więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1071370solidarnych Solidarni z Ukrainą

małopolskie

Zakopane i Kościelisko trzy godziny bez prądu .

PAP |  aktualizacja 2010-04-06 (21:34) 4 lata 14 dni 19 godzin i 15 minut temu
drukuj

Trzy godziny zajęło energetykom usunięcie awarii energetycznej w Zakopanem. Linię wysokiego napięcia najprawdopodobniej uszkodził mokry, ciężki śnieg. Prądu nie miało niemal całe Zakopane, sąsiednie Kościelisko i część Poronina.

Wprawdzie energetycy nie znaleźli miejsca awarii, ale poprzez centralę w Nowym Targu udało się podłączyć miejscowości Nowe Bystre, Ratułów i zakopiańską dzielnicę Olcza.

Od 17.00 niemal całe Zakopane oraz sąsiednia gmina Kościelisko były pozbawione prądu.

Gęsty i mokry śnieg zaczął padać w nocy z poniedziałku na wtorek. We wtorek rano w Zakopanem leżało go ok. 10 cm.

Lina energetyczna najprawdopodobniej nie wytrzymała naporu śniegu i zerwała się, odcinając prąd dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.


(bart, neska)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 15 62.5%
nie 9 37.5%

Przeczytaj też

Spółka energetyczna korzysta z nieruchomości bez umowy

dodane 2010-04-29 (03:15) 3 lata 11 miesięcy 23 dni 13 godzin i 34 minuty temu

Wszyscy odbiorcy na Dolnym Śląsku mają już prąd

dodane 2010-02-03 (22:55) 4 lata 2 miesiące 17 dni 17 godzin i 54 minuty temu

Śnieg znów spadł, ludzie znów bez prądu

dodane 2010-02-03 (17:00) 4 lata 2 miesiące 17 dni 23 godziny i 49 minut temu

Żyli jak w średniowieczu - dostaną odszkodowania?

dodane 2010-02-02 (17:45) 4 lata 2 miesiące 18 dni 23 godziny i 4 minuty temu

materiał foto

Tu kłęby pary, a tam ludzie bez ogrzewania

dodane 2010-02-01 (18:10) 4 lata 2 miesiące 19 dni 22 godziny i 39 minut temu

Ogromna awaria na Śląsku; nawet 200 tys. osób bez prądu

dodane 2010-01-30 (11:19) 4 lata 2 miesiące 22 dni 5 godzin i 30 minut temu

8 tysięcy osób na Śląsku znów nie ma prądu

dodane 2010-01-28 (07:20) 4 lata 2 miesiące 24 dni 9 godzin i 29 minut temu

Bez prądu nadal blisko 8 tys. odbiorców w Małopolsce

dodane 2010-01-25 (09:00) 4 lata 2 miesiące 27 dni 7 godzin i 49 minut temu

materiał foto

Polska pod śniegiem

dodane 2010-01-10 (14:50) 4 lata 3 miesiące 11 dni 1 godzinę i 59 minut temu

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (217)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
qrak 2010-04-07 (17:21) 4 lata 13 dni 23 godziny i 28 minut temu

słaba awaria
trzy godziny bez prądu to jeszcze nic strasznego przecież.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
xavier 2010-04-07 (17:20) 4 lata 13 dni 23 godziny i 29 minut temu

ale jaki śnieg?
przecież mamy już wiosnę. Nie ma śniegu tylko piękne słońce. Przyroda budzi się do życia. To chyba jakaś pomyłka z tym śniegiem.

odpowiedz

0
0
~buzek 2010-04-07 (00:26) 4 lata 14 dni 16 godzin i 23 minuty temu

Dobrescie ludziska, Gorale.
Ale naiwne i troche tepawe, w buca wos robi ksiadz i wladza. Glosujecie na lotrow, bo ksiadz wom kozol. Nie rozumicie, co papiez byl POlitycnym oszustem i jesce dajecie dutki na jego pomniki. ZGROZA< gazdowie< ZGROZA.

odpowiedz

0
0
~wawka 2010-04-06 (21:45) 4 lata 14 dni 19 godzin i 4 minuty temu

NIE DAWAJCIE SIE OSKUBYWAĆ góralom!!!
ta wioska pt zakopane , ma najnizszy poziom wyksztalcenia ze wszytskich miejscowosci tej wielkosci w polsce!!!! kto wymyslil ze to stolica tatr---chyba oni sami? tam sa sami naciagacze,pijaki co placaw kosciele za odstepstwo od slubowania abstynencji, kazde inne miasteczko w polskich gorach ma wiecej klasy, nie wspominajac o europejskich kurortach!!! przestancie sie wkoncu dawac okradac tym burakom!!!

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Przyjezna 2010-04-06 (23:26) 4 lata 14 dni 17 godzin i 23 minuty temu

NIE DAWAJCIE SIE OSKUBYWAC Goralom!!!
A ja sobie tak mysle ze wy wszyscy jestescie dobrze pokreceni. Zakopane jest piekne wcale tam nie smierdzi i nikt nie wala sie pijany po drogach ( no moze turysci ale i to jest zrozumiale) Ludzie pracuja jak na calym swiecie i chca zarabiac jak na calym swiecie a jak kogos nie stac na Zakopane to niech zostanie w domu.

odpowiedz

0
0
~Harnaś 2010-04-06 (23:21) 4 lata 14 dni 17 godzin i 28 minut temu

Głupi wy! oj głupi! kto wie co to za cytat???

odpowiedz

0
0
~eryk.sledzik.bllok 2010-04-06 (21:05) 4 lata 14 dni 19 godzin i 44 minuty temu

