więcej

Zagadkowa śmierć bliźniąt we Wrocławiu.

RMF FM, wp.pl |  dodane 2011-06-17 (14:16) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień 2 godziny i 8 minut temu
drukuj

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci bliźniąt we Wrocławiu. Jak informuje RMF FM, dopiero za miesiąc będą wyniki sekcji zwłok. Dzieci przyszły na świat w klinice położnictwa Akademii Medycznej. Chłopcy urodzili się martwi. Prokuraturę zawiadomił ojciec bliźniaków, który zarzuca lekarzom zaniedbania w opiece nad ciężarną żoną.

Śledczy zabezpieczyli też dokumentacje medyczną dotycząca przebiegu ciąży i procedur, jakie obowiązują w szpitalu w przypadku opieki nad ciążą wysokiego ryzyka, a do takich zaliczana jest między innymi ciąża bliźniacza.

Pod uwagę brana jest wersja, że jedno z bliźniąt zmarło prawdopodobnie już kilka dni wcześniej, ale lekarze tego nie zauważyli. W konsekwencji doszło do zakażenia i drugi płód nie przeżył. Lekarz prowadzący pacjentkę został zawieszony w obowiązkach. Kontrolę we wrocławskiej klinice w związku z ta sprawą przeprowadzi Ministerstwo Zdrowia.


(kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 41.18%
nie 10 58.82%

Przeczytaj też

Prokuratura bada sprawę bliźniąt, które zmarły przy porodzie

dodane 2011-06-16 (21:50) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 34 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (46)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
1
~gosbar 2011-06-17 (14:36) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 48 minut temu

to szokujące; wielka tragedia dla matki, ojca; jeśli to wina lekarzy to powinni za to odpowiedzieć

odpowiedz

16
0
~Ja 2011-06-17 (16:30) 3 lata 6 miesięcy 23 godziny i 54 minuty temu

Zostałam mamą 2 miesiące temu. Nie przeżyłabym gdyby moje dziecko urodziło się martwe. Z całego serca współczuję rodzicom... Nic nie wynagrodzi ich straty i nie ukoi bólu...

odpowiedz

15
2
~jazgar 2011-06-17 (16:49) 3 lata 6 miesięcy 23 godziny i 35 minut temu

lekarze dostają podwyżki a i tak nic nie robią

odpowiedz

14
1
~kssss 2011-06-17 (16:36) 3 lata 6 miesięcy 23 godziny i 48 minut temu

współczucia dla rodziców, wielka tragedia :((((

odpowiedz

14
1
~ilo 2011-06-17 (16:12) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 12 minut temu

Straszne.Współczuję rodzicom maluszków.

odpowiedz

11
0
~Skawa 2011-06-17 (16:00) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 24 minuty temu

Był przypadek ,że zmarło dwoje dzieci i matka ,młoda kobieta. Zdjecia zmarłej z dziecmi obok to był szok ,ale ta sprawą nie zajmowało sie Ministerstwo i ucichło !

odpowiedz

10
1
~bk 2011-06-17 (15:01) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień 1 godzinę i 23 minuty temu

bardzo współczuję rodzicom :-( to wielka tragedia

odpowiedz

11
3
~KrotexGT 2011-06-17 (15:48) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 36 minut temu

jest awantura o płatny drugi kierunek studiów, to już wiemcie o co chodzi, niech każdy wykształci się porządnie , lekarz ,prawnik ,inzynier w jednym kierunku, a jak będzie miał chęć za jakis czas studiować coś jeszcze to niech płaci, bo mamy takich beznadziejnych fachowców w każdej dziedzinie, prym wiodą lekarze i mamy tragedię ludzką, bo się nie chce dopilnować kobiety w ciąży, bo się nie umie , nie zna,kiedyś skończenie studiów było bardzo trudne, a dzisiaj wystarczy internet, bezczelność i pomysłowość, nie wiedza.

odpowiedz

7
0
~matka chorego 2011-06-17 (17:58) 3 lata 6 miesięcy 22 godziny i 26 minut temu

Mój chłopczyk byl duży nie mogłam go urodzić nikt mi cięcia cesarskiego nie zrobił ,wypchali mi dziecko na siłę czyli lekarz naciskał na mój brzuch ,dziecko dostało wylewu do mózgu i przeżyło ,dzisiaj jest kaleką 1grupy,niewidomy ,niechodzący samodzielnie od państwa otrzymuję za opiekę bo zrezygnowałam z pracy aż 520 zł i 153 zł pielęgnacyjnego ,jestem wykończona psychicznie i fizycznie .

