więcej

dolnośląskie

Wypadek na autostradzie A4 - są zabici i ranni.

PAP |  aktualizacja 2009-05-24 (11:27) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 7 godzin i 19 minut temu
drukuj

Dwie osoby zginęły, a trzy zostały poważnie ranne w wypadku, do którego doszło na śląskim odcinku autostrady A4, na pograniczu Gliwic i Zabrza. Przez ponad cztery godziny autostrada w kierunku Katowic była zablokowana. Utrudnienia skończyły się po godz. 10.

Jak poinformował oficer dyżurny stanowiska kierowania śląskiej policji drogowej, jadąca w kierunku Katowic daewoo nexia uderzyła w betonowe bariery, wyznaczające spowodowane robotami zwężenie jezdni. Samochód, którym jechali ochroniarze z katowickiej firmy ochrony mienia, dachował.

Na miejscu zginęli dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 18 i 44 lat. 36-letni kierowca oraz dwaj pozostali pasażerowie w wieku 19 i 20 lat zostali przewiezieni do szpitali w Zabrzu i w Gliwicach. Lekarze oceniają ich stan jako poważny, ale stabilny.

Do wypadku doszło w pobliżu miejsca, gdzie trwają prace związane z przebudową węzła autostrady. W przyszłości nastąpi tam przecięcie autostrad A4 i A1. Ruch na tym odcinku drogi jest utrudniony.

Niedzielny wypadek na ponad cztery godziny całkowicie zablokował ruch na autostradzie w kierunku Katowic. Policjanci z Gliwic i Zabrza wytyczyli objazd, wiodący drogą krajową nr 78, przez centrum Gliwic, aż do węzła "Wspólna", gdzie kierowcy ponownie mogli wjechać na autostradę.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 31 77.5%
nie 9 22.5%

Przeczytaj też

66 rannych w serii wypadków na A2 w Niemczech

aktualizacja 2009-07-20 (10:36) 5 lat 5 miesięcy 2 dni 8 godzin i 10 minut temu

Trzy ofiary wypadku drogowego

aktualizacja 2009-06-06 (15:54) 5 lat 6 miesięcy 16 dni 2 godziny i 52 minuty temu

Poseł PiS bierze w obronę pijanych inwalidów

dodane 2009-05-31 (13:32) 5 lat 6 miesięcy 21 dni 5 godzin i 14 minut temu

Przewrócony tir zablokował autostradę A2

aktualizacja 2009-05-30 (23:40) 5 lat 6 miesięcy 21 dni 19 godzin i 6 minut temu

Tragedia w Łódzkiem - 1 osoba nie żyje, 5 rannych

aktualizacja 2009-05-24 (11:45) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku

dodane 2009-05-23 (19:55) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 22 godziny i 51 minut temu

Zderzenie czterech samochodów na trasie Lublin-Warszawa

dodane 2009-05-23 (09:30) 5 lat 6 miesięcy 29 dni 9 godzin i 16 minut temu

Tragedia na autostradzie A4 - są zabici

dodane 2009-05-18 (12:40) 5 lat 7 miesięcy 4 dni 6 godzin i 6 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Czy miałeś kiedyś wypadek samochodowy?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (169)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~asia 2009-06-01 (20:06) 5 lat 6 miesięcy 20 dni 22 godziny i 40 minut temu

do trigi czy cos tam...
Postaw sie na miejscu osob, ktorym w tym wypadku zginal tata, maz, wujek, ziec... nie wiesz co mówisz... a jakby Twoj tata zginal w takim wypadku?!... nie zycze sobie takich komentarzy!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~michał 2009-06-01 (03:57) 5 lat 6 miesięcy 21 dni 14 godzin i 49 minut temu

xxx
szkoda mi tych osób co piszą ze byli nacpani czy wyobrażali sobie nie wiadomo co.... to są normalni ludzie w dodatku ich znałem i wiem na pewno ze byli normalni,rozważni i nie cpali....... to była tragedia która nie powinna sie stac. wyrazy współczucia dla rodziny. Spoczywajcie w spokoju chłopaki,bardzo mi smutno. Do zobaczenia.

odpowiedz

0
0
~kumpel 2009-05-28 (11:56) 5 lat 6 miesięcy 24 dni 6 godzin i 50 minut temu

Ł;
Tam jechal moj znajomy z placu ;/

odpowiedz

0
0
~kasik 2009-05-27 (00:46) 5 lat 6 miesięcy 25 dni 18 godzin i 1 minutę temu

odp niech ćpają
Ty nawet nie wiesz co piszesz sam obracasz sie w takim towarzystwie i ćpasz wiec mi ciebie szkoda. W tym wypadku zginął 18 latek i mogę zagwarantować żę nie ćpał był najlepszym kolegą mojego bratanka( też pracuje w tej firmie) kolegowali sie od pierwszej klasy szkoły podstawowej i nie zapominaj że też zginął mężczyzna mający rodzinę

odpowiedz

0
0
~karolina 2009-05-26 (11:25) 5 lat 6 miesięcy 26 dni 7 godzin i 21 minut temu

tam zmarl moj tata
boze czemu to on zginol moj tata tam jechal mal44 l i wtedy spal!!!!!!!!nieeeeee

