więcej

śląskie

Zabił i zakopał 20-latkę - na razie trafi do szpitala.

PAP |  dodane 2011-01-10 (13:35) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 18 godzin i 17 minut temu
drukuj

36-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo latem 2006 r. 20-letniej studentki trafi na obserwację psychiatryczną. Wystąpili o to biegli, którzy mają wątpliwości co do jego poczytalności - poinformowano w Prokuraturze Rejonowej w Pszczynie w woj. śląskim. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Prokurator rejonowy Bogusław Rolka poinformował, że prokuratura wystąpiła w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Katowicach. - Podejrzany został przebadany psychiatrycznie. Biegli nie byli jednak w stanie kategorycznie wypowiedzieć się co do jego poczytalności. Wnioskują o obserwację psychiatryczną. Na tej podstawie wystąpiliśmy do sądu o skierowanie podejrzanego do szpitala przy areszcie śledczym w Krakowie - powiedział.

Rolka wyjaśnił, że w 95% przypadków wystarczy zwykłe badanie podejrzanych, które polega głównie na przeprowadzeniu przez biegłych wywiadu. Tym razem biegli mają jednak wątpliwości. Prokurator Rolka dodał, że obserwacja w szpitalu trwa cztery tygodnie i można ją przedłużyć na czas określony na wniosek lekarzy.

Prokurator dodał, że w miniony piątek śledczy otrzymali wyniki badań genetycznych, które potwierdziły, że odnalezione w listopadzie ub. roku ciało należało do dziewczyny. 20-latka spoczęła na cmentarzu parafialnym w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach.

20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic koło Bielska-Białej zaginęła w czerwcu 2006 roku. Studentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej wyszła rano w kierunku dworca kolejowego w Goczałkowicach. Jechała wówczas na egzamin. Do pociągu już nie wsiadła.

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała w Legnicy podejrzanego o zabójstwo 36-letniego mężczyznę. Pracował tam przy wyrębie lasu. Na stałe mieszkał w okolicy Czechowic-Dziedzic. Ma żonę i dziecko. Nie był karany. Przyznał się do zbrodni i wskazał miejsce, w którym zakopał ciało. Było to nieopodal dworca kolejowego w Goczałkowicach, dokąd szła studentka. Grozi mu dożywocie.

NaSygnale.pl: Jedni kradli puszki z datkami, inni zbierali dla siebie

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 3 50%
nie 3 50%

Przeczytaj też

Policjant zastrzelił i podpalił ciało biznesmena?

dodane 2011-05-06 (17:20) 3 lata 7 miesięcy 14 dni 14 godzin i 32 minuty temu

Najmłodsza ofiara Marszu Śmierci miała dziewięć dni

dodane 2011-01-21 (13:45) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 18 godzin i 7 minut temu

Producent "zabójczego leku" uśmiercił nawet 2000 osób?

dodane 2011-01-12 (12:45) 3 lata 11 miesięcy 8 dni 19 godzin i 7 minut temu

W innych serwisach

Andrzej Pągowski

Andrzej Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Zobacz prace naszego rysownika!

zobacz więcej

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (38)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ovca 2011-01-11 (14:49) 3 lata 11 miesięcy 9 dni 17 godzin i 3 minuty temu

straszna historia...
sledze ja od samego poczatku i nie moge uwierzyc... strasznie wspolczuje rodzinie joasi

odpowiedz

0
0
~para_graf 2011-01-11 (10:52) 3 lata 11 miesięcy 9 dni 21 godzin i 1 minutę temu

Prawo w Polsce było tworzone
przez przestępców dla przestępców i przez nich jest kontrolowane. :-((((

odpowiedz

0
0
~NickH 2011-01-10 (17:36) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 14 godzin i 16 minut temu

W zasadzie... po co goscia zabijac? Nie lepiej "hodowac go na organy"?
Takich gosci nie powinno sie zabijac, to niemoralne. Powinno sie ich pozostawic przy zyciu i w razie potrzeby pobierac od nich organy, aby ratowac wartosciowych obywateli. Jak juz pobierze sie ostatni organ - sami zapukaja do bram sw. Piotra. Mysle, ze takie podejscie, czysto pragmatyczne, rozwiazuje wiele problemow. Oczywiscie, goscie powinni byc w czasie "hodowli" trzymani w odosobnieniu. Co wy na to, Rodacy?

