Strona główna serwisu
Zakopane i Kościelisko trzy godziny bez prądu

Zakopane i Kościelisko trzy godziny bez prądu

Trzy godziny zajęło energetykom usunięcie awarii energetycznej w Zakopanem. Linię wysokiego napięcia najprawdopodobniej uszkodził mokry, ciężki śnieg. Prądu nie miało niemal całe Zakopane, sąsiednie Kościelisko i część Poronina.
Wprawdzie energetycy nie znaleźli miejsca awarii, ale poprzez centralę w Nowym Targu udało się podłączyć miejscowości Nowe Bystre, Ratułów i zakopiańską dzielnicę Olcza.

Od 17.00 niemal całe Zakopane oraz sąsiednia gmina Kościelisko były pozbawione prądu.

Gęsty i mokry śnieg zaczął padać w nocy z poniedziałku na wtorek. We wtorek rano w Zakopanem leżało go ok. 10 cm.

Lina energetyczna najprawdopodobniej nie wytrzymała naporu śniegu i zerwała się, odcinając prąd dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (217)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
qrak 2010-04-07 (17:21) 14 godzin i 24 minut temu

trzy godziny bez prądu to jeszcze nic strasznego przecież.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
xavier 2010-04-07 (17:20) 14 godzin i 25 minut temu

przecież mamy już wiosnę. Nie ma śniegu tylko piękne słońce. Przyroda budzi się do życia. To chyba jakaś pomyłka z tym śniegiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~buzek 2010-04-07 (00:26) 7 godzin i 19 minut temu

Ale naiwne i troche tepawe, w buca wos robi ksiadz i wladza. Glosujecie na lotrow, bo ksiadz wom kozol. Nie rozumicie, co papiez byl POlitycnym oszustem i jesce dajecie dutki na jego pomniki. ZGROZA< gazdowie< ZGROZA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Przyjezna 2010-04-06 (23:26) 8 godzin i 19 minut temu

A ja sobie tak mysle ze wy wszyscy jestescie dobrze pokreceni. Zakopane jest piekne wcale tam nie smierdzi i nikt nie wala sie pijany po drogach ( no moze turysci ale i to jest zrozumiale) Ludzie pracuja jak na calym swiecie i chca zarabiac jak na calym swiecie a jak kogos nie stac na Zakopane to niech zostanie w domu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Harnaś 2010-04-06 (23:21) 8 godzin i 24 minut temu

Głupi wy! oj głupi! kto wie co to za cytat???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
akek 2010-04-06 (23:01) 8 godzin i 44 minut temu

...do Zakopanego ??? Ja z Balic mam 7,5 h dobrym autem... KTO DA WIĘCEJ ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sapporo 2010-04-06 (22:57) 8 godzin i 48 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~m 2010-04-06 (22:44) 9 godzin i 1 minutę temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ministrant z Kaszub 2010-04-06 (22:34) 9 godzin i 11 minut temu

Powstania byśta Górole nie przeżyli ino na skrzypeczkach umita przygrywać, jak to hrabia Tetmayer Was opisywał!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Nauczyciel 2010-04-06 (22:10) 9 godzin i 35 minut temu

Koniec ferii, do spania - jutro szkoła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Góralka 2010-04-06 (22:00) 9 godzin i 45 minut temu

Ale PANY wykorzystały okazję, żeby nas, górali, mieszać z błotem. Jak już ktoś powiedział, my ceprów nie lubimy, bo demolują nam miasteczko i zapychają ulice, a co niektórzy przyjeżdżają tu tylko po to, żeby się upić jak świania. Dajcie nam święty spokój.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~WROCEK 2010-04-06 (21:57) 9 godzin i 48 minut temu

JEZELI PRZESTANIEMY TAM JEZDZIC , DAWAC IM W KIESZEN, TO TE SMIERDZIUCHY ZAPIJACZONE NIE MAJA WYKSZTALCENIA, I TA WIOSECZKA MOCNO PODUPADNIE I GORY BEDA WOLNE OD SMIERDZACYCH FRYTKAMI POLUJACYCH NA PODPITYCH TURYSTOW BUDEK I PSEUDO KARCZM,,, BYLO BY PIEKNIE BEZ TZW ZAKOPCA!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ona 2010-04-06 (21:52) 9 godzin i 53 minut temu

Nie narzekamy, to media robią z tego klęskę... przez 3 godziny to nawet piec nie zdążył się wyłączyć, a dwie z tych trzech godzin nie wymagały świecenia świeczek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~polak 2010-04-06 (21:48) 9 godzin i 57 minut temu

NIECH TE BURAKI GÓRALSKIE NIEMYTE WEZMA SIĘ DO ROBOTY,,, ! ! ! A NIE OSZPECAJA POLSKIE GORY SWOIMI BUDKAMI Z LODAMI ,KEBABAMI ITD...A LUDZIE TAM JEZDZA I DAJA SIE ROBIC W BALONA CO ROKU...PO CO ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~socho 2010-04-06 (21:46) 9 godzin i 59 minut temu

a ja widzialem tam gorala Kwasniewskiego z goralka Jolanta

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wawka 2010-04-06 (21:45) 10 godzin temu

ta wioska pt zakopane , ma najnizszy poziom wyksztalcenia ze wszytskich miejscowosci tej wielkosci w polsce!!!! kto wymyslil ze to stolica tatr---chyba oni sami? tam sa sami naciagacze,pijaki co placaw kosciele za odstepstwo od slubowania abstynencji, kazde inne miasteczko w polskich gorach ma wiecej klasy, nie wspominajac o europejskich kurortach!!! przestancie sie wkoncu dawac okradac tym burakom!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Małopolska 2010-04-06 (21:44) 10 godzin i 1 minutę temu

U nas miesiąc nie było i jakoś przeżyliśmy a tam kur.... 3 godziny i wielkie haloo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~olsztyn 2010-04-06 (21:38) 10 godzin i 7 minut temu

Polskie góry byly by piekne bez tej wioski-zakopane!!! po co komu taki smrud, pseudo karczmarze bez wyksztalcenia, zapijaczeni,,, jak to porownac do europejsckich kurortow gorskich????

odpowiedz