więcej

lubuskie

Zabił siekierą rodziców, bo nie tolerowali, że jest gejem.

Gazeta Lubuska |  dodane 2009-11-30 (13:43) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 10 godzin i 40 minut temu
drukuj

"Gazeta Lubuska" podaje, że za śmierć małżonków z okolic Szprotawy odpowiada ich 19-letni syn. Mężczyzna miał zabić rodziców siekierą, bo tym trudno było zaakceptować homoseksualny związek syna. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę.

19-letni Mikołaj B. odebrał rodzicom życie, zadając im wielokrotnie ciosy siekierą, Po godzinie 5 rano zadzwonił na policję i opowiedział o popełnionej przez siebie zbrodni. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

– 19-latek przyznał się do popełnionego czynu. Powiedział policjantom, że zabił rodziców, ponieważ nie akceptowali jego gejowskiego związku - poinformował Kazimierz Rubaszewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu przesłucha mężczyznę. Mikołaj będzie również poddany badaniom psychiatrycznym.

19-letni Mikołaj B. jest studentem mechatroniki na pierwszym roku Politechniki Wrocławskiej. Jego rodzicie 40-letni Artur B. i 45-letnia Hanna B. prowadzili firmę internetową. Mikołaj przyjechał na weekend odwiedzić rodziców, w chwili zatrzymania miał ze sobą spakowany plecak - pisze "Gazeta Lubuska".

O sprawie policja informowała już w niedzielę. Rzeczniczka komendy nie chciała jednak wtedy potwierdzić, czy zatrzymany był spokrewniony z ofiarami.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 29 65.91%
nie 15 34.09%

Przeczytaj też

Pierwsze homoseksualne małżeństwo w Ameryce Łacińskiej

dodane 2009-12-29 (04:15) 4 lata 9 miesięcy 23 dni 20 godzin i 8 minut temu

Udusił żonę, potem związał się sznurem i położył obok

dodane 2009-12-01 (17:25) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 6 godzin i 58 minut temu

19-letni gej aresztowany za zabicie matki i ojca

dodane 2009-12-01 (11:25) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 12 godzin i 58 minut temu

Podwójne zabójstwo pod Szprotawą - zatrzymany 19-latek

dodane 2009-11-29 (16:00) 4 lata 10 miesięcy 23 dni 8 godzin i 23 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (216)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

7
4
~klawisz 2009-11-30 (16:35) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 7 godzin i 48 minut temu

gej zabujca
w wiezieniu bedzie mial milo hehe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
6
~paw 2009-11-30 (16:46) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 7 godzin i 37 minut temu

homosie morduja hetero
poddać wszystkich pedów leczeniu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

35
6
~zszokowany 2009-11-30 (19:20) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 5 godzin i 3 minuty temu

to jest chore
Mieszkam niedaleko Szprotawy. Jestem zszokowany. I nie piszcie głupot że to nie wina tego dewianta. Nic nie usprawiedliwia zamordowania własnych rodziców. A jego motyw jest wręcz komiczny i utwierdza mnie tylko w przekonaniu że homoseksualizm jest chorobą i że ci zboczeńcy powinni być odizolowani od społeczeństwa. Jestem osobą tolerancyjną ale to mnie przeraża. Mam nadzieje że w areszcie koledzy z pod celi wymierzą mu sprawiedliwość. A na następny "marsz równości" pojade i pierwszy rzucę kamieniem w tą zgraje zboczonej dziczy.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

12
20
2009-11-30 (16:26) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 7 godzin i 57 minut temu

rodzice zasluzyli na to bo byli nietolerancyjni wobec innosci
jutro w GW bedzie ten artykul o tym , Komietet Helsinski walczy o niego by nie szedl do aresztu ze wzgledu na homofobie ciemnogrodu z PO i PIS

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

9
3
homofob 2013-12-23 (14:08) 9 miesięcy 29 dni 10 godzin i 15 minut temu

Szkoda że jego rodzice nie pomyśleli wcześniej o tym co on...

odpowiedz

11
35
~Szprotawianka 2009-12-02 (16:27) 4 lata 10 miesięcy 20 dni 7 godzin i 56 minut temu

w koncu nie wytrzymal..
Ludzie otworzcie oczy.. gadacie , oceniacie a nawet nie wiecie jaki on naprawde jest.. mialam okazje go poznac.. wiele osob nie moze uwierzyc w to co zrobil.. !! Bo byl, a raczej jest spokojnym i sympatycznym chłopakiem.. fakt zrobil zle nie tłumaczego bo tego co zrobil jest straszne, poniesie za to wystarczajaca kare... ale nie wiecie co ten chłopak tak naprawde przechodzil .. wiele osob wie ze nie mial w domu az tak kolorowo jakby sie wydawalo. Jego tatus wcale nie byl taki wspanialy. A to ze jest innej orientacji nie czyni go gorszym .. kazdy ma prawo wyboru .. zastanowcie sie czy byscie mowili tak o swoim bracie.. gdyby tez interesowal sie meżczyznami?.. Zycie pod presja odbilo sie na nim.. to wszystko na pewno juz od dawna w nim siedzialo.. wkoncu nie wytrzymal i doszlo do tragedi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
8
~Polak 2013-05-11 (21:19) 1 rok 5 miesięcy 11 dni 3 godziny i 4 minuty temu

żal mi was ludzie, wpierw spraliście ludziom banie że homo to coś NORMALNEGO, teraz zioniecie w koło nienawiścią tak jedni (przeciwnicy) jak i drudzy (agitatorzy). ŻAL MI WAS, bo Zło was wodzi za nos i niczym zwierzęta się stajecie =/

odpowiedz

5
13
~Taki sobie 2013-03-20 (18:36) 1 rok 7 miesięcy 2 dni 5 godzin i 47 minut temu

