więcej

Wypych: prezydent podpisze ustawę hazardową, jeśli....

PAP | dodane 2009-11-19 (20:00)
drukuj

Prezydencki minister Paweł Wypych zapowiedział, że prezydent Lech Kaczyński podpisze ustawę hazardową, jeśli będzie ona zgodna z konstytucją, ograniczy dostępność do hazardu, zwłaszcza dla osób niepełnoletnich, ureguluje rynek hazardowy i nie spowoduje, że "znaczna część tego rynku zejdzie do hazardowego podziemia".

W piątek ustawa miałaby trafić do senatu; gdyby ten nie wprowadził poprawek do ustawy, tego dnia zakończyłyby się parlamentarne prace nad nią i ustawa trafiłaby do prezydenta.

Jeśli senatorowie zaproponują poprawki, ustawa wróci do sejmu i - według zapowiedzi marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego - posłowie zajmą się poprawkami jeszcze w piątek wieczorem.

Wypych był pytany jak ocenia tryb sejmowych prac nad projektem ustawy hazardowej. - Jeżeli dobrze pamiętam , to pan marszałek Komorowski pobił rekord, jeśli chodzi o szybkość jazdy samochodem w terenie zabudowanym, myślę, że w tej chwili idzie na rekord, jeśli chodzi o legislację - powiedział.

- Nam nie zależy na tym, aby oceniać, czy ta legislacja jest szybka czy wolna, wydaje się, że nam jako obywatelom RP powinno zależeć na tym, by efektem tych prac była dobra, zgodna z konstytucją ustawa, która ograniczy dostępność do hazardu, zwłaszcza dla osób niepełnoletnich, ureguluje ten cały rynek i nie spowoduje, że znaczna część tego rynku zejdzie do hazardowego podziemia - podkreślał minister.

Jak zaznaczył, "jeżeli te warunki będą spełnione, oczywiste jest to, że Lech Kaczyński taki projekt ustawy podpisze".

Inny prezydencki minister Andrzej Duda wyraził nadzieję, że marszałek Komorowski "przestrzega wszystkich obostrzeń konstytucyjnym związanych z procesem legislacyjnym".

- Mamy nadzieję, że mimo tego tempa procedowania nie zostanie wypracowany w sejmie jakiś akt prawny, który okaże się wadliwy, często zdarza się tak, że szybko prowadzone prace skutkują czymś, co jest wybrakowane, niedopracowane, w czym są niespójności, dające różne furtki, które można wykorzystywać - podkreślił minister.

Minister był pytany o czasy, kiedy urzędnicy z kancelarii prezydenta brali udział w pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych w 2007 roku. Według stacji, ówczesny wiceszef kancelarii Robert Draba przekazywał ministerstwu finansów postulaty Totalizatora Sportowego, dotyczące m.in. zniesienia dopłat od wideoloterii oraz obniżenia od nich podatków. Uwagi TS - poinformowało TVN24 - miał kierować do Draby ówczesny prezes spółki Jacek Kalida.

Wypych ocenił, że "wszystkie kwestie powinny być wyjaśnione". Jednak, jak podkreślił, Totalizator Sportowy jest spółką skarbu państwa. - Oczywiście nie powinien być na tym rynku w jakikolwiek sposób uprzywilejowany, aczkolwiek wydaje się słuszne, że postulaty spółki skarbu państwa powinny być rozpatrzone - powiedział.

- Wydaje mi się, że pan minister Draba przesłał do ministerstwa finansów materiał przesłany przez spółkę skarbu państwa - powiedział Wypych. Według niego, "lepiej, że minister w kancelarii prezydenta w oficjalnym piśmie przesyła do resortu finansów takie stanowisko, niż ktoś z kimś ma się spotykać na cmentarzu".


(jks)

oceń
9
4
Podziel się

Przeczytaj też

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~omfg [2009-11-21 00:24]

omg
czytac nie umiesz? dlaczego beda zadsze kontrole w kasynach?? jaka bedzie konkurencja totalizatora sportowego po zatwierdzeniu ustawy?? odpowiedz sobie na te pytania zanim wyrazisz opinie

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~omg [2009-11-21 00:22]

omg
nie umiesz czytac? dlaczego rezygnuje sie z nadzoru w kasynach? jaka bedzie konkurencja totalizatora sportowego??odpowiedz sobie na te pytania, zanim wyrazisz opinie

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ala [2009-11-19 23:09]

A Prezydent
Strzeli sobie dwie malpki i zawetuje ustawe bo lubi hazard.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~knut [2009-11-19 23:15]

WYPYCH < NIE WYSILAJ SIE < BO KACZYNSKI NIE !!
PODPISZE < BO TO MOZE "UDERZYC "W JEGO "DOBRA MATERIALNE ""NO I JEGO KOLESI TEZ !! ON JEST CALY "UMACZANY "W TEJ AFERZE < O TYM WIE CALA POLSKA < I NIECH ON LEPIEJ ZJEDZA Z NASZYCH OCZU < STARY < ZAPLESNIALY KOMUCH __ANTYPOLAK ZAKLAMANY TYPEK < JAK JEGO BRACISZEK !!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
bucior [2009-11-19 21:33]