odpowiedz

8
1
~hatinka 2011-06-17 (16:08) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 16 minut temu

polscy lekarze mysel ze lata praktyki to juz wszytko:( nie to caly czas obsrwacja ciazy u kobiet,w usa to jest zabranie licencjii i wysokie odszkodowania,moze wreszcie lekarze wbija sobie to w glowe nie tylko ciezarne kobiety wogole maja dbac o pacjenta , nie tylkoi lapowki branie,takiego czegos nie powinno byc

odpowiedz

7
0
~nnnnj 2011-06-17 (15:48) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 36 minut temu

Ogromna tragedia dla matki i ojca :(( Serdecznie współczuję :(((

odpowiedz

5
0
~Pavuloni 2011-06-17 (17:33) 3 lata 6 miesięcy 22 godziny i 51 minut temu

Poziom medyków w Polsce zatrwarza mnie

odpowiedz

5
0
~ordzik 2011-06-17 (16:06) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 18 minut temu

Porodowka przy AM we Wrocławiu nie cieszy sie dobra sławą.

odpowiedz

4
0
~m. 2011-06-17 (18:11) 3 lata 6 miesięcy 22 godziny i 13 minut temu

Przeżyłam coś identycznego 13 lat temu. W 9 m-cu ciąży, późnym wieczorem pojawiłam się na oddziale, bo źle się czułam i bardzo słabe były ruchy dzieci. Lekarz oczywiście przyjął mnie, zbadał i stwierdził, że wszystko jest w porządku. I odesłał do domu. Następnego dnia znów trafiłam na oddział. Zrobiono cesarkę w trybie natychmiastowym. Jedno dzieciątko nie żyło już ponad 20 godzin, a drugie zmarło "niedawno" - jak to określili lekarze. W nocy kiedy byłam na oddziale jeszcze żyło. Zatruło się od drugiego bliźniaka. Ważyły prawie po 3 kg... Współczuję z całego serca rodzicom. Trauma po takim przeżyciu pozostaje przez całe życie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~olsztynianka 2011-06-17 (17:16) 3 lata 6 miesięcy 23 godziny i 8 minut temu

Współczuję a jednocześnie pragnę nadmienić, że jeśli cała ciąża przebiegała bezproblemowo to jakim cudem te dzieci urodziły się martwe! Czy w szpitalach nie robi się kobietom KTG?? Szok!

odpowiedz

5
1
~olsztynianka 2011-06-17 (17:03) 3 lata 6 miesięcy 23 godziny i 21 minut temu

Współczuję a jednocześnie pragnę nadmienić, że jeśli cała ciąża przebiegała bezproblemowo to jakim cudem te dzieci urodziły się martwe! Czy w szpitalach nie robi się kobietom KTG?? Szok!

odpowiedz

2
0
~polka 2011-06-17 (17:52) 3 lata 6 miesięcy 22 godziny i 32 minuty temu

lekarze nie zajmuja się pacjentem wcale nawet jak pacjent rozmawia z lekarzem lekarz jest nieobecny ...oto mamy skutki .... lekarz w przychodni jest ciągle męczennikiem (za nasze pieniadze) a w gabinecie prywatnym za "kieszonkowe" ożywa jest wesoły wogóle nie widać zmęczenia .....

odpowiedz

2
0
~monika 2011-06-17 (16:02) 3 lata 6 miesięcy 1 dzień i 22 minuty temu

biedni rodzice wspolczuję

odpowiedz

1
0
~Ala 2011-08-30 (12:45) 3 lata 3 miesiące 18 dni 3 godziny i 39 minut temu

Moim zdaniem to byla wina lekarzy!!! Ciaza blizniacza jest ciaza wysokiego ryzyka i powinna byc nalezycie prowadzona. Moje blizniaki urodzily sie w 32tc przez cesarke. To byl ostatni moment. Jeden z nich mial juz bardzo slaby puls! Mialy TTTS zespol podkradania. Ale ja na szczescie mialam dobra opieke i musialam byc w szpitalu co 2 dni na kontroli. Dzieci mialy wspolne lozysko. Wszystko skonczylo sie dobrze! Dzieki dobrej opiece. Bardzo wspolczuje rodzicom [**]

odpowiedz

1
0
~Nicole 2011-06-17 (18:44) 3 lata 6 miesięcy 21 godzin i 40 minut temu

Bardzo współczuję rodzicom tych dzieci:-( Nie powinniśmy jednak z góry wydawać wyroków, gdyż nie wiemy, czy była to wina lekarza, zaniedbania ze strony szpitala czy też jakaś choroba matki, o której nie było wiadomo (zatrucie, bakteria, złe przepływy...). W czasie prowadzenia ciaży nie są robione wszystkie możliwe badania. Wiem, bo przeszłam dwie ciąże i każda z nich była prowadzona inaczej, inne badania... Ja miałam robioną cesarkę przez lekarzy z tego szpitala i przyznaję, że dzięki nim żyję i mam wspaniałego syna. A mieli trudny przypadek...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 6 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 6 godzin i 19 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 6 godzin i 29 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 4 godziny i 24 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 3 godziny i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27902