Polska to chory i barbarzyński kraj. Jakby był hetero to pewnie cała wina rodziców co nie?

odpowiedz

3
21
~aster 2012-08-31 (00:24) 2 lata 1 miesiąc 21 dni 23 godziny i 59 minut temu

P.T. [2009-12-02 00:11] kule w łeb to takim chwastom jak ty dobrze że on wyrwał 2 chwasty

odpowiedz

11
7
~rafi 2009-12-29 (20:20) 4 lata 9 miesięcy 23 dni 4 godziny i 3 minuty temu

odp
takiego goscia na plac czerwony i dobic gnoja

odpowiedz

12
8
~ilo 2009-12-29 (15:02) 4 lata 9 miesięcy 23 dni 9 godzin i 21 minut temu

w niektórych sytuacjach jestem za usunieciem ciąży
piszesz głupoty, matka nosiła go pod sercem 9 m-cy, potem go urodziła, karmiła, nieprzespane noce , nosiła na rękach i na pewno bardzo kochała a on ja zabił bo nie zgadzała się z jego orientacja seksualną, to mógł zostawić rodziców i zapracować na własne utrzymanie, myślę że powinna była usunąć ciążę

odpowiedz

3
5
~DreDOl 2009-12-12 (02:52) 4 lata 10 miesięcy 10 dni 21 godzin i 31 minut temu

Przerażające że na świecie jest tyle szaleńców!!!!!

odpowiedz

5
27
~Sympatyk PO 2009-11-30 (16:07) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 8 godzin i 16 minut temu

Niestety to wina rodziców, a nie tego chłopaka
Nie można człowiekowi pełnoletniemu zabraniać niczego ze sfery uczuciowej. To rodzi niesamowite napięcia emocjonalne, które czasami dają straszny wynik.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
4
~Anna 2009-12-01 (06:14) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 18 godzin i 9 minut temu

Nie oskarżajcie rodziców!
Mikołaja znałam tylko z listów jego rodziców które pisali do mnie. Rodziców znam już 20 lat. Pamiętam jak poznali się w Grecji i tam właśnie spłodzili swego syna.Myślę że byli dobrymi rodzicami. Oni byli dumni z niego. Pisali o nim z czułością i w samych superlatywach. Rodzice jego byli wyluzowani i bardzo tolerancyjni. Myślę że w ten tragiczny wieczór dowiedzieli się o skłonnościach seksualnych syna i to był dla nich szok. Możliwe że doszło do ostrej wymiany zdań, możliwe że coś powiedzieli co zraniło Mikołaja na tyle, że stracił panowanie nad sobą i doszło do tragedi. Jestem pewna że gdyby tak nie zareagował to z czasem rodzice zaakceptowaliby jego orientację seksualną.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
6
~zolodu 2009-12-02 (17:24) 4 lata 10 miesięcy 20 dni 6 godzin i 59 minut temu

Milicja za komuny w przypadku morderstwa zaczynała poszukiwanie sprawców w środowisku homoseksualnym - wiedząc, że jeśli chodzi o zabójstwa jest ono najbardziej kryminogenne. Nic się nie zmieniło

odpowiedz

23
7
~P.T. 2009-12-02 (00:11) 4 lata 10 miesięcy 21 dni i 12 minut temu

Degrengolada
Kula w łeb pieprzonemu psycholowi. Jakim trzeba być degeneratem by własną matkę i ojca zarąbać siekierą. Tylko KS w tym wypadku. Student SIMR. (Wydział obok)

odpowiedz

5
4
~Charles B. 2009-11-30 (21:50) 4 lata 10 miesięcy 22 dni 2 godziny i 33 minuty temu

Hańba
Chodziłem z Mikołajem na jeden kierunek. Nie mogę uwieżyć, że zrobił coś takiego. Poinformujcie go, iż z sprawdzianu z kresek dostał 5.0.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
4
~Wspolczuje rowniez 2009-12-01 (20:04) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 4 godziny i 19 minut temu

Taa wspolczuje jego glupocie! Jak mozna zabic swoich rodzicow za cos takiego. To jakis zjeb jest ten caly Mikolaj i mam nadzieje ze dostanie dozywocie.

odpowiedz

1
5
~Ja 2009-12-01 (19:27) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 4 godziny i 56 minut temu

osoba inna w rodzinie
Dobrze jest z boku krytykować,ale w wielu rodzinach jest jakieś dziecko z jakiegoś powodu inne/np.nadpobudliwe,czy nawet kalekie i z takim dzieckiem trzeba nauczyć się żyć i ten stan tolerować tak samo trzeba było postąpić z gejem taki jest i już . Wiele jest par nie koniecznie odmiennych którym rodzice nie błogosławią związku z jakiegoś powodu opuszczają rodziców i żyją szczęśliwie

odpowiedz

0
13
~rf. 2009-12-01 (00:46) 4 lata 10 miesięcy 21 dni 23 godziny i 37 minut temu

re
Nie wybierasz swojej orientacji, a w wieku ~19 lat chłopacy właśnie dojrzewają ;) eXpercie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 6 godzin i 58 minut temu

materiał wideo

Strzały w parlamencie Kanady. Zmarł ranny żołnierz
dodane 2014-10-22 (16:36) 7 godzin i 47 minut temu

Jest decyzja: obserwatorzy OBWE zostają na granicy
dodane 2014-10-22 (18:35) 5 godzin i 48 minut temu

Prasa: Michael Brown mógł próbować odebrać broń policjantowi
dodane 2014-10-22 (17:35) 6 godzin i 48 minut temu

Państwo Islamskie przejęło zrzut broni dla Kurdów
dodane 2014-10-22 (14:31) 9 godzin i 52 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.