Spokojnie OLEWAM pis
Zakopane - olewa pisuarów.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
helmi1 2010-04-06 (23:01) 4 lata 14 dni 17 godzin i 48 minut temu

A jaki macie rekord trasy ...
...do Zakopanego ??? Ja z Balic mam 7,5 h dobrym autem... KTO DA WIĘCEJ ???

odpowiedz

0
0
~sapporo 2010-04-06 (22:57) 4 lata 14 dni 17 godzin i 52 minuty temu

Grać też nie potrafią
górale

odpowiedz

0
0
~ministrant z Kaszub 2010-04-06 (22:34) 4 lata 14 dni 18 godzin i 15 minut temu

A Papież godoł iż górale to twarde ludziska, a tu 3 h bez prąda i płaczki!!!
Powstania byśta Górole nie przeżyli ino na skrzypeczkach umita przygrywać, jak to hrabia Tetmayer Was opisywał!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~m 2010-04-06 (22:44) 4 lata 14 dni 18 godzin i 5 minut temu

dc
hu

odpowiedz

0
0
~Zakop 2010-04-06 (21:07) 4 lata 14 dni 19 godzin i 42 minuty temu

pis zgnoił Naród - w tym Zakopane
pogonić przy wyborach pis-gnojków

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

0
0
~pipi 2010-04-06 (21:02) 4 lata 14 dni 19 godzin i 47 minut temu

zakopane
pamietajcie cepry! tak samo was nie lubimy jak wy nas! przyjeżdzacie i wiecznie narzekacie,wszystko do dupy! siedzcie w domu na dupie dżemojady!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~turysta 2010-04-06 (19:42) 4 lata 14 dni 21 godzin i 7 minut temu

Ludzie ! Po co jeździcie do Zakopca ?
Po to by wypić trochę wódki ze znajomymi ? Wyrwać się z domu ? Poszpanować na Krupówkach markowym ciuchem ? Ja tylko po to, by zanocować - a tak to cały dzień w górach. Przeszkadza Ci tłum i bałagan na Krupówkach ? To je omijaj - tak jak ja.

odpowiedz

pokaż 34 ukryte odpowiedzi

0
0
~Nauczyciel 2010-04-06 (22:10) 4 lata 14 dni 18 godzin i 39 minut temu

pis arze - gówniarze
Koniec ferii, do spania - jutro szkoła.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~WROCEK 2010-04-06 (21:57) 4 lata 14 dni 18 godzin i 52 minuty temu

TATRY BEZ ZAKOPANEGO - PIEKNIE!!!
JEZELI PRZESTANIEMY TAM JEZDZIC , DAWAC IM W KIESZEN, TO TE SMIERDZIUCHY ZAPIJACZONE NIE MAJA WYKSZTALCENIA, I TA WIOSECZKA MOCNO PODUPADNIE I GORY BEDA WOLNE OD SMIERDZACYCH FRYTKAMI POLUJACYCH NA PODPITYCH TURYSTOW BUDEK I PSEUDO KARCZM,,, BYLO BY PIEKNIE BEZ TZW ZAKOPCA!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~polak 2010-04-06 (21:48) 4 lata 14 dni 19 godzin i 1 minutę temu

OLAĆ ZAKOPANE NIECH SIE WEZMA DO ROBOTY!!!
NIECH TE BURAKI GÓRALSKIE NIEMYTE WEZMA SIĘ DO ROBOTY,,, ! ! ! A NIE OSZPECAJA POLSKIE GORY SWOIMI BUDKAMI Z LODAMI ,KEBABAMI ITD...A LUDZIE TAM JEZDZA I DAJA SIE ROBIC W BALONA CO ROKU...PO CO ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Góralka 2010-04-06 (22:00) 4 lata 14 dni 18 godzin i 49 minut temu

Nie było prądu, nie pierwszy raz i tyle.
Ale PANY wykorzystały okazję, żeby nas, górali, mieszać z błotem. Jak już ktoś powiedział, my ceprów nie lubimy, bo demolują nam miasteczko i zapychają ulice, a co niektórzy przyjeżdżają tu tylko po to, żeby się upić jak świania. Dajcie nam święty spokój.

odpowiedz

0
0
~ona 2010-04-06 (21:52) 4 lata 14 dni 18 godzin i 57 minut temu

A czy my narzekamy?
Nie narzekamy, to media robią z tego klęskę... przez 3 godziny to nawet piec nie zdążył się wyłączyć, a dwie z tych trzech godzin nie wymagały świecenia świeczek.

odpowiedz

0
0
~socho 2010-04-06 (21:46) 4 lata 14 dni 19 godzin i 3 minuty temu

hm............
a ja widzialem tam gorala Kwasniewskiego z goralka Jolanta

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wypadek kolejowy w Sosnowcu. Nie żyje mężczyzna
dodane 2014-04-21 (16:25) 24 minuty temu

Putin podpisał dekret o rehabilitacji Tatarów krymskich i innych mniejszości
dodane 2014-04-21 (12:25) 4 godziny i 24 minuty temu

Słowiańsk: porwani dziennikarze, misja OBWE nie wpuszczona
dodane 2014-04-21 (13:30) 3 godziny i 19 minut temu

16-latek znaleziony w podwoziu samolotu
dodane 2014-04-21 (13:26) 3 godziny i 23 minuty temu

Siergiej Ławrow: próby izolowania Rosji nie powiodą się
dodane 2014-04-21 (11:20) 5 godzin i 29 minut temu

Sejm: zapowiada się spór o uchwałę z okazji kanonizacji Jana Pawła II
dodane 2014-04-21 (14:09) 2 godziny i 40 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 9088