więcej

Zagadkowa śmierć bliźniąt we Wrocławiu.

RMF FM, wp.pl |  dodane 2011-06-17 (14:16) 3 lata 5 miesięcy 7 dni i 30 minut temu
drukuj

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci bliźniąt we Wrocławiu. Jak informuje RMF FM, dopiero za miesiąc będą wyniki sekcji zwłok. Dzieci przyszły na świat w klinice położnictwa Akademii Medycznej. Chłopcy urodzili się martwi. Prokuraturę zawiadomił ojciec bliźniaków, który zarzuca lekarzom zaniedbania w opiece nad ciężarną żoną.

Śledczy zabezpieczyli też dokumentacje medyczną dotycząca przebiegu ciąży i procedur, jakie obowiązują w szpitalu w przypadku opieki nad ciążą wysokiego ryzyka, a do takich zaliczana jest między innymi ciąża bliźniacza.

Pod uwagę brana jest wersja, że jedno z bliźniąt zmarło prawdopodobnie już kilka dni wcześniej, ale lekarze tego nie zauważyli. W konsekwencji doszło do zakażenia i drugi płód nie przeżył. Lekarz prowadzący pacjentkę został zawieszony w obowiązkach. Kontrolę we wrocławskiej klinice w związku z ta sprawą przeprowadzi Ministerstwo Zdrowia.


(kab)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 41.18%
nie 10 58.82%

Przeczytaj też

Prokuratura bada sprawę bliźniąt, które zmarły przy porodzie

dodane 2011-06-16 (21:50) 3 lata 5 miesięcy 7 dni 16 godzin i 56 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (46)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
14
~wiki 2011-06-17 (17:31) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 21 godzin i 15 minut temu

Te dzieci są już w niebie, bo każde dziecko, które umrze idzie do nieba, tak mówi Biblia. Rodzice zadają pytania dlaczego, ale tylko Bóg wie dlaczego. Może dlatego, że gdyby dorosło te dziecko to byłoby bandytą, złodziejem, a może pijakiem albo narkomanem i wtedy byłoby ich dorosłe dziecko w piekle po śmierci. Bóg wie co robi i gdy dopuszcza nawet do śmierci robi dobrze, bo nie chce aby ktokolwiek zginął w piekle.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~m. 2011-06-17 (18:11) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 35 minut temu

Przeżyłam coś identycznego 13 lat temu. W 9 m-cu ciąży, późnym wieczorem pojawiłam się na oddziale, bo źle się czułam i bardzo słabe były ruchy dzieci. Lekarz oczywiście przyjął mnie, zbadał i stwierdził, że wszystko jest w porządku. I odesłał do domu. Następnego dnia znów trafiłam na oddział. Zrobiono cesarkę w trybie natychmiastowym. Jedno dzieciątko nie żyło już ponad 20 godzin, a drugie zmarło "niedawno" - jak to określili lekarze. W nocy kiedy byłam na oddziale jeszcze żyło. Zatruło się od drugiego bliźniaka. Ważyły prawie po 3 kg... Współczuję z całego serca rodzicom. Trauma po takim przeżyciu pozostaje przez całe życie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Ala 2011-08-30 (12:45) 3 lata 2 miesiące 25 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Moim zdaniem to byla wina lekarzy!!! Ciaza blizniacza jest ciaza wysokiego ryzyka i powinna byc nalezycie prowadzona. Moje blizniaki urodzily sie w 32tc przez cesarke. To byl ostatni moment. Jeden z nich mial juz bardzo slaby puls! Mialy TTTS zespol podkradania. Ale ja na szczescie mialam dobra opieke i musialam byc w szpitalu co 2 dni na kontroli. Dzieci mialy wspolne lozysko. Wszystko skonczylo sie dobrze! Dzieki dobrej opiece. Bardzo wspolczuje rodzicom [**]

odpowiedz

0
0
~Gość 2011-06-30 (20:09) 3 lata 4 miesiące 24 dni 18 godzin i 37 minut temu

Byłam w tym szpitalu i lekarze faktycznie mało sa zainteresowani tym co się dzieje.

odpowiedz

0
0
~bliski znajomy 2011-06-17 (18:45) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 1 minutę temu

odnośnie wcześniejszego komentarza o SZPITALU W RYBNIKU zapomniałem dodać że lekarze twierdzili że tego dziecka nie da sie uratować bo waży (z USG) poniżej 400gramów.... okazało sie że ważyło 550gramów! swoją drogą to ratują nawet mniejsze niż 400g.... no ,ale jak sie na kimś postawi krzyżyk, to po co sie starać, przecież przewidywania lekarza muszą sie sprawdzić! a najlepiej temu dopomóc przez całkowite zaniechanie... bo niby po co sie starać i tak nie przeżyją, poza tym przeciez NFZ bedzie placil nadaremno... RZEŹNIA, RZEŹNIA, RZEŹNIA!

odpowiedz

1
0
~Nicole 2011-06-17 (18:44) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 2 minuty temu

Bardzo współczuję rodzicom tych dzieci:-( Nie powinniśmy jednak z góry wydawać wyroków, gdyż nie wiemy, czy była to wina lekarza, zaniedbania ze strony szpitala czy też jakaś choroba matki, o której nie było wiadomo (zatrucie, bakteria, złe przepływy...). W czasie prowadzenia ciaży nie są robione wszystkie możliwe badania. Wiem, bo przeszłam dwie ciąże i każda z nich była prowadzona inaczej, inne badania... Ja miałam robioną cesarkę przez lekarzy z tego szpitala i przyznaję, że dzięki nim żyję i mam wspaniałego syna. A mieli trudny przypadek...