odpowiedz

0
0
~BaBa 2011-01-10 (16:07) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 15 godzin i 45 minut temu

Zabił i zakopał...
Kulę do nóg i do najcięższych prac w kamieniołomie albo w kopalni a nie na utrzymanie narodu !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
Altair ibn Al Ahad 2011-01-10 (15:42) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 10 minut temu

za**bał
bym s*****syna !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Pan Sułek 2011-01-10 (15:40) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 12 minut temu

Wysłać chorego na rentę.
A po tylu latach sprawa powinna być przedawniona. Nic nie wiadomo jakim był ojcem i mężem, bo jeżeli była dobry (przecież pracował), to cała ta podejrzana sparawa powinna się skończyć naganą lub pouczeniem. Szpitale zarówno jak i więzienia też są przepełnione więc nie dajcie się ludzie zwariować i nie róbcie wariata z Dziedzica Czechowicza.

odpowiedz

0
0
~kaś 2011-01-10 (15:38) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 14 minut temu

co za bezsensowna śmierć
skończenie czyjegoś życia, planów, marzeń, wszystkiego- po co? żeby ją przelecieć? raz się spuścić?! czyjeś życie jest tego warte?! powinni go skazać na dozywocie w kamieniołomach o chlebie i wodzie.

odpowiedz

0
0
~etyk 2011-01-10 (15:33) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 19 minut temu

slusznie
Smierć za śmierc! Zdrowego zabójcę powiesić, chorego - uśpić!

odpowiedz

0
0
wrodzone zło 2011-01-10 (15:33) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 19 minut temu

przesadzacie, ważne, że jest link do wośp
u góry :)

odpowiedz

0
0
~niki 2011-01-10 (15:27) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 25 minut temu

ale zaraz do odsiadki to chory psychicznie
ale jak zabil; to wiedzial że trzeba ukryć i zakopał cialo tu juz nie byl taki glupi

odpowiedz

0
0
~anna 2011-01-10 (15:25) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 27 minut temu

wyrwać chwasta
do utylizacji.

odpowiedz

0
0
~michal 2011-01-10 (15:20) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 32 minuty temu

zona i dziecko
skoro ma zone i dziecko to normlany jest tak mi sie wydaje

odpowiedz

0
0
~Saki 2011-01-10 (15:13) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 39 minut temu

Śmierć za śmierć!!!
Kara śmierci i tyle dla bydlaka!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~muminka 2011-01-10 (14:55) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 57 minut temu

o kurcze
to nie wesoło

odpowiedz

0
0
~asdas 2011-01-10 (14:54) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 16 godzin i 58 minut temu

Zabił i zakopał 20-latkę - na razie trafi do szpitala
wykastrować żeby się nie rozmnażał padliniarz

odpowiedz

0
0
~bella 2011-01-10 (14:50) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 2 minuty temu

Nastepny wariat.
Nastepny bedzie udawal,,zolte papiery'',zeby uniknac kary.Wiedzial gdzie zakopal zwloki ,po kilku latach,to chyba glupi nie jest.A nasza wysoka sprawiedliwosc znow nabiera sie na triki swoich kolegow po fachu czyli ,,obroncow,papug,czy akwokatow.

odpowiedz

0
0
~normalny 2011-01-10 (14:44) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 8 minut temu

uczciwosc
jego tych lekarzy wszystkich razem przebadać biedna kobieta

odpowiedz

0
0
~Ja 2011-01-10 (14:44) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 8 minut temu

Płacę podatki i domagam się czapy dla bydlaka!
Mam dzieci i nie mogę pozwolić na to, aby jakieś bydlę ze zrytym łbem im zagrażało!

odpowiedz

0
0
~Saimon 2011-01-10 (14:44) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 8 minut temu

Na pal go nabic i to publicznie!!!!!!!
Zero tolerancji a nie podatki na jego utrzymanie tracic jak zabic umial to chyba poczytalny

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~UJagielloński 2011-01-10 (14:37) 3 lata 11 miesięcy 10 dni 17 godzin i 15 minut temu

rejon katowicki ma najwyższy wskaźnik alkoholików i chorych umysłowo w Polsce.
badania nie kłamią. zdegenerowane, patologiczne miejsce, tak jest od wielu lat...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 1 dzień 1 godzinę i 57 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 6 godzin i 57 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 1 dzień i 7 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 1 dzień 2 godziny i 34 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 20 godzin i 52 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30531