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Alicja 2009-05-26 (11:09) 5 lat 6 miesięcy 26 dni 7 godzin i 37 minut temu

straszna tragedia
Jadąc z mają mamą do Katowic pierwsze dotarłyśmy na miejsce tego wypadku to co zobaczyłam było przerażające ,dwóch mężczyzn leżało na drodze nieżywych a trzech pozostałych było w szoku wezwałam szybko pogotowie,sama nie mogę dojśc do siebie po tym co zobaczyłam .Cały czas mam tątragedię przed oczami.Wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin i najbliższych ofiar tej strasznej tragedi.

odpowiedz

0
0
qrak 2009-05-25 (10:50) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 7 godzin i 56 minut temu

kiedyś
jak pojechałem w karetce na miejsce takiego wypadku to zwymiotowałem - obraz ludzi którzy zgineli na miejscu... ten zapach krwi i spalin i ... to straszne...

odpowiedz

0
0
serekwaniliowy 2009-05-25 (10:17) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 8 godzin i 29 minut temu

jak się nasi
politycy wezmą w końcu za rzetelne naprawy dróg i autostrad to zmniejszy się liczba wypadków do minimum lub zniknie całkowicie!

odpowiedz

0
0
~grrr 2009-05-24 (20:53) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 21 godzin i 53 minuty temu

fakt policjanci zatrzymujacy ruch na A4 to wyjatkowe tumany byly. nie potrafili wskazac drogi ktora mozna wrocic na dalszy odcinek drogi. tworzyl sie korek bo mnostwo ludzi jadac przez centrum wracala na autostrade w zlym miejscu i ponownie napotylaka na blokade. a wystarczylo przeszkolic 2 policjantow ktorzy kierowali tam ruchem .. ech rece opadaja

odpowiedz

0
0
~kolo 2009-05-24 (19:05) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 23 godziny i 41 minut temu

Do kryminału tych co biora pieniądze za A4
Jak długo jeszcze władz będzie tolerować tych co budowali A4 i biorą za przejazd pieniądze.

odpowiedz

0
0
~telewidz 2009-05-24 (19:05) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 23 godziny i 41 minut temu

w TVP podali
że wypadek ten nie był spowodowany nadmierną prędkością , tylko kierowca schylił się po butelkę ( ?! ) z czym

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~korek 2009-05-24 (18:59) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 23 godziny i 47 minut temu

nawet mamrot ,Łzy sołtysa' i
Złoty kielich' podrożał

odpowiedz

0
0
~i co? 2009-05-24 (18:49) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 23 godziny i 57 minut temu

i co Premierze, miała być
tańsza żywność, mniej wypadków i infrastruktura na ścianie wschodniej a jest CUD- GŁÓD -SMRÓD i kanalie luzem chodzą

odpowiedz

0
0
~pantomas 2009-05-24 (18:48) 5 lat 6 miesięcy 27 dni 23 godziny i 58 minut temu

Uważajcie na roboty drogowe
W Poznaniu jest remont odcinka Lechickiej. Droga jest zwężona i kręta. Malowanie na jezdni jest mylące bo w kilku miejscach pozostały stare linie. Czyli trzeba uważać. Znaki ograniczają prędkość do 30km/h. A ile jeżdżą kierowcy? W dzień typowo 50-60 w nocy nawet do 80. Jak jadę 40 to mi z tyłu trąbią i migają światłami. Życzę im wtedy, żeby im samochód się zepsuł. Żeby oni czyjegoś życia nie zepsuli.

odpowiedz

0
0
~WP 2009-05-24 (17:56) 5 lat 6 miesięcy 28 dni i 50 minut temu

ochroniarze z katowickiej firmy ochrony mienia
Prawa fizyki obowiązują wszystkich.

odpowiedz

0
0
~slavek_B 2009-05-24 (17:55) 5 lat 6 miesięcy 28 dni i 51 minut temu

Tumany w niebieskich mundurach
Ten pajac z policji, który stał na skrzyżowaniu drogi Rybnik - Gliwice z A4 i udawał że kieruje ruchem niech się swoim lizakiem w łeb puknie. 10 minut stałem na pasie do autostrady, żeby się dowiedzieć że nie mogę na nią wjechać. "Zorganizowali objazd" - to jakaś kpina - jedyne co ten tuman umiał wydukać, to że nie może mnie wpuścić na A4. Brak mi słów...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~adam 2009-05-24 (17:37) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 9 minut temu

sms
powiadomcie prezydenta bo sie znow obrazi biedaczek

odpowiedz

0
0
2009-05-24 (17:00) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 46 minut temu

cudze chwali bo nie zna..
A moze autor tego smiesznego komentarza mieszka w czesc polski bez autostrad czyli na zad.....Ja jezdze z Katowic pod prawie sama Holandie i czesc autostrady Katowice-Wroclaw jest poprostu super.Szkoda ze nie wszystkie odcinki tak wygladaja.

odpowiedz

0
0
~skrzat 2009-05-24 (16:46) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Kolejne ofiary na drogach za rządu Donaldinio Tuskaszenki
A miały być tysiące kilometrów autostrad:)))

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~bohater 2009-05-24 (16:44) 5 lat 6 miesięcy 28 dni 2 godziny i 2 minuty temu

sluga
No imasz droge do raju , a WINNI W SEJMIE chleja

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 3 godziny i 51 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 5 godzin i 17 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 4 godziny i 32 minuty temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 6 godzin i 51 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 7 godzin i 55 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 8 godzin i 20 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32135