więcej

Z czego żyje i ile zarabia Jerzy Owsiak?.

Wprost |  aktualizacja 2013-03-24 (23:20) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 18 godzin i 17 minut temu
drukuj


Jerzy Owsiak podczas 21. finału WOŚP
Jerzy Owsiak podczas 21. finału WOŚP opinie
Z czego żyje Jerzy Owsiak? Co robi, gdy nie organizuje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Prowadzi wykłady dla managerów wyższego szczebla - czytamy w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".

W rozmowie z gazetą Jerzy Owsiak wyjawia, że źródłem jego utrzymania są wykłady dla takich koncernów, jak Tchibo, 3M czy Nestle. - Zapraszają mnie, żebym opowiedział, jak zbudować sukces i go nie stracić. Mówię, jak zaczynałem od zera, jak urosła Orkiestra, jak sam czuję, że osiągnąłem sukces. Tłumaczę, co zrobić, żeby nie zaszumiało w głowie i żeby mieć plany na przyszłość - tłumaczy Owsiak.

- Pokazujemy film o osiągnięciach Fundacji, o naszych ogólnopolskich programach medycznych. Ogromne emocje wzbudzają obrazki z obecnego "Woodstocku", gdzie przyjeżdżają setki tysięcy ludzi i odwiedzają nas tacy ludzie, jak Prezydenci Niemiec i Polski. Bywa, że na wykładzie ludzie wstają i zaczynają śpiewać "Sto lat!". W sumie takie zajęcia trwają godzinę i 15 minut. Za nie wystawiam rachunek - mówi Owsiak.

Jak przyznaje, takich wykładów w ciągu roku daje około 20. Na pytanie, czy jest to dobrze płatne zajęcie, odpowiada, że "jest to bardzo dobre źródło utrzymania".

Jaką sumę Owsiak otrzymuje za jeden wykład? Nie wiadomo. - Jest to absolutnie tajemnica kontraktu - zastrzega.

(jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 73 18.11%
nie 330 81.89%

Przeczytaj też

Jurek Owsiak odpowiada posłowi Girzyńskiemu i europosłowi Kurskiemu

dodane 2013-01-14 (21:20) 1 rok 11 miesięcy 6 dni 20 godzin i 17 minut temu

39 incydentów podczas Finału WOŚP

dodane 2013-01-14 (07:35) 1 rok 11 miesięcy 7 dni 10 godzin i 2 minuty temu

Jerzy Owsiak: nikt z ministerstwa nie zainteresował się, że gramy dla geriatrii; nie to nie

aktualizacja 2013-01-11 (11:05) 1 rok 11 miesięcy 10 dni 6 godzin i 32 minuty temu

Burza wokół Jurka Owsiaka

dodane 2013-01-07 (08:26) 1 rok 11 miesięcy 14 dni 9 godzin i 11 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (325)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

147
26
rychul3 2013-03-25 (03:17) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 14 godzin i 20 minut temu

SZKODA, ŻE NIE POWIEDZIAŁ (I NIKT GO NIE ZAPYTAŁ) ILE Z KAŻDEJ OTRZYMANEJ OD LUDZI ZŁOTÓWKI FAKTYCZNIE PRZEKAZUJE NA POMOC DLA DZIECI!!! - WTEDY BYŚMY WIEDZIELI JAK TO RZECZYWIŚCIE WYGLĄDA!!!. ROCZNE SPRAWOZDANIA FINANSOWE WSZYSTKICH ORGANIZACJI T.Z. CHARYTATYWNYCH W POLSCE WINNY BYĆ PUBLIKOWANE WE WSZYSTKICH MEDIACH!!! - MOŻE BY TO WRESZCIE POKAZAŁO STAN FAKTYCZNY!!!.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

129
10
~xzx 2013-03-25 (07:52) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 45 minut temu

Mnie interesują dwie sprawy: 1. Dlaczego Jurek zastępuje ministra zdrowia w zaopatrywaniu w sprzet medyczny. 2 Ile kosztuje cała oprawa medialna tego całego przedsięwzięcia WOŚP

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

157
50
~kasa 2013-03-24 (23:56) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 41 minut temu

Żyć dostatnio za 20 wykładów rocznie? To musi być ponad 10 tys. zł za jeden godzinny wykład, jak nie więcej. Dobrze sie zarabia w przemysle dobroczynności. Przy tym 20 wykładów rocznie, co za wysiłek!! Ciekawe co na to naiwniaki, gratis biegające z puszkami na datki. I emeryci wrzucajacy do puszek ze swoich groszowych emerytur.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

141
44
~gucio 2013-03-25 (07:43) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 54 minuty temu

