

imię/nazwisko: Antonowicz Jacek funkcja: prokurator miasto: Koszalin opinia: link: ZABÓJSTWO W CHŁOPACH - tylko pomyłka prokuratorów???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
3
~po 2013-03-21 (08:54) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Tow. Cwiakalski wychodza wasze klamstwa, falszywe oskarzenia i pomowienia. Teraz widac jaki jestes wiarygodny!!

odpowiedz

13
2
~kolos 2013-03-21 (08:53) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 54 minuty temu

Oszczerstwa PO mają krótkie nogi , ciekawe co stanie się po wznowieniu śledztwa smoleńskiego. Ewidentną winę za niezabezpieczenie przelotu Prezydenta śp.Kaczyńskiego ponosi Kancelaria Premiera , Tusk zawalił i tyle w temacie.

odpowiedz

12
2
~Jacek iPlacek 2013-03-21 (08:51) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 15 godzin i 56 minut temu

Sprawa laptopa Ziobry,afera dorszowa za 8,60 wymyslona przez lenia POtentowego Piterę,jej słynny raPOrt który Tusk schował do szuflady i nikomu nie POkazał,klapa komisji naciskowej to tylko wycinek POlszewickiej propagandy który sączył TVN i POlsat by uprzedzić polaków do PiS.Teraz muszą wszystko odszczekac mimo tego ,że sądy i prokuratury obsadzili wiernymi aPOratczykami!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

13
22
~007 2013-03-21 (07:44) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 17 godzin i 3 minuty temu

Przypadek dwa zniszczone z dowodami przestęstwa laptopy ? Na pewno przypadek , w PiS i i podobnych podchodzących od PiSu odłamach to są przypadki . Na szczęście wyrok nie prawomocny a sądy nie zawisłe jak to ciągle Ziobro zarzuca .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

13
3
~Młody Wykrzt.(PO) 2013-03-21 (08:41) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 16 godzin i 6 minut temu

Ćwiąkalski ??? ... to on jeszcze nie siedzi ???? POzdr!

odpowiedz

2
6
~niki 2013-03-21 (08:40) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 16 godzin i 7 minut temu

Gdzie podział się "Zero"? Mały donosicielek z K.wa.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 11 godzin i 4 minuty temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 9 godzin i 51 minut temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 12 godzin i 44 minuty temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 17 godzin i 12 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 18 godzin i 23 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 15624