Dlaczego prezydent...
na fotka tak fatalnie wygląda? Na tej jest jakiś wystraszony a na innych ma "zabójczy" uśmiech. Nie można pokazać prezydenta w inaczej? :-))

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ELA [2009-11-20 00:42]

Luk czy Wiesz co z agentem Tomek
Tyle kasy stracil z podatkow, a wystarczy troche w papierach poszperac i znac prawo

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Vot [2009-11-20 00:37]

a ten mały gruby pajac znowu sypie piasek w tryby, udaje że się troska.. byle przeszkadzać
.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bobi1960 [2009-11-20 00:32]

Lech K. podpisze jeśli...
Zapomniałem, a to tylko mierne, PISowskie kundelki.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wal i dus mazury [2009-11-20 00:01]

debile i psychole
wy wszyscy z komuszenland

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Marcin [2009-11-19 21:06]

Ta ustawa sprzedaje Polske i Polaków
Szkoda tylko, że teraz nikt nie widzi i o tym nie piszą, że Totalizator Sportowy właśnie dopina swego celu. Wykoszą mu całą konkurencję, dodają jakieś słowa "komputerowe", żeby po cichu przepchać wideoloterie. Tak samo Sobiesiakowi wykoszą konkurencję i zniosą kontrolę kasyn, żeby można było łatwiej prać kase dla krętaczy. Miro obiecał "na 90% załatwimy" no i załatwią. ( Rząd zapowiedział walke z hazardem i nową ustawę o grach losowych, która ma ukrócić wszelkie nadużycia. Ale &#8211; jak ustaliła "Rz" &#8211; decyduje się na kontrowersyjny krok: rezygnację z tak zwanych stałych nadzorów w kasynach, które funkcjonowały tam od 2003 roku. ) A politycy i media, szczególnie TVN robią sobie z nas jaja i próbują manipulować ile to uzależnionych "tysiące", patologia, to dla naszego dobra... wybawcy. Hazard bardzo palący polskie społeczeństwo, nie to co alkohol, papierosy, fatalne drogi, służba zdrowia, emerytury. Ważny hazard, żeby miał kto potem sponsorować lewe interesy przez TS i kasyna, bo jakoś bedą musiały sie odwdzięczyć. Zabierają biednym i dają bogatym, żeby mieli jeszcze wiecej i żeby miał kto potem sponsorować wybory, polityków, kampanie. Wszystko tylko kasa, władze i kolesie, a dobro państwa i społeczeństwa mają w ...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~kuma [2009-11-20 00:08]

Wychodzi szydło z worka.
A czyje interesy zabezpiecza to już od dłuższego czasu widzimy.W końcu nie darmo sabotowano ważne reformy.Ciekawe czy zaczyna się już "ruch" wyborczy.??

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~koma [2009-11-19 23:38]

Rządzenie przez zakazy i nakazy
Przypomina się PRL, czyżby powtórka z historii?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~pepe [2009-11-19 21:17]

REKORD
Rekord należy do PISdzielców:Ustaw RTV z panną Krukówną na czele ("Coś tam,coś tam")!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
staszeksti-04 [2009-11-19 21:20]

Ustawa hazardowa wypych
Wypych uruchom szare.!!!!!!!!!!!!!!!!! REKORD NALEŻY DO TWOJEGO PRYNCYPAŁA,PRZYPOMNIJ SE KMIECIU USTAWĘ MEDIALNĄ.WY WSZYSCY JESTESCIE SIEBIE WARCI. MACIE PAMIĘC DOBRĄ ALE KRÓTKĄ.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Władysław [2009-11-19 21:19]

Zmiana szefa Totalizatora Sportowego
byłą jedną z pierwszych i najszybszych zmian personalnych, po dojściu PiSu do władzy. Teraz domyślam sie dlaczego.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~student [2009-11-19 20:45]

czy ta ustwa uratuje życie Polakom ?, zbawi kraj ?
po co to tempo ? po słupki ? wyjaśnić aferę hazardową a nie zamiatać pod dywan, oj naiwni Polacy dajecie się motać, ale Tusk i PO jeszcze zaplacą właściwą cenę - jak ich Unia Wolności znikną ze sceny politycznej - zasłużenie i oby na zawsze

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
luk. [2009-11-19 21:40]

Oby Lech Kaczyński tym razem nie działał na rzecz bossów hazardu
I by nie blokował ustawowego ograniczenia hazardu pod jakimkolwiek naciąganym pretekstem

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~555 [2009-11-19 21:36]

MR Veto w swoim żywiole !
Wiadomo że kaczyński zawetuje każdą reformę aby rzucić rządowi kłody pod nogi i nie ważne czy to dobre czy złe ale on i tak zawetuje .Natomiast durnowatą ustawę o fladze nie zawetyuje bo jest autorstwa PISu To jest pisowska bezstronność i nawet nie kryje się z tym

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Lola [2009-11-19 23:09]

czyzby z prezydentem
rozmawiali przedstawiciele mafii hazardowej ?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jożo [2009-11-19 22:42]

Prośba o nie podpisanie ustawy złodziejskiej
Panie Prezydencie Kaczyński Polacy proszą aby Pan nie podpisał ustawy hazartowej pod żadnym względem.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 778