Uczy jak osiągnąć sukces przez "żebrannę" przy bezpłatnym wsparciu mediów. Ten facet mnie rozśmiesza. Ty Owsiku, sukces to założyć fabrykę, produkować produkt potrzebny na rynku, sprzedać go z zyskiem i mieć z tego utrzymanie. Ty zaś masz wyjątkowe darmowe wsparcie "jednodniowy żebraku", zatrudniając darmowych robotnikow, w dodatku nieletnich. Takiego "g" jakie ty robisz, to nawet w Chinach nie wykombinowano. Sukces osiągnął Bill Gates, a nie ty palancie żebraczy

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

105
27
~taaaa 2013-03-25 (00:27) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 10 minut temu

i znowu tajemnica....a czemu nikt nie powie glosno czy jakis i ile procent z orkiestry wpada do kieszeni p.Owsiaka?sam chcialbym wiedziec jaka to jest kwota bo ze impreza jest charytatywna i idzie w dobrym kierunku to niewatpie ale w naszym panstwie niestety nic nie ma za darmo.czy i wtym przypadku tak jest ????na to pyt nie znam odpowiedzi..........

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

119
43
eszdam 2013-03-25 (00:02) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 35 minut temu

Wyklady a niby z czego te wyklady ? Z wysylania dzieci na zebry? 21 lat dzieciaki robia na nieroba.Tak wyksztalcony ekonomicznie musi dawac szczegolne wyklady .Samo wyksztalcenie mowi za siebie Liceum ekonomiczne-duzo to czy malo na wyklady? A moze sciechy mu wydeptal tata pulkownik SB ?Jaja sobie robicie?

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

86
12
~pic na wodę 2013-03-25 (01:53) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 15 godzin i 44 minuty temu

Pic na wodę i fotomontaż, żeby żyć z takich wykładów dla managerów wyższego szczebla to 20 wykładów po 1 godzina 15 minut daje rocznie 25 godzin pracy. Z tego wynika, żeby utrzymać siebie i rodzinę bez potrzeby dodatkowego zarobku stawki musiałyby przekraczać znacznie 10 000 zł za godzinę a jaki koncer utrzymywał by takie stawki w tajemnicy zamiast wykorzystać to w celach reklamowych jak dobrze płacą. Ile może być osób na takim wykładzie? 50 do 100 co jak na pokaz filmu jest ilością zawyżoną dla koncernu byłoby taniej zakupić prawa do nagranego filmu i rozdać go pracownikom. Coś tu jest nie tak.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

78
13
~Wolontariat 2013-03-25 (08:32) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 5 minut temu

Za wykład może dostać 1500-2000 tysiące. Przy potrzebach tego pana kwota, jaka z tego wynika na pewno nie wystarcza mu na utrzymanie siebie i rodziny. Ale przecież rodzina pracuje w WOŚP :). Rozliczenia fundacji są chyba dla wielu oczywiste i kiedy odlicza się koszty, wypłaca pensje, jest nieźle. Do tego te setki wolontariuszy zasuwających jak pieski wokół Owsiaka, za darmochę - bo wg pana O. to zaszczyt.... Trzeba jednak jasno powiedzieć, że ważny jest sprzęt zakupiony dla szpitali. Niestety, jest tylko jedno "małe" ale ... TO NIE SĄ PIENIĄDZE OWSIAKA, TO NIE ON POMAGA SZPITALOM! On znalazł doskonały sposób na życie, ale za WSZYSTKO PŁACIMY MY!!! Facet wykorzystał swoje 5 minut kiedyś tam, wmówił nam, że bez WOŚP szpitale padną, dzieci poumierają, lekarz stracą pracę. Zwolnił rząd od obowiązków i wyciąga od nas razem z politykami kasę. Ciekawe, cóż to za układ? Bo dla mnie WOŚP to nienormalny twór, który "zastępuje" obowiązki polskiego prezydenta i rządu, wynikające z naszej Konstytucji.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

86
22
~idiota 2013-03-25 (01:19) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 16 godzin i 18 minut temu

ale jaja.... owsiak i wyklady od samonakrecania sie.... nie moge... i on wmawia ludziom, ze nie zyje z fundacji...a niewolnicy wierza w to...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

64
10
~jcpro 2013-03-25 (05:05) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 12 godzin i 32 minuty temu

organizacje tzw. harytatywne statutowo muszą wydac na pomoc tylko 5% uzbieranej kasy. Ostatnio było głośno o niejakim "Maciusiu" z Gdyni - zobaczcie co ten pan wyrabia i za jaką kasę. Owsiak jest taki sam, Zabiera co najmniej kilka milionów (pewnie około 5) dla siebie a licząc kosztów publicznej telewizji, która robi "bezpłatnie" reklamę, to cała ta hucpa jest tylko czystą stratą. I nie dziwi mnie, że ktoś pyta o to czy owsiak nie kręci lodów z kimś z tv? Nawet 50 milionów to niewielka kwota dla służby zdrowia, a to, że nie ma w szpitalach sprzętu, to wina rządu niedorajdów i rządowych złodziei. Jednym słowem tak "orkiestra" to wyraz patologii Polski i jej PO.ranego rządu!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

57
14
~wirnik 2013-03-25 (00:16) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 21 minut temu

Pazerność Owsiaka jest POrażająca

odpowiedz

43
1
~fudnd 2013-03-25 (00:12) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 25 minut temu

A Fundacja O. kupiła nieruchomości za 7 milionów . Tak podawano jakiś czas temu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

50
10
~Pai Mei 2013-03-25 (00:24) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 13 minut temu

Diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni. Ha ha ha ! Trzeba być misiem o małym rozumku lub licealistą by kupować ściemy głównego żebraka PRL-bis

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

47
8
~kuku 2013-03-25 (00:22) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 15 minut temu

Jaja jak berety, biedaczek wykłada i uczy jak zarabiać??? I z tych KILKU prelekcji żyje CAŁA RODZINA OWSIAKÓW??? A On sam rozkręcił zbieractwo??? Niech mi TV i Radio da takie DARMOWE wsparcie jak Jemu, to nie taki interes rozkręcę!!! A zebraną forsę to w całości przekazuje narodowi polskiemu??? KOMU TE BAJKI, CHYBA ŻE GŁUPSZYM OD NIEGO !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

46
7
~Maryjan 2013-03-25 (00:05) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 17 godzin i 32 minuty temu

Nic tylko zakladac fundacje ....?Pootwierali sobie biznesy i robia geszefty na krzywdzie ludzkiej dajac nadzieje ,ze ludzie potrzebujacy dostana wsparcie..kiedys tam

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

44
6
~sx 2013-03-25 (01:16) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 16 godzin i 21 minut temu

Czyli Owsiak w ciągu roku zarobkowo pracuje 25h i żyje dużo lepiej niż przeciętny Kowalski.... A ty ile pracujesz?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

41
6
~gOLLI 2013-03-25 (08:34) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 3 minuty temu

POprostu slizga się na DU...ie biednuch ludzi NIERÓB......................

odpowiedz

54
19
~klecha 2013-03-25 (01:54) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 15 godzin i 43 minuty temu

buehhehe cała orkiestra to jakaś lipa, na takiej kasie każdy by chciał położyć łapę. Nie wierzę że nasz mafia polityczna razem z OWSIAKIEM nie kręcą na tym jakiejś lewizny.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

38
4
~Misiu 2013-03-25 (06:31) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 11 godzin i 6 minut temu

Polacy płacą codziennie grubo ponad 300 000 000 /trzysta milionów zł/ zł odsetek od kredytów mądrzejszym narodom, podczas gdy Owsiak, a raczej dzieciaki z WOŚP zbierają raz w roku do puszeczek nieco ponad 50 mln zł przy fajerwerkach , wiekim halo i telewizji. Jest to 6 razy mniej niż codzienne odseteki. Ale o tym cicho, sza. Szlaban, cenzura, cisza. Oni nie lubią ,gdy się o tym mówi. Same tylko odsetki od długu publicznego /rządowego/, czyli najniżej oprocentowanego ,bo na 5-7%, przekraczają 136 mln zł dziennie. Do tego dodać długi gmin i samorządów /znacznie wyzej oprocentowane/ , plus długi funduszy poza rządowych /np. fundusz drogownictwa i in./, długi FUS /Funduszu Ubezp. Społ./, długi firm, plus długi osób fizycznych- hipoteczne, konsumpcyjne, karciane i w para bankach /a te nie są na 5-7%, lecz na 20-35%, a nawet i na 90% rocznie/. Ale to wszystko trzeba zapłacić. Nic dziwnego, że konsumpcja spada, gdy wiekszość kasy idzie na odsetki. Aha, teo gigantyczne odsetki nie idą na Kościół, ani na Watykan, ani na księży, /bo często niektórzy mówią, że to księża doją bardzo Polskę/, tylko zupełnie dla kogoś innego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

40
6
~trucker 2013-03-25 (05:37) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Nie pytajcie co Mosze Owsiak może zrobić dla was, ale co wy możecie zrobić dla Owsiaka - no niech pomyśle możecie się złożyć na kolejne wycieczki po świecie i kolejną wille.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 1 godzinę i 22 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 2 godziny i 37 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 1 godzinę i 12 minut temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 2 godziny i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31094