odpowiedz

0
0
~as 2011-06-17 (18:35) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 11 minut temu

Są takie testy psychologiczne na skojarzenie słów. Np pytanie błękit-odpowiedź morze. Na pytanie lekarz- moja odpowiedź- łapówkarz. Moim zdaniem tylko kasa się liczy. Człowiek jest nieważny. Co do dokumentacji medycznej, to sam lekarz ją tworzy, czyli wypisuje co chce. Nikt tego nie jest w stanie zweryfikować. Mojej wnuczce podano za dużą dawkę leku, o mały włos by nie zmarła. W tzw dokumentacji medycznej było napisane,że podjęto próbę podania tego leku , niestety się nie powiodła. To że dawka była za duża , nie było napisane. Takie są fakty.

odpowiedz

0
0
~lukasz 2011-06-17 (18:34) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 12 minut temu

Moja żona tam (chyba) rodziła - we Wro są 2 porodówki pod szyldem uczelni. Podczas pobytu w szpitalu poznaliśmy cennik(pocztą pantoflową): CC na życzenie 2000zł, położna przy porodzie naturalnym od 500 zł do dogadania. My nie płaciliśmy, u nas zakończyło się szczęśliwie. Dziwi mnie tylko zarzut przegapienia - Panie oczekujące na poród miały co najmniej raz dziennie ktg i kilka razy w ciągu dnia słuchanie tętna płodu.

odpowiedz

0
0
~korsa33 2011-06-17 (18:30) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 16 minut temu

Niewyobrażalna strata dla rodziców, żadne słowa nie pomogą na naszą bezsilność wobec śmierci

odpowiedz

0
0
bbhaftarczyk 2011-06-17 (18:21) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 25 minut temu

Współczucia dla rodziców)

odpowiedz

0
1
~Artur 2011-06-17 (18:04) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 42 minuty temu

Ad "Wiki" To co w takim razie z tymi którzy teraz mordują....przeszli preselekcję Boga i zeszli na złą drogę?? Przecież Bóg wie wszystko więc mógł to przewidzieć i zakończyć ich marny żywot za wczasu. Ad "Zły" Nie Masz dzieci więc Twój ograniczony jeszcze mózg nie jest w stanie tego zrozumieć....przyjdzie czas to przypomnisz sobie swoje poglądy wyrażone tutaj.

odpowiedz

1
1
~wiarus 2011-06-17 (18:03) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 43 minuty temu

Odpowiedzialni medycy pewnie nie chcieli aby powtórzyła sie historia braci politykow

odpowiedz

0
0
~mama 2011-06-17 (18:02) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 44 minuty temu

(*)

odpowiedz

7
0
~matka chorego 2011-06-17 (17:58) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 48 minut temu

Mój chłopczyk byl duży nie mogłam go urodzić nikt mi cięcia cesarskiego nie zrobił ,wypchali mi dziecko na siłę czyli lekarz naciskał na mój brzuch ,dziecko dostało wylewu do mózgu i przeżyło ,dzisiaj jest kaleką 1grupy,niewidomy ,niechodzący samodzielnie od państwa otrzymuję za opiekę bo zrezygnowałam z pracy aż 520 zł i 153 zł pielęgnacyjnego ,jestem wykończona psychicznie i fizycznie .

odpowiedz

2
0
~polka 2011-06-17 (17:52) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 54 minuty temu

lekarze nie zajmuja się pacjentem wcale nawet jak pacjent rozmawia z lekarzem lekarz jest nieobecny ...oto mamy skutki .... lekarz w przychodni jest ciągle męczennikiem (za nasze pieniadze) a w gabinecie prywatnym za "kieszonkowe" ożywa jest wesoły wogóle nie widać zmęczenia .....

odpowiedz

0
0
kfikowska 2011-06-17 (17:44) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 21 godzin i 2 minuty temu

myslalam ze mamy XXI wiek i rozwinieta medycyne......... najwidoczniej nauka to jedno a konowaly 2

odpowiedz

5
0
~Pavuloni 2011-06-17 (17:33) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 21 godzin i 13 minut temu

Poziom medyków w Polsce zatrwarza mnie

odpowiedz

1
6
~aasdasd 2011-06-17 (17:33) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 21 godzin i 13 minut temu

a wie ktoś może czy matka dbała o siebie i płód podczas ciąży... nei wiem po co tutaj w ogóle są komentarze i ocena tej sprawy. Nic o tym nie wiemy ale próbujemy oceniać...

odpowiedz

3
3
~maksiu 2011-06-17 (17:33) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 21 godzin i 13 minut temu

ok 6 noworodków na 1000 umiera w Polsce. Przy braku opieki ten wskaźnik wynosi 30-70/1000. Tak to już natura wymyśliła.

odpowiedz

1
3
~julita 2011-06-17 (17:30) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 21 godzin i 16 minut temu

[*] [*]

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Koniec procesu Sławomira Nowaka w sprawie zegarka
dodane 2014-11-24 (11:47) 2 godziny i 59 minut temu

Prawie 40 proc. Niemców za uznaniem aneksji Krymu przez Rosję
dodane 2014-11-24 (11:19) 3 godziny i 27 minut temu

Andrzej Biernat: PiS uzna wybory dopiero, jak je wygra
dodane 2014-11-24 (08:47) 5 godzin i 59 minut temu

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 1 dzień i 12 minut temu

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 22 osoby ranne
dodane 2014-11-23 (08:16) 1 dzień 6 godzin i 